5 najsmiešnejších filmových príšer všetkých čias

Filmové tvory, ktoré naháňajú všetko iné, len nie strach.

Určite ste ich už videli. Filmoví antagonisti, ktorí majú pôsobiť strašidelne a zlomyseľne, no buď úmyselne, alebo omylom vyvolávajú úplne opačné reakcie. Od animovaných až po hrané postavy, toto sú príšery, ktoré nás skôr rozosmejú, ako vyľakajú.

5. Gorn zo Star Treku (1967)

Jašter, ktorý sa hýbal ako človek a syčal ako príšera, mal zrejme pôsobiť hrozivo. A v 60. rokoch tak možno aj pôsobil. No keď si dnes pozriete bojovnú scénu medzi ním a Kirkom, budete sa skôr smiať než lapať po dychu od napätia. Popri akčných scénach, aké poznáme napríklad z Jamesa Bonda alebo všetkých moderných fantasy filmov, pri tomto boji takmer zaspávame. Žiadne premyslené hmaty, úskoky, rýchle výpady. Len spomalená bitka hučiaceho jaštera a upoteného Kirka.

4. Kráľ Škorpión z Múmia sa vracia (2002)

Druhý diel zo série o lovcov múmií sa odohráva v Egypte. Aj keď je tu viacero záporných postáv, my sme si na paškál vzali Kráľa Škorpióna, ktorého zobrazil Dwayne Johnson, alebo The Rock. V roku 2002 sa nám síce mohol zdať hrozivý, no keďže technológie odvtedy pokročili, dnes ho ľudia skôr označujú za jednu z najhoršie efektmi dotvorených postáv všetkých čias. Oproti hercom z mäsa a kostí pôsobí táto príšera ako postava zo Shreka. Veď posúďte sami.

3. Rastlina z Adéla ješte nevečeřela (1977)

Paródia na geniálneho detektíva typu Sherlock Holmes v prevedení Michala Dočolomanského sa právom zapísala do filmovej histórie ako nezabudnuteľná. Záporák v hlavnej úlohe – pomaly sa vrtiaca obria rastlina s menom Adéla, ktorá postupne požiera detektíva Nicka Cartera (M. Dočolomanského) rozhodne pobaví.

2. Giu Ma Tian Shi (1984)

Paródia na bojové kung-fu filmy nie je vôbec skúpa na hrozivé príšery. Jednou z nich je napríklad tzv. Watermelon Man, alebo Melóní muž. Ide v podstate o guľu s nohami a veľkými ústami, ktorá vie behať, skákať a požierať všetko naokolo. Dokonca má k hlave pripevnené aj dve anténky, ktorými svoje obete… šteklí. Naozajstný hororový zážitok.

Creature from the Haunted Sea (1961)

Alebo aj Príšera zo strašidelného mora. Ide o starý film americkej produckie, ktorý sa natáčal v Portoriku. Gangstri a utečenci z Kuby sa v ňom v Karibskom mori stali obeťami morskej príšery. Akurát, že tá príšera vyzerala skôr vtipne než strašidelne. Bol to muž odetý do morských rias a zdrapov látky, s koženými rukavicami a špicami namiesto prstov. Svoje obete objímal a ťahal do mora. Čo s nimi robil potom, už nie je celkom jasné.

Pozrite si obľúbené filmové momentky kdekoľvek

Odteraz už aj pozeranie videí online cez mobilné dáta nie je ničím nemysliteľným. Pokojne si tieto videá pozrite, hoci aj pri ceste autobusom či vlakom. Ak ste aj vy z tých, ktorí strávia viac času online, než s telefónom pri uchu, poďte si pozrieť ponuku nových dátových paušálov od O2 a už sa v ničom neobmedzujte.

Potrebujete poradiť s výberom
programu O2 Dáta?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme
vám v priebehu najbližšieho pracovného dňa.

Ďakujeme. Zavoláme vám.
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

5 “spúšťačov”, ktoré zmenia váš android na nepoznanie

Výber tých najzaujímavejších po estetickej a funkčnej stránke.

K tejto téme sme síce už jeden článok písali, ale  nedalo nám nevrátiť sa k nej. Koniec koncov, Asi najzákladnejšou črtou, ktorá definuje Android oproti ostatným systémom na trhu, je jeho prispôsobiteľnosť. Prvým krokom k nej je práve launcher – predstavuje to, čo ako prvé uvidíte po odomknutí obrazovky. Tento spúšťač dokáže úplne zmeniť váš smartfón, či už po tej estetickej, alebo funkčnej stránke. Aktuálne ich nájdete stovky, tak sa pozrieme na ďalší výber tých najzaujímavejších.

Z Launcher – kreslíme po displeji

 

Launcher od Nokie, ktorého hlavnou črtou je vyhľadávanie kreslením. Ak chcete, aby vám ponúkol napríklad aplikáciu Moje O2, jednoducho nakreslíte písmeno M prstom po displeji. Vyhľadá vám tak aplikácie aj kontakty.

Tento launcher má zároveň takú vlastnosť, že sa od vás učí. To znamená, že na úvodnej strane  vám ponúkne 6 aplikácii a kontaktov podľa toho, čo používate najčastejšie.

A hoci si hovoríte, že ten najpodstatnejší je pre vás firemný e-mail, časom sa vám možno bude na prvom mieste zobrazovať Facebook.

Smart launcher 3 – v jednoduchosti je krása

Launcher, ktorý uvítate, ak chcete niečo zaujímavé a nebaví vás toho veľa nastavovať. Podstatným znakom je opäť to, že sa jedná o úplne novú skúsenosť. Dôležité aplikácie podľa vášho výberu máte po odomknutí obrazovky prehľadne usporiadané, napríklad v kruhu. Ten sa zväčšuje podľa toho, koľko aplikácii chcete na hlavnej obrazovke vidieť. Všetky ostatné sú, samozrejme, stále na dosah.

Je to veľmi jednoduchý a intuitívny launcher. Ak vám samotný Android príde neprehľadný, toto je solídna voľba.

Action Launcher 3 – jednoducho, komplikovane, prečo nie oboje?

Tento launcher dokáže byť úplne jednoduchý, ale aj komplikovaný s obrovskými možnosťami. Záleží, ako si ho nastavíte. Napriek tomu, že prichádza s moderným material dizajnom, stále poskytuje veľmi jednoduché a rýchle možnosti prispôsobenia. Opäť niečo, s čím sa môžete zabávať pre čo najzaujímavejší výsledok. Ale nemusíte. Aj bez toho budete mať zaujímavý a jednoduchý dizajn už po spustení. Rovnako so základným rozložením ikoniek na ploche sa môžete vyhrať, ale tento launcher si vás získa už základným nastavením.

Buzz launcher – keď máte radi možnosti

Úplná sloboda. Tak by sa v skratke dal popísať Buzz launcher, ktorý patrí k tým najprispôsobiteľnejším. Ak vás baví vyhrať sa doslova so všetkým a nevadí vám chvíľu sa vo všetkých možnostiach strácať – od prispôsobovania ikon aplikácií a tvar po mnoho spôsobov usporiadania obrazoviek – toto je správny launcher pre vás.

Ak však preferujete niečo, čo je jednoduché a funguje to výborne s minimom zásahov, radšej siahnite po iných.

Next Launcher 3D – keď ide o efekty

Niekomu ide o funkčnosť, niekomu ide o vzhľad a niekto chce, aby sa jeho smartfón s Androidom stal zariadením z budúcnosti. Ak patríte do poslednej kategórie, rozhodne oceníte Next Launcher 3D. Tento launcher je doslova naprataný 3D efektami, prechodmi a pôsobí jednoducho očarujúco.

Prichádza síce s nemalou cenovkou 14,99 eur a nie každé zariadenie si poradí s 3D efektmi bez námahy. Ak ale chcete mať na obrazovke niečo výnimočné, lepší launcher nenájdete.


Lifetech: Čo je nové