Citáty z detských rozprávok, ktoré sa prihovoria najmä dospelým

Vybrali sme tie najlepšie rozprávky a ich najsilnejšie myšlienky.

Sú to na prvý pohľad bežné animované filmy určené pre detského diváka. No aj dospelí sú často prekvapení, aké množstvo dobrých myšlienok sa v nich vyskytuje. Filozofická múdrosť, ako aj vcelku bežné, avšak praktické rady a pozitívne príklady pre bežný život.

Vybrali sme tie najlepšie rozprávky a ich najsilnejšie myšlienky.

Malý princ

“Dobre vidíme iba srdcom, to hlavné je očiam neviditeľné.”– Líška

Mulan

“Kvetina, ktorá vykvitne aj cez nepriazeň osudu, je najvzácnejšia kvetina zo všetkých.” – Vladár

Harry Potter a väzeň z Azkabanu

“Štastie možno nájsť aj v najväčších dobách temna, ak vieš prikázať svetlu svieť.” – Albus Dumbledore

Kung fu Panda

“Tajná ingrediencia nie je. Ak chceš mať niečo výnimočné, stačí veriť, že to také je.” – Mr. Ping

Zvonár u Matky Božej

„Dnes je dobrý deň, aby som to skúsil.“ – Quasimodo

Alica v krajine zázrakov

“Ak nevieš, kam chceš ísť, je úplne jedno, akú cestu si vyberieš.” – Mačka Škľabka

Šarlotina pavučinka

“Tým, že som ti pomáhala, som sa pokúšala pozdvihnúť svoj život na vyššiu úroveň. Nebesia vedia, že taký život stojí za to.” – E. B. White

Pozrite si obľubené scénky z rozprávok kdekoľvek

Odteraz už aj pozeranie videí online cez mobilné dáta nie je ničím nemysliteľným. Pokojne si tieto videá pozrite, hoci aj pri ceste autobusom či vlakom. Ak ste aj vy z tých, ktorí strávia viac času online, než s telefónom pri uchu, poďte si pozrieť ponuku nových dátových paušálov od O2 a už sa v ničom neobmedzujte.

Potrebujete poradiť s výberom
programu O2 Dáta?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme
vám v priebehu najbližšieho pracovného dňa.

Ďakujeme. Zavoláme vám.
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.


5 kultových detektívnych seriálov, ktoré sa dajú pozerať donekonečna

Toto sú niektoré z najkvalitnejších detektívok všetkých čias.

Nedávno sme na Sóde uverejnili článok o najlepších detektívnych seriáloch pre fajnšmekrov žánru. Mnohí čitatelia nám poslali do komentárov a správ na našom Facebooku aj tipy na svoje obľúbené seriály, za čo všetkým ďakujeme. Pre veľký ohlas sme sa rozhodli spraviť voľné pokračovanie, tentokrát o seriáloch, ktoré sa v priebehu rokov stali žánrovou klasikou. Toto sú niektoré z najkultovejších detektívok všetkých čias:

5. Monk

Geniálny policajt Adrian Monk trpí obsedantno-kompulzívnou poruchou, ktorá sa po tragickej smrti jeho manželky Trudy zhorší natoľko, že je nútený odovzdať svoj odznak.

Adrian má fóbiu takmer zo všetkého – spolu viac ako 312 rôznych strachov, medzi inými napríklad z mlieka, davov, baktérií, lienok, psov, lietania alebo narušenej symetrie vecí. S príchodom novej asistentky Sharony dokáže svoje obmedzenia čiastočne prekonať, a tak sa s jej pomocou opäť vracia k práci detektíva ako externý konzultant pre obzvlášť ťažké prípady.

4. Columbo

Poručík Columbo, roztržitý a nesmierne otravný detektív v pokrkvanom baloniaku. Len málokomu ho treba bližšie predstavovať. Svojou predstieranou naivitou zakaždým zmätie vraha a nakoniec brilantne rozlúskne každý prípad.

3. Fargo

Komediálno-dramatický seriál sa inšpiroval rovnomenným filmom z dielne bratov Coenovcov z 90. rokov. Každá z troch sérií pracuje s inými postavami a zápletkou, no odohráva sa vždy v chladnej a severnej Minnesote. Kombinuje mrazivé udalosti s dávkou čierneho humoru a zahrali si v nej známe mená ako Martin Freeman, Ewan McGregor, Kirsten Dunst, Billy Bob Thorton, a ďalší.

2. Hercule Poirot

Príbehy z pera kráľovnej detektívok Agathy Christie o malom belgickom detektívovi s dokonale navoskovanými a upravenými fúzikmi bavia celý svet už takmer sto rokov. Nič však neprekoná televíznu adaptáciu s Davidom Suchetom, ktorý sledovalo sedemsto miliónov ľudí v sto krajinách.

Suchet sa pre túto úlohu narodil. V koži Hercula Poirota strávil 25 rokov. Charakterové nuansy svojráznej postavy postupne vyšperkoval do dokonalosti. Známy je napríklad tým, že pri sebe vždy nosil zoznam 93 vecí, ktoré si o postave musel pamätať, aby bol jeho výkon bezchybný. Zostavoval si ho týždne vypisovaním z knižiek.

Skvelý herecký výkon v kombinácii s dokonalou predlohou robí z tohto seriálu jeden z najlepších vo svojom žánri.

1. Mestečko Twin Peaks

V časoch, keď televízneho diváka zabávali “béčkové” seriály ako Baywatch či Knight Rider, prišiel počin, ktorý úplne zmenil pohľad na túto tvorbu. Nič podobné ste nikdy predtým nevideli. A možno ani potom.

Geniálnemu režisérovi Davidovi Lynchovi sa okolo príbehu vraždy mladej dievčiny podarilo vystavať mysterióznu atmosféru, kde zimomriavky na tele striedal bizarný humor, aby sa po chvíľke opäť prehupol do ďalšej desivej, priam hororovej scénky. Po prvých dieloch už nikto z divákov netušil, kde je sever. V tomto seriáli totiž ani sovy nie sú tým, čím sa zdajú byť.

Pozrite si svoj obľúbený seriál kdekoľvek

A odteraz už aj pozeranie seriálov online cez mobilné dáta nie je ničím nemysliteľným. Pokojne si pár dielov pozrite, hoci aj pri ceste autobusom či vlakom. Ak ste aj vy z tých, ktorí strávia viac času online, než s telefónom pri uchu, poďte si pozrieť ponuku nových dátových paušálov od O2 a už sa v ničom neobmedzujte.

Potrebujete poradiť s výberom
programu O2 Dáta?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme
vám v priebehu najbližšieho pracovného dňa.

Ďakujeme. Zavoláme vám.

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.


Napíšte nám, ako ste si v roku 2017 vylepšili život a vyhrajte smartfón Moto Z2 Play

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové