Toto sú najsilnejšie matky na filmovom plátne. Poznáte ich príbeh?

Láska, sila, statočnosť a odvaha. To sú vlastnosti, vďaka ktorým sú mamy také výnimočné

Pozrite si výber filmov, ktoré sú príkladom toho, ako matky vedia bojovať a nevzdávať sa.

Filmy z domova aj zo sveta si môžete kedykoľvek pozrieť priamo vo svojom mobile prostredníctvom aplikácie O2 TV.

Splnený sen // The Blind Side (2009)

Mladého hráča amerického fubalu Michaela Ohera kvôli jeho pôvodu a nízkemu vzdelaniu každý odsudzoval. Napriek tomu v ňom Leigh Anne Tuohy (Sandra Bullock), matka športovo založenej rodiny, videla niečo viac. A poskytla mu to, čo nikdy nemal – vieru, domov a rodinu. Tento silný a dojímavý skutočný príbeh pripomína, že to, čo je správne, vyhráva nad rečami z okolia.

Zázraky z neba // Miracles from Heaven (2016)

Rodina Beamových žije šťastný a spokojný život až do okamihu, kedy jej lekári oznámia smutnú správu. Ich dcére Anne diagnostikovali nevyliečiteľnú chorobu. Mama Christy (Jennifer Garner) si napriek tomu nechce pripustiť, že jej dcéra je smrteľne chorá, a za každú cenu sa snaží nájsť pre ňu liek. Skutočný príbeh poukazuje na to, že aj v časoch beznádeje, bolesti a strachu o život, ktoré musela malá Anna prežívať, tu je stále niečo, čo jej najviac pomáha. A tým je materinská láska, ktorá je najúčinnejším liekom na každú bolesť a problémy.

Nič nás nerozdelí // Lo imposible (2012)

Pokojné dni rodinnej dovolenky v tropickom raji sa zo sekundy na sekundu zmenia kvôli tsunami na horor, ktorý je hrozné si čo i len predstaviť. Príbeh manželov Henryho (Ewan McGregor) a Marie (Naomi Watts) a ich troch detí, ktorý je inšpirovaný skutočnosťou, odzrkadľuje statočnosť aj v tých najťažších chvíľach. Manželia sa napriek strachu o svoju rodinu nevzdávajú a dávajú svojim deťom silu ďalej bojovať. Príbeh je príkladom toho, že nič nie je silnejšie, než odhodlanie človeka.

Dosť! // Enough (2002)

Už zo samotného názvu filmu môžete tušiť, že to nebude žiadny šťastný život. Témy ako násilie a týranie v rodine sú niečo, čo by nemalo zostať zamlčané a nepotrestané, preto na ne často upozorňujú aj filmoví tvorcovia. Mama, manželka a zároveň obeť domáceho násilia Slim (Jennifer Lopez) vezme spravodlivosť do vlastných rúk. Musí prekonať strach z manžela, z jeho prenasledovania, aby vybojovala lepší život pre seba a svoju malú dcéru, ktorá je jej najväčšou motiváciou urobiť razantný krok k zmene.

Terminátor (úloha Sarah Connorovej)

Príbeh zo slávneho sci-fi sveta, v ktorom už roky prebieha neustály boj medzi ľuďmi a strojmi s umelou inteligenciou, ktoré chcú získať nadvládu nad svetom. Kľúčovými postavami v tomto príbehu sú Sarah Connorová a jej syn John. Hoci postavu Sarah vo filmoch a v seriáli hrá vždy iná herečka, jej úloha a vlastnosti ostávajú nezmenené. Silná a nebojácna matka, ktorá musí za každú cenu ochrániť svojho syna Johna, aj za cenu vlastného života. Charakter jej postavy do deja výborne zapadá, pretože nejde o žiaden sladký príbeh. Nakoľko svojho syna vychováva sama, musí si poradiť nielen so strojmi, ktoré ho chcú zabiť, ale aj s jeho dospievaním a tvrdohlavým rozhodovaním o vlastnom osude.

Ukradnuté deti // Niños robados (2013)

Pre matku je najhoršou bolesťou to, keď stratí svoje dieťa. Dej tohto filmu je situovaný do 70. rokov minulého storočia, v ktorých sa odohrával krutý obchod s práve narodenými deťmi. Skutočný príbeh hovorí o bolesti, ktorú muselo prekonať niekoľko tisíc španielskych matiek. Podvod a klamstvo museli prežiť tam, kde hľadali pomoc. V momente, keď sa začínajú objavovať nové, pravdivé skutočnosti, začína sa boj za spravodlivosť.

Sám doma // Home Alone (1990)

Bláznivé dobrodružstvo malého Kevina (Macaulay Culkin), ktorému sa splní želanie ostať v dome sám a mať od všetkých pokoj, poznáme všetci. Z jeho príbehu vychádza ponaučenie, ktoré si Kevin počas svojej samoty uvedomuje, a síce, že rodina je to najdôležitejšie. A vedľajšia dejová línia zaostruje práve na jeho mamu. Pani McCallisterová (Catherine O’Hara) prežíva strach o svojho syna a zároveň si vyčíta, ako na neho mohli zabudnúť a nechať ho samého doma. Je ochotná spraviť aj nemožné, aby sa čím skôr vrátila domov za svojím synom.

Forrest Gump (1994)

Forrest Gump (Tom Hanks) je obyčajný chlapec z vidieka, ktorý do kolektívu nikdy nezapadal. A jeho mama mala vždy peknú metaforu, ktorou mu rôzne životné situácie vysvetlila. “Život je ako bonboniéra, Forest. Nikty nevieš, čo ochutnáš,” znie najznámejší výrok z úst pani Gumpovej (Sally Field). Vďaka slovám a podpore svojej starostlivej mamy prekonáva “beznádejný chlapec” Forrest každú nástrahu, ktorú mu život už od detstva hádže pod nohy.

Pozrite si dobrý film, nech ste kdekoľvek

Máte chuť na dobrý film? Nainštalujte si aplikáciu O2 TV v mobile a vychutnajte si tie najlepšie snímky a program viac ako 30 televíznych kanálov priamo vo svojom smartfóne.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Férová Nadácia O2 spúšťa nový grantový program. V rámci tohto ročníka, ktorý nesie názov Sloboda nie je samozrejmosť, podporí projekty, ktoré mladým približujú demokraciu a slobodu.

O2 pravidelne, už niekoľko rokov, pripomína udalosti 17. novembra 1989 a hodnoty s ním spojené. Tento rok k svojim aktivitám pridá aj grantovú výzvu Férovej nadácie O2. K 30. výročiu Nežnej revolúcie prerozdelí sumu 30 000 €.

Nadácia podporí projekty, ktoré mladým priblížia hodnoty slobody a demokracie

Tento ročník grantového programu Férovej nadácie O2 pod názvom Sloboda nie je samozrejmosť sa bude niesť v duchu 30. výročia Nežnej revolúcie. Férová nadácia podporí projekty, ktoré mladým ľuďom pripomenú a priblížia hodnoty slobody a demokracie sumou spolu až 30 000 €.

„O2 sa pripomínaniu hodnôt slobody a demokracie venuje systematicky už niekoľko rokov. Považujeme preto za prirodzené ísť tento rok ešte ďalej a pri príležitosti 30. výročia Novembra 89 chceme prostredníctvom Férovej nadácie O2 pomôcť takým verejnoprospešným a neziskovým projektom, ktoré sa snažia mladým ľuďom ukázať a vysvetliť význam týchto udalostí a hodnôt,“ hovorí Peter Gažík, generálny riaditeľ O2 Slovakia a predseda správnej rady Férovej nadácie O2.

„Nie sú totiž len historickým momentom, ale aj niečím, čo veľmi silno vplýva na našu prítomnosť a na to, že žijeme v slobodnej demokratickej krajine, kde sa nemusíme báť vyjadriť svoj názor, či už ide o jednotlivcov, alebo o značky,“ dopĺňa.

Podmienkou prihlásenia projektov je ich verejnoprospešný účel a zameranie na širokú cieľovú skupinu. Prihlásiť sa môžu inovatívne a kreatívne projekty, ktoré zaujímavým a invenčným spôsobom mladej generácii vysvetľujú udalosti Nežnej revolúcie a hodnoty, ktoré nám priniesla.

„Každoročne stojíme pred výzvou, ako upútať pozornosť generácie, ktorá novembrové udalosti nezažila a rovnako nemá skúsenosti ani s režimom pred rokom 1989, aby sme zdôraznili dôležitosť hodnôt, ktoré Nežná revolúcia priniesla. Rozhodli sme sa preto podporiť také projekty, ktoré budú schopné toto posolstvo prerozprávať mladým formou, ktorá im je najbližšia,“ približuje Tereza Molnár, šéfka komunikácie O2 Slovakia zodpovedná za Férovú nadáciu O2.

O grant sa môžu zapojiť projekty zamerané na vzdelávanie aj umenie

Projekty pritom môžu byť zamerané na rôzne oblasti, či už na inovatívne vzdelávanie, ktorému sa Férová nadácia O2 venuje už dlhodobo, ale aj na literatúru, na umenie, na hudbu či na technológie. „Fantázii sa medze nekladú a my vo Férovej nadácii O2 budeme veľmi radi, ak budeme môcť byť súčasťou mnohých skvelých projektov, ktoré vynikajú unikátnosťou či kreativitou,“ dodáva.

Aj tento rok bude projekty posudzovať Správna rada Férovej nadácie O2 v zložení Peter Gažík, Michal Meško a Juraj Vaculík.

„November 89 bol pre mňa jednou z rozhodujúcich životných etáp. Nie tým, že som sa stal jedným zo študentských lídrov, spoznal som fantastických ľudí, ktorí napriek strachu, obavám a s vedomím, že riskujeme úplne všetko si povedali, že už dosť a odmietli ďalej žiť v klamstve, neslobode a beznádeji,“ hovorí Juraj Vaculík, jeden zo študentských lídrov Nežnej revolúcie, v súčasnsoti úspešný podnikateľ, spoluzakladateľ AeroMobilu aj reklamnej agentúry Made by Vaculik a zároveň člen správnej rady Férovej nadácie O2.

„Tým, že sme neboli ticho a v priebehu pár dní sa k nám pripojili mnohé výrazné osobnosti a hlavne masy, umožnili, že posledných 30 rokov žijeme v omnoho lepších časoch, aj keď sme oprávnene nie vždy spokojní. A to je dobre, pretože sloboda nie je zadarmo, treba ju chrániť a kultivovať každodennými činmi, morálkou a správaním,“ hovorí o dôležitosti slobody v našich životoch.

Ako sa prihlásiť

Stojíte za zaujímavým projektom, ktorý mladým ľuďom pripomína a priblížuje hodnoty slobody a demokracie? Prihlášku do grantového programu môžete odovzdať prostredníctvom online formulára na www.o2.sk/sloboda do polnoci 30. júna 2019.

Pred podaním prihlášky odporúčame preštudovať si štatút grantového programu Sloboda nie je samozrejmosť na stránke Férovej Nadácie O2.


Vybrali sme 11 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Čítaj viac