Najhoršie filmové scény všetkých čias

Zúfalo zlé herecké výkony, “umelé” špeciálne efekty a mimoriadne hlúpy dej. Predstavujeme vám tie najzábavnejšie scény z najhorších filmov vôbec.

Čo robí film dobrým alebo zlým?

Je to súlad viacerých faktorov. Napríklad výkony hercov pred kamerou, tematická hudba, čo dotvára atmosféru, logika a originalita scenára. Sú dialógy postáv napísané pútavo a dávajú zmysel? Záleží aj na tom, či strih zachováva logickú kontinuitu a dynamiku deja, ako zručný je kameraman a či sú špeciálne efekty čo možno najviac realistické. A nakoniec, či si to celé vie režisér ustrážiť.

Pri týchto filmoch nefunguje väčšinou ani jedno. Predstavujeme vám tie najhoršie scény z  najhorších filmov vôbec.

Muž s nekonečným zásobníkom (film Varan vs. Kobra)

Na vzdialený ľudoprázdny ostrov prichádza skupina vedcov a vyšetrovateľov. Zistia, že ostrov je obývaný obrovskými plazmi (aj keď vedci si v tomto filme myslia, že varan a kobra sú obojživelníky) a zvyšok filmu sa snažia z ostrova ujsť.

Nie, nie je to Jurský park. Je to Varan vs. Kobra – film, ktorý svojimi “kvalitami” útočí na presne opačný koniec rebríčka. Počítačová animácia je na úrovni prvého Playstation, varan a kobra vyzerajú ako z gumy alebo papiera a pištoliam nikdy nedochádzajú náboje.

Žralok uloví Boeing (film Megažralok vs. obrovská chobotnica)

Obrovský žralok vyskočí z vody a vo vzduchu sa zahryzne do Boeingu. A to je asi jediná zábavna scéna inak neskutočne zlého filmu, ktorého celý scenár by sa dal obmedziť na jeho názov. Možno ešte stojí za zmienku scéna, v ktorej prehryzne žralok most Golden Gate alebo vedecký experiment, ktorý vyzerá tak, že skupinka vedcov si v skúmavkách prelieva farebnú vodičku.

Inak sa vo filme prakticky celý čas nič nedeje a dej ani veľmi nedáva zmysel. Mimochodom hlavného hrdinu v tomto filme hrá “Odpadlík” Lorenzo Lamas ktorý sa na scéne objaví až v 32 minúte.

Chuck Norris v súboji s medveďom (Walker Texas Ranger)

Žeby druhá najdrahšia scéna filmovej kinematografie hneď po tej, kde utrpel porážku od Bruca Leeho? Pravdepodobne táto, kde Chucka Norrisa poraní medveď. Inak ale Chuck podáva štandardný výkon, najprv päsťami zaženie medveďa a nakoniec ho definitívne pohľadom vydesí k smrti.

S koňom popod kamión (Alluda Mazaaka…!)

Bollywoodska produkcia ide ešte ide ešte o úroveň vyššie. V tejto scéne sa „indický Chuck Norris“ menom Seetharam prešmykne popod kamión na koni, akoby sedel na motorke. Ale skvostov je v tomto filme viac. Napríklad Seetharam vytiahne pištoľ zo zásuvky tak, že prerazí dosku stola alebo na traktore preskočí ostatné traktory len s asi trojmetrovým rozbehom.

Tréning tureckého Jedi (Turecké Star Wars)

Turci si spravili vlastnú verziu Star Wars a bez zaváhania sa nehanbili použiť ani originálne sekvencie od Georga Lucasa, ktoré režiser doplnil zábermi so skutočných vesmírnych programov a nakrútenými zábermi vesmírnych lodí z polystyrénu. K tomu všetkému ešte pridal aj hudobné motívy z filmov Indiana Jones a Flash Gordon.

Van Damme zneškodní hada. Päsťou. (film Živý terč)

“Veríš mi?”

“Samozrejme, že ti verím.”

“Tak zavri oči.”

Znie to, ako scéna z romantického filmu, ale to v skutočnosti iba Jean-Claude Van Damme päsťou zneškodňuje hada, ktorý spadne zo stromu (čo robí štrkáč v džungli na strome?) na nič netušiacu krásku.

Na plný plyn (film RPM)

Asi najhoršia naháňačka na autách, aká sa dá vo filme vidieť. Policajti na auto ani nestrieľajú, len ukazujú, aby zastavilo. V aute prebieha duchaplná konverzácie v štýle: “Nehovor mi, že si to auto ukradol.” “Nebudem.” Ale vrchol prichádza až v 49. sekunde.

Rýchle údery a papundeklové skaly (Star Trek)

Scéna z počiatkov seriálu Star Trek medzi Shatnerom a Gornom je považovaná za jednu z najhorších akčných scén v dejinách filmu. Posúďte sami.

Santa a deti zneškodnia marťana (film Santa si podmaňuje marťanov)

Sci-fi pre deti, v ktorom marťania unesú Santa Clausa, pretože na Marse nie je nikto, kto by rozdával darčeky. Zďaleka najbizarnejší vianočný film so smiešnymi rekvizitami, infantilným scenárom a primitívnymi kostýmami. Varovanie: Scénu, v ktorej deti porazia marťana Voldara, nebudete dlho vedieť dostať z hlavy preč.

Turecký akčný hrdina (film Intikam Benim)

Bojové umenie, aké predvádza hviezda tureckého akčného filmu Cuneyt Arkin vo filme Intikam Benim len tak niekde neuvidíte. Posledný “úder”, ktorým svojich protivníkov doslova sfúkne, by mu pravdepodobne závidel aj samotný Chuck Norris.

Ak aj vy poznáte podobne zábavné braky, podeľte sa s nami o ne v komentároch na našej facebookovej stránke.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Večne zelený ostrov láka dobrodruhov strhujúcimi scenériami a poloprázdnymi plážami

Nahliadnite do zákulisia slovenského surferského filmu Jakuba Šipoša a Michala Csádera natáčanom na Azorských ostrovoch.

Silné vlny a pláže, ktoré nie sú na radare bežného turistu. To sú podmienky, ktorými ostrov São Miguel každoročne láka surferov. Leží uprostred Atlantického oceánu a nájdete tu dramatické scenérie, rokliny, rybárske dedinky, či sýtozelené pastviny plné kráv. Je to jediná lokalita v Európe, kde sa vďaka vhodnému podnebiu pestuje čaj. 

Na tomto ostrove, ktorý je súčasťou Azorských ostrovov, sa natáčal aj druhý slovenský surfový dokument zo série The Right Place, o ktorom sme písali nedávno.

Okrem videodokumentácie si zo svojej cesty priniesli autori Jakub Šipoš a Michal Csáder aj bohatý fotoarchív, ktorý zachytáva ich dobrodružnú cestu za vlnami, spoznávanie miestnych obyvateľov, či objavovanie skrytých zákutí ostrova.

Pozrite sa ich objektívom na to, aká krása vás čaká, keď navštívite Azory.

Rozhodnutie o lokalite na natáčanie padlo v lietadla počas letu naspäť domov z Kanárskych ostrovov. Surfer Michal Csáder spomína: “Listovali sme si v časopise a zbadali sme fotografiu kamenistej pláže na Azorských ostrovoch. Povedali si – sem ideme nabudúce.”

Azorské ostrovy tvorí deväť obývaných ostrovov – Santa Maria, Terceira, Pico, São Jorge, Graciosa, Faial, Flores a Corvo a najväčší ostrov São Miguel. Medzi ostrovmi sa dá pohybovať loďou alebo miestnou leteckou spoločnosťou.

Jakub a Michal tvoria dobrý tím, pri objavovaní nových miest majú podobné tempo. “Dopredu si neplánujeme vôbec nič. Možno si len približne určíme čas, ktorý chceme stráviť cestovaním. Funguje nám to,“ vysvetľuje Michal.

Pomedzi hľadanie skrytých odbočiek, surfovanie a spoznávanie miestnymi “chránených” lokalít mimo turistických chodníčkov Jakub natáča zábery, z ktorých vzniknú krátke filmy do série filmov The Right Place.

„Život cestovateľa žijem uz dlho a Kubi sa to rozhodol aj zdokumentovať, tentokrát v novom prostredí na ostrove São Miguel. Niekto musí byť pred a niekto za kamerou. Kubi vie lepšie točiť, ja viem lepšie surfovať. Navzájom si pomáhame a vlastne sa skvele dopĺňame,“ dodáva Michal.

Na ostrov ešte neprúdia davy turistov, a tak tu nájdete len pár dovolenkových domčekov na prenájom. Celkovo je ubytovania nedostatok. Po príchode chalani nakoniec nocľah našli v malej rybárskej dedine Mosteiros, ktorá má len niečo cez tisíc obyvateľov.

Pri akomkoľvek cestovaní sa vyplatí stráviť nejaký čas aj s “lokálcami” a získať si ich dôveru. “Od prvého dňa boli ku nám ostrovania veľmi milí. Len postupne sa nám však otvárali a ukazovali nám miesta, o ktorých vedia iba oni. Na oplátku sme ich zviezli autom, keď sme sa vybrali niekam surfovať,” spomína Jakub a dodáva: “Chce to čas. To nezažiješ, keď prídeš na dva týždne.” 

Na ostrove surferi strávili dva mesiace. Na Azory sa však chcú čoskoro vrátiť a natočiť tu už tretí film z ich dlhodobého projektu.

Zatiaľ vás pozývame na premietanie víťazného filmu z festivalu Hory a mesto 2016 The Right Place – Sao Miguel, ktoré sa uskutoční v Bratislave,  28. apríla v priestoroch Tanečného divadla Ifjú Szivek, na Mostovej 8 o 19. hodine. Po premietaní sa uskutoční vernisáž predajných fotografii z Azorov.


Lifetech: Čo je nové