13 televíznych seriálov, ktoré boli hitmi 90. rokov

Tie najobľúbenejšie seriály, na ktoré dnes spomíname s nostalgiou.

Deväťdesiate roky priniesli revolúciu v podobe zahraničnej produkcie, ktorá ovplyvnila najmä mladú generáciu. Ak aj vy patríte k tým, ktorí kedysi za televízorom dokázali stráviť hodiny, určite si zaspomínate na vaše obľúbené seriálové hviezdy.

S novými dátovými paušálmi od O2 si môžete zaspomínať na obľúbené seriálové scény kdekoľvek bez obmedzovania. Ktorý z týchto seriálov by ste si pozreli ešte raz?

Beverly Hills

Mladí, úspešní a krásni. Život amerických teenegerov bol snom nejedného z nás. Beverly Hills prinieslo novú módnu vlnu a niekoľko identicky učesaných Brandonov a Dylanov do slovenských ulíc.

Priatelia

Túto hviezdu medzi seriálmi si s rovnakým nadšením pozrieme aj dnes. Koniec natáčania v roku 1999 sklamal fanúšikov po celom svete. Poslednú epizódu si len v USA pozrelo 50 miliónov ľudí.

Alf

Vďaka Alfovi sa mnohé deti prestali obávať mimozemšťanov a odvážne začali plánovať cestu na ďaleký Melmec.

Melrose Place

Vedeli ste, že Melrose Place bol zo začiatku úzko prepojený s Beverlly Hills? Niektorí herci sa objavili v epizódach oboch seriálov, no ich cesty sa po krátkom čase rozišli.  O niečo viac intríg, milostných afér a prekombinovaných zápletiek obľubovala najmä staršia generácia.

Vymeňte svoj paušál za O2 Dáta a sledujte viac seriálov ako kedykoľvek predtým. Viac info.

Walker, texaský ranger

Legendárny Chuck Norris ako ho všetci poznáme. Vždy odhodlaný Walker spacifikuje každého zločinca, ktorý mu vojde do cesty. Okolo „nesmrteľného“ Chucka Norrisa vzniklo niekoľko vtipov, na ktorých sa bavia fanúšikovia dodnes.

Ally McBealová

Seriál plný humorných hlášok, ktoré približujú svet právnikov očami mladej absolventky Harvardu.

Hercules

„Toto je príbeh z dávnych čias. Z čias mýtov a legiend“. Zvučka, ktorú pravdepodobne spoznáte aj o polnoci. Najsilnejší a nepremožiteľný hrdina sa stal vzorom mladých fanúšikov po celom svete. Tento seriál sa síce raketovo dostal na výslnie, no postupne jeho popularita klesala. Poslednú, šiestu sériu preto tvorcovia skrátili iba na 8 epizód.

Akty X

Mnohí z nás si na Akty X spomínajú ako na zakázaný seriál, na ktorý ešte nemali v časoch vysielania vek. Staršie generácie si príbeh z prostredia FBI získal okamžite. Agent Mulder a agentka Scullyová otvárajú nevyriešiteľné a zabudnuté prípady, prepojené s paranolmálnymi javmi a mytológiou.

Pobrežná hliadka

Mladí a krásni plavčíci, ktorí denne zachraňujú životy na pobreží Californie. Pobrežná hliadka je najsledovanejším seriálom na svete. S 1,1 miliardou divákov jej patrí rekord v Guinessovej knihe rekordov. V seriáli sa vystriedalo niekoľko hereckých hviezd, no jedine David Hasselholf ako jediný od začiatku do konca.

Doktorka Quinnová

Hrdinka z Divokého západu, ktorá  zachraňuje životy celej osady. Samozrejme, popri lekárskych zázrakoch nechýba ani téma lásky a odvážny Indián Sally, ktorý si získal srdcia fanúšičiek už po prvých epizódach.

Esmeralda

Ťažký život krásnej Esmeraldy, osudová zápletka a obrovská láska. Najlepšia telenovela roku 1998 pochádza z Mexika a je jedným z prvých seriálov, ktorý odštartoval éru telenoviel.

Krok za krokom

Kto nemiloval „Kouďáka“ a protivnú Dejnu? Nesmrteľné hlášky Lambertovcov a večné hádky detí Franka a Carol si pamätáme dodnes.

Divoký Anjel

Argentínska telenovela s nekonečným počtom epizód. Dnes by sme sa zrejme na tomto jednoduchom deji z chuti zasmiali, no boli časy, keď sme netrpezlivo čakali na každý novú epizódu. Natalia Oreiro si vďaka postave Milagros naštartovala nielen hereckú, ale aj spevácku kariéru.

Pozrite si svoj obľúbený seriál kdekoľvek

A odteraz už aj pozeranie seriálov online cez mobilné dáta nie je ničím nemysliteľným. Pokojne si pár dielov pozrite, hoci aj pri cestovaní autobusom. Ak ste aj vy z tých, ktorí strávia viac času online, než s telefónom pri uchu, poďte si pozrieť ponuku nových dátových paušálov od O2 a už sa v ničom neobmedzujte.

Modré O2 Dáta

4 GBdát/mes.
15 €mes.
 • 72 € na zariadenie
 • 5 GB dát / mes.
 • Bez viazanosti
 • Volania zo SR a z ČR do EÚ 0,10 € / min.
 • 0,06 € / SMS
Skryť
Zobraziť viac
4 GB
 dát / mes.
+
72 €
na zariadenie
alebo
5 GB
dát / mes.
Navýšenie o 1 GB
za 3 €
Bez viazanosti
Volania zo SR a ČR do EÚ
0,10 € / min.
0,06 € / SMS
15 €
/ mes.

Strieborné O2 Dáta

8 GBdát/mes.
20 €mes.
 • 120 € na zariadenie
 • 10 GB dát / mes.
 • Bez viazanosti
 • Volania zo SR a z ČR do EÚ 0,10 € / min.
 • 0,06 € / SMS
Skryť
Zobraziť viac
8 GB
 dát / mes.
+
120 €
na zariadenie
alebo
10 GB
dát / mes.
Navýšenie o 1 GB
za 3 €
Bez viazanosti
Volania zo SR a ČR do EÚ
0,10 € / min.
0,06 € / SMS
20 €
/ mes.

Zlaté O2 Dáta

16 GBdát/mes.
30 €mes.
 • 168 € na zariadenie
 • 20 GB dát / mes.
 • Bez viazanosti
 • Volania zo SR a z ČR do EÚ 0,10 € / min.
 • 0,06 € / SMS
Skryť
Zobraziť viac
16 GB
 dát / mes.
+
168 €
na zariadenie
alebo
20 GB
dát / mes.
Navýšenie o 1 GB
za 3 €
Bez viazanosti
Volania zo SR a ČR do EÚ
0,10 € / min.
0,06 € / SMS
30 €
/ mes.

 

Potrebujete poradiť s výberom
programu O2 Dáta?

Nechajte nám vaše telefónne číslo,
my vám zavoláme v priebehu najbližšieho
pracovného dňa a ochotne vám pomôžeme
vybrať najvýhodnejšiu možnosť.

Ďakujeme. Zavoláme vám.
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Pouliční umelci vdýchli mestám umeleckú dušu. Pozrite si 10 príkladov vynikajúceho slovenského street artu

Umenie nevisí len v galériách, ale obdivovať ho môžete aj cestou do práce.

Umenie nevisí len v galériách, ale obdivovať ho môžete aj cestou do práce. Graffiti na stenách alebo guerrilla umenie hocikde na ulici rozveseľujú šedé mestá.

Moderné pouličné umenie je jedným zo spôsobov, ako skrášliť aj ošarpané a fádne miesta. Pozrite si pár miest na Slovensku, ktoré do svojich rúk vzali pouliční umelci, aby potešili oči domácich obyvateľov aj turistov.

1. Líška na Kamennom námestí v Bratislave

Líška Kamenné námestie

Len nedávno vznikla na stene budovy na Kamennom námestí v Bratislave veľkolepá maľba (tzv. mural art). Autorom je maďarský umelec vystupujúci pod pseudonymom Fat Heat, ktorý podobné diela namaľoval aj Moskve, Paríži či Budapešti. V Bratislave maľoval počas jesenného Bratislava Street Art Festivalu.

2. Jaro Filip v Banskej Bystrici

Čierno-biely portrét hudobníka Jara Filipa zdobí podchod na Štefánikovom nábreží v Banskej Bystrici. Jeho autorom je miestny umelec s pseudonymom Neznámy, ktorý vytvoril niekoľko zaujímavých malieb v meste. Nedávno Jara Filipa banskobystrickí dobrovoľníci z vlastnej iniciatívy zrenovovali.

3. Van Gogh v oknách

Van Gogh Bratislava

Pozornosť najmä zahraničných turistov púta Meštiansky dom z 18. storočia na Rudnayovom námestí v Bratislave. Okná schátranej budovy zdobia repliky obrazov Vincenta Van Gogha a ním inšpirované maľby. Diela boli do exteriéru osadené v rámci Projektu Van Gogh ZUŠ Eugena Suchoňa v Pezinku.

4. Zastávka v obci Nižné Čabiny

Cabiny, Pek Crew, street art

Street art nie je výsadou veľkých miest, ale nájsť sa dá aj na múroch dedinských budov. Veselé maľby oživili aj dve budovy železničnej zastávky obce Nižné Čabiny (okr. Medzilaborce). Autormi sú slovenskí výtvarníci zo Svätého Jura Tomáš Rybár a Emil Taška, ktorí tvoria pod menom Pek Crew.

5. Robert Proch a Chazme v Košiciach

Robert Proch, Chazme

V roku 2013 vznikol v metropole východu aj výnimočný mural od Poliakov Roberta Procha a jeho kolegu vystupujúcim pod umeleckým menom Chazme. Maľba na bytovke na Masarykovej dokonale mieša štýly a predstavivosť oboch umelcov.

6. Brazílsky mural v Košiciach

Claudio Ethos

Dielo od zahraničného street art umelca zdobí aj Košice. Claudio Ethos z brazílskeho Sao Paula navštívil východ Slovenska v rámci festivalu Street ArtCommunication. Na stene ošarpanej bytovky na Ľudovej ulici v Košiciach vznikla veľkoplošná bozkávajúca sa dvojica. Je typickou ukážkou tvorby Brazílčana, ktorý používa paletu obmedzenú na zopár farieb.

7. Najväčší mural Česka a Slovenska

Pener a Bezt

Na paneláku Triedy SNP v Košiciach sa nachádza najväčší mural v rámci Česka a Slovenska. Autorom maľby s rozlohou 330 štvorcových metrov je dvojica Poliakov Pener a Bezt. Maľba s názvom „The Healer“ vznikla v roku 2013 a umelci ju maľovali štyri dni. Krátko po jej vzniku ju americký OZ Arts Magazine označil za najlešpí mural na svete.

8. Podchod v Žiline

Podchod v Žiline

Od júla 2016 zdobí podchod pri žilinskej mestskej plavárni dielo lokálneho street art umelca Jána Jančára. Sám Jančár navrhol mestu, že pomôže skrášliť ošarpaný podchod. V rámci spolupráce vznikol v podchode krásny podmorský svet. Umelec s mestom už v minulosti spolupracoval na skrášlení podchodu na ulici Matice slovenskej.

9. Ulička Johna Lennona v Bardejove

Ulička Johnna Lennona

Atrakciou kúpeľného mesta Bardejov je ulička Johna Lennona. Vznikla z iniciatívy asi najväčšieho slovenského fanúšika Beatles Pavla Zajaca. Je najkratšou uličkou v meste a zdobia ju viaceré plastiky a maľby s tematikou skupiny Beatles, ktoré sú osadené priamo na dome Pavla Zajaca. Autorom diel je lokálny umelec Ivan Chapčák.

10. Nápisy od Santiaga v Košiciach

„Chcel som sa prejsť a počúvať tú hudbu vo mne… A všade púšťali Jemné melódie.“ Street art nie sú iba dokonalé grafity a maľby, ale aj vtipné a inšpiratívne citáty. V Košiciach nájdete na mnohých miestach citáty writera Santiaga, ktorého vyznania odrážajú ducha súčasnej doby. Vďaka vizuálnej stránke aj tragikomike citátov ich už dnes ľahko spoznáte, aj keď sa pod ne nepodpíše.

 


Lifetech: Čo je nové