Huawei Mate 10 Pro: Prvý smartfón s vlastným rozumom

Doposiaľ najlepší telefón výrobcu Huawei prináša na trh po prvýkrát procesor s umelou inteligenciou. Pripočítajte si k tomu veľký výkon, jeden z najlepších dostupných fotoaparátov aj veľmi rozumnú cenu a máte pred sebou horúceho kandidáta na najvýhodnejšiu kúpu týchto Vianoc.

Šancu urobiť dobrý prvý dojem dizajnéri a konštruktéri tohto telefónu využili naplno. Vďaka 6-palcovému displeju s minimálnymi okrajmi pôsobí smartfón naozaj veľkolepo. Prepojenie kovového tela so špeciálnym tvrdeným sklom na zadnej strane krytu telefónu sleduje súčasné trendy vlajkových lodí zvučných značiek.

Vďaka použitému sklu je navyše táto novinka o 12 g ľahšia ako predchádzajúci model z dielne Huawei. S pomerom strán 18:9, OLED technológiourozlíšením FHD+ (1 080 × 2 160 px) vám jeho používanie zabezpečí skutočný zážitok.

Jeden z najrýchlejších na trhu

Huawei Mate 10 Pro nerobí kompromisy ani vo výkone. Ide o prvý smartfón s integrovanou umelou inteligenciou, ktorá na základe vášho správania vylaďuje tento telefón čo najefektívnejšie.

Pod elegantným tvrdeným sklom sa ukrýva 8-jadrový procesor Kirin 970 (4 x 2.4 GHz Cortex-A73 a 4 x 1.8 GHz Cortex-A53) a RAM s kapaitou 6 GB. Táto vražedná kombinácia vám zabezpečí plynulosť, rýchlosť a bezproblémové používanie telefónu aj v tých najnáročnejších momentoch. Telefón tak vďaka svojim parametrom patrí k najrýchlejším na trhu. internou pamäťou až 128 GB sa rozhodne nemusíte obávať nedostatku úložného priestoru nielen pre svoju prácu, ale aj na voľný čas a hry.

Bez tradičného jacka

Tento telefón v univerzálnej sivej farbe má podporu 2 Nano SIM kariet. Prekvapivé je riešenie slúchadiel, ktoré sú zakončené USB-C konektorom. Tradičný 3,5 mm jack audio konektor tak na telefóne už nenájdete.

Konštruktéri sa pre túto zmenu rozhodli najmä z dôvodu unikátneho dizajnu smartfónu, ktorý charakterizuje odolnosť proti vode podľa certifikátu IP67.

Stereo zvuk

Kvalita reproduktorov je vynikajúca, počúvanie hudby, pozeranie videí či samotné telefonovanie vás ohromí. Na získanie stereo reprodukcie využíva zariadenie hlavný reproduktor a slúchadlo na hovory.

Kým hlavný reproduktor má na starosti hĺbky, slúchadlo zabezpečuje vysoké tóny. Táto kombinácia poskytuje nadštandardne dobrý zvuk.

Vytrvalostný bežec

Huawei Mate 10 Pro nesklame ani výdržou batérie. Tá má kapacitu 4 000 mAh a disponuje inteligentným systémom, ktorý využíva energiu v závislosti od spotreby. Vďaka tomuto systému bude mať batéria aj po 48 hodinách používania približne 20 % kapacity. Funkcia rýchleho nabíjania zabezpečuje, že telefón už po 30 minútach v sieti vydrží fungovať celý deň.

Optikou predčí konkurenciu

Ak patríte medzi náročnejších užívateľov, ktorí prahnú po špičkovom zariadení so skvelým fotoaparátom, ste na správnom mieste. V hodnotení spoločnosti DxO porazil Huawei Mate 10 Pro aj svojich konkurentov a jeho fotoaparát získal celkovú známku 97 bodov.

Zariadenie disponuje dvojicou snímačov s vysokými svetelnosťami f/1.6 a optickou stabilizáciou obrazu. Kým prvý snímač má rozlíšenie 12 Mpx a zaznamenáva farebnú scénu, druhý senzor disponuje až 20 Mpx a sníma v čiernobielej rovine. Oba obrazy následne spojí a tým vznikne mimoriadne kvalitná fotografia.

Fotoaparát rozpozná vášho psíka

Zariadenie využíva umelú inteligenciu, takže fotoaparát dokáže rozpoznať objekty, na ktoré sa zameriate, napríklad jedlo, ľudskú tvár, vášho domáceho miláčika či nočnú oblohu. Podmienky nastavenia fotoaparátu sa automaticky upravia tak, aby ste vyhotovili čo najdokonalejšiu snímku.

Vysoko kvalitný obraz si môžete užiť aj pri natáčaní videí s Ultra HD rozlíšením. Odteraz už nebudete musieť pred každým záberom nastavovať podmienky pre dokonalý záber, telefón to urobí automaticky za vás a na rozdiel od iných automatických nastavení veľmi kvalitne.

Zaujíma vás, aké fotky sa dajú s Huawei Mate 10 Pro a s kamerou Huawein EnVizion 360 nafotiť? Pozrite si naše články o najkrajších výhľadoch na strednom Slovensku, v Trenčianskom krajiv Bratislave.

S akýmkoľvek O2 paušálom môžete tento smartfón na začiatok získať len za 2 €.

HUAWEI

Produkty a služby značky HUAWEI sú dostupné vo viac ako 170 krajinách a využíva ich tretina svetovej populácie. V roku 2016 sa spoločnosť umiestnila na 3. mieste v dodávkach inteligentných mobilných telefónov. Značka HUAWEI pôsobí v telekomunikačnom priemysle 20 rokov a jej cieľom je prinášať svojim používateľom tie najnovšie technológie.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Od najužšieho kaňonu na Slovensku po majestátny hrad. Týchto 5 miest v Trenčianskom kraji sa určite oplatí navštíviť

Trenčiansky kraj je jedným z najmenších na Slovensku, no napriek tomu ponúka množstvo miest, ktoré rozhodne stoja za pozornosť. Tie najkrajšie z nich sme preskúmali za vás s telefónom Huawei Mate 10 Pro a 360-stupňovou kamerou Huawei EnVizion.

Keď sa povie Trenčiansky kraj, ihneď sa nám pred očami vybaví Trenčiansky hrad, Bojnický zámok, Súľovské vrchy či Beckov. Vedeli ste však, že tu nájdete aj najužší kaňon na Slovensku a môžete si zalyžovať jednou nohou na Slovensku a druhou v Česku? Vybrali sme pre 5 výnimočných miest, ktoré by ste pri návšteve tohto regiónu určite nemali vynechať.

Veľký výkon, jeden z najlepších telefónov na trhu a umelá inteligencia patria k najväčším devízam telefónu Huawei Mate 10 Pro. Viac informácií

Na potulky stredným Považím sme sa vybrali na sklonku jesene a zimy, a mrazivé krásy tohto kraja sme pre vás zachytili telefónom Huawei Mate 10 Pro a 360-stupňovou kamerou Huawei EnVizion.

 

Vršatské bradlá

Nad obcou Vršatecké Podhradie sa na vápencových útesoch vynímajú Vršatské bradlá, ktoré sa vďaka svojej výške (897 m n. m.) a majestátnosti môžu pýšiť prívlastkom koruna Bielych Karpát. Súčasťou Vršatských bradiel je aj ruina hradu Vršatec z 13. storočia, ktorý je najvyššie položeným hradom na vápencovom brale u nás.

Výstup na vrchol bradiel je nenáročný a netrvá dlho, no pohľad z najvyššieho miesta určite stojí zato. Priamo oproti sa totiž nachádza hrebeň Strážovských vrchov s najvyššou horou Strážov, skalnatý Vápeč, zalesnená pyramída Homôlky a o kúsok ďalej za Strážovom vidno typický skalný zub Kľaku, ktorý už leží v Malej Fatre.

V prípade priaznivého počasia môžete z Vršateckých bradiel dovidieť až na Martinské hole, a ak sa vám pošťastí, môžete na skalách zazrieť aj muflóna, ktorý tu voľne žije.

Ak by vám bol krátky výstup na Vršatské bralá málo, vyberte sa ďalej po modrej značke peknou turistickou trasou v smere Vršatec – Červenokamenské bradlo – hrad Lednica.

 

Manínska tiesňava

Pacho, hybský zbojník či Jánošík sú filmy, ktoré pozná snáď každý. Niekoľko scén v oboch z nich sa odohrávalo práve v najužšom kaňone na Slovensku, ktorý nesie názov Manínska tiesňava. Táto národná prírodná rezervácia s rozlohou 117,63 ha sa nachádza v Súľovských vrchoch neďaleko mesta Považská Bystrica. Manínska tiesňava vznikla tak, že kedysi spojené Manínske bradlo rozdelil potok na dve časti – Malý a Veľký Manín.

Toto miesto predstavuje obľúbenú lokalitu na únik z mesta či rekreáciu nielen miestnych obyvateľov, ale vďaka lezeckým cestám aj horolezcov z celého Slovenska. Vyznačuje sa bizarnými skalnými útvarmi, ako aj vzácnou faunou a flórou.

Steny, ktoré úzku dolinu zvierajú, sú miestami vysoké až 400 m a šírka jej najužších stien sotva stačí na prechod autobusu. V dôsledku ostrých skalných útesov je preto tento úsek rizikový obzvlášť v zime. Keď napadne veľa snehu, lavína zapchá priechod a odreže okolité obce od sveta.

 

Trenčiansky hrad

Nech okolo Trenčína prechádzate akoukoľvek cestou, vždy z nej vidieť Trenčiansky hrad, ktorý sa pyšne týči nad mestom. Dominanta Trenčína i celého Považia vznikla v 11. storočí ako pohraničná pevnosť a kedysi bola súčasťou obchodných ciest spájajúcich stredomorskú oblasť s Pobaltím a severnou Európou.

V súčasnosti stráži Trenčín, nazývaný aj mesto módy, ktorý sa pod hradom postupne rozrástol. Kedysi hradu panovali Matúš Čák Trenčiansky, Žigmund Luxemburský či Štefan Zápoľský,  dnes sa v jeho priestoroch nachádzajú výstavné priestory a viaceré expozície Trenčianskeho múzea.

Okrem zaujímavého interiéru, ktorý verne zobrazuje dávne časy, si tu môžete vychutnať aj pekné výhľady na Vršatské bradlá v Bielych Karpatoch či na Žľab nad Drietomou. Strmý pohľad nadol odhaľuje mestskú architektúru, ktorá zaujímavo kontrastuje s pokojným prostredím mestského parku Lesopark Brezina.

 

Kohútka

Kopec Kohútka leží v blízkosti slovensko-českej štátnej hranice. Je rázcestím, z ktorého vás chodníčky povedú po hrebeňoch Javorníkov a prekvapia vás pekným výhľadom na Moravskoslezské Beskydy, Jeseníky, Martinské hole a Kysuce. Priamo z Kohútky môžete pokračovať aj na najvyšší vrch Javorníkov – Veľký Javorník.

Kohútka predstavuje vďaka svojej polohe a atmosfére vďačné miesto v každom ročnom období. V jej okolí nájdete množstvo drevených chatiek, v ktorých sa môžete ubytovať. Na jar a v lete je ideálnou medzizastávkou pri dlhšej túre, v zime si tu môžete zalyžovať.

Kedykoľvek toto miesto navštívite, určite nevynechajte parené buchty v horskom hoteli Kohútka, kde vás s radosťou obslúži česky hovoriaci personál. Ak sa na Kohútku nevyberiete po vlastných, prístup do strediska je možný z dvoch smerov – z Púchova (29 km) a českého Vsetína (27 km).

 

Púchov

Toto malé mestečko leží v údolí Bielej vody a Váhu, na pomedzí Javorníkov, Bielych Karpát a Strážovských vrchov. Púchov sa viac ráz umiestnil na popredných priečkach v ankete o najkrajšie mesto u nás a v roku 2013 rebríčku aj kraľoval.

Mesto je známe nielen vďaka módnemu a gumárenskému priemyslu, ale aj prívetivo pôsobiacemu centru s malými kaviarničkami, parkom a lesom, ktoré ho obkolesujú. Preto je ideálnym miestom na oddych a načerpanie nových síl.

Púchov je domovom viacerých hudobných kapiel, ochotníckych divadiel a divadelných súborov. Prvá písomná zmienka o činnosti ochotníckeho divadla v tomto meste sa spája už s rokom 1862. Dnes môžu jeho členovia skúšať v novom mestskom divadle, ktoré je po Bratislave jediným mestským divadlom na Slovensku, postaveným po revolúcii.

 

Všetky zábery sme fotili s telefónom Huawei Mate 10 Pro a kamerou Huawei EnVizion 360, ktorú jednoducho pripojíte cez USB-C port.

S akýmkoľvek O2 paušálom získate na začiatok telefón Huawei Mate 10 Pro len za 2 €.

Chcete vedieť o novinke z portfólia Huawei viac? Prečítajte si tento článok.

Produkty a služby značky HUAWEI sú dostupné vo viac ako 170 krajinách a využíva ich tretina svetovej populácie. V roku 2016 sa spoločnosť umiestnila na 3. mieste v dodávkach inteligentných mobilných telefónov. Značka HUAWEI pôsobí v telekomunikačnom priemysle 20 rokov a jej cieľom je prinášať svojim používateľom tie najnovšie technológie.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Fyzioterapeut Mateja Tótha radí rodičom: Všímajte si, ako vaše dieťa sedí, aj ako sa hrá

„Ak sa dieťa venuje rôznym pohybovým aktivitám, v centrálnej nervovej sústave si vytvára programy, z ktorých neskôr môže ťažiť práve v špecializovanej príprave,“ hovorí Denis Freudenfeld.

Denis Freudenfeld pôsobil ako dvorný fyzioterapeut biatlonistky Naste Kuzminovej a dlhodobo spolupracuje s atlétom Matejom Tóthom, ktorého sprevádzal na nejednej olympiáde. Porozprávali sme sa s ním o dôležitosti pohybu pre dnešné deti aj o zdravotných problémoch, ktoré ich trápia.

V rozhovore sa ďalej dozviete:

  • ako pandémia ovplyvnila pohyb detí,
  • na ktoré signály tela by rodičia mali u detí dávať pozor,
  • kedy treba vyhľadať fyzioterapeuta,
  • prečo treba venovať pozornosť správnemu dýchaniu.

Ako rozhýbať deti doma? Zacvičte si spolu s nimi podľa videí O2 Športovej akadémie Mateja Tótha

Ste fyzioterapeutom najúspešnejších slovenských športovcov. V čom presne spočíva vaša práca?

Pracujem vo Vojenskom športovom centre DUKLA v Banskej Bystrici ako fyzioterapeut, ktorý sa stará o talentovaných športovcov. V centre zabezpečujeme prípravu štátnej športovej reprezentácie Slovenska na rôznych súťažiach a olympiádach.

Mojou úlohou ako fyzioterapeuta je diagnostika, liečba a prevencia rôznych pohybových problémov. To znamená, že občas pomasírujem alebo ponaprávam a ak za mnou príde športovec s nejakým problémom, diagnostikou sa snažím zistiť, z ktorej časti tela pochádza. Často sa totiž stáva, že problém je prenesený. To znamená, že niekoho bolí koleno, no v skutočnosti bolesť spočíva v zlom postavení chodidla, v posunutej panve alebo jej príčinou môžu byť aj kríže.

Niekedy je to taká detektívka, pri ktorej vyšetrujem konkrétneho športovca, a po následnej diagnostike sa cvičeniami snažíme uvoľniť alebo posilniť určité svalové partie na tele, ktoré jeho problém vyvolávajú.

Vychádzate pri svojej práci z konkrétnej metodiky?

Pracujem najmä s dynamickou neuromuskulárnou stabilizáciou. Je to metodika založená na dýchacích cvičeniach, pri ktorých sa svaly uvoľňujú. Dokonca aj bez toho, aby ich bolo nutné stláčať či klasicky masírovať. Pri práci so športovcami sa venujeme riadeniu ich pohybu. To znamená, že sa učíme novému pohybu alebo ho naprávame a dávame mu iný rozsah.

S Matejom spolu cvičíme, a keď treba, poskytujem mu regeneračné procedúry. Často pozeráme jeho videá z tréningu a na základe nich sa snažíme zdokonaliť jeho techniku, aby bol jeho pohyb ekonomickejší a rýchlejší a aby svoje telo čo najmenej preťažoval.

Mnohým rodičom by som odporučil, aby po skončení pandémie so svojimi deťmi navštívili pediatra. Dieťa sa nemusí sťažovať na bolesť, ale je možné, že diagnostikou sa odhalí, že niečo naozaj nie je v poriadku.

Fyzioterapia upozorňuje na dôležitosť správneho pohybu. Ako veľmi je dôležitý pohyb pre deti a ako ho ovplyvnila pandémia?

Každé dieťa sa potrebuje hýbať – pohyb je pre jeho vývoj nesmierne dôležitý. Keď sú deti v škole, hýbu sa často. Po skončení hodiny vstanú, vyjdú na chodbu, naháňajú sa, majú hodinu telesnej výchovy, jednoducho stále niečo robia.

Je dôležité uvedomiť si, že kostra dieťaťa potrebuje pre svoj zdravý vývoj určité antigravitačné zaťaženie – nielen chrbtice, ale aj končatín. Tak ako sa vyvíja kostra, menia sa aj uhly v kĺboch. Bedrové i ramenné kĺby sa u malých detí vždy prispôsobujú záťaži, u väčších detí kosti zosilňujú.

Keď dieťa stojí alebo sa pohybuje, má zaťažené dolné končatiny i kardiovaskulárny aparát. Pri dištančnej výučbe sa to nedeje, pretože deti presedia celé hodiny doma pri počítači a mobile a nemajú zabezpečený dostatočný pohyb. Ten veľmi ovplyvňuje aj psychika, ktorá sa premieta do tela a pohybového aparátu detí.

Dôležitá je aj socializácia detí a správna dávka súťaživosti. Svoje tu zohráva už len to, že človek rozpráva a gestikuluje, používa reč tela. Zdravý vývoj dieťaťa značne ovplyvňuje aj obezita, ktorá neraz obmedzuje jeho pohyb, pričom dôsledky sa prejavia až o rok alebo o dva.

Čo by si mali všímať rodičia na svojich deťoch? 

Najdôležitejšie je všímať si guľatý chrbátik, kolienka a chodidlá. V prvom rade by mali sledovať, ako ich dieťa sedí. Či má guľatý, alebo vystretý chrbát, či nemá predsunutú hlavu, alebo či jeho krčná chrbtica nie je veľmi zaklonená.

Keď sa dieťa hrá a čupne si, je dôležité všímať si, či mu idú kolienka k sebe, alebo či nemá vytočené chodidlá do strany.

Kedy je čas vyhľadať fyzioterapeuta?

Ak napríklad rodič upozorní dieťa na zlé držanie tela a aj napriek tomu ho nedokáže korigovať, je to jasný signál, že niečo nie je v poriadku. Ak mu odstávajú rebrá, má preliačený hrudník alebo sa mu prepadáva klenba chodidiel, prípadne má nohy do X (kolená vbočené dovnútra k sebe), je čas vyhľadať odborníka.

Mnohým rodičom by som odporučil, aby po skončení pandémie so svojimi deťmi navštívili pediatra. Dieťa sa nemusí sťažovať na bolesť, ale je možné, že diagnostikou sa odhalí, že niečo naozaj nie je v poriadku. Vtedy mu dokáže pomôcť práve fyzioterapeut, ktorý mu nastaví potrebné cvičenia.

Dieťaťu nestačí kúpiť kolobežku a povedať si, že to stačí. Potrebuje aj hrať sa s loptou, šplhať po strome, bicyklovať sa a robiť rôzne iné aktivity. Pohyb by mal preň byť predovšetkým zábavou.

Veľa hovoríte aj o správnom dýchaní a potrebe bránicového dýchania, ku ktorému vediete aj športovcov. V čom je takéto dýchanie prínosné?

Rodič si niekedy môže myslieť, ako veľmi je jeho dieťa ohybné a flexibilné a ako dobre trénuje, pričom nevidí, že jeden pohyb nahrádza druhým alebo k nemu pridružuje ďalšie pohyby. Dýchanie u detí sa dnes mení, preto je nesmierne dôležité venovať mu pozornosť.

U nás pracujeme s vývojovou kineziológiou, ktorú cvičíme aj spolu s Matejom. Ide o jednoduché cviky, pri ktorých sa napodobňujú vývojové fázy dieťaťa a ktorých základom má byť bránicové dýchanie, treba teda správne dýchať do brucha. Bránica totiž nemá len dychovú, ale aj stabilizačnú posturálnu funkciu. Stabilizuje telo, čím pomáha, aby bol pohyb človeka jednoduchší a efektívnejší.

Dýchanie do brucha zabezpečuje pevnosť celej pohybovej sústavy. Pohyb je tak oveľa menej závislý od svalov a energeticky menej náročný.

Koľko času by mali deti tráviť pohybom?

Je to veľmi individuálne a závisí to od mnohých faktorov. Určite by však športové aktivity nemali rodičia deťom nanucovať. Treba brať do úvahy, či ide o malé dieťa, alebo tínedžera. Malé deti by mali mať zabezpečenú rôznorodosť pohybu, nemali by sme ich však dlhodobo zaťažovať. Staršie deti potrebujú viac trénovať.

Dôležitú úlohu v tom zohráva aj psychika, ktorú treba rešpektovať. Najlepšia je zlatá stredná cesta, ktorá sa u detí prejavuje príjemnou únavou, keď už nemajú chuť vymýšľať nič iné.

Čítajte aj: Príklad rodičov je pre deti dôležitý nielen v čase pandémie, hovorí detský tréner

Dieťa by malo robiť to, čo ho baví, rodič by sa preto nemal sústrediť iba na konkrétny šport. Potrebuje prirodzený pohyb. Nestačí mu kúpiť kolobežku a povedať si, že to stačí. Dieťa potrebuje aj hrať sa s loptou, šplhať po strome, bicyklovať sa a robiť rôzne iné aktivity. Pohyb by mal preň byť predovšetkým zábavou.

Ak dieťa robí nejaký šport v mladom veku, malo by ho robiť pre radosť, určite neodporúčam ťažké tréningy. Dieťa by si v prvom rade malo šport užívať. Nemalo by preň byť povinnosťou tvrdo sa orientovať na výkon.

Veľkou témou je špecializácia detí na konkrétny šport, s ktorou sa často začína veľmi skoro. Kedy by s ňou dieťa malo začať?

Závisí od druhu športu, ktorému sa dieťa venuje. Odporúčam s ním však začať až na druhom stupni základnej školy. Ak dieťa robí nejaký šport v mladom veku, malo by ho robiť pre radosť, určite neodporúčam ťažké tréningy. Dieťa by si v prvom rade malo šport užívať. Nemalo by preň byť povinnosťou tvrdo sa orientovať na výkon.

Ak je dieťa malé, je dobré, aby malo zabezpečenú rôznorodosť pohybu. Môže sa naučiť niečo z gymnastiky a z koordinačných cvičení pri rôznych druhoch športu, môže si precvičovať vytrvalosť i rýchlosť.

Dieťa je ako špongia − od útleho veku nasáva informácie. Ak sa venuje rôznym pohybovým aktivitám, v centrálnej nervovej sústave si vytvára programy, z ktorých neskôr môže ťažiť práve v špecializovanej príprave.

Deti sa veľa učia pozorovaním alebo napodobňovaním, keď im niekto niečo vysvetľuje. Počúvajú, vidia, vnímajú, premietajú si to do tela a daný pohyb napodobňujú a kreujú. Voláme to motorické učenie, ktoré pomáha aj pri rozvoji koordinácie a iných pohybových kvalít. Čím viac sa teda dieťa učí, tým viac to zužitkuje v budúcnosti.

Na pohyb detí je zameraná aj O2 Športová akadémia Mateja Tótha, ktorá v čase zatvorených škôl a prerušených krúžkov začala zverejňovať videá na cvičenie doma. V čom vidíte ich hlavný prínos?

Akadémia je zameraná predovšetkým na deti na prvom stupni základných škôl, kde sa venujeme všeobecnému pohybovému rozvoju dieťaťa. Deti prostredníctvom hravých online videí Telesnej na doma môžu získať správny športový základ, ale aj pozitívny vzťah k pohybu.

Je to skvelá pomôcka pre rodičov i pre deti, ktoré počas pandémie nemohli chodiť do školy, a tak boli odrezané od pohybových aktivít, na ktoré boli zvyknuté. Cvičiť tak môžu v domácom prostredí. Tu je dôležité podotknúť, že nestačí iba cvičiť, treba aj vedieť, ako správne cvičiť, ako pri cvičení funguje telo, a to všetko Akadémia deti učí.

Denis Freudenfeld

Je jedným z najuznávanejších slovenských fyzioterapeutov. Fyzioterapii sa venuje od roku 2000, od roku 2005 pôsobí vo Vojenskom športovom centre DUKLA v Banskej Bystrici. Na konte má veľa úspechov so špičkovými slovenskými športovcami. Pri svojej práci kladie dôraz na dynamickú neuromuskulárnu stabilizáciu, ktorej priekopníkom bol český fyzioterapeut Pavel Kolář. Pochádza zo Žiliny, momentálne žije v Banskej Bystrici, má dve deti.


Nezaťažia ani rozpočet, ani vaše ruky. Vybrali sme 4 ľahučké smartfóny, ktoré prekvapujú dizajnom aj vybavením

Čítaj viac

Čo všetko bolo v našej komunikačnej výbave vďaka technológiám a internetu? Pripravili sme nostalgickú jazykovú exkurziu

Čítaj viac

Zlepšite sa v cudzom jazyku cestou do práce. Vybrali sme 8 aplikácií, ktoré vás rozhovoria aj posilnia slovnú zásobu

Čítaj viac