Citáty z detských rozprávok, ktoré sa prihovoria najmä dospelým

Vybrali sme tie najlepšie rozprávky a ich najsilnejšie myšlienky.

Sú to na prvý pohľad bežné animované filmy určené pre detského diváka. No aj dospelí sú často prekvapení, aké množstvo dobrých myšlienok sa v nich vyskytuje. Filozofická múdrosť, ako aj vcelku bežné, avšak praktické rady a pozitívne príklady pre bežný život.

Vybrali sme tie najlepšie rozprávky a ich najsilnejšie myšlienky.

Malý princ

“Dobre vidíme iba srdcom, to hlavné je očiam neviditeľné.”– Líška

Mulan

“Kvetina, ktorá vykvitne aj cez nepriazeň osudu, je najvzácnejšia kvetina zo všetkých.” – Vladár

Harry Potter a väzeň z Azkabanu

“Štastie možno nájsť aj v najväčších dobách temna, ak vieš prikázať svetlu svieť.” – Albus Dumbledore

Kung fu Panda

“Tajná ingrediencia nie je. Ak chceš mať niečo výnimočné, stačí veriť, že to také je.” – Mr. Ping

Zvonár u Matky Božej

„Dnes je dobrý deň, aby som to skúsil.“ – Quasimodo

Alica v krajine zázrakov

“Ak nevieš, kam chceš ísť, je úplne jedno, akú cestu si vyberieš.” – Mačka Škľabka

Šarlotina pavučinka

“Tým, že som ti pomáhala, som sa pokúšala pozdvihnúť svoj život na vyššiu úroveň. Nebesia vedia, že taký život stojí za to.” – E. B. White

Pozrite si obľubené scénky z rozprávok kdekoľvek

Odteraz už aj pozeranie videí online cez mobilné dáta nie je ničím nemysliteľným. Pokojne si tieto videá pozrite, hoci aj pri ceste autobusom či vlakom. Ak ste aj vy z tých, ktorí strávia viac času online, než s telefónom pri uchu, poďte si pozrieť ponuku nových dátových paušálov od O2 a už sa v ničom neobmedzujte.

Potrebujete poradiť s výberom
programu O2 Dáta?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme
vám v priebehu najbližšieho pracovného dňa.

Ďakujeme. Zavoláme vám.
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Slovenský folklór v unikátnych dobových dokumentoch a filmoch

Ľudová hudba, tanec či umenie zachytené v unikátnych záberoch z minulosti.

Zem spieva je názov úspešnej televíznej speváckej šou, ktorú nedávno odštartovala RTVS. Ale vedeli ste, že existuje rovnomenný film z roku 1933?

Nádherným spôsobom zachytáva obyčaje, ľudovú kultúru a bežný život v regiónoch Slovenska. Ak ste milovníkom nášho folklóru, stojí za to si ho pozrieť. A rovnako Rodnú zem, folklórny muzikál s legendárnymi hercami ako Ťapák, Zachar, Pántik či Romančík, či o niečo novší Rok na dedine.

Zem spieva (celý film z roku 1933)

Film Zem spieva vznikol pod režisérskou taktovkou folkolirstu a hudobného vedca Karola Plicku. Jeho vznik podporila Matica slovenská a dokonca aj prvý československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk.

Malebný dokument o slovenských zvyklostiach sa točil napríklad v Bratislave, na hrade Devín, vo Vysokých Tatrách, v Heľpe, Štrbe, Levoči, Telgárte a v ďalších rázovitých slovenských dedinkách.

Rodná zem (celý film z roku 1953)

Prvý slovenský farebný film rozpráva príbeh mladých ľudí z rôznych kútov Slovenska, ktorí sa stretnú v profesionálnom súbore ľudových piesní. Vzhľadom na dobu vzniku, je z filmu cítiť ideologické nastavenie. Napriek tomu je to pútavý film s najlepšími hereckými esami. Jednoduchý príbeh je pospájaný tanečnými a speváckymi vystúpeniami, ktoré sú oslavou pestrosti ľudového umenia.

Rok na dedine (celý film z roku 1967)

Štrnásť rokov po Rodnej zemi sa Martin Ťapák a Karol Zachar posadili na režisérsku stoličku, aby sa s nefalšovanou láskou k folklóru spoločne pustili do muzikálu Rok na dedine. Ako napovedá už samotný názov, film je pestrofarebnou prehliadkou ľudových obyčajov na slovenskej dedine v priebehu všetkých štyroch ročných období. Opäť s výnimočným hereckým obsadením, spolu so spevákmi a muzikantmi zo SĽUK-u a tanečníkmi z Lúčnice.

Pozrite si obľúbený film kdekoľvek

Odteraz už aj pozeranie filmov online cez mobilné dáta nie je ničím nemysliteľným. Pokojne si celé filmy pozrite, hoci aj pri ceste autobusom či vlakom. Ak ste aj vy z tých, ktorí strávia viac času online, než s telefónom pri uchu, poďte si pozrieť ponuku nových dátových paušálov od O2 a už sa v ničom neobmedzujte.

Potrebujete poradiť s výberom
programu O2 Dáta?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme
vám v priebehu najbližšieho pracovného dňa.

Ďakujeme. Zavoláme vám.

Lifetech: Čo je nové