Polnočný predaj novej Potterovky nás vráti do čias detskej pottermánie

Pred niekoľkými mesiacmi otriasla “čarodejníckym” svetom udalosť, na ktorú sa všetci oddaní fanúšikovia série o chlapcovi, ktorý prežil, tak tešili.

Pred niekoľkými mesiacmi otriasla “čarodejníckym” svetom udalosť, na ktorú sa všetci oddaní fanúšikovia série o chlapcovi, ktorý prežil, tak tešili. Dočkali sa ôsmeho pokračovania kúzelníckej knižnej série. V piatok 30. septembra vychádza aj jej slovenský preklad. Takže, nabrúsiť metly, vytiahnuť prútiky a ide sa naspäť do Rokfortu!

Začalo to rukopisom, ktorý nikto nechcel

Ťažko uveriť že megaúspešná autorka J. K. Rowlingová, ktorá svojím majetkom predbehla aj anglickú kráľovnú (a teda sa stala najbohatšiou ženou Británie), kedysi začínala ako sociálny prípad bez nádeje na svetlú budúcnosť.

Slobodná matka bez práce netušila, čo s ňou a jej deťmi bude ďalší mesiac. Vymyslený čarodejnícky svet, bol pre ňu a neskôr aj pre mnoho z jej čitateľov útechou, v prípade autorky aj únikom zo zložitej situácie.

Jej prvotinu, ktorú písala striedavo na papieri a písacom stroji, odmietali viaceré vydavateľstvá. Na to, aby mohla dať dokopy svoj prvý rukopis, si musela požičať peniaze od kamarátky. A potom sa to prišlo.

Hneď po vydaní prvej knihy milióny nadšených detí dychtivo čakali na list z Rokfortu, nosili čierne čarodejnícke habity a hútali, do ktorej školskej fakulty by asi tak patrili. Vďaka fantastickým kúzelným príbehom objavili krásu čítania a doteraz sa svorne zhodujú, že Harry Potter mal na ich detstvo obrovský vplyv.

Jeden rekord za druhým

Vyše 450 miliónov predaných kópií preložených do 79 jazykov robí z čarodejníckej ságy najpopulárnšiu knižnú sériu vôbec, a ani jednotlivé filmové spracovania sa rozhodne nemuseli sťažovať na nedostatok divákov.

Ak ste sa už začali pomaly zmierovať s tým, že siedmou knihou o Harrym Potterovi všetko skončilo, určite vás potešila správa o ôsmom voľnom pokračovaní s názvom Harry Potter a Prekliate dieťa.

Je to divadelná hra, teda scenár k nej, ktorý tiež písala J.K. Rowlingová v spolupráci s Jackom Thornom a Johnom Tiffanym. Nezvyčajná forma však na napínavosti a kvalite príbehov dielu absolútne neuberá. Práve naopak, no nebudeme prezrádzať viac.

Hlavnými hrdinami sú deti troch hlavných postáv z predošlých kníh a dej sa dotkne aj udalostí, ktoré sa odohrali v predchádzajúcich siedmych dieloch. Ôsme pokračovanie ostáva verné čarodejníckemu svetu, ktorý Rowlingová stvorila.

Doteraz mali Slováci prístup len k jej anglickej verzii, no už len predpredaj slovenského prekladu zaznamenával obrovské úspechy. Začal sa 16. augusta a v Martinuse pokoril záujmom za jediný deň takmer 26-ročný rekord.

Žiadna iná kniha v histórii kníhkupectva sa nepredávala tak dobre a tak rýchlo. Dovtedy si držala prvenstvo kniha Stratený symbol od Dana Browna, no jej predaj pokorila Potterovka o viac než polovicu. Dokonca, významne prekonala aj rekord siedmej potterovskej knihy Harry Potter a Dary smrti, taktiež o polovicu.

Polnočný predaj a čarodejnícky program

Po takomto obrovskom úspechu si v Martinuse povedali, že uvedenie slovenskému prekladu si zaslúži špeciálny polnočný predaj sprevádzaný tématickou potterovskou akciou.

Tým pádom sa kníhkupectvo na bratislavskej Obchodnej ulici stane miestom, kde sa ku prekladu Harryho Pottera a Prekliateho dieťaťa môžete dostať medzi prvými.

Polnočný predaj so sprievodným programom začína vo štvrtok, 29. septembra, o 23:00.

V kaviarni bude pripravené špeciálne čarodejnícke menu, a tešiť sa môžete aj na potterovské kvízy. Dobre sa na ne pripravte, pretože tí najlepší budú za svoje vedomosti patrične odmenení.

Návštevníkom polnočného predaja prečíta herečka Lucia Hurajová epilóg zo siedmej knihy Harry Potter a Dary smrti.

Následne, keď slávnostne odbije polnoc, začne sa predaj slovenského prekladu ôsmej potterovky.

Pre prvých 10 000 majiteľov tejto knihy pripravilo kníhkupectvo Martinus prekvapenie. Mag(net)ickú záložku. … Ako inak s kúzelníckymi motívmi.

Keby mal náhodou niekto z okolia výhrady proti tak neskorej večierke svojich detí, alebo kolegov, Martinus pre nich pripravil špeciálne ospravedlnenky. Odvolávajú sa na “okúzlenie príbehom a nočné čítanie”.

Kníhkupectvo Martinus.sk prináša všetkým knihomoľom tie najlepšie príbehy už 26 rokov. Na stránke www.martinus.sk si môžete vybrať z ponuky viac než 200 000 kníh a neknižného tovaru.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Vianočné koncerty Márie Čírovej a Roba Opatovského prinesú sviatočnú klasiku

Za minulé roky sa ich sviatočné albumy dostali na vrchol slovenských hitparád a vytvorili si útulné miesto v slovenských domácnostiach.

Mária Čírová začínala ako mladučká speváčka s hitom Búrka, neskôr sa vyprofilovala do jednej z našich najpopulárnejších interpretiek. Pred pár rokmi si začala vytvárať vianočný repertoár, ktorý zavŕšila minuloročnou zbierkou známych pesničiek pod názvom Vianočný album. Ten mal obrovský úspech a okamžite sa vypredal.

V porovnaní s Máriou Čírovou je Robo Opatovský vo vianočnej hudbe (a nielen tej) slovenskou stálicou. Dodnes stihol vydať dva vianočné albumy, ktoré boli ocenené platinou, pričom tento rok vydáva tretí pod názvom Vianočné duetá. Medzi ne bude iste patriť aj duet s jeho mladšou kolegyňou Máriou Čírovou.

Svoje koncerty odohrajú v siedmich mestách: v Batizovciach (Poprad), Prešove, Leviciach, Martine, Košiciach, Bratislave a Topoľčanoch.

Prvé lístky na vianočné turné Márie Čírovej a Roba Opatovského v prednostnom predaji už teraz

Zákazníci O2 majú vďaka službe O2 Momenty jedinečnú príležitosť získať vstupenky na toto podujatie skôr ako ostatní. Prednostný predpredaj začne 26. septembra o 10:00 a bude trvať do 28. septembra do 10:00.

Stačí počas týchto dní zadať svoje O2 telefónne číslo do formulára Extra výhod a lístky na koncert budú vaše. Pošleme vám špeciálny kód, vďaka ktorému môžete získať vstupenky cez Ticketportal už teraz.


Lifetech: Čo je nové