Nechcete stále meniť smartfón? Trendový OPPO Reno7 Lite 5G spoľahlivo poslúži niekoľko rokov

Ak si radi robíte selfíčka, hráte sa hry a zároveň potrebujete, aby vás počas dňa nezradila batéria na telefóne, novinka od OPPO vás určite nesklame.

Čínska značka OPPO sa čoraz viac dostáva do povedomia a obľuby aj na Slovensku a niet sa čomu čudovať. Hrdina tejto recenzie OPPO Reno7 Lite 5G prináša napriek nižšej cene mnohé nečakané novinky a vylepšenia, ktorými sa chce výrobca odlíšiť od ostatných mobilných značiek. 

Ako si užiť hry bez sekania? Týchto 5 smartfónov ocenia aj nároční hráči

Čo sa na OPPO Reno7 Lite 5G vydarilo? 

Na tomto telefóne musím oceniť jeho štýlové ploché telo a kompaktné rozmery. Kvalitným AMOLED displejom, porovnateľným s omnoho drahšími telefónmi, si OPPO Reno7 Lite 5G nájde mnoho fanúšikov. Farby na displeji sú naozaj ostré a čitateľnosť na slnku skvelá. 

Ako veľké plus vidím aj nabíjanie telefónu – vďaka rýchlemu 33 W nabíjaniu sa mi podarilo nabiť tento telefón na 100 % za slušných 63 minút. Dokonca mi stačilo iba 15 minút nabíjania na to, aby telefón ukazoval 33 %. Zároveň vďaka veľkorysej 128 GB pamäti si už určite nebudete musieť vyberať, čo musíte z telefónu odstrániť.

Čo mohlo byť na OPPO Reno7 Lite 5G lepšie?

Hoci som pochválil dizajn telefónu, ktorý je fakt trendový, musím tomuto telefónu vytknúť to, že na jeho zadnej strane vidno každý odtlačok prsta. Mne osobne to prekážalo, ale stačí si prikúpiť zadný kryt, ktorý všetko vyrieši. 

Niekomu môže prekážať aj nižšia frekvencia displeja 60 Hz, z môjho pohľadu však môže byť práve tento typ displeja šetrný k batérii a vďaka tomu telefón vydrží bez nabíjania o niečo dlhšie. 

Čo nás na OPPO Reno7 Lite 5G príjemne prekvapilo?

Vďaka funkcii virtuálnej RAM má možnosť zvýšiť si manuálne operačnú pamäť z 8 GB až na skvelých 13 GB, čo určite ocenia hlavne fanúšikovia mobilných hier, ako aj používatelia výkonovo náročnejších aplikácií. 

8 tipov, ako si zlepšiť pozornosť a nedať sa vyrušiť každou drobnosťou na obrazovke

Ďalšou skvelou novinkou, na ktorú som si rýchlo zvykol, je notifikačná dióda. Dve orbitálne svetlá pri zadných kamerách svietia pri prijímaní upozornení alebo počas nabíjania. Vybíjania batérie sa báť netreba, pretože 2 hodiny svietenia týchto notifikačných svetiel „zhltli“ asi 1 % batérie – za mňa super. 

Príjemne prekvapil aj predný 16 Mpx fotoaparát. Nielenže selfie fotky vyzerali jasné bez ohľadu na to, kde som stál, ale zároveň veľmi rýchlo rozpoznal moju tvár, aby odomkol telefón v momente, keď som ho zobudil. 

Hodnotenie O2 Guru: Spoľahlivá voľba na niekoľko rokov

OPPO Reno7 Lite 5G na prvý pohľad vzbudzuje dojem moderného zariadenia, na ktorého kúpu nepotrebujete obrovskú sumu peňazí. Kompromisy, ktoré prináša, sú potrebné, aby si udržal nižšiu cenu oproti drahším modelom iných značiek. To však z neho nerobí zlý smartfón. 

Naopak, v skutočnosti by mohol byť dobrou voľbou pre mnoho ľudí. Ako jeden z prvých telefónov totiž získal hodnotenie A za 36-mesačnú certifikáciu plynulosti od TUV SUD – očakáva sa teda, že bude fungovať rovnako aj po 3 rokoch používania. 


OPPO RENO7 Lite 5G si môžete kúpiť k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €. 

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Samsung Galaxy S22 je síce malý a ľahký smartfón, ale práve preto si ho obľúbite

Základný model noviniek od Samsungu prichádza v malej krabičke, veľké očakávania napriek tomu nesklamal.

Samsung, ako je už zvykom, predstavil rovno trojicu modelov z novej vlajkovej série. Základný model Samsung Galaxy S22 pritom nerobí takmer žiadne kompromisy a aj napriek veľkej konkurencii je silným hráčom na trhu. Ponúka kvalitný hardvér v kompaktnej konštrukcii, najnovší Android, vynikajúcu fotovýbavu a mnoho ďalšieho. 

Ako si užiť hry bez sekania? Týchto 5 smartfónov ocenia aj nároční hráči

Čo sa Samsungu Galaxy S22 vydarilo? 

Novinka Samsung Galaxy S22 je zabalená v malej krabičke, kde okrem telefónu, manuálu a USB-C kábla nenájdeme nič. Adaptér možno niekomu bude chýbať, ja tento ekologický krok vnímam pozitívne.

Malá krabička naznačuje aj rozmery telefónu, ktorý je na súčasné pomery naozaj malý. Napriek tomu ide o výhodu, pretože s telefónom sa vďaka jeho kompaktným rozmerom manipuluje výborne. 

Rám smartfónu je hliníkový, predná aj zadná strana zasa zo špeciálneho skla Corning Glass Victus. Vďaka prémiovým materiálom je tak smartfón aj mimoriadne ľahký. Zadná strana je zároveň matná, takže aj bez použitia zadného krytu nezanecháva žiadne šmuhy. 

Krásny Dynamic AMOLED displej s obnovovacou frekvenciou 120 Hz vás vtiahne plynulými prechodmi či ostrými a živými farbami. Nechýba ani krytie IP68, vďaka čomu je telefón odolný proti prachu a vode. Smartfón nezaostáva ani výkonom, a to vďaka modernému a výkonnému procesoru Exynos 2200. Zasekávanie a neprimerané prehrievanie sa nekonalo ani pri najnovších hrách. 

Čo mohlo byť na Samsungu Galaxy S22 lepšie?

Priama úmera funguje aj v smartfónoch a je jasné, že do malého tela S22 sa nevojde batéria s veľkou kapacitou. 3 700 mAh batéria je na dnešné pomery málo. Aj pri bežnom používaní vrátane počúvania hudby v aute zhruba hodinu bolo večer potrebné pripojiť telefón na nabíjačku. 

8 tipov, ako si zlepšiť pozornosť a nedať sa vyrušiť každou drobnosťou na obrazovke

Pri náročnejšom používaní je nevyhnutné telefón dobiť už v priebehu dňa. S výdržou na viac dní teda rozhodne nepočítajte. Vnútorná pamäť dostala kapacitu 128 GB, a keďže telefón nemá slot na pamäťovú kartu, treba dobre zvážiť, či to bude dostatok úložiska na všetko, na čo plánujete smartfón využívať. 

Čo nás na Samsungu Galaxy S22 príjemne prekvapilo?

Asi prvýkrát sem radím ultrazvukový snímač odtlačkov prstov v displeji. Telefón sa odblokoval vždy na prvýkrát, pohotovo a bez ohľadu na to, či som mal suché alebo vlhké prsty, či stuhnuté vplyvom chladnejšieho počasia. 

Kvalitné fotky som takisto zhotovil vždy bez ohľadu na prostredie a svetelné podmienky. Trojici zadných fotoaparátov dominuje primárny 50 Mpx snímač s optickou stabilizáciou a fázovým ostrením, no nechýba ani širokouhlý snímač a teleobjektív s trojnásobným optickým priblížením. Čerešničkou je podpora 15 W bezdrôtového dobíjania. 

Hodnotenie O2 Guru: Šikovné rozmery nijako nezaostávajú pri výkone

Samsung Galaxy S22 síce predstavuje základný model najnovšej série, napriek tomu rozhodne nijako extrémne nezaostáva. Práve naopak, vďaka svojim na dnešné pomery malým rozmerom môže v obľúbenosti vynikať.

Pomôže mu pritom aj prémiové spracovanie, kvalitná hardvérová a fotografická výbava či softvér s dlhou podporou. Aj vďaka tomu to bude šikovný a spoľahlivý smartfón, ktorý si bude držať svoje miesto v rebríčku top smartfónov na trhu aj po predstavení ďalšej vlajkovej lode.


Samsung Galaxy S22 si môžete kúpiť k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €. 

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Zdravý životný štýl s pomocou smartfónu? Tréneri a trénerky odporúčajú tieto apky

Čítaj viac

Kto si ešte ani raz neurobil zlú selfie, nech hodí kameňom. Vyskúšajte týchto 11 tipov a stane sa z vás selfie špecialista

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac