Skvelé rozprávky a filmy, ktoré takmer upadli do zabudnutia

Naše televízie ich vysielali v 90. rokoch. No časom neprávom zapadli prachom.

Harry Potter či Disneyovky sú síce super, ale existujú nemenej kvalitné rozprávky, na ktoré si dnes už len málokto spomenie. Pritom sú minimálne rovnako dobré, no časom neprávom zapadli prachom.

Pripravili sme výber niekoľkých, ktoré naše televízie vysielali v 90. rokoch alebo sme si ich medzi sebou v tých časoch požičiavali na VHS kazetách. Možno si na niektoré nostalgicky zaspomínate.

Veveričiak Riško (1979)


Raz je tu a raz je tam, priateľov si stále hľadá. Taký je osirelý veveričiak Riško, ktorého vychovala mačka. Svoju “adoptívnu mamu” však musí opustiť, aby začal žiť v lese a získal si priazeň ostatných lesných zvieratiek.

Posledný jednorožec (1982)

Krásny, priam vznešený animovaný film o jednorožcovi, ktorý keď zistí, že je posledným svojho druhu, vydáva sa pátrať po tom, čo sa stalo s ostatnými jedincami.

Vládca kníh (1994)

Film s detskou hviezdou Macaulay Culkinom (poznáte zo série Sám doma) nebol komerčne úspešný, a pritom má pútavý dobrodružný príbeh plný fantázie. Hlavný hrdina – malý bojazlivý chlapec sa za búrky schová v knižnici, kde sa mu postupne odkrýva tajomný svet kníh.

Andre (1994)

Rodinný film s uškatcom, s ktorým sa skamarátia deti, síce nie je taký slávny ako Zachráňte Willyho či Flipper, no je nemenej roztomilý.

Kocúr v čižmách (1969)

Nesmierne vtipná a napínavá japonská rozprávka o prešibanom kocúrovi v čižmách, ktorý prejde cez rozum aj Luciferovi a chudobnému synovi mlynára pomôže oslobodiť princeznú.

Šampión (1991)

Seriál u nás vysielala vtedajšia STV v 90. rokoch pod názvom Šampión. Každý chlapec chcel byť ako futbalista Benjamin s jeho orľou strelou, ktorý na ihrisku večne súperil s hlavným protivníkom Erikom.

Pozrite si obľubené scénky z rozprávok kdekoľkvek ste prostredníctvom mobilnej aplikácie O2 TV.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Video: Ako správne a bezpečne predbiehať

Rasťo Chvála pripravil sériu videí, ktoré z vás spravia lepšieho vodiča. Tentoraz sa pozrel na to, ako predbiehať tak, aby ste neohrozili seba ani ostatných účastníkov cestnej premávky.

Motoristický novinár Rasťo Chvála v rámci seriálu Chvála bezpečnej jazde prináša vodičom nielen cenné rady, ale aj skvelé zľavy v podobe O2 Extra výhod. Vo videu sa tentoraz zameral na manéver, ktorý patrí pri riadení vozidla medzi najriskantnejšie.

Jazdite zodpovedne, naištalujte si appku O2 Extra výhody a získajte navigáciu zadarmo aj 5 GB dát k tomu. Viac informácií

Aby ste mohli bezpečne predbiehať, musíte si byť istý sami sebou aj svojím autom. Rasťo Chvála vysvetľuje, ako správne predbiehať s autom, ktoré má pod kapotou veľa koní, aj s takým, ktoré je staré či slabšie.

Pozrite si video a presvedčte sa, ako správne predbiehať:

Oslovilo vás toto video? Pozrite si ďalšie:

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete získať 5 GB dát a využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a uplatniť si skvelé zľavy na tankovanie, autoškolu aj kondičné jazdy. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Čítaj viac

Výkon, výdrž aj výborné fotky. Pozrite si aktuálny výber top zariadení

Čítaj viac

O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac