5 najsmiešnejších filmových príšer všetkých čias

Filmové tvory, ktoré naháňajú všetko iné, len nie strach.

Určite ste ich už videli. Filmoví antagonisti, ktorí majú pôsobiť strašidelne a zlomyseľne, no buď úmyselne, alebo omylom vyvolávajú úplne opačné reakcie. Od animovaných až po hrané postavy, toto sú príšery, ktoré nás skôr rozosmejú, ako vyľakajú.

5. Gorn zo Star Treku (1967)

Jašter, ktorý sa hýbal ako človek a syčal ako príšera, mal zrejme pôsobiť hrozivo. A v 60. rokoch tak možno aj pôsobil. No keď si dnes pozriete bojovnú scénu medzi ním a Kirkom, budete sa skôr smiať než lapať po dychu od napätia. Popri akčných scénach, aké poznáme napríklad z Jamesa Bonda alebo všetkých moderných fantasy filmov, pri tomto boji takmer zaspávame. Žiadne premyslené hmaty, úskoky, rýchle výpady. Len spomalená bitka hučiaceho jaštera a upoteného Kirka.

4. Kráľ Škorpión z Múmia sa vracia (2002)

Druhý diel zo série o lovcov múmií sa odohráva v Egypte. Aj keď je tu viacero záporných postáv, my sme si na paškál vzali Kráľa Škorpióna, ktorého zobrazil Dwayne Johnson, alebo The Rock. V roku 2002 sa nám síce mohol zdať hrozivý, no keďže technológie odvtedy pokročili, dnes ho ľudia skôr označujú za jednu z najhoršie efektmi dotvorených postáv všetkých čias. Oproti hercom z mäsa a kostí pôsobí táto príšera ako postava zo Shreka. Veď posúďte sami.

3. Rastlina z Adéla ješte nevečeřela (1977)

Paródia na geniálneho detektíva typu Sherlock Holmes v prevedení Michala Dočolomanského sa právom zapísala do filmovej histórie ako nezabudnuteľná. Záporák v hlavnej úlohe – pomaly sa vrtiaca obria rastlina s menom Adéla, ktorá postupne požiera detektíva Nicka Cartera (M. Dočolomanského) rozhodne pobaví.

2. Giu Ma Tian Shi (1984)

Paródia na bojové kung-fu filmy nie je vôbec skúpa na hrozivé príšery. Jednou z nich je napríklad tzv. Watermelon Man, alebo Melóní muž. Ide v podstate o guľu s nohami a veľkými ústami, ktorá vie behať, skákať a požierať všetko naokolo. Dokonca má k hlave pripevnené aj dve anténky, ktorými svoje obete… šteklí. Naozajstný hororový zážitok.

Creature from the Haunted Sea (1961)

Alebo aj Príšera zo strašidelného mora. Ide o starý film americkej produckie, ktorý sa natáčal v Portoriku. Gangstri a utečenci z Kuby sa v ňom v Karibskom mori stali obeťami morskej príšery. Akurát, že tá príšera vyzerala skôr vtipne než strašidelne. Bol to muž odetý do morských rias a zdrapov látky, s koženými rukavicami a špicami namiesto prstov. Svoje obete objímal a ťahal do mora. Čo s nimi robil potom, už nie je celkom jasné.

Pozrite si obľúbené filmové momentky kdekoľvek

Odteraz už aj pozeranie videí online cez mobilné dáta nie je ničím nemysliteľným. Pokojne si tieto videá pozrite, hoci aj pri ceste autobusom či vlakom. Ak ste aj vy z tých, ktorí strávia viac času online, než s telefónom pri uchu, poďte si pozrieť ponuku nových dátových paušálov od O2 a už sa v ničom neobmedzujte.

Potrebujete poradiť s výberom
programu O2 Dáta?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme
vám v priebehu najbližšieho pracovného dňa.

Ďakujeme. Zavoláme vám.
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Slováci, ktorí pomocou dobrých nápadov menia svet okolo seba

Na Slovensku je veľa poctivých a zodpovedných firiem, ktoré sú prospešné celej spoločnosti, len sa o nich možno toľko nehovorí. Pozrite si pozitívne príbehy Slovákov, ktorí svojim podnikaním pomáhajú ľuďom či životnému prostrediu.

Mnohí ľudia aj u nás na Slovensku majú dobré nápady, chýba im však podpora. V snahe podporiť spoločensky prospešné firmy vznikla medzinárodná súťaž Chivas VENTURE, do ktorej sa zapojilo už aj viacero Slovákov. Súťažiaci v rámci môžu získať podiel z 1 milióna amerických dolárov a osobný koučing od špičkových svetových mentorov.

Pracujete na dobrom nápade? Prihláste sa do súťaže a získajte podporu. Viac informácií

Kým nájdete odvahu prihlásiť sa, inšpirujte sa príbehmi úspešných firiem, ktoré sa stali víťazmi slovenského kola súťaže Chivas VENTURE v predošlých rokoch. Viac nápadov, ktoré menia svet, nájdete na tomto odkaze.

Drevené zubné kefky Ecoheart pomáhajú ľuďom a prírode

Na svete je množstvo plastu, ktorý nestíhame recyklovať. Najbežnejším plastovým odpadom sú práve drobnosti, ktoré používame dennodenne – tégliky na nápoje, slamky, PET fľaše, ale aj zubné kefky.  Odhaduje sa, že len v Spojených štátoch amerických skončí na skládkach každoročne viac ako 850 miliónov zubných kefiek.

Aj malé zmeny môžu niekedy znamenať veľký rozdiel. To je aj filozofia mladého podnikateľa Romana Kovácsa z Bratislavy a jeho spoločníka Štefana Macejáka. Pod značkou Ecoheart vyrábajú ekologické kefky z bambusového dreva. Bambus rastie veľmi rýchlo, je trvalo udržateľnou surovinou.

Prioritou Ecoheart je pomáhať iným. Vybraným neziskovým projektom preto pravidelne darujú 10 % zo zisku. Ich momentálnou ambíciou je k zubným kefkám pridať ďalší rad ekologických výrobkov, zaradiť do výroby lokálne materiály a časom výrobňu pretvoriť na chránené dielne. Šancu tak dostanú ľudia, ktorí v živote nemajú veľa príležitostí.

Ecoheart sa v súťaži Chivas VENTURE stali víťazmi slovenského kola a postúpili do svetového finále, kde reprezentovali Slovensko a súťažili s ďalšími 27 firmami z iných krajín. Vďaka online hlasovaniu ľudí z rôznych kútov Zeme získali 20-tisíc dolárov.

Vizuálne čítanie učí hendikepované deti čítať

Čítanie je pre mnohých zdravých ľudí úplne prirodzená a jednoduchá činnosť. Naučiť sa čítať však pre deti so špeciálnymi potrebami môže byť mimoriadne zložité a často im k tomu chýba aj potrebné zázemie či možnosti.

Na pomoc s výučbou čítania u detí s rôznymi diagnózami ako napríklad dysfázia, dyslexia či autizmus slúži program Vizuálne čítanie, za ktorým stojí Dušan Baranec so svojím tímom. Deti aj dospelí sa prostredníctvom programu učia čítať hlásky, slabiky a slová v 12 úrovniach s využitím vizuálneho prístupu.

Používanie programu si vyžaduje odborné vedenie. Firma preto spolupracuje s viacerými expertmi z oblasti psychológie, pedagogiky a informačných technológií. Program od šikovných Slovákov oceňujú najmä logopédi, špeciálni pedagógovia či rodičia detí s postihnutím.

Vizuálne čítanie minulý rok v súťaži Chivas VENTURE zvíťazilo, no Dušan Baranec sa z osobných dôvodov nemohol na svetovom finále zúčastniť . Porota sa preto rozhodla vybrať nového víťaza, už spomínaného výrobcu drevených kefiek Ecoheart.

SmartHead propaguje udržateľný svet

Zapnite si dnes správy a po chvíľke nadobudnete dojem, že ľudstvo v budúcnosti nič dobré nečaká. Veľa ľudí má pritom úprimnú snahu zmeniť veci k lepšiemu, len skrátka netuší, kde začať. V skutočnosti dnes existuje množstvo zodpovedných firiem či organizácií, ktoré podnikajú konkrétne kroky na zlepšenie vecí okolo seba. Ich aktivity však často nedostanú priestor na propagáciu a jednoducho sa stratia v záplave iných informácií, takže sa o nich nikto nedozvie.

Veronika Osvaldová preto so svojím tímom vytvorila online platformu SmartHead, kde sa ľudia môžu dozvedieť o enviromentálnych či komunitných projektoch. Každý si tu môže pozrieť spoločensky prospešné aktivity, ktoré prebiehajú v jeho okolí a zapojiť sa – stačí len kliknúť. Stovky ľudí tak vďaka SmartHead pomáhali so sadením stromčekov, so zberom odpadu, s obnovovaním kultúrnych pamiatok či so vzdelávaním.

SmartHead bol prvým projektom, ktorý sa zapojil do slovenského kola súťaže Chivas VENTURE. Vďaka účasti v súťaži získal na základe hlasovania verejnosti príslušný finančný obnos a Veronika Osvaldová strávila mesiac v startup-ovom akcelerátore v Oxforde, kde sa pod vedením špičkových mentorov cvičila v prezentačných a manažérskych zručnostiach.

Je váš nápad lepší? Prihláste sa do súťaže Chivas VENTURE

Určite sa na Slovensku nájde ešte množstvo ďalších ľudí s nápadmi, ktoré môžu pomôcť svetu. Ak máte pocit, že váš nápad je rovnako dobrý, ak nie lepší, medzinárodná súťaž Chivas VENTURE môže byť pre vás to pravé.

Ak vaše podnikanie pomáha ľuďom alebo životnému prostrediu, prihláste sa do 31. októbra 2018 a získajte podiel z finančného balíka vo výške 1 milión amerických dolárov a koučing od svetových mentorov.

Formulár na prihlásenie, podmienky súťaže aj detailné informácie nájdete na tomto mieste https://www.chivas.com/sk-sk/the-venture/apply

 


96 hodín s Huawei: Získajte vybrané modely s veľkou zľavou

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové