Zažite predvianočnú atmosféru tak, ako ju vie vyčariť len Karel Gott

Tie najväčšie hviezdy česko-slovenskej hudobnej scény sa stretnú na jednom pódiu. Karel Gott, Marie Rottrová, Michal David, Jitka Zelenková a ich gospelový hudobný sprievod, vás svojou atmosférou naladia na vianočné sviatky.

Exkluzívny hudobný zážitok s názvom Hviezdne Vianoce 2016 si budete môcť vychutnať dokonca dvakrát — 17.12. v Považskej Bystrici a 18.12. v Prievidzi.

Zatiaľ čo v Považskej Bystrici vystúpi Karel Gott s Máriou Rottrovou a jej kapelou Neřez, spolu s Jitkou Zelenkovou a The Gospel Family, o deň neskôr vás očarí trochu iná kombinácia: Michal David a jeho MD Band, Karel Gott a opäť The Gospel Family.

Karla Gotta, Marie Rottrovú, Michala Davida, a ani Jitku Zelenkovú vám zaiste predstavovať netreba. Všetko sú to hudobné stálice, ktoré sa za roky svojho pôsobenia stali kultovými postavami českej aj slovenskej hudobnej scény. Ich najslávnejšie piesne poznáme všetci naspamäť.

Aj napriek ich dlhoročným skúsenostiam a strastiam stále aktívne koncertujú a tešia svojich verných fanúšikov. Karel Gott aj po dlhšej pauze spôsobenej zdravotnými ťažkosťami opäť stojí nohami pevne na pódiu, pripravený zabávať a očarovať svoje publikum.

No možno ste ale ešte nepočuli o The Gospel Family. Ide o spevácky zbor vedený dirigentom a skvelým klaviristom Jurajom Hortom. V minulosti zbor sprevádzal napríklad slovenskú hudobnú legendu, Janu Kocianovú. Pochádza z okolia Novej Dubnice a svoje koncerty ladí do spirituálneho ducha.

Prvé lístky na Hviezdne Vianoce 2016 v predaji už teraz

Zákazníci O2 majú vďaka službe O2 Momenty jedinečnú príležitosť získať vstupenky na košický koncert skôr ako ostatní. Prednostný predaj začne 24. októbra o 9:00 a bude trvať do 25. októbra, takisto do 9:00. Ak sa na naviac rozhodnete pre kúpu VIP vstupeniek, dostanete k nim aj podpísané dvoj-CD Karla Gotta 40 Slavíkú.

Stačí počas týchto dní zadať svoje O2 telefónne číslo do formulára Extra výhod a lístky na koncert budú vaše. Pošleme vám špeciálny kód, vďaka ktorému môžete získať vstupenky cez Ticketportal už teraz.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

4 najlepšie smartfóny na počúvanie hudby

Chcete z počúvania muziky na vašom telefóne vyťažiť maximum? Potom skúste jedno z týchto zariadení.

Požiadavky na telefón, ktorý kvalitne prehráva hudbu sa rôznia od užívateľa k užívateľovi. Niekto si hudbu vychutnáva najčastejšie doma, keď si smartfón pripojí ku kvalitnej sústave reproduktorov. Iný najčastejšie vytiahne slúchadlá cestou v električke či pri bežeckom tréningu. Alebo si cestou autom na zadnom sedadle pozriete akčný film so silným zvukom.

Či je to tak, alebo onak, pre každú z týchto situácii sme vytipovali jedného kandidáta, ktorý vyniká práve tou svojou špecifickou kombináciou technológie.

4. Samsung Galaxy S7: Poteší každého audiofila

Samsung v prípade tohto modelu zvolil umiestnenie reproduktora na spodnej strane kovového rámu. Reproduktor je iba jeden, sterea sme sa žiaľ nedočkali. Napriek tomu je zvuk jasný, čistý a k skresleniu nedochádza ani pri väčšej hlasitosti.

Oveľa sýtejší zvuk poskytuje výstup pre slúchadlá, ktorý si bez problémov poradí s rôznymi hudobnými žánrami. Pri elektronickej hudbe počuť zreteľné basy, aj vysoké tóny heavy metalových gitarových sól.

Aj samotné slúchadla dodávané priamo od výrobcu sú naozaj vydareným kusom celého balenia. Hlasitosť je vynikajúca, zvuk zreteľný  a navyše vďaka dobrému tvaru, aj gumeným koncovkám ľahko a prirodzene držia v ušiach.

3. iPhone SE: Ideálna voľba na počúvanie za pochodu

Čo sa kvality zvuku týka, vo svete mobilných zariadení značka Apple vždy hrala prím, a ani iPhone SE v tomto nie je žiadnou výnimkou. Nástupca staršieho iPhone 5s, staršieho brata predčí nielen výkonom, ale k zlepšeniam prišlo, v už aj tak solídne vyriešenej reprodukcii hudby.

Reproduktor je umiestnený na spodnej strane telefónu. Má prenikavý zvuk, dokonca pri prehrávaní pesničiek počuť zreteľne aj basovú linku.

Zvuk iPhone SE si poriadne užijete až so slúchadlami EarPods, ktoré sú súčasťou balenia. Pre väčšinu ľudí budú pravdepodobne postačujúce, bez potreby investovať do kvalitnejších (a výrazne drahších) slúchadiel. Osloví aj fakt, že sú odolné proti potu a vode.

Malé rozmery sú už medzi smartfónmi pomaly výnimočným benefitom, pritom však určite potešia napríklad ľudí, ktorý si chodia s hudbou v ušiach zabehať.

2. Sony Xperia XZ: Výrobca sa so zvukom vyhral

Ďalším hráčom na trhu, na ktorého bol vždy spoľah, ak sa jednalo o kvalitu zvuku, je značka Sony. Ich najnovšia vlajková loď to opäť len potvrdzuje. Stereo reproduktory, nenápadne zakomponované nad a pod displejom hrajú sami o sebe veľmi slušne.

Sony však do nastavení telefónu integrovalo niekoľko nástrojov, ktoré zvukový prejav zariadenia ešte o čosi viac kultivujú. Jedná sa napríklad o technológiu DSEE HX, ktorá “má vyžehliť” skomprimovanú MP3 skladbu do podoby blížiacej sa Hi-Res Audio kvalite.

ClearAudio+ zase samo optimalizuje nastavenia zvuku a funkcia Dynamický normalizér minimalizuje rozdiely v úrovniach hlasitosti. Nie je to iba lacný marketingový ťah výrobcu, na kvalite nahrávky tieto vychytávky citeľne počuť.

1. Lenovo Vibe X3: Najlepšia kombinácia videa so zvukom

Ako udáva samotný výrobca, má ísť o najlepší smartfón, aký kedy Lenovo vyrobilo. Minimálne, čo sa týka multimediálneho zážitku, je toto tvrdenie určite pravdivé.

Telefón prichádza s kvalitným full HD displejom a reproduktory so spoločným výkonom 3 W, umiestnené na prednej strane telefónu, zahanbia aj zvuk nejedného notebooku. Disponujú certifikáciou Dolby Atmos, technológiou, ktorá sa používa v kinosálach na sprostredkovanie priestorového zvuku.

Pochvalu si zaslúži aj výstup na slúchadlá. S 32 bitovým DAC prevodníkom a zosilovačom Texas Instruments OPA1612, prvým s tromi čipmi na svete, je zvuk čistý, silný a prechádza minimálnym skreslením. Počúvanie hudby sa tak posúva do úplne nových rozmerov.


Lifetech: Čo je nové