Tieto porady treba zrušiť, radí Google

Namiesto nich si skúste vymieňať informácie nasledovnými spôsobmi.

Plytvanie časom, nuda, chaos bez výsledkov – to všetko sú dôvody, pre ktoré ľudia pri slove porada gúľajú očami. Dali sme dokopy niekoľko pravidiel z firmy Google, ako porady robiť – a kedy je dobré ich zrušiť.

1. Dlhé “update” porady? Zrušiť

Všetko, čo na takýchto poradách odznie, si môžu členovia tímu napísať do skupinového chatu alebo emailu. Zrušte ich a zaveďte vnútrofiremný chat, napríklad Slack.

Slack

2. Riaďte sa týmto nákresom (a zrušte ďalšie porady)

Poradu nezvolávajte, kým nemáte odpovede na všetky otázky z diagramu. Inak je dosť pravdepodobné, že zabijete viac času, než je naozaj nutné.

rozhodovacia schema porady

Preklad schémy: Potrebujete o niečom rozhodnúť?

Nie > Zvážte, či je nutné sa stretnúť

Áno > O čom presne potrebujete rozhodnúť? > Kto o tom rozhodne? > Kto na to bude dozerať? > Aká bude agenda? > Ako dlho?  > Kedy?

3. Zaveďte prechádzky. Vo dvojici a so šéfom.

prechadzka

Stretnutie medzi štyrmi očami so šéfom vyvoláva predstavu “pozvania na koberček”, no nemalo by to tak byť.

Je to skvelý spôsob, ako ľudí lepšie spoznať, zistiť, kde vidia rezervy, obmedzenia, a čo ich motivuje. Medzi štyrmi očami ľudia povedia viac, než v skupine.

Ideálne uskutočniť mimo kancelárie, napríklad pri krátkej prechádzke. Pri chôdzi sa človek lepšie sústredí a na čerstvom vzduchu mozog lepšie pracuje.

4. Každé ráno päťminútový “nástup”

5 minutovy miting

Krátke päťminútové stretnutia pre maximálne päť až osem ľudí (pri väčšom počte sa rozdeľte). Postavte sa – státie je nepohodlné, takže schôdze budú kratšie.

Slúžia na to, aby ste si v rýchlosti vytvorili prehľad o tom, čo sa bude v daný deň diať. Každý standup – po slovensky to volajme nástup – musí zodpovedať tieto tri otázky:

1. “Čo sa dokončilo včera?”

2. “Čo je na pláne dnes?”

3. “Aké komplikácie môžu nastať?”

Všetko ostatné riešte mimo neho.

5. Celofiremné “bratanie sa” často a pravidelne.

pravidelne firemne stretnutia

Porady, na ktorých sa zíde celá firma, by mali okrem zdieľania a oslavovania úspechov slúžiť ako akési slobodné fórum, kde sa preberajú ľubovoľné otázky a odpovede o smerovaní firmy.

Nemal by podľa možností chýbať nikto zo zamestnancov.

Eliminovaním neproduktívných porád ušetríte viac času na užitočnejšiu prácu, a takisto si navzájom pomôžete robiť veci lepšie.

Za týždeň to môže byť pár minút, no za jeden rok to predstavuje desiatky človekohodín.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

8 tipov od čitateľov Sódy: Toto sa vo Veľkom Krtíši oplatí vidieť

Miestni obyvatelia odporúčajú zaujímavé miesta, o ktorých by ste sa možno inak nikdy nedozvedeli.

Po tom, ako sme zverejnili článok o zaujímavých miestach v okolí Veľkého Krtíša, nám niekoľko čitateľov poslalo ďalšie tipy na tamojšie známe aj menej známe lokality, ktoré sa určite oplatí vidieť. A bolo ich veru dosť na nový článok.

1.Obec Želovce

zelovce kastiel dobova foto

V Želovciach sa nachádza barokovo-klasicistický kaštieľ z 18. storočia. V jeho útrobách nájdete národopisné a historické múzeum obce s materiálmi objavenými počas vykopávok pohrebiska z doby Avarského kaganátu.

2. Šošárske kúpele

sosarske kupele

Pri Želovciach kedysi fungovali aj Šošárske kúpele, ktoré vo svojich najslávnejších časoch boli významným kultúrnym a výletným centrom okolia.

Návštevníkom ponúkali vaňové kúpele so štrnástimi vaňami, tančiareň, kolkáreň, divadelné javisko, reštauráciu a šenk.

Bohužial dnes sa v areáli nachádzajú iba pozostatky chátrajúcich budov, ktoré sú už len spomienkou na zašlú slávu Šošáru – no stále sa oplatí ich pozrieť.

3. Výhľadňa na Opavskej hore

rozhladna

Má viac ako dvadsať metrov, šesť poschodí a nachádza sa na kopci Opava.

Pri dobrom počasí sa vraj dajú v diaľke zazrieť aj štíty Vysokých Tatier.

Opačným smerom sa zase ponúka pekný výhľad na veľkú časť Maďarska a prakticky všetky maďarské pohoria.

4. Hrad a dedina Hollókő – maďarský Vlkolínec

Ďalšie miesto, ktoré sa oplatí vidieť, nie je síce v okrese Veľký Krtíš, no je hneď za rohom v susednom Maďarsku. Dostanete sa tam cez prechod v Slovenských Ďarmotách, odtiaľ si to nasmerujte do mesta Szécsény a tam nájdete odbočku na Hollókő.

Táto tradičná dedinka s pôvodnými sedliackými domami, ktoré sú stále obývané, bola podobne ako náš slovenský Vlkolínec zapísaná na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Nad obcou sa týči nádherný hrad s rovnakým názvom.

5. Rieka Ipeľ a rybníky v okrese

Okres Veľký Krtíš je rajom pre rybárov.

Dá sa tu loviť prakticky všetko, od rekordných sumcov na Ipli, cez pstruhov v menších potôčikoch, až po kaprov v množstve krásnych rybníkov v okolí, napríklad Sklabiná, Nenince, Želovce, Ľuboreč, či rybník Karikáš.

A domáci v Sklabinej vedia rybník v zime využiť aj inak, pozrite si zimné video.

6. Skala Klinkovica

Nielen rybári si prídu na svoje.

Ak ste fanúšikom lezenia po prírodných stenách, nedaľeko od mesta Veľký Krtíš nájdete krtíšsku skalu, ktorá je vhodná pre skúsenejších lezcov.

7. Kosihovský Kamenný vrch

Dacsókeszi

Kosihovský Kamenný vrch je dominanta zriedkavého tvaru. Ide o pozostatok podmorského lávového prúdu a v jeho okolí sa dajú nájsť skamenené zvyšky prastarých morských rastlín.

Na vrch vedie turistická trasa s nádhernym výhľadom na krajinu a obec Kosihovce.

8. Kaštieľ Imre Madácha

Strehová Kaštieľ Imre Madácha

V obci Dolná Strehová stojí rokokovo-klasicistický kaštieľ postavený na konci 18. storočia starým otcom slávneho maďarského spisovateľa Imre Madácha. Práve tu žil a tvoril autor diela Tragédia človeka, ktoré literárni kritici radia do zlatého fondu svetovej literatúry.

Čitateľom ďakujeme za tipy, určite niekoho inšpirujú minimálne na víkendový výjazd po okolí. 

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Skladačka, novinka s AI vychytávkami aj obrovský tablet. Vybrali sme 5 zariadení, na ktorých displej je radosť sa pozerať

Čítaj viac

Hudobník a spisovateľ Braňo Jobus: Dospelosť ma nezomlela, v mojich knižkách pre deti si stále žmýkam srdce

Čítaj viac

Šetrenie nám dáva slobodu aj priestor zlyhať. Simona a Gréta vedú projekt o peniazoch a poradia, ako si nastaviť vlastnú finančnú rovnováhu

Čítaj viac