10 nezabudnuteľných smiechov kultových postavičiek z filmov a seriálov

Ak ste videli tento smiech vo filme, už ho neviete dostať z hlavy.

Smiech je univerzálnou rečou, ktorá nepotrebuje preklad do iných jazykov. Vo filme pridáva postave nezameniteľný charakter, ešte viac zdôrazňuje jej povahové črty. Stačí nám počuť charakteristický smiech a aj po rokoch si ho okamžite spojíme s konkrétnou filmovou postavičkou.

Nakoniec, posúďte sami. Tu je niekoľko príkladov smiechov, ktoré ak si raz pozriete, ostanú vám navždy “trčať” niekde v podvedomí:

10. Fantomas

Už prešlo pol storočia, odkedy sa takto naposledy smial legendárny Fantomas – geniálny zločinec a vynálezca, proti ktorému je celá parížska polícia na čele s komisárom Juve (Louis de Funès) úplne bezradná. Dvojúlohu Fantomasa a novinára Fandora vtedy stvárnil skvelý Jean Marais.

9. Ďateľ Woody

Vznikol ešte v roku 1940, má hviezdu na chodníku slávy a jeho smiech sa zarýva pod kožu asi ako hity Martina Jakubca. Ak neviete dostať z hlavy Čabi, čabi, abu dabi, pustite si toto. Alebo sa započúvajte do zvuku príklepovej vŕtačky.

8. Alf

Alf je skratkou pre “Alien life form” (Mimozemská forma života). Inak je to ale celkom sympatický mimozemšťan, ktorý jedného dňa havaruje so svojou kozmickou loďou v garáži americkej rodinky Tannerovcov. Má cynický humor, osem žalúdkov a jeho najobľúbenejším pokrmom sú mačky. Alfovi vdýchol život bábkar Paul Fusco, v slovenskom znení ho brilantne nadaboval herec Stano Dančiak.

7. Mozart vo filme Amadeus

Tom Hulce stvárnil vo filme Miloša Formana Mozarta ako jemne obscénneho a živelného vtipkára s božským nadaním, ktoré mu závidí aj samotný Salieri. Film bol nominovaný na 53 ocenení. Z toho ich 40 získal. Dokonale zahraný smiech mladého génia je čerešničkou na torte geniálneho filmu:

6. Nelson zo Simpsonovcov

Nelsonove povestné “Chá-Chá” vo vysokom tóne, pozná každý fanúšik seriálu. V pôvodnom znení ho nahovorila Nancy Cartwright a v českom dabingu to bol Radovan Vaculík. V ukážke na videu je jeho smiech práve z dielu, ktorý paroduje spomínaného Formanovho Amadea a Nelson tu vystupuje v roli mladého Beethovena.

5. Muttley z Wacky Races

Ak ste vyrastali na rozprávkach z Cartoon Network, určite si spomeniete aj na kreslenú postavičku psa Muttleyho s jeho neskutočne škodoradostným smiechom. Hlas mu prepožičal Don Messick, ktorý daboval aj iné slávne kreslené postavičky, napríklad tatka Šmolka, Scooby-Doho či Bamm-Bamma z Flintstonovcov:

4. Chewbacca zo Star Wars

V galaxii daľeko, daľeko odtiaľto je Chewbacca pilotom na lodi Hana Sola (Harrison Ford) s názvom Millennium Falcon. Keď rozpráva, nie je mu veľmi nerozumieť, no jeho smiech je neodolateľný:

3. Dr. Zloduch z Austin Powers: Špionátor

Postavu doktora Zloducha, ako aj hlavnú kladnú postavu Austina Powersa, v tomto filme stvárnil Mike Myers. Je paródiou všetkých zloduchov z klasických bondoviek, no predovšetkým na postavu Ernsta Stavra Blofelda z filmu Žiješ len dvakrát.

2. Jack Nicholson v Osvietení (Shining)

Nikto nezahrá psychopata tak realisticky ako Jack Nicholson. A zo šialeného smiechu jeho postavy spisovateľa Jacka Torrancea v legendárnom horrore Stanleyho Kubricka behá mráz po chrbte:

1. Joker z Batmana

Postava Jokera mala viacero stvárnení, ktoré sa stali legendárnymi. Medzi najznámejšie patrí čiernohumorné podanie Jacka Nicholsona alebo temný a realistický Joker Heatha Ledgera. Ale čo sa týka smiechu, medzi filmovými kritikmi sa väčšinou priznáva prvenstvo geniálnej interpretácii Marka Hamilla (na videu), ktorý svoj hlas prepožičal animovanej verzii z 90. rokov.

Ak máte nejaký dobrý tip, ktorý sme v článku zabudli spomenúť, napíšte nám ho prosím do komentárov na facebookovej stránke Sódy.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Novú vlajkovú loď Samsungu môžete mať medzi prvými a ešte pri tom aj ušetriť.

Samsung v auguste predstaví svoje nové vlajkové lode, smartfóny Galaxy Note10 a Galaxy Note10+. Novinky si môžete predobjednať od 7. 8. 2019 do 22. 8. 2019 vyplnením tohto formulára.

Prečítajte si: Samsung Galaxy Note10 predstavuje skutočne sofistikovaný telefón

Ak spolu s predobjednávkou odpredáte svoje staré zariadenie, môžete získať aj finančný bonus do výšky 580 €*. Nárok na bonus je podmienený predregistráciou na webovej stránke www.novysamsung.sk v období od 7. 8. do 22. 8. 2019. Bez predregistrácie nárok na bonus zaniká.

Postup výmeny starého zariadenia

Podmienky finančného bonusu

  • Predobjednávka nového Sasmung Galaxy Note10 alebo Note10+ od 7. 8. 2019 do 22. 8. 2019.
  • Registrácia starého zariadenia a doregistrovanie údajov nového Samsung Galaxy Note10 alebo Note10+ na www.novysamsung.sk od 23. 8. 2019 do 30. 9. 2019.
  • *Suma 580 € reprezentuje najvyššiu výkupnú cenu použitého Samsung Galaxy Note9 128 GB Dual Sim.

Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Čítaj viac

Výkon, výdrž aj výborné fotky. Pozrite si aktuálny výber top zariadení

Čítaj viac

O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac