Takto by mohli vyzerať originálne slovenské Emoji

Ľudovít Štúr či Kuko nesmú chýbať. Pozrite si aj ďalšie.

Pomaly každá krajina už má sériu svojich osobitých emoji znakov. Slovensko má špecifík tiež viac ako dosť, a tak sme sa rozhodli, že v tomto smere nesmie zaostávať. Pripravili sme sériu návrhov, ako by mohli vyzerať emoji znaky z kultúrneho, historického a športového prostredia Slovenska.

1. Nešťastný zemepán

Hláška „óch, ja nešťastný zemepán“ v podaní vynikajúceho Stana Dančiaka z rozprávky o Jurošíkovi doslova zľudovela. Priznajme si, každý Slovák sa rád posťažuje.

2. Nahnevaný Ľudovít Štúr

Aj keď v jeho časoch platila zásada „píš, ako počuješ“, tento nahnevaný smajlík sa vám bude hodiť pri písaní s človekom, ktorý sa tým riadi dodnes.

3. Smutný puk

Na situácie, keď nie je veľmi dôvod kričať po zápase Slovenskóóó.

4. Šibalský podnikateľ

Signál, že máte čítať skrytý význam medzi riadkami.

5. Víťazná lopta

Ako hovorieva Laco Borbély, kľúčom k úspechu je každá lopta, ktorá smeruje na Hamšíka. Víťazna lopta to je v prvom rade trefa do čierneho.

6. Spiaci Kubko

“Pasieš, Kubko, pasieš? Pasiem, Maťko, pasiem.” Kubko už z toľkého počítania ovečiek pomaly zaspal. Že si Slováci radi pospia je jasné aj z našej hymny.

7. Láskavý Deduško Večerníček

To, že ste hviezda, vie aj najznámejšia televízna osobnosť s najdlhšou mediálnou kariérou na Slovensku, deduško Večerníček, ktorý si na vás posvieti svojim lampášom a k tomu šibalsky zažmurká.

8. Srdiečko z Čičmian

Tu netreba nič vysvetľovať. Každý vie, komu by ho poslal.

9. Puf a Muf

V piatok podvečer sa väčšina z nás snaží trošku si zresetovať hlavu. A tak to potom občas v uliciach vyzerá, ako z rozprávky o dvoch nezbedných kocúroch.

10. Kuko

Pamätáte sa ešte, ako nás Paťa a Kuko vždy budili ráno vetou, ktorá začínala slovami: “Tajomstvo aj prekvapenie….”? Udivený ostal aj strapatý Kuko s vypúlenými očami. Pošlite ho každému, kto vás zrána niečím prekvapí.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Video: Stihne asistent jazdy vždy zabrzdiť?

Rasťo Chvála pripravil sériu videí, ktoré z vás spravia lepšieho vodiča. Tentoraz sa zameriava na to, že hoci asistenčné služby šoférovi jazdu uľahčia, nedokážu ho úplne nahradiť.

Motoristický novinár Rasťo Chvála v rámci seriálu Chvála bezpečnej jazde prináša vodičom nielen cenné rady, ale aj skvelé zľavy v rámci O2 Extra výhod. Kým v prvom videu otestoval, čo sa môže stať, ak nemáte správne obuté kolesá, v druhom dokazuje, že aj pri použití asistenčných vychytávok sa treba plne sústrediť na cestu a nie na mobil.

Jazdite zodpovedne a využite špeciálnu ponuku O2 Extra výhod. Viac informácií

„Oči stále na ceste.“ Tak znie heslo, ktorého by sa mal podľa Rasťa Chválu držať každý zodpovedný vodič. Pozrite si, čo sa mu stalo, keď počas jazdy nedával pozor:

Prečítajte si: 5 rád, ako sa správať v zápchach

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a získať skvelé zľavy na tankovanie, servis automobilu aj praktické príslušenstvo. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


Vybrali sme 11 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Čítaj viac