Podporte svojich obľúbených hudobníkov aj počas spánku a dostanete 10 GB dát ako darček

Stačí jedna fotka a môžete sa zapojiť do výzvy, prostredníctvom ktorej O2 odmeňuje zodpovedných ľudí.

Pandémia a následná karanténa nás zasiahli rôznymi spôsobmi. K ľuďom, ktorí zo dňa na deň prišli o príjem, patria aj umelci. Vedeli ste, že svojim obľúbeným hudobníkom viete symbolicky pomôcť aj vy, a to dokonca aj počas spánku? Ukážeme vám tri jednoduché spôsoby, za ktoré môžete odmenu v podobe dát dostať aj vy.

Spoločnosť O2 sa totiž rozhodla darovať svojim zákazníkom, ktorí sa v týchto mimoriadnych časoch správajú zodpovedne, 10 GB balíky dát. Pripravené sú 4 výzvy, dokopy tak viete získať až 40 GB dát. My sme sa v tomto článku rozhodli zamerať na výzvu, prostredníctvom ktorej môžete podporiť umelcov.

Pomôcť svojim obľúbencom môžete aj prostredníctvom streamovania

Možno v týchto dňoch pracujete z domu a spoločnosť vám robia obľúbené pesničky alebo si svoj čas krátite spoznávaním nových hudobných objavov. Hudba je krásna a dôležitá súčasť našich životov aj v tomto čase, hudobníci však prišli o svoj hlavný zdroj príjmu – koncerty.

Svojich obľúbených umelcov však viete podporiť aj digitálne. Môžete si kúpiť nový album do zbierky či merch, alebo si predplatiť streamovaciu službu, ktorá hudobníkom vypláca honoráre za prehratie ich pesničiek.

Súčasťou vášho O2 SMART Paušálu môže byť napríklad služba TIDAL, kde nájdete viac ako 60 miliónov pesničiek vrátane tvorby slovenských mainstreamových a undergroundových hudobníkov.

TIDAL pôvodne založili hudobníci pre hudobníkov, aj preto vypláca umelcom najvyššie honoráre zo všetkých streamovacích služieb. Raper Separ nám nedávno v rozhovore prezradil, že pre interpreta jeho kalibru sa predaj jedného albumu rovná približne 1 200 streamom jeho skladieb.

Svojich obľúbených slovenských interpretov tak môžete symbolicky podporiť aj vy, napríklad týmito troma spôsobmi. Vďaka nim viete splniť aj výzvu, za ktorú môžete získať 10 GB dát.

1. Pustite si celú diskografiu obľúbeného umelca

Veľa obľúbených slovenských kapiel, spevákov a speváčok má za sebou bohatú kariéru a množstvo úspešných albumov. Ak máte svojho favorita, pustite si jeho kompletnú tvorbu.

Vaše prehratia samy osebe možno zásadný rozdiel nespravia, čím viac ľudí si však skladby vypočuje, tým väčšia šanca na úspech.

2. Vytvorte si vlastný playlist

Ak uprednostňujete pestrejší hudobný výber, streamovacie služby sú ideálne na vytváranie vlastných playlistov. Môžete ich dopĺňať, upravovať a hlavne sa z nich tešiť dlhé hodiny.

Neviete, kde začať? Skúste sa inšpirovať naším výberom modernej slovenskej scény:

Alebo výberom obľúbených šlágrov:

3. Pomáhajte umelcom počas spánku

V roku 2014 vydala americká kapela Vulfpeck album Sleepify, ktorý obsahoval iba 30-sekundové skladby bez zvuku. Svojich fanúšikov jej členovia vtedy poprosili, aby si skladby nechali prehrávať dokola, kým spia.

Takýmto spôsobom chceli oklamať algoritmus na vyplácanie honorárov, čo sa im aj podarilo. Kým streamovacia služba Spotify album stiahla z katalógu, zarobili 20 000 dolárov.

Nám sa tento nápad „nočného streamovania“ zapáčil, no myslíme si, že hudobníci by mali dostávať odmenu za skutočnú hudbu. Keďže kvalitný spánok by mal trvať aspoň 8 hodín, pripravili sme pre vás 8-hodinový výber slovenskej hudby, ktorý môžete bez zvuku nechať hrať počas vášho spánku, a tak podporiť slovenských hudobníkov. Rovnako môžete postupovať s vlastným playlistom z predošlého bodu.

Získajte 10 GB dát

Ak na stránku www.dobredata.o2.sk nahráte screenshot svojho playlistu v streamovacej službe TIDAL, Spotify alebo YouTube, v rámci výzvy Podporujeme umelcov získate 10 GB dát.

Ako na to:

  • Fotky alebo videá o splnení výzvy nahrajte na www.dobredata.o2.sk.
  • Po schválení obsahu získa každý zákazník kód, ktorý si následne aktivuje. Ak ešte nie ste zákazníkom O2, no radi by ste získali Dobré dáta, môžete sa zapojiť aj po zaobstaraní karty O2 Voľnosť.
  • Pripravené sú 4 výzvy. Odmenou za splnenie každej výzvy je 10 GB dát. Jeden zákazník môže získať maximálne 40 GB dát.
  • Výzvy v rámci Dobrých dát môžete plniť do 31. mája 2020, pričom dáta si môžete aktivovať do 30. júna 2020.
  • Pre viac informácií o O2 Dobrých dátach sledujte stránku www.dobredata.o2.sk.
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Stiahnite si jednu z týchto 6 appiek a naučte sa každý deň niečo nové

Tón po tóne, slovíčko po slovíčku. Nové vedomosti a zručnosti si viete osvojiť z pohodlia gauča.

Už dlhšie uvažujete nad novým hobby, ktoré by vám vyplnilo voľný čas a zároveň by ste sa vďaka nemu niečo nové naučili? Dlhé „pandemické večery“ sú ideálne na osvojenie nových zručností alebo precvičenie mozgových neurónov.

Ako často si čistíte smartfón? 3 tipy ako si túto rutinu zjednodušíte

Zabudnite na novoročné predsavzatia, na nové výzvy netreba čakať do januára, začnite hneď. Vybrali sme 6 aplikácií, pri ktorých sa zabavíte a strávite so smartfónom zmysluplný čas.

Prihláste sa na bezplatné kurzy

Aplikáciu Udemy si môžete predstaviť ako školu, ktorá ponúka viac ako 130-tisíc video kurzov rôzneho zamerania. Videá vás naučia správne cvičiť jogu, programovať v jazykoch ako Python či Java alebo hrať na hudobnom nástroji.

V appke nájdete vyše 2 000 tém, v ktorých sa môžete vzdelávať a zdokonaľovať. Niektoré kurzy sú bezplatné, iné sú za menší poplatok. Aj keď Udemy ponúka 65 jazykov kurzov, spoliehať sa na slovenčinu neodporúčame. Ak treba, začnite doučovaním angličtiny, ktorá vám otvorí dvere k ďalším kurzom.

Udemy si môžete nainštalovať, ak používate operačný systém Android, ale aj iOS.

Venujte 15 minút tréningu mozgu

Udržať mozog v kondícii je výhodné nielen pre vzdelávanie sa, ale aj pre každodenný život. Budete si viac pamätať, lepšie sa sústrediť a rýchlejšie myslieť. Vedecké riešenie NeuroNation ponúka účinné mozgové tréningy formou hier, na ktoré vám stačí 15 minút denne.

Účinky aplikácie NeuroNation potvrdila aj spolupráca s Katedrou všeobecnej psychológie na Freie Universität Berlin. NeuroNation pracuje s 27 cvičeniami na 250 úrovniach. Appka na začiatku komplexne analyzuje vaše silné a slabšie stránky, na základe ktorých vám vytvorí personalizovaný tréningový plán.

NeuroNation si môžete nainštalovať, ak používate operačný systém Android, ale aj iOS.

Zabudnite na slovíčka, učte sa jazyk, ktorý reálne využijete

Aplikácie, ktoré ponúkajú zázračne rýchle zvládnutie cudzieho jazyka, zvyčajne nefungujú. Prečo potom veriť Duolingo? Táto appka je zameraná na učenie jazykov podľa filozofie užitočnej pomoci a nesľubuje vám nereálne ciele.

V praxi to znamená, že predtým, než vycestujete na dovolenku alebo na zahraničnú pracovnú cestu, si osvojíte základné jazykové znalosti krajiny, do ktorej mierite. Mali by ste zvládnuť objednať si jedlo v reštaurácii, zorientovať sa v turistických atrakciách či osloviť miestneho a vyriešiť nepohodlnú situáciu.

Na výber máte až 80 svetových jazykov, ktorým sa môžete venovať jednoduchou hravou formou pár minút denne a stále vidieť pokrok.

Duolingo si môžete nainštalovať, ak používate operačný systém Android, ale aj iOS.

Pustite sa do kreslenia

Zrejme neexistuje človek, ktorý si aspoň raz v živote nepovedal, že by sa chcel naučiť kresliť. Túto zábavu, samozrejme, nemusíme brať úplne vážne, preto nám stačí začať s kreslením postavičiek, drakov alebo lietadiel.

How To Draw vás naučí kresliť vďaka milému a zábavnému prostrediu a predlohám, ktoré potešia aj mladšie ročníky. Potrebujete len aplikáciu. Každý obrázok, ktorý budete kresliť, je rozdelený do niekoľkých krokov, aby sa vám kreslilo čo najjednoduchšie. Stavíme sa, že časom si začnete veriť a kresliť vlastné obrázky bez predlohy.

How To Draw si môžete nainštalovať, ak používate operačný systém Android, ale aj iOS.

Spoznajte „pikošky“ o Slovensku

Malý vývojár Strelushick nás chce naučiť niečo nové o Slovensku pomocou zábavného kvízu. Aplikácia je aktuálne dostupná v dvoch jazykoch, v slovenčine a angličtine, a ponúka 160 otázok v štyroch kategóriách: geografia, príroda, história a kultúra.

Kvíz sa nezameriava na tradičné fakty, naučí vás skôr „pikošky“. Veľmi silnou zbraňou aplikácie je jej jednoduchosť a prehľadnosť. Ak sa stanete expertom v kategórii geografia, zrazu zistíte, že rozhodnúť sa, kde na Slovensku dovolenkovať, nie je také jednoduché. Lákavých miest, ktoré ste zrejme pred appkou nepoznali, je naozaj veľa.

Slovakia Quiz SK si môžete nainštalovať, len ak používate operačný systém Android.

Naučte sa hrať svoje obľúbené skladby

Gitara, klavír, basa alebo ukulele. Vyberte si nástroj, ktorý sa vám najviac páči, nainštalujte si Yousician a začnite krok za krokom hrať prvé tóny. Appka je skutočným učiteľom hry na hudobnom nástroji, takže budete potrebovať reálnu gitaru, ak sa pre ňu rozhodnete.

Pomerne rýchlo sa naučíte hrať svoje obľúbené skladby bez toho, aby ste učením strávili hodiny denne. Stačí pár desiatok minút. Ak by ste chceli trénovať viac, môžete. Aplikácia ponúka aj funkciu, pomocou ktorej si vypočujete, čo hráte, a tak vám dá spätnú väzbu.

Yousician si môžete nainštalovať, ak používate operačný systém Android, ale aj iOS.


Šikovný smartfón s dostatkom dát na vzdelávacie appky môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.


Tipy, ako si preniesť fotky, kontakty a appky zo starého smartfónu do nového

Čítaj viac

Stiahnite si jednu z týchto 6 appiek a naučte sa každý deň niečo nové

Čítaj viac

Huawei P smart 2021 sme zmenili na herné zariadenie. Čo sme si na ňom zahrali?

Čítaj viac