10 súčasných skladateľov, ktorých tvorba zlepší vaše sústredenie

Klasická hudba zlepšuje pamäť, sústredenie aj imunitný systém.

Podľa niektorých výskumov ovplyvňuje klasická hudba inteligenciu už v detstve. Zlepšuje sústredenie, pamäť, imunitný systém a uvoľňuje stres. S hudbou vyrastáte a do veľkej miery formuje vaše hodnoty.

novými dátovými paušálmi od O2 môžete objavovať novú hudbu kdekoľvek bez obmedzenia. Spomaľte a započúvajte sa do vrcholu umenia, tvorby moderných skladateľov súčasnej doby.

Ludovico Einaudi

Jeho skladby poznáte s filmov Samba či Nedotknuteľní. Málokto ale vie, že za touto hudbou stojí taliansky skladateľ Ludovico Einauidi. Vo svojej tvorbe minimalisticky prepája svety klasickej hudby s moderným popom.

Hans Zimmer

Bolo by náročné spočítať, koľko soundtrackov má na konte Hans Zimmer. Jeho hudbu ste mali možnosť počuť v kultových  filmoch ako Interstellar, Leví Kráľ, Inception či Gladiátor. Nemecký skladateľ získal za svoju kariéru niekoľko ocenení vrátane Oscara, Grammy a Zlatého Glóbusu.

Yann Tiersen

Francúzsky inštrumentalista spájajúci experimentálne tóny s klasikou. Yanna Tiersena preslávil najmä film Amélia z Mortmartru. Tento milovník rockovej hudby má dnes na konte 15 albumov.

Michael Nyman

Britského skladateľa ste mohli naživo vidieť minulý rok aj v Bratislave. Skladá hudbu pre filmy, opery, módne prehliadky aj počítačové hry. Michael Nyman je mimo hudobnej kariéry aj talentovaným fotografom.

Dustin O´Halloran

Vymeňte svoj paušál za O2 Dáta a sledujte viac filmov ako kedykoľvek predtým. Viac info.

Novodobý talent z Kalifornie začal svoju hudobnú kariéru ako gitarista. Klavíru sa začal intenzívne venovať až počas štúdií na vysokej škole, no napriek tomu rozbehol úspešnú kariéru a napísal hudbu pre niekoľko svetových filmov.

Ennio Moricone

Talent, ktorý začal skladať hudbu ako šesťročný. Chlapec z talianskej hudobnej rodiny venoval celú svoju mladosť umeleckým štúdiám. Filmové skladby začal písať v roku 1962. Preslávila ho najmä tvorba pre westernové filmy.

Rachel Portman

Uznávaná britská skladateľka sa už ako dieťa učila hrať na klavíri, husliach aj organe. Ako trinásťročná začala komponovať vlastnú hudbu a vyhrávať súťaže so študentskými filmami. Počas svojej kariéry získala ako prvá žena ocenenie Americkou akadémiou v kategórii Best Original Score.

Keith Kenniff

Najmladší zo zmieňovaných umelcov, Keith Kenniff má rozbehnutú sľubnú kariéru. Američan známy aj pod menom Goldmund, prepája svety elektronickej hudby s klavírnou klasikou.

Yiruma

Skladbu River Flows in You pravdepodobne poznáte a ani neviete, kto stojí za touto romantickou melódiou. Yiruma sa stal v roku 2002 prvým umelcom z Južnej Kórei, ktorý vystúpil na uznávanej medzinárodnej hudobnej konferencii vo francúzskom Cannes. Ku klavíru sa dostal ako päťročný a svoj talent rozvíjal najmä počas štúdií v Londýne.

James Newton Howard

Niekoľkokrát ocenený James Newton Howard zažiaril so svojou hudobnou tvorbou v ságach Harry Potter či The Hunger Games. Ovplyvnený svojou starou mamou, ktorá bola úspešnou virtuózkou, sa James začal učiť hrať na klavíri už ako štvorročný. Počas svojej hudobnej kariéry istý čas pôsobil aj v rockovej kapele.

Objavujte zaujímavé hudobné novinky kdekoľvek

Odteraz už aj počúvanie hudby online cez mobilné dáta nie je ničím nemysliteľným. Pokojne si doprajte celé hodiny hudby. Ak ste aj vy z tých, ktorí strávia viac času online než s telefónom pri uchu, poďte si pozrieť ponuku nových dátových paušálov od O2 a už sa v ničom neobmedzujte.

Modré O2 Dáta

4 GBdát/mes.
15 €mes.
 • 72 € na zariadenie
 • 5 GB dát / mes.
 • Bez viazanosti
 • Volania zo SR a z ČR do EÚ 0,10 € / min.
 • 0,06 € / SMS
Skryť
Zobraziť viac
4 GB
 dát / mes.
+
72 €
na zariadenie
alebo
5 GB
dát / mes.
Navýšenie o 1 GB
za 3 €
Bez viazanosti
Volania zo SR a ČR do EÚ
0,10 € / min.
0,06 € / SMS
15 €
/ mes.

Strieborné O2 Dáta

8 GBdát/mes.
20 €mes.
 • 120 € na zariadenie
 • 10 GB dát / mes.
 • Bez viazanosti
 • Volania zo SR a z ČR do EÚ 0,10 € / min.
 • 0,06 € / SMS
Skryť
Zobraziť viac
8 GB
 dát / mes.
+
120 €
na zariadenie
alebo
10 GB
dát / mes.
Navýšenie o 1 GB
za 3 €
Bez viazanosti
Volania zo SR a ČR do EÚ
0,10 € / min.
0,06 € / SMS
20 €
/ mes.

Zlaté O2 Dáta

16 GBdát/mes.
30 €mes.
 • 168 € na zariadenie
 • 20 GB dát / mes.
 • Bez viazanosti
 • Volania zo SR a z ČR do EÚ 0,10 € / min.
 • 0,06 € / SMS
Skryť
Zobraziť viac
16 GB
 dát / mes.
+
168 €
na zariadenie
alebo
20 GB
dát / mes.
Navýšenie o 1 GB
za 3 €
Bez viazanosti
Volania zo SR a ČR do EÚ
0,10 € / min.
0,06 € / SMS
30 €
/ mes.

 

Potrebujete poradiť s výberom
programu O2 Dáta?

Nechajte nám vaše telefónne číslo,
my vám zavoláme v priebehu najbližšieho
pracovného dňa a ochotne vám pomôžeme
vybrať najvýhodnejšiu možnosť.

Ďakujeme. Zavoláme vám.
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Slovenský orloj a ďalšie miesta, na ktoré môžu byť Kysučania právom hrdí

Ak sú aj pre vás Kysuce dosiaľ neprebádaným regiónom, neváhajte a vezmite rodinu objavovať krásy severného Slovenska.

O slovenskom orloji sa toho veľa nehovorí, niektorí dokonca ani len netušia, že tento skvost sa nachádza u nás doma, na severnom Slovensku. Zaujímavých častí regiónu, ktoré stoja zmienku, by sme mohli na Kysuciach rátať na desiatky. Krátky výber menej známych miest vás možno inšpiruje pri plánovaní najbližšieho výletu po Slovensku.

Rodný dom Jozefa Kronera

Rodny dom Jozefa Kronera

Len málokto vie, že rodný dom hereckej legendy sa nachádza práve na Kysuciach. Jozef Kroner síce väčšinu života pôsobil mimo svojej rodnej obce, no do Staškova sa veľmi rád a často vracal. V hercovom dome dnes nájdete jeho obľúbené kreslo, okuliare či sošku Oscara za film Obchod na korze. Širokej verejnosti je sprístupnený od roku 2011.

Múzeum drotárie

Múzeum drotárie je unikátom nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Vzácne drotárske remeslo sa na Slovensku rozvíjalo iba v niekoľkých obciach, no najväčšie klenoty patria kysuckej dedinke Veľké Rovné. Toto miesto prezentuje okrem precíznej drotárskej tvorby aj kolekcie ľudových odevov.

Kysucká hvezdáreň

Hvezdaren v Kysuckom Novom Meste

Najnovšie objavy, prednášky, kultúrno – východné podujatia. Hvezdáreň v Kysuckom Novom Meste ponúka pre verejnosť naozaj bohatý program.

Milovníkov hviezdnej oblohy zaiste poteší možnosť priameho pozorovania vesmírnych objektov. Samotná hvezdáreň sa skladá z troch častí, v rámci ktorých sa môžete dozvedieť napríklad aj to, ako vznikali Karpaty.

Slovenský orloj

Slovenský orloj

Keď sa povie orloj, všetci si predstavíme historické centrum Prahy a masy turistov. No ten slovenský, najväčšiu drevenú sochu na Slovensku, nájdete ale v Starej Bystrici. Jedinečnosť tohto diela vytvára astroláb, ciferník s astronomickými údajmi, navrhnutý špeciálne pražskou firmou pre zemepisnú polohu Starej Bystrice.

Kysucké múzeum v Čadci

Kysucké múzeum v Čadci

Múzeum v Čadci je síce jedným z najmladších na Slovensku, no svojím portfóliom môže konkurovať ktorejkoľvek kultúrnej inštitúcii. Najobľúbenejšou expozíciou je Skanzen Vychylovka či historická múzejná železnica. Kysucké múzeum má pod krídlami aj Vlastivedné múzeum v Krásne nad Kysucou či kaštieľ Rodoľa, ktorý je jedným z najstarších historických objektov v regióne.

Rýchly internet v  Starej Bystrici, Kysuckom Novom Meste a Čadci

Aj v lokalitách Stará Bystrica, Kysucké Nové Mesto a Čadca môžu zákazníci O2 využiť najrýchlejšie mobilné internetové pripojenie na Slovensku. Aby ste si mohli užiť vysokorýchlostný internet od O2 naplno, potrebujete telefón alebo tablet s podporou 4G LTE a 4G LTE SIM kartu.
Viac informácií nájdete na www.o2.sk/4GLTE


Predobjednajte si Samsung Galaxy S10 alebo S10+ a získajte skvelý darček

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové