Vzdelávanie nie je len pre školopovinných

Online kurzy, kde rozšírite svoje vedomosti.

Ak ste už dávnejšie opustili brány školy, neznamená to, že musíte vzdelanie vešať na klinec. Na internete sú miesta, kde sa bezplatne, prípadne za poplatok dostanete k hodnotným kurzom a naučíte sa nové veci. Odmenou vám často nemusia byť len získané vedomosti, ale aj uznávaný diplom či certifikát zo svetoznámej inštitúcie. Je to teda niečo, do čoho sa oplatí investovať.

Open2Study

Ponuka kurzov na tejto stránke je naozaj rôznorodá: astronómia, fyzika, antropológia, čínština,… Na svoje si prídu nadšenci exaktných aj humanitných vied. Kurzy sú čerpané z univerzít, navrhnuté skúsenými profesormi a akademikmi. A ak vám nebudú stačiť, môžete po ich absolvovaní začať pracovať na skutočnom titule z Open Universities of Australia. Ten už zadarmo nebude, no môžete sa vďaka nemu stať bakalárom v oblasti umenia a humanitných vied, biznisu či inžinierstva.

Google Digital Garage

Oceňované kurzy od Googlu sú ideálne pre každého, kto chce svoje podnikanie posunúť vpred. Sami si môžete zostaviť kurz podľa toho, na čo sa chcete sústrediť, napríklad prítomnosť na sociálnych sieťach, internetový predaj a podobne. Okrem teoretických základov kurzy ponúkajú aj praktické rady pre váš konkrétny plán a platformu, ktorá bude sledovať váš pokrok. Po absolvovaní kurzu získate platný certifikát od Googlu.

Coursera

V Coursere máte prístup k stovkám kurzov. Od medicíny až po štatistiku, na prestížnych univerzitách, ku ktorým patria napríklad Stanfordská, Univerzita Johna Hopkinsa či Pensylvánska univerzita. Prednášať vám budú lektori z praxe či akademici. Na výber máte dve možnosti: buď vybrané kurzy absolvujete zadarmo, získate vedomosti, no bez certifikátu, alebo si za kurz zaplatíte a okrem pravidelných videolekcií budete z nadobudnutých vedomostí pravidelne hodnotení testami. Ak v nich uspejete, získate certifikát.

Alison

Kurzy na Alison sú rozdelené na bezplatné a platené. Pri bezplatných väčšinou dostanete certifikát, zatiaľ čo pri platených vám bude udelený riadny diplom. Oblastí v ponuke je neúrekom, vybrali sme z nich len malý zlomok – ako rozbehnúť vlastný biznis, ako porozumieť mentálnemu zdraviu, kurzy matematiky, štatistiky, digitálnych vied,…

The Great Courses

Táto stránka je pre všetkých, ktorí sa chcú neustále učiť, no nechce sa im za vzdelaním chodiť do školy. Matematika, dejiny, náboženstvo, filozofia, ekonómia, biznis – to je len malá časť z ich obsiahlej ponuky. Formát lekcií môže byť buď v audio, alebo vo video forme, podľa toho, čo vám viac vyhovuje. Obsah pochádza od univerzitných lektorov a profesorov alebo priamo od ľudí z praxe.

Skillshare

Skillshare má v ponuke vyše 16 000 kurzov cez e-mailový marketing, lekcie varenia od šéfkuchárov až po tvorbu elektronickej hudby. Všetky sú však platené a ceny sa pohybujú podľa konkrétnych kurzov. Tie vedú vždy skúsení ľudia z praxe. Svoje kurzy si môžete zostaviť sami podľa potreby a ich absolvovaním vytvoriť vlastné digitálne portfólio.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Novú vlajkovú loď Samsungu môžete mať medzi prvými a ešte pri tom aj ušetriť.

Samsung v auguste predstaví svoje nové vlajkové lode, smartfóny Galaxy Note10 a Galaxy Note10+. Novinky si môžete predobjednať od 7. 8. 2019 do 22. 8. 2019 vyplnením tohto formulára.

Prečítajte si: Samsung Galaxy Note10 predstavuje skutočne sofistikovaný telefón

Ak spolu s predobjednávkou odpredáte svoje staré zariadenie, môžete získať aj finančný bonus do výšky 580 €*. Nárok na bonus je podmienený predregistráciou na webovej stránke www.novysamsung.sk v období od 7. 8. do 22. 8. 2019. Bez predregistrácie nárok na bonus zaniká.

Postup výmeny starého zariadenia

Podmienky finančného bonusu

  • Predobjednávka nového Sasmung Galaxy Note10 alebo Note10+ od 7. 8. 2019 do 22. 8. 2019.
  • Registrácia starého zariadenia a doregistrovanie údajov nového Samsung Galaxy Note10 alebo Note10+ na www.novysamsung.sk od 23. 8. 2019 do 30. 9. 2019.
  • *Suma 580 € reprezentuje najvyššiu výkupnú cenu použitého Samsung Galaxy Note9 128 GB Dual Sim.

Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Čítaj viac

Výkon, výdrž aj výborné fotky. Pozrite si aktuálny výber top zariadení

Čítaj viac

O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac