20 nestarnúcich hitov na šoférovanie pre všetky generácie

Aká je vaša naj šoférovacia srdcovka?

Mnohí ľudia si šoférovanie radi spríjemňujú dobrou hudbou. Ale, koľko ľudí, toľko “srdcoviek”.

Pre niektorých je hudba pri za volantom absolútna nutnosť, pre iných iba podmaz, keď sú v aute sami. Kvalitná hudba dokáže dobre naladiť, osviežiť alebo upokojiť na každodenných cestách.

Ak hľadáte nejaký dobrý hit na šoférovanie, či už v meste, alebo na diaľnici, čo tak zaradiť do playlistu niektoré z týchto 20 nestarnúcich megahitov?

Red Hot Chilli Peppers – Under the bridge

Queen – Don’t stop me now

Skvelý výber ak máte chuť dupnúť na plyn.

Dj Jazzy & Fresh prince – Summertime

Ideálna pesnička na cestu autom po dlhých cestách vidieka v lete.

Chumbawamba – I get knocked down

Pharrell Williams – Freedom

Roy Orbison – I drove all night

The Beatles – Drive my car

Tom Cochrane – Life is a highway

Bon Jovi – It’s my life

Čistá energia v pesničke.

Roxette – Joyride

James Bond 007 – Theme Song

Eagles – Hotel California

AC/ DC – Highway to hell

Steppenwolf – Born to be wild

Aero Chord – Surface

Kanye West – Homecoming

Talking Heads – Road to nowhere

Nelly – Ride with me

Tom Petty – Freefallin

Eazy E – Boyz N’ Tha Hood

A aká je tá vaša naj šoférovacia srdcovka?

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Nohy na šport netreba: Príbeh vozíčkara, ktorý prešiel do Paríža

O čom začne rozhovor chlapík, ktorý je na invalidnom vozíku? Samozrejme o tom, aký ťažký bol dnešný hokejový tréning. A tam to len začína. Na špeciálnom bicykli prešiel do Paríža a stihol aj rozbehnúť vlastnú firmu.

O čom začne rozhovor chlapík, ktorý je na invalidnom vozíku? Samozrejme o tom, aký ťažký bol dnešný hokejový tréning. Prišiel jeden zo známych kanadských hokejových trénerov a dal chlapcov riadne zabrať. Dobrá makačka. Taký je Marián Ligda. Prečítajte si jeho príbeh, ktorý vyšiel aj texte Liptáci, ktorí inšpirujú svet.

Otvára nám dvere v byte neďaleko centra v Liptovskom Mikuláši. Vyšľachovaná postava, ktorú by mu závidel nejeden človek, ktorý má k dispozícii aj nohy. Marián sa na ne spoliehať nemôže. Kedysi špičkový freeridový lyžiar mal v roku 2005 nehodu. Prišla práve v období, keď mal našliapnuté na medzinárodné lyžiarske certifikáty, ktoré by ho zaradili medzi špičku vo svete a chňapla by po ňom nejedna lyžiarska škola od rakúskych Álp po Nový Zéland. Nestalo sa.

Marián Ligda

Úraz chrbtice ho pripútal na vozík. To bolo v januári 2005. V novembri už stál znovu na svahu. Teda, presnejšie sedel na tom, čo on sám nazýva “kripel lyža”. “V podstate sme blázni. Spúšťame sa po svahu na niečom, čo pripomína stoličku s lyžou. Nedá sa to ani poriadne ovládať,” hovorí sebaistým tónom hlasu, ktorý je preňho typický.

Lekári mu neodporúčali začať tak skoro športovať, ale na otázku, či mu v tom fyziologicky niečo bráni, dostal odpoveď nie. Tak išiel na svah. “Milujem freeride lyžovanie a voľný terén, voľnosť je pre mňa najväčším pôžitkom. Patrím medzi piatich SITSKI lyžiarov na planéte, ktorí jazdia najextrémnejšie svahy sveta so sklonom väčším ak 45%,” vyznáva sa aj na svojej webovej stránke marianligda.com.

Fotografie k téme Liptovčania, ktorí inšpirujú svet od Petra Lengyela

K športu ho priviedli rodičia v piatich rokoch. Kedysi reprezentoval Slovensko v zjazdovom, neskôr vo freeride lyžovaní. A futbale. Preto je pochopiteľné, že ani hendikep ho od športu neodtrhol.

Ale spúšťať sa na stoličke s lyžou Mariánovi nestačilo. Tak začal hrať hokej. V českej lige. Vraj sú dobrí a trúfajú si aj na paraolympiádu, ibaže im chýbajú peniaze. “Pár tisíc eur. Pre niektoré firmy smiešna suma, my si s tým vystačíme na celú prípravnú sezónu,” hovorí človek, ktorý má toľko energie, že ju musí investovať okrem hokeja aj do ďalších aktivít. Od roku 2012 reprezentuje v Sledge Hokeji aj Slovensko.

Občas sa v jeho očiach objaví smútok, predsalen hendikep človeka výrazne obmedzí, na druhej strane robí všetko, čo môže. A teda môže toho viac než väčšina ľudí bez hendikepu. Napríklad si povedal, že chce ísť na bicykli z Liptovského Mikuláša do Paríža. Keď vám to hovorí človek na vozíku, tak to je celkom mocný úlet. Lenže Marián to naozaj dal!

Fotografie k téme Liptovčania, ktorí inšpirujú svet od Petra Lengyela

Na handbiku, čo je bicykel, kde sa nepedáluje nohami, ale rukami, prešiel 1840 kilometrov z Liptovského Mikuláša do Paríža. Keď si na to spomína, spustí hneď informácie o tom, ktoré handbiky sú dobré, ktoré nie a ako si ich potrebuje upraviť on, aby vyhovovali náročným podmienkam.

Ozaj, minule si tak Marian Ligda sadol na trávu a keďže je ako hendikepovaný človek citlivejší na chlad, zostala mu zima. Tak vymyslel špeciálne deky, ktoré izolujú od chladu, dajú sa zložiť a nenaberajú vlhkosť. Nezostalo to len pri nápade. Urobil chránenú dielňu, kde deky reálne vyrábajú. Môžete si ich skúsiť tu: Whitedog Travel Wrap.


Lifetech: Čo je nové