96 hodín s Huawei: Tradičný maratón výhodných cien je späť

Zľavy až do výšky 50 % na výber toho najzaujímavejšieho z ponuky platia len 4 dni.

Ponuka obľúbených smartfónov a nositeľnej elektroniky s výraznými zľavami si už zaslúži prívlastok tradičná. Od 16. do 19. septembra (vrátane) máte možnosť ušetriť až do 50 % z pôvodnej sumy zariadenia.

Huawei vymenil Google aplikácie za vlastné. Zmení sa niečo aj vo vašom smartfóne? Kliknite sem pre bližšie info

Akcia 96 hodín s Huawei trvá pochopiteľne 96 hodín alebo do vypredania zásob. Zariadenia si môžete k O2 SMART Paušálu alebo v hotovosti kúpiť na e-shope O2 alebo v sieti predajní operátora.

Huawei P Smart 2019

Cena po zľave 27 %: 132 eur

Modelový rad P Smart je dlhodobo veľmi obľúbený. Dôkazom je už tretia generácia tohto cenovo dostupného smartfónu. Poteší 3 400 mAh batéria, 3,5-milimetrový jack či kombinácia skla a plastového tela, vďaka čomu je smartfón príjemne ľahký.

Fotografií, videí či hudby uložíte do smartfónu solídne množstvo až do 64 GB. Tí najnáročnejší môžu pamäť rozšíriť o microSD kartu. Ak si na kartu uložíte film, vychutnáte si ho na 6,21-palcovom displeji s pomerom strán 19,5 : 9.

Fotoaparát s rozlíšením 13 Mpx má podporu 2 Mpx hĺbkového senzora, vďaka ktorému sa vám podarí spraviť perfektné portréty s rozmazaným pozadím. Selfie kamera je v kvapôčkovom výreze v displeji a má príjemných 8 Mpx.

Huawei Y6p

Cena po zľave 23 %: 120 eur

Dizajnový Huawei Y6p s 6,3-palcovou uhlopriečkou má hneď niekoľko predností, ktorými veľmi milo prekvapí. Vďaka 5 000 mAh batérii vydrží na jedno nabitie aj tri dni bežného používania, čo je v dnešnej dobe takmer rarita. Vďaka 8-jadrovému procesoru a 3 GB operačnej pamäte RAM sa naň zasa môžete spoľahnúť v oblasti výkonu.

Na príjemnom IPS LCD displeji, ktorý pokrýva viac ako 80 % prednej strany smartfónu, sa dobre ovládajú hry či pohodlne pozerá video. Ak by ste sa pre Huawei Y6p rozhodli ako pre pracovný nástroj, oceníte viaceré formy zabezpečenia. Prekvapivo rýchlo smartfón odomknete nielen odtlačkom prsta, ale aj tvárou. Ako pri vyšších modeloch Huawei ani tu nechýba možnosť nastaviť bezpečnostný zámok na jednotlivé aplikácie.

Sústava fotoaparátov ponúka kombináciu hlavného 13 Mpx fotoaparátu, 5 Mpx širokouhlého fotoaparátu so zorným uhlom 120 stupňov a 2 Mpx senzora hĺbky ostrosti. Selfie si spravíte prednou 8-Mpx kamerou. Knižnicu fotiek môžete uložiť aj na microSD kartu.

Huawei P Smart Pro

Cena po zľave 36 %: 192 eur

Sklo v kombinácii s hliníkovým rámikom vyvoláva prémiový pocit a práve Huawei P Smart Pro sa touto kombináciou materiálov pýši. Na 6,59-palcovom displeji, ktorý pokrýva takmer 85 % prednej časti smartfónu, vás pri pozeraní videí či prezeraní fotografií nebude nič rušiť. 16 Mpx selfie kamera je totiž zabudovaná do výsuvného modulu.

Sústava fotoaparátov ulahodí aj tým náročným. Hlavný 48-Mpx fotoaparát je podporený 8 Mpx širokouhlým a 2 Mpx senzorom hĺbky ostrosti. Nechýba LED blesk či funkcie ako HDR pre detailnejšie fotografie aj pri silných svetelných kontrastoch, panoráma alebo natáčanie videa v kvalite 1 080p so 60 snímkami za sekundu, vďaka čomu sa vám podarí spraviť aj pekné spomalené zábery.

O celkový výkon sa stará 8-jadrový procesor podporený 6 GB operačnej pamäte. Spomínané fotografie a videá uložíte priamo  do veľkorysej 128 GB pamäte smartfónu a ak by vám predsa len bolo málo, môžete použiť microSD kartu.

Huawei P40 Lite

Cena po zľave 20 %: 192 eur

Odľahčená verzia tohtoročnej vlajkovej lode spoločnosti Huawei model P40 Lite rozhodne má čo povedať. Batéria s kapacitou 4 200 mAh vydrží bez problémov celý deň aktívneho používania. Nabijete ju vďaka 40 W technológii HUAWEI SuperCharger na 70 % za 30 minút.

Displej s veľkosťou 6,4 palca je osadený do tela bez zbytočne rušivých momentov. Smartfón sa perfektne drží a najmä ovláda. Čítačka odtlačkov prstov je v bočnom tlačidle, teda na zadnej strane nájdete len štvoricu fotoaparátov. Hlavný 48 Mpx a 8 Mpx ultra širokouhlý dopĺňa makro fotoaparát a senzor hĺbky ostrosti, ktoré majú zhodne po 2 Mpx.

Huawei P40 Lite ponúka stále živo diskutovaný 3,5-milimetrový jack konektor, je vybavený najnovším Bluetooth 5.0 pre rýchlu bezdrôtovú komunikáciu a nechýba ani NFC, vďaka ktorému môžete smartfónom platiť ako platobnou kartou.

Huawei Mate Xs

Cena po zľave 24 %: 1 884 eur

Huawei je priekopníkom v segmente ohybných displejov. Huawei Mate Xs je preto stávka na istotu. Ideálny pracovný nástroj pre tých, ktorí pracujú v teréne a používajú smartfón aj tablet. Mate Xs má v zloženom stave 6,6 palca, keď ho rozložíte, môžete pracovať na 8-palcovom tablete.

Konštrukcia tohto skladacieho smartfónu je veľmi ergonomická a pohodlne sa drží vďaka bočnému panelu. Ten v sebe skrýva USB-C a štvoricu fotoaparátov tej najvyššej kvality a výkonnosti. Hlavný fotoaparát má 40 Mpx a je doplnený o ultra široký fotoaparát, teleobjektív a snímač hĺbky ostrosti. Umelá inteligencia v tomto smartfóne robí divy, čoho dôkazom sú jedinečné nočné zábery.

Batériu s kapacitou 4 500 mAh nabijete 55-wattovou technológiou Huawei SuperCharge na 85 % už za 30 minút. Aj napriek tomuto nabíjaciemu výkonu sa Mate Xs nezahreje, keďže je vybavený jedinečnou chladiacou technológiou. Tá sa stará aj o výkon a nadštandardne chladí aj pri pozeraní videa v tom najvyššom rozlíšení alebo pri hraní graficky náročných hier.

Huawei Freelace

Cena po zľave 50 %: 24 eur

Bluetooth slúchadlá Huawei Freelace sú vďaka konštrukcii ideálne pre športovcov, farebnou ponukou zasa zaujmú aj mladšie ročníky. Pomocou USB-C a technológie rýchlonabíjania sa nemusíte báť, že by vás baterka zradila v tom najnevhodnejšom čase. Na jedno nabitie vydržia 18 hodín hrania, po 5 minútach nabíjania sú nabité na 4 hodiny hrania. Slúchadlá sa dajú nabíjať aj pomocou smartfónu.

Konštrukcia je z odolných materiálov zabalených v príjemnom silikóne tak, aby vám slúchadlá neprekážali, keď ich budete mať zavesené na krku. Použité materiály sú navyše veľmi odolné, teda nie je problém Huawei Freelace zvinúť. Vďaka plochému tvaru sa nezamotajú.

Slúchadlá sú odolné proti potu aj dažďu, sú vybavené technológiou na potlačenie ruchu vetra a batériu šetrí technológia, ktorá dokáže rozpoznať, či Freelace používate. Ak nie, automaticky slúchadlá odpojí od smartfónu.

Huawei Free Buds 3

Cena po zľave 38 %: 96 eur

Majú perfektný funkčný dizajn a sú plnohodnotným doplnkom smartfónu. Úplne bezdrôtové slúchadlá Huawei Free Buds 3 sú vybavené inteligentným potlačením okolitých ruchov, čo zabezpečí väčší zážitok z hudby alebo komfortnejšie telefonovanie aj v hlučnom prostredí.

Slúchadlá používajú najnovšiu generáciu Bluetooth doplnenú o ďalšie technológie, vďaka čomu sa extrémne rýchlo spárujú so smartfónom a rovnako rýchlo budú reagovať na príkazy. Najnovšie generácie použitých technológií zároveň zabezpečujú veľmi stabilné pripojenie k smartfónu.

Kruhové puzdro sadne perfektne do ruky a predĺži výdrž slúchadiel až na 20 hodín hrania na jedno nabitie. Huawei Free Buds 3 sa môžu pochváliť aj inteligentným bezdrôtovým nabíjaním, vďaka čomu ich nabijete jednoduchým priložením k vybraným druhom smartfónov.

Huawei Band 4

Cena po zľave 33 %: 24 eur

Inteligentný náramok Huawei Band 4 plnohodnotne supluje náramkové hodinky, je predĺženou rukou vášho smartfónu, keďže zobrazuje prichádzajúce správy či upozorňuje na prichádzajúci hovor, alebo pedantne sleduje vaše zdravie a pohyb.

Farebný dotykový displej so zakrivením môžete „personalizovať“ vďaka bohatému výberu farebných ciferníkov. Náramok sa nabíja pomocou USB a na jedno nabitie vydrží až 6 dní aktívneho používania.

Huawei Band 4 dokáže sledovať merať hladinu kyslíka v krvi, tep, monitorovať spánok a vyhodnocovať jeho kvalitu a nechýba ani sledovanie športových aktivít, počas ktorých meria srdcový tep, zóny tepovej frekvencie, kroky, vzdialenosť, rýchlosť, kalórie a mnohé ďalšie veličiny.


Všetky smartfóny a zariadenia z ponuky 96 hodín s Huawei môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Smart hodinky pre školáka? Poradíme, ako nastaviť pravidlá ich používania

Ak sa chcete spojiť so svojimi deťmi a mať prehľad o tom, kde sa nachádzajú, smart hodinky sú šikovným riešením. Nezabudnite však v deťoch budovať zodpovednosť.

Kúpu inteligentných hodiniek ako alternatívu prvého mobilu zvažuje pri nástupe svojho dieťaťa do školy čoraz viac rodičov. So špeciálnou pedagogičkou Soňou Pekarovičovou z CentraDys sme sa rozprávali o tom, čo by malo predchádzať ich kúpe. 

Spoločnosti O2 záleží na kvalitnom vzdelávaní, preto Férová Nadácia O2 v rámci grantu O2 Digitálna škola podporila projekty zamerané na inovatívne vzdelávanie a pomoc deťom aj pedagógom. Viac informácií

Čo dokážu inteligentné hodinky

Inteligentné hodinky predstavujú šikovný prístroj, cez ktorý si môžete s dieťaťom posielať správy aj telefonovať. Hodinky prijmú hovor iba z vybraných čísel, takže nemusíte mať obavy, že by vášmu dieťaťu volal niekto cudzí.

Niektoré modely zároveň umožňujú spustiť diaľkový odposluch, ukázať, kde sa dieťa práve nachádza či kde sa pohybovalo a zároveň upozorniť, keď si ich dieťa dá dole. Deti, ktoré ešte nevedia dobre písať, môžu využiť hlasové správy a v prípade núdze stlačiť SOS tlačidlo.

Detské smart hodinky už vyrába množstvo značiek v rôznych dizajnoch. Väčšinou fungujú samostatne, inteligentný telefón potrebuje len rodič. Do hodiniek vloží SIM kartu, do telefónu si stiahne ovládaciu aplikáciu a dieťa môže začať hodinky naplno využívať.

Dohodnite si presné pravidlá

Skôr ako hodinky kúpite, porozmýšľajte, na čo ich dieťa bude potrebovať. Vydiskutujte si, na čo budú slúžiť a ako ich dieťa bude používať. Rodičia totiž hodinky často kupujú iba ako doplnok, pretože ich už majú všetci spolužiaci a ich dieťa po nich túži tiež. Je dobré uvedomiť si, že nie sú povinnou výbavou prváka.

Inteligentné hodinky môžu rodičom priniesť pokoj v duši, keď dieťa prekonáva veľké vzdialenosti, presúva sa na krúžky, chodí cez rušnú cestu alebo trávi čas s rovesníkmi na ihrisku. Môžu slúžiť aj na komunikáciu, keď si rodič potrebuje s dieťaťom počas dňa dohodnúť organizačné záležitosti.

Čítajte aj: Deti sa potrebujú hrať aspoň polhodinku denne, radí špeciálna pedagogička

„Každá nová technológia by sa mala dieťaťu dať s jasnými pravidlami. Je dobré, ak používaniu hodiniek dáme rámec a zadefinujeme si pravidlá používania. Dieťaťu môžeme povedať, že hodinky má na to, aby nám zavolalo, keď má ťažkosti, alebo aby sme mu mohli zavolať, keď nebudeme vedieť, kde je. Súčasťou pravidiel by malo byť aj zadefinovanie povinností, napríklad pravidelné nabíjanie hodiniek či určenie miesta, kam sa odkladajú,“ radí Soňa Pekarovičová.

Zaujímavou témou je aj to, čo robiť v prípade straty alebo poškodenia hodiniek. „Vo všeobecnosti nie je nutné otvárať túto tému vopred, postačí zistiť, či dieťa chce vedieť, ako sa má o hodinky starať a či má premyslené, kam si ich bude v prípade potreby odkladať,“ približuje odborníčka.

„Ak sa chce dieťa týmto otázkam venovať, môžete sa nad nimi spoločne zamyslieť. Výsledkom môže byť napríklad zabezpečenie vrecúška, do ktorého si ich dieťa odloží, aby neboli pohodené v taške. Ak sa tomu dieťa venovať nechce, tak je starostlivosť o hodinky v jeho zodpovednosti,“ dopĺňa.

Je dobré otázku používania hodiniek raz za pol roka otvoriť a dohodu prehodnotiť.

Neberte deťom zodpovednosť za ich správanie

Hodinky môžu mať aj opačný efekt, ako očakávame. Namiesto podpory samostatnosti, môžu u detí viesť k zníženiu zodpovednosti za svoje správanie.

„Dnešné deti žijú v inom svete, ako sme žili my. Vo svete, kde sa vynárajú nové typy hrozieb. Reakciou na nový stav je zvýšená potreba deti kontrolovať, ktorá môže viesť k zníženej zodpovednosti. Deti sú totiž zvyknuté, že im je stále niekto poruke. Aj ony si však potrebujú vybudovať ostražitosť. Potrebujú napríklad vedieť, že nemôžu ísť zbesilo cez cestu, pretože nemajú za chrbtom nikoho, kto ich odtiahne,“ vysvetľuje odborníčka.

„Deťom sa však stále zmenšuje priestor, kde si môžu zodpovednosť trénovať, teritórium, kde preberajú zodpovednosť samy za seba. Vytráca sa čas, ktorý sme mali bežne k dispozícii ako deti my. Ísť sám či sama do školy, na krúžok či postarať sa o seba, kým prídu rodičia z práce. Deti majú oveľa menej príležitostí byť zodpovedné samy za seba a niesť následky za svoje správanie,“ dopĺňa Pekarovičová.

Odborníčka upozorňuje na to, že hodinky môžu rodičov pri budovaní zodpovednosti svojich detí nenápadne zviesť z cesty. Napríklad si nemusia uvedomiť, že dieťa nerešpektuje dohodnutý čas príchodu domov, pretože je zvyknuté, že zavoláte, aby ste mu pripomenuli, že má prísť domov.

Prečítajte si: Dejiny 20. storočia by mali byť samostatný predmet, hovorí Sandra z YouTube kanálu Dejepis Inak

„Rodičom odporúčam dohodnúť sa s dieťaťom, kedy sa má vrátiť a nechať ho niesť dôsledky, ak mešká. Je to jedna z dobrých možností, ako trénovať zodpovednosť,” približuje.

Ak sa aj stane, že si po čase uvedomíte, že hodinky vám komplikujú nejakú oblasť života, nič sa nedeje. „Vždy sa môžete vrátiť a predefinovať dohodu používania hodiniek alebo pôvodnú dohodu zmeniť,“ zdôrazňuje.

Prejdite si s deťmi všetky bezpečnostné stratégie

Inteligentné hodinky môžu v rodičoch a deťoch vzbudiť falošný pocit bezpečia, v dôsledku ktorého potom nemyslia na to, ako udržať deti mimo nebezpečenstva.

„Ak deti chodia samy na krúžky alebo domov, mali by presne vedieť, ako sa správať, keď sa stratia, keď od nich žiada pomoc cudzí človek alebo keď sa necítia príjemne. Mali by vedieť, koho môžu požiadať o pomoc, na ktoré miesta sa môžu obrátiť v prípade núdze. Mali by poznať naspamäť kontakt na rodiča alebo ho mať zapísaný,“ približuje odborníčka.

O týchto veciach by ste mali s deťmi pravidelne diskutovať, aby si dokázali poradiť samy. Hodinky sú síce výborným riešením, ale môže sa stať, že práve v momente, keď ich bude dieťa najviac potrebovať, zostanú vybité alebo zabudnuté v šatni.

Nepoužívajte hodinky proti dieťaťu

Hodinky sú zásahom do súkromia detí a ešte nemáme výskumy, ako to na ne vplýva. Snažte sa preto pri ich používaní myslieť aj na tento aspekt.

Inteligentné hodinky sa totiž môžu stať aj zdrojom konfliktu. Ak rodič použije hodinky na dokazovanie viny a v hádke vytiahne dáta z hodiniek ako dôkaz proti dieťaťu, ak ho tajne odpočúva alebo mu zakazuje hodinky odložiť, môže to vážne narušiť dôveru v rodine.

„Ak chcete hodinky používať aj na takéto účely, dieťa má právo vopred vedieť, na čo všetko hodinky môžu slúžiť rodičom a že je monitorované za každých okolností. Dieťa a rodič by si mali vydiskutovať a vyjasniť, na čo monitorovanie slúži. Zvlášť v čase dospievania by mali rodičia vnímať, že ide o zásah do súkromia,“ uzatvára Pekarovičová.


Spoločnosti O2 záleží na kvalitnom vzdelávaní detí, preto prostredníctvom Férovej Nadácie O2 podporila projekty zamerané na inovatívne vzdelávanie a pomoc deťom aj pedagógom. V grantovom programe O2 Digitálna škola uspelo 16 projektov zameraných na vzdelávanie žiakov základných a stredných škôl, ich učiteľov, ale aj na rozvoj detí v predškolskom veku. Viac informácií nájdete na tomto mieste.

Soňa Pekarovičová

Je špeciálna pedagogička a autorka koncepcie CentrumDys. Venuje sa deťom s varovným signálom poruchy učenia a pozornosti a ich príprave do školy. Druhou oblasťou je pomoc s emočnými ťažkosťami detí a s problémami v správaní. Organizuje kurzy rodičovských zručností a poradenstvo pre rodičov.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Vyskúšali sme, či sa dá fungovať so smartfónom bez Google

Čítaj viac

Predobjednajte si novú PlayStation 5, ktorá predbehla evolúciu a prinesie novú éru hrania

Čítaj viac

Jeseň plná energie? Našich 6 obľúbených smartfónov vydrží na jedno nabitie aj dva dni

Čítaj viac