5 najsmiešnejších filmových príšer všetkých čias

Filmové tvory, ktoré naháňajú všetko iné, len nie strach.

Určite ste ich už videli. Filmoví antagonisti, ktorí majú pôsobiť strašidelne a zlomyseľne, no buď úmyselne, alebo omylom vyvolávajú úplne opačné reakcie. Od animovaných až po hrané postavy, toto sú príšery, ktoré nás skôr rozosmejú, ako vyľakajú.

5. Gorn zo Star Treku (1967)

Jašter, ktorý sa hýbal ako človek a syčal ako príšera, mal zrejme pôsobiť hrozivo. A v 60. rokoch tak možno aj pôsobil. No keď si dnes pozriete bojovnú scénu medzi ním a Kirkom, budete sa skôr smiať než lapať po dychu od napätia. Popri akčných scénach, aké poznáme napríklad z Jamesa Bonda alebo všetkých moderných fantasy filmov, pri tomto boji takmer zaspávame. Žiadne premyslené hmaty, úskoky, rýchle výpady. Len spomalená bitka hučiaceho jaštera a upoteného Kirka.

4. Kráľ Škorpión z Múmia sa vracia (2002)

Druhý diel zo série o lovcov múmií sa odohráva v Egypte. Aj keď je tu viacero záporných postáv, my sme si na paškál vzali Kráľa Škorpióna, ktorého zobrazil Dwayne Johnson, alebo The Rock. V roku 2002 sa nám síce mohol zdať hrozivý, no keďže technológie odvtedy pokročili, dnes ho ľudia skôr označujú za jednu z najhoršie efektmi dotvorených postáv všetkých čias. Oproti hercom z mäsa a kostí pôsobí táto príšera ako postava zo Shreka. Veď posúďte sami.

3. Rastlina z Adéla ješte nevečeřela (1977)

Paródia na geniálneho detektíva typu Sherlock Holmes v prevedení Michala Dočolomanského sa právom zapísala do filmovej histórie ako nezabudnuteľná. Záporák v hlavnej úlohe – pomaly sa vrtiaca obria rastlina s menom Adéla, ktorá postupne požiera detektíva Nicka Cartera (M. Dočolomanského) rozhodne pobaví.

2. Giu Ma Tian Shi (1984)

Paródia na bojové kung-fu filmy nie je vôbec skúpa na hrozivé príšery. Jednou z nich je napríklad tzv. Watermelon Man, alebo Melóní muž. Ide v podstate o guľu s nohami a veľkými ústami, ktorá vie behať, skákať a požierať všetko naokolo. Dokonca má k hlave pripevnené aj dve anténky, ktorými svoje obete… šteklí. Naozajstný hororový zážitok.

Creature from the Haunted Sea (1961)

Alebo aj Príšera zo strašidelného mora. Ide o starý film americkej produckie, ktorý sa natáčal v Portoriku. Gangstri a utečenci z Kuby sa v ňom v Karibskom mori stali obeťami morskej príšery. Akurát, že tá príšera vyzerala skôr vtipne než strašidelne. Bol to muž odetý do morských rias a zdrapov látky, s koženými rukavicami a špicami namiesto prstov. Svoje obete objímal a ťahal do mora. Čo s nimi robil potom, už nie je celkom jasné.

Pozrite si obľúbené filmové momentky kdekoľvek

Odteraz už aj pozeranie videí online cez mobilné dáta nie je ničím nemysliteľným. Pokojne si tieto videá pozrite, hoci aj pri ceste autobusom či vlakom. Ak ste aj vy z tých, ktorí strávia viac času online, než s telefónom pri uchu, poďte si pozrieť ponuku nových dátových paušálov od O2 a už sa v ničom neobmedzujte.

Potrebujete poradiť s výberom
programu O2 Dáta?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme
vám v priebehu najbližšieho pracovného dňa.

Ďakujeme. Zavoláme vám.
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Rasťo Chvála bloguje o predbiehaní: Nepodceňte situáciu

Motoristický novinár a bývalý majster Slovenska v rely radí, ako správne predbiehať tak, aby ste sa vyhli nepríjemnostiam aj prípadným nehodám.

Motoristický novinár, ambasádor kampane O2 Nebuď pirát a aktivity Chvála bezpečnej jazde, ktorá motoristom prináša množstvo dobrých rád aj špeciálnu ponuku O2 Extra výhod, Rasťo Chvála v blogu približuje, ako predbiehať nielen na obojsmernej ceste. 

Jazdite zodpovedne, naištalujte si appku O2 Extra výhody a získajte navigáciu zadarmo aj 5 GB dát k tomu. Viac informácií

Občas zídem dole z rýchlostnej komunikácie R1 a len tak pre spomienky a relax brázdim cesty prvej triedy medzi Nitrou a Žiarom nad Hronom. Inokedy zas na týchto cestách urobím mojim deťom exkurziu do minulosti a rozprávam, ako sme tu jazdili v 90. rokoch.

Na takzvanej ceste smrti vtedy všetci predbiehali. Doslova to pripomínalo automobilové preteky, akurát tu išli pretekári aj v protismere. Dnes by mi to už strach nedovolil, ale vtedy to bol národný šport.

Keď prichádzal na rad úsek s krátkou rovinkou, bolo treba podradiť, aby mal motor ideálne otáčky. Potom nasledovalo nazbieranie rýchlosti, priblíženie k autu a ak za zákrutou nič nešlo, ostával len mrk do zrkadla, či náhodou nejde zozadu niekto rýchlejší, a šup, už bol predbiehací manéver hotový. Kto takto nevedel predbiehať, skončil zle.

„V dobre známom prostredí, na cestách, ktoré už poznáme naspamäť, nesmieme situáciu podceniť. Naopak, v neznámom prostredí treba na manéver oveľa väčší priestor.“

Áno, mrazí ma pri predstave, ako sa jazdilo na ceste číslo 65. Na druhej strane často sa predbiehalo ako z učebnice, dnes mnohým šoférom táto skúsenosť chýba. Často predbiehajú na nevhodnom prevodovom stupni a nepozerajú sa za seba.

V časoch rýchlych áut treba brať do úvahy, že niekto začal predbiehať skôr ako najbližšie auto za kamiónom. Predbiehací manéver na obojsmernej ceste je špecifický tým, že trvá veľmi krátko, za ten čas však treba vyhodnotiť veľa informácií: vhodný úsek, autá v protismere, autá vzadu, auto pred nami a v neposlednom rade technické danosti auta.

V dobre známom prostredí, na cestách, ktoré už poznáme naspamäť, nesmieme situáciu podceniť. Naopak, v neznámom prostredí treba na manéver oveľa väčší priestor, lebo nevieme, ako rýchlo a kde sa vystrčí oproti idúce auto. Špeciálne si všímajme horizonty alebo nenápadné odbočky, z ktorých môže na cestu vybehnúť iné auto.

Stále ostáva dôležité sledovať prostredie vôkol cesty, a tak trochu si načítať správanie šoféra pred nami. Aj keď to nevyzerá ako nutné, predbiehací manéver začnime vždy v otáčkach, pri ktorých motor začína poriadne ťahať. Oplatí sa podradiť alebo pri automatickej prevodovke stlačiť plyn na podlahu.

„Úmysel predbiehať dávajme najavo skoro, ešte pred začatím manévra, a okrem protismeru pozerajme do spätného zrkadla.“

Úmysel predbiehať dávajme najavo skoro, ešte pred začatím manévra, a okrem protismeru pozerajme do spätného zrkadla. Ak predbiehame viac áut v kolóne, počítajme s tým, že nie každý nás vidí, a tak môže začať predbiehať.

Na zaradenie späť do svojho pruhu treba tiež priestor a predbiehací manéver by sme mali začať len vtedy, ak existuje miesto na zaradenie. Nie je správne, ak miesto na zaradenie musia vytvoriť iní vodiči brzdením.

Zlé predbiehanie na obojsmernej ceste, našťastie, nepatrí medzi časté príčiny dopravných nehôd, ale pokiaľ ide o následky, je na tom najhoršie. Najmä čerství šoféri by si mali prvé predbiehania skúsiť na naozaj prehľadných cestách a nezačínať s predbiehaním kamiónov.

V začiatkoch pomôže natrénovať si pomyselný predbiehací manéver okolo kamióna na diaľnici. Aspoň zistíte, akú dráhu na to potrebujete.

Rasťo Chvála

Prečítajte si aj ďalšie blogy Rasťa Chválu:

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete získať 5 GB dát a využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a uplatniť si skvelé zľavy na tankovanie, autoškolu aj kondičné jazdy. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Čítaj viac

Výkon, výdrž aj výborné fotky. Pozrite si aktuálny výber top zariadení

Čítaj viac

O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac