Dáta na prvom mieste: Vyberte si paušál, ktorý má to, čo najviac využívate

Už nemusíte striehnuť na spotrebu aplikácií, ani hľadať najbližšiu kaviareň, aby ste si stiahli maily a pozreli nové správy.

Desať rokov je doba, za ktorú sa v ľudskom živote zmení veľa. Ak sa pozrieme na to, ako spolu komunikujme cez mobily, tak prakticky neostal „kameň na kameni”.

Zbohom tlačidlá, vitaj dotykový displej

Takto pred desiatimi rokmi sme stále dávali zabrať tlačidlovým klávesniciam pri písaní SMSiek, keď sa odrazu zjavil prvý smartfón. Prišiel nový štandard, a my sme sa onedlho učili ťukať do malých dotykových gombíkov. A nielen to. Naučili sme sa nakupovať cez mobil, platiť ním v obchode, využívať nespočetné funkcie nových aplikácií. Dnes úplne bežné veci.

Dostupnosť rýchlej WiFi, mobilných dát, Facebooku a ďalších bezplatných aplikácií na chat spôsobila to, že sme začali menej telefonovať a SMSkovať. Stále síce prenášame hlas a text, len iným spôsobom – cez internet.

Navyše, do mobilov sa dostali nové formáty ako graficky náročné hry či videá. Čím je však obsah vizuálne prepracovanejší, tým viac náročný je na objem prenesených dát. Dostupnosť WiFi sa síce v posledných rokoch zvýšila, no predsa len, nie vždy je čas ísť niekam do kaviarne, o bezpečnosti nehovoriac.

Nie všetci potrebujeme neobmedzené volania

Všetky tieto veci mali za následok to, že z neobmedzených volaní a SMS už bežný majiteľ smartfónu neskáče od radosti po plafón.

Preto sa O2 rozhodlo prísť na trh s novými dátovými paušálmi, ktoré idú s dobou. Už nemusíte striehnuť na spotrebu aplikácií, ani hľadať najbližšiu kaviareň, aby ste si stiahli maily a pozreli nové správy.

Modré, Strieborné a Zlaté O2 Dáta vám ponúkajú od 4 do 16 gigabajtov dát na pohodlné surfovanie v superrýchlej 4G sieti so širokým pokrytím. Pritom stále môžete telefonovať a SMSkovať a platiť iba za to, čo prevoláte. Navyše, v O2 máte aj bonus na nový telefón, tak ako pri hlasových paušáloch. Načo sa teda zbytočne obmedzovať v tom, čo používate najviac?

Pre viac informácií o našich dátových paušáloch kliknite sem.

Potrebujete poradiť s výberom
programu O2 Dáta?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme
vám v priebehu najbližšieho pracovného dňa.

Ďakujeme. Zavoláme vám.
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Top 5 aplikácií pre tých, ktorých nebaví predvolená SMS aplikácia

Môžete mať tisíce smajlíkov, heslovanie správ alebo niečo aplikáciu okresanú len na to najnutnejšie.

Áno, v smartfóne už jednu aplikáciu nainštalovanú máte. Tak načo to meniť? Lebo aj alternatívy majú čo ponúknuť. Niektoré zaujmú minimalistov, iné zase potešia množstvom funkcií. Prinášame vám výber piatich apiek na odosielanie správ pre systém Android.

chomp SMS – staré, ale dobré

Vo svete Androidu sa jedná o skutočnú relikviu. Aplikácia funguje roky, no ešte aj dnes je zaujímavou voľbou. Neposkytuje síce obrovské množstvá funkcií, ale zaujme stovkami tém na prispôsobenie aplikácie, notifikácií, či samotných správ.

Samozrejmosťou je blokovanie nežiadúcich SMS, skupinové správy, či plánovanie času odoslania. Ak teda  patríte k tým ľuďom, ktorí pravidelne posielajú svojim blízkym pozdrav k sviatkom, môžete si ho pripraviť dopredu a nastaviť čas odoslania. Nemusíte sa tak obávať, že by ste na nich zabudli.

 

Handcent Next SMS –  nezvyčajné funkcie

Handcent ponúka to, čo vo vašej predinštalovanej aplikácii zrejme nenájdete. Slušný výber tém na prispôsobenie aplikácie, plánovanie odoslania SMS, či zálohovanie správ. Okrem toho ponúkne aj nastavenie súkromnej schránky pre zvolené správy. Bez hesla sa tak k zvoleným správam nikto nedostane.

 

Google Messenger – v jednoduchosti je krása

Majitelia značky Nexus túto aplikáciu dobre poznajú. Neoplýva funkciami, avšak je jednoduchá a prehľadná. Dokážete s ňou vyhľadať správu podľa konkrétneho slova, blokovať neželané kontakty či zdieľať vašu polohu. Aplikácia je  pritom úplne bez reklamy a bezplatná.

 

Textra SMS – keď na možnostiach záleží

Ak je Google Messenger príkladom jednoduchosti, Textra je jeho opakom. Poskytuje obrovské možnosti a ak ste vášnivým používateľom SMS, určite vás zaujme. K dispozícii je viac ako 100 tém na prispôsobenie a viac ako 1600 emotikonov. Je teda z čoho vyberať. Ďalej umožňuje zrušiť odoslanie SMS, skupinové SMS aj MMS, blokovanie neželaných kontaktov, rýchly prechod z SMS do hovoru, dokáže tiež zabrániť neželanému prechodu z dlhej SMS do MMS a mnoho iného.

Veľmi zaujímavé je aj osobitné nastavenie upozornení pre konkrétne konverzácie. Napríklad tónom, farbou notifikačnej LED diódy či za akých okolností vôbec chcete notifikáciu dostať. Aplikácia je bezplatná a jednorazovým poplatkom približne 3 EUR sa zbavíte aj inak veľmi zriedkavej reklamy.

 

Evolve SMS – zlatá stredná cesta

Táto aplikácia je príkladom zlatého stredu medzi komplikovanými aplikáciami plnými možnosťami a okresanými, jednoduchými SMS aplikáciami. Jeho základnou črtou je jednoduché prepínanie medzi konverzáciami potiahnutím prstu.

Aplikácia podporuje Android Wear, takže si bude rozumieť aj s vašimi Smart hodinkami. Samozrejmosťou sú rozsiahle možnosti tém a prispôsobenia aplikácie či prispôsobenie upozornení. EvolveSMS je bezplatná, nákupmi v aplikácii si ale môžete funkcie rozšíri, napríklad o zaheslovanú schránku, či plánovanie SMS.


Predobjednajte si Samsung Galaxy S10 alebo S10+ a získajte skvelý darček

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové