Prvá slovenská “rocková opera” na doskách Novej scény

Námet na slovenský muzikál Cyrano z predmestia vznikol už pred štyridsiatimi rokmi. Pochádza z pera Pavla Hammela, Mariána Vargu, Kamila Peteraja a Jána Štrassera.

Námet na slovenský muzikál Cyrano z predmestia vznikol už pred štyridsiatimi rokmi. Pochádza z pera Pavla Hammela, Mariána Vargu, Kamila Peteraja a Jána Štrassera. K životu ju prebudí Art Musica Orchestra spolu so sólistami Novej scény. Čerešničkou na torte bude spevácky sprievod Lúčnice.

Dej je inšpirovaný príbehom Cyrana z Bergeracu od Edmonda Rostanda. Pôvodný dramatický príbeh sa točí okolo šermiara Cyrana, ktorý je nešťastne zamilovaný do svojej krásnej sesternice Roxany. Tá má ale slabosť pre vojaka Kristiána.

Klasický príbeh nenaplnenej lásky slovenskí umelci zasadili do prostredia hudobných klubov na periférií mesta, pričom postavy ostávajú verné svojej predlohe. Cyrano je tentokrát frontman rockovej kapely, Roxana speváčka a Kristián skladateľ, ktorý pre ňu skladá zamilované piesne. Pravdou však je, že ich pre Kristiána píše Cyrano, rovnako, ako v origináli. Nečakajte žiaden presladený romantický príbeh. Čaká na vás poriadna dráma.

O kvalitný hudobný sprievod k deju sa postarali autori hudby (Pavol Hammel a Marián Varga) a textu (Kamil Peteraj a Ján Štrasser). Hlavné postavy si zahrajú sólisti Novej scény: Mirka Partlová, Janko Slezák a Patrik Vyskočil. Veľkolepý sprievod bude pod taktovkou 25-členného zboru Art Music Orchestra. A navyše, nezameniteľný nádych dodá predstaveniu svetoznámy Spevácky zbor Lúčnica.

Prvé lístky na premiéru predstavenia v prednostnom predaji už teraz

Premiéra Cyrana z predmestia sa na javisku Novej scény odohrá 26. marca 2017. Ako zákazníci modrého operátora si môžete vďaka O2 Momentom kúpiť lístky na pripravované turné v exkluzívnom predaji.

Stačí od 18. januára 2017, v čase od 9:00 do 9:00 nasledujúceho dňa, zadať svoje O2 telefónne číslo do formulára Extra výhod. Pošleme vám kód, ktorý vložíte pri kúpe vstupeniek cez Extra výhody a lístky na koncert budú vaše.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Video: Ako správne a bezpečne predbiehať

Rasťo Chvála pripravil sériu videí, ktoré z vás spravia lepšieho vodiča. Tentoraz sa pozrel na to, ako predbiehať tak, aby ste neohrozili seba ani ostatných účastníkov cestnej premávky.

Motoristický novinár Rasťo Chvála v rámci seriálu Chvála bezpečnej jazde prináša vodičom nielen cenné rady, ale aj skvelé zľavy v podobe O2 Extra výhod. Vo videu sa tentoraz zameral na manéver, ktorý patrí pri riadení vozidla medzi najriskantnejšie.

Jazdite zodpovedne, naištalujte si appku O2 Extra výhody a získajte navigáciu zadarmo aj 5 GB dát k tomu. Viac informácií

Aby ste mohli bezpečne predbiehať, musíte si byť istý sami sebou aj svojím autom. Rasťo Chvála vysvetľuje, ako správne predbiehať s autom, ktoré má pod kapotou veľa koní, aj s takým, ktoré je staré či slabšie.

Pozrite si video a presvedčte sa, ako správne predbiehať:

Oslovilo vás toto video? Pozrite si ďalšie:

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete získať 5 GB dát a využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a uplatniť si skvelé zľavy na tankovanie, autoškolu aj kondičné jazdy. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Čítaj viac

Výkon, výdrž aj výborné fotky. Pozrite si aktuálny výber top zariadení

Čítaj viac

O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac