Talentované Slovenky, ktoré tvoria nezameniteľnú hudbu

Niektoré z nich prerazili aj v zahraničí, iné kraľujú slovenskej alternatívnej scéne. Slovenské umelkyne spája láska k hudbe, no každá z nich si razí vlastnú cestu.

S nezameniteľnou farbou hlasu, textami v slovenčine aj angličtine. Tieto Slovenky sa dostali do povedomia vlastným pochopením hudby.

novými dátovými paušálmi od O2 môžete počúvať domácu hudobnú tvorbu kdekoľvek bez obmedzovania. Toto sú nežné talenty, ktorých tvorbu sa oplatí sledovať. Máte niektorú z týchto piesní už vo svojom playliste?

Katarzia

Na pohľad krehké žieňa, ktoré sa nebojí ani rapu či úprimných slov na tému politiky. Slovenská pesničkárka vkladá do svojich piesní kúsky zo svojho života, s ktorými sa stotožňuje mnoho mladých ľudí.

Pre Katarziu znamená najnovší album Agnostika prechod od sóloveho prejavu ku kapele. Aktuálne má speváčka za sebou úspešné turné so skupinou Billy Barman, ktoré prinieslo vypredané koncerty v Česku aj na domácej scéne.

Jana Kirschner

Jana Kirschner žiari na domácej hudobnej scéne už nejaký ten rok. Mnohí ju obdivujú najmä kvôli jej autentickosti, ktorú nestratila ani za roky v “šoubiznise”.

Napriek tomu, že už dlhší čas žije s rodinou v Londýne, pravidelne koncertuje po Slovensku a svojich fanúšikov “doma” nezanedbáva. Tvorí texty výlučne v slovenčine a rada vyhlasuje, že je na svoj rodný jazyk veľmi hrdá.

Barbora Bloom

Mnohí ju poznajú najmä ako autorku úspešného blogu o vegetariánstve. Barbora Bloom sa okrem jedla a zdravej stravy venuje dlhé roky aj hudbe. Jej tvorbu by sme mohli zaradiť niekde medzi alternatívny pop, elektroniku a indie.

Vymeňte svoj paušál za O2 Dáta a sledujte viac filmov ako kedykoľvek predtým. Viac info.

Album 15/7, ktorý ako prvý naspievala v rodnej reči, považuje Barbora za svoju osobnú výpoveď a psychologickú očistu. Metaforické texty sú zmesou lásky a vzťahov nielen k druhým, ale aj k sebe samému.

Katarína Máliková

Šikovná dievčina z Polomky s nezameniteľným hlasom. Katarína Máliková sa do povedomia širokej verejnosti dostala najmä vďaka oceneniam Radio Head Awards. Za mladú speváčku hovorí jej talent sám.

Prepojenie folklóru a modernej hudby je to, čo na domácej scéne roky chýbalo. Album Pustvopol je zaslúžene označovaný za najvýraznejší debut súčasnej slovenskej hudby.

Andrea Bučko

Skladateľka Andrea Bučko je predovšetkým multitalentovaným zjavom. Píše texty, hrá na klavíri, skladá hudbu a piesne do divadelných inscenácii aj do filmov.

Za sebou ma koncerty na Slovensku a vo Francúzsku, kde sa pravidelne a veľmi rada vracia. Svoje piesne nerada škatulkuje do konkrétneho žánru, volá ich jednoducho – “Piesne z podkrovia”.

Martina Javor

Pesničkárku Martinu Javor ste za posledné roky mohli zažiť na niekoľkých slovenských festivaloch. Speváčka o sebe tvrdí, že je pre ňu prirodzenejšie tvoriť v angličtine, keďže na zahraničnej hudbe vyrastala.

Prvýkrát sa zviditeľnila v relácii Demovnica_FM a odvtedy už stihla vydať vydarený album White Lies Covered Eyes.

Sesterské duo z GENIUS LOCCI

Hudobný projekt dvoch sestier a piatich šikovných hudobníkov. Genius Locci by zrejme mnohí zaradili po prvom vypočutí k zahraničným kapelám, keďže spievajú výlučne v angličtine. Zvučný indie folkový spev ale patrí Slovenkám – Ele a Kery.

Speváčky za 3 roky existencie odohrali s kapelou niekoľko koncertov a minulý rok robili predskokana takým menám, ako sú Tom Odell alebo Passenger.

Objavujte kvalitnú hudobnú tvorbu kdekoľvek

Odteraz už aj počúvanie hudby online cez mobilné dáta nie je ničím nemysliteľným. Pokojne si doprajte celé hodiny slovenskej hudby. Ak ste aj vy z tých, ktorí strávia viac času online, než s telefónom pri uchu, poďte si pozrieť ponuku nových dátových paušálov od O2 a už sa v ničom neobmedzujte.

Modré O2 Dáta

4 GBdát/mes.
15 €mes.
 • 72 € na zariadenie
 • 5 GB dát / mes.
 • Bez viazanosti
 • Volania zo SR a z ČR do EÚ 0,10 € / min.
 • 0,06 € / SMS
Skryť
Zobraziť viac
4 GB
 dát / mes.
+
72 €
na zariadenie
alebo
5 GB
dát / mes.
Navýšenie o 1 GB
za 3 €
Bez viazanosti
Volania zo SR a ČR do EÚ
0,10 € / min.
0,06 € / SMS
15 €
/ mes.

Strieborné O2 Dáta

8 GBdát/mes.
20 €mes.
 • 120 € na zariadenie
 • 10 GB dát / mes.
 • Bez viazanosti
 • Volania zo SR a z ČR do EÚ 0,10 € / min.
 • 0,06 € / SMS
Skryť
Zobraziť viac
8 GB
 dát / mes.
+
120 €
na zariadenie
alebo
10 GB
dát / mes.
Navýšenie o 1 GB
za 3 €
Bez viazanosti
Volania zo SR a ČR do EÚ
0,10 € / min.
0,06 € / SMS
20 €
/ mes.

Zlaté O2 Dáta

16 GBdát/mes.
30 €mes.
 • 168 € na zariadenie
 • 20 GB dát / mes.
 • Bez viazanosti
 • Volania zo SR a z ČR do EÚ 0,10 € / min.
 • 0,06 € / SMS
Skryť
Zobraziť viac
16 GB
 dát / mes.
+
168 €
na zariadenie
alebo
20 GB
dát / mes.
Navýšenie o 1 GB
za 3 €
Bez viazanosti
Volania zo SR a ČR do EÚ
0,10 € / min.
0,06 € / SMS
30 €
/ mes.

 

Potrebujete poradiť s výberom
programu O2 Dáta?

Nechajte nám vaše telefónne číslo,
my vám zavoláme v priebehu najbližšieho
pracovného dňa a ochotne vám pomôžeme
vybrať najvýhodnejšiu možnosť.

Ďakujeme. Zavoláme vám.
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Férová Nadácia O2 spúšťa nový grantový program. V rámci tohto ročníka, ktorý nesie názov Sloboda nie je samozrejmosť, podporí projekty, ktoré mladým približujú demokraciu a slobodu.

O2 pravidelne, už niekoľko rokov, pripomína udalosti 17. novembra 1989 a hodnoty s ním spojené. Tento rok k svojim aktivitám pridá aj grantovú výzvu Férovej nadácie O2. K 30. výročiu Nežnej revolúcie prerozdelí sumu 30 000 €.

Nadácia podporí projekty, ktoré mladým priblížia hodnoty slobody a demokracie

Tento ročník grantového programu Férovej nadácie O2 pod názvom Sloboda nie je samozrejmosť sa bude niesť v duchu 30. výročia Nežnej revolúcie. Férová nadácia podporí projekty, ktoré mladým ľuďom pripomenú a priblížia hodnoty slobody a demokracie sumou spolu až 30 000 €.

„O2 sa pripomínaniu hodnôt slobody a demokracie venuje systematicky už niekoľko rokov. Považujeme preto za prirodzené ísť tento rok ešte ďalej a pri príležitosti 30. výročia Novembra 89 chceme prostredníctvom Férovej nadácie O2 pomôcť takým verejnoprospešným a neziskovým projektom, ktoré sa snažia mladým ľuďom ukázať a vysvetliť význam týchto udalostí a hodnôt,“ hovorí Peter Gažík, generálny riaditeľ O2 Slovakia a predseda správnej rady Férovej nadácie O2.

„Nie sú totiž len historickým momentom, ale aj niečím, čo veľmi silno vplýva na našu prítomnosť a na to, že žijeme v slobodnej demokratickej krajine, kde sa nemusíme báť vyjadriť svoj názor, či už ide o jednotlivcov, alebo o značky,“ dopĺňa.

Podmienkou prihlásenia projektov je ich verejnoprospešný účel a zameranie na širokú cieľovú skupinu. Prihlásiť sa môžu inovatívne a kreatívne projekty, ktoré zaujímavým a invenčným spôsobom mladej generácii vysvetľujú udalosti Nežnej revolúcie a hodnoty, ktoré nám priniesla.

„Každoročne stojíme pred výzvou, ako upútať pozornosť generácie, ktorá novembrové udalosti nezažila a rovnako nemá skúsenosti ani s režimom pred rokom 1989, aby sme zdôraznili dôležitosť hodnôt, ktoré Nežná revolúcia priniesla. Rozhodli sme sa preto podporiť také projekty, ktoré budú schopné toto posolstvo prerozprávať mladým formou, ktorá im je najbližšia,“ približuje Tereza Molnár, šéfka komunikácie O2 Slovakia zodpovedná za Férovú nadáciu O2.

O grant sa môžu zapojiť projekty zamerané na vzdelávanie aj umenie

Projekty pritom môžu byť zamerané na rôzne oblasti, či už na inovatívne vzdelávanie, ktorému sa Férová nadácia O2 venuje už dlhodobo, ale aj na literatúru, na umenie, na hudbu či na technológie. „Fantázii sa medze nekladú a my vo Férovej nadácii O2 budeme veľmi radi, ak budeme môcť byť súčasťou mnohých skvelých projektov, ktoré vynikajú unikátnosťou či kreativitou,“ dodáva.

Aj tento rok bude projekty posudzovať Správna rada Férovej nadácie O2 v zložení Peter Gažík, Michal Meško a Juraj Vaculík.

„November 89 bol pre mňa jednou z rozhodujúcich životných etáp. Nie tým, že som sa stal jedným zo študentských lídrov, spoznal som fantastických ľudí, ktorí napriek strachu, obavám a s vedomím, že riskujeme úplne všetko si povedali, že už dosť a odmietli ďalej žiť v klamstve, neslobode a beznádeji,“ hovorí Juraj Vaculík, jeden zo študentských lídrov Nežnej revolúcie, v súčasnsoti úspešný podnikateľ, spoluzakladateľ AeroMobilu aj reklamnej agentúry Made by Vaculik a zároveň člen správnej rady Férovej nadácie O2.

„Tým, že sme neboli ticho a v priebehu pár dní sa k nám pripojili mnohé výrazné osobnosti a hlavne masy, umožnili, že posledných 30 rokov žijeme v omnoho lepších časoch, aj keď sme oprávnene nie vždy spokojní. A to je dobre, pretože sloboda nie je zadarmo, treba ju chrániť a kultivovať každodennými činmi, morálkou a správaním,“ hovorí o dôležitosti slobody v našich životoch.

Ako sa prihlásiť

Stojíte za zaujímavým projektom, ktorý mladým ľuďom pripomína a priblížuje hodnoty slobody a demokracie? Prihlášku do grantového programu môžete odovzdať prostredníctvom online formulára na www.o2.sk/sloboda do polnoci 30. júna 2019.

Pred podaním prihlášky odporúčame preštudovať si štatút grantového programu Sloboda nie je samozrejmosť na stránke Férovej Nadácie O2.


Vybrali sme 11 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Čítaj viac