Na podujatí StartupAwards sa už po šiestykrát stretnú podnikatelia, marketéri, vedci a inovatívne duše, ktoré chcú svojimi nádejnými projektmi skvalitniť život nám všetkým. Z hojného počtu prihlásených porota vybrala tie projekty, ktoré našli unikátne riešenie na pálčivé problémy alebo potreby špecifického trhu. Toto je 12 najlepších podnikateľských nápadov, ktoré sa zrodili na Slovensku.
Finalisti z kategórie Veda
Groupsolver
Služby tohto projektu sa točia okolo zákazníckeho servisu. Užívateľom v ľudskej a zrozumiteľnej reči poskytuje súhrn spätnej väzby zákazníkov vo forme grafov, štatistík a prehľadných čísel.
Vidia tak, v ktorých oblastiach by mali pridať, čo konkrétne by ich zákazníci chceli zmeniť, čo robia márne, a to všetko za vraj akceptovateľné ceny.
Brain: IT
Toto bude znieť trochu zložito. Zoskupujú popredných odborníkov na IT a spolu pracujú na nových a inovatívnych projektoch. Doteraz sa zameriavali najmä v oblasti eGovernment a momentálne pracujú na systéme simulujúcom a moniturujúcom neurónové siete.
Cudzia im nie je ani oblasť komunálnych služieb a umelej inteligencie. Ich cieľom je nahradiť nefukčné algoritmy oveľa efektívnejšími verziami.
MultiplexDx
Spoločnosť sa sústreďuje na molekulárnu diagnostiku prostredníctvom hi-tech 3D patologických služieb.
Inak povedané, týmto spôsobom sa skenujú rôzne tkanivá, ktoré sa tak dajú lepšie a kvalitnejšie analyzovať a následne liečiť. Slovenská pobočka má v úmysle skvalitniť diagnostiku v strednej Európe.
Finalisti z kategórie Spoločnosť
COrvus
Rozmýšľali ste niekedy, ako môžu slabo alebo úplne nevidiaci ľudia plnohodnotne využívať služby smartphonov? Bez pomoci ťažko.
No aplikácia COrvus sa to snaží napraviť navádzaním podľa hlasu, gest, či čítaním obsahu displeja. Služba je momentálne dostupná v slovenčine aj angličtine.
Karmadilo
Tento projekt pristúpil k online marketingu trochu netradične. Svojim zákazníkom ponúka marketingové služby a získava pre nich cenné dáta výmenou za peniaze, ktoré putujú na neziskové účely.
Zároveň sú za účasť na prieskumoch odmeňovaní aj užívatelia — vo forme finančného kreditu, ktorý môžu zbierať a následne poskytnúť charitatívnej organizácii vlastného výberu.
Stemi
Aplikácia zachraňuje životy. Prepája záchranárov a lekárov s ľuďmi, ktorí môžu trpieť na infarkt myokardu.
Pomocou aplikácie záchranári vedia, že pacientov treba previesť rovno do kardiocentra a nie najskôr do všeobecnej nemocnice, čo im môže včas zachrániť život.
Finalisti z kategórie Umenie a dizajn
Maguss Wand
Ak je vám známy výraz “rozšírená realitá”, zrejme budete tušiť, o čom táto hra je. Pracuje so skutočným prostredím a v mobile doň vkladá pridané virtuálne objekty.
Ako notoricky známy Pokemon Go. Táto hra je ale skôr o oháňaní sa čarovným prútikom a bojovaním s ostatnými (skutočnými) hráčmi. Ak ste ako deti snívali o svete Harryho Pottera, tu ho máte (takmer) v plnej paráde.
Balcony Cultivator
Tento produkt vám na balkóne vytvorí niečo ako kvetináč budúcnosti, ktorý je rozdelený do troch častí. V prvej je kompost, v druhej časť na pestovanie rastlín a tretia slúži zavlažovanie.
Môžete si tu nasadiť okrasné kvety, ale aj zeleninu a ovocie. Keby vám náhodou na balkóne chýbala zeleň.
Crafting Plastics
V kontexte ochrany životného prostredia a efektívnej recyklácie sa tento startup rozhodol užitočne využiť bioplasty. Ich najznámejším produktom sú zatiaľ okuliare z plastu.
Finalisti z kategórie Digital
AgentBalance
Call centrá zvyčajne nepatria k najobľúbenejším zamestnávateľom. AgentBalance sa snaží pomôcť ich majiteľom, aby sa tam ľudia tak často nestriedali.
Pomocou jednoduchých psychologických testov AgentBalance zisťuje, ako sú s prácou spokojní. Zamestnávateľ im tak môže lepšie prispôsobovať náplň práce, zvýšiť ich spokojnosť a v konečnom dôsledku zlepšiť pracovný výkon.
eDocu
Tento startup chce svojím užívateľom prezradiť všetko, čo vie o produkte zistiť podľa jeho QR kódu, alebo NFC čipu. Jeho služby sú mienené pre podnikateľov a manažérov, ktorí chcú mať vždy o všetkom prehľad.
Užívateľ oskenuje kód výrobku a eDocu mu nájde potrebnú dokumentáciu, ale aj pripomenie, kedy treba vykonať údržbu a mnoho ďalších funkcií a služieb.
Pygmalios
Už dávno vieme analyzovať to, kto sa ako správa pri nakupovaní na internete. V kamennej prevádzke je to omnoho zložitejšie.
Nuž, práve na tento prolém má Pygmalios odpoveď. Dokáže napríklad odmerať, koľko času zákazník strávil v predajni, v ktorom oddelení sa zdržal najdlhšie a či nakúpil.
Finále, na ktorom sa rozhodne o víťazoch v každej kategórii, sa uskutoční 2.12.2016 v bratislavskom Istropolise. Celkový víťaz získa odmenu 50 000 eur, zatiaľ čo víťazi v jednotlivých kategóriach dostanú po 5 000 eur.
Okrem finančnej odmeny všetci získajú cenné kontakty na ľudí, ktorí ích biznis môžu ďalej rozvíjať, a tiež skúsenosti na nezaplatenie.
Máte záujem o prenos čísla?
Nechajte nám vaše telefónne číslo
a budeme vás kontaktovať.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme vám
v priebehu najbližšieho pracovného dňa.