Huawei Y6 II: Vyzerá dvakrát drahšie, než naozaj stojí

Overený, oku lahodiaci dizajn so skvelým výkonom „pod kapotou“.

Čínsky výrobca si na našom trhu vybudoval viac ako dobré meno vo všetkých cenových kategóriách smartfónov či tabletov. Strednú triedu obohatil svojím modelom Huawei Y6 II.

Kvalita na dotyk

Aj keď má Y6 II plastové telo, ide o dobre spracované, na dotyk príjemné zariadenie. Jednotlivé časti do seba zapadajú. Vŕzgania plastov sa nemusíte obávať ani pri silnejšom stlačení. Vymeniteľný zadný kryt má štýlové vyhotovenie. Najmä jeho úprava v čiernej farbe má svoje čaro. Na matnom tele nezostávajú odtlačky.

S 5,5-palcovým HD displejom to nie je žiadny drobec, no aj napriek rozmerom 154,3 x 77,1 x 8,5 mm sa dobre drží v ruke. Displej má rozlíšenie 720 x 1 280 pixelov s hustotou 267 ppi. Vďaka jeho veľkosti je telefón ideálny na hranie hier, surfovanie po internete a pozriete si na ňom aj film.

Tlačidlá na ovládanie hlasitosti a na zapnutie smart­fónu nájdete na pravej strane. V spodnej hrane zariadenia je umiestnený napájací konektor microUSB a 3,5mm jack na slúchadlá nájdete v hornej časti. Samotné slúchadlá sa však v balení nenachádzajú.

Pod zadným krytom sa skrývajú dva sloty na microSIM a samostatný slot na microSD pamäťovú kartu, ktorou môžete základnú 16 GB pamäť rozšíriť až na 128 GB. Nemusíte teda obetovať jeden slot na SIM, aby ste rozšírili kapacitu telefónu. Vstavaná 3 100 mAh batéria poskytne dostatok energie na jeden a pol dňa používania.

Vyladený operačný systém s nadstavbou

O plynulý chod Androidu 6.0 s nadstavbou EMUI 4.1 sa stará síce starší, ale výkonný osemjadrový procesor Kirin 620 s taktom 1,2 GHz. Sekunduje mu RAM s kapacitou 2 GB. Tento výkon je dostatočný aj na graficky náročnejšie aplikácie a na väčšinu hier. Samozrejmosťou je plná podpora 2G, 3G, ako aj rýchlej LTE siete.

Vďaka aktívnemu potláčaniu hluku sekundárnym mikrofónom vás budú zreteľne počuť, aj keď budete telefonovať v hlučnejšom prostredí. Užitočnou funkciou je aj možnosť voľby minimalistickej základnej plochy. Namiesto klasického rozhrania plochy s widgetmi smartfón zobrazuje taby so základnými aplikáciami, ako je telefón, správy, fotoaparát a podobne.

Na fotografovanie máte k dispozícii 13-megapixelový zadný fotoaparát so svetelnosťou F2.0. Jeho limity sú, samozrejme, stanovené cenovou triedou. Prednastavených je niekoľko filtrov, ktorými môžete ozvláštniť svoje fotografie. Poteší prítomnosť HDR režimu alebo možnosť vytvoriť panoramatické zábery, časozberné video alebo sledovanie objektu pri nakrúcaní. Pri slabšom osvetlení pomôže LED blesk.

Predná kamera na selfie či na videohovory má rozlíšenie 8 megapixelov. Vďaka funkcii dokonalej selfie s možnosťou skrášlenia si vytvoríte zábery ideálne na zverejnenie na sociálnych sieťach.

Huawei Y6 II je zariadenie s veľkým displejom a s dostatočným výkonom za veľmi rozumnú cenu. Nespornou výhodou je podpora dvoch SIM kariet a samostatný slot na pamäťovú kartu.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Máte nápad, ktorý zmení svet? Prihláste ho a získajte podporu najlepších a podiel z 1 milióna dolárov

Svetové zviditeľnenie, finančná podpora, osobný koučing a množstvo nových priateľov medzi podnikateľmi zo sveta. To všetko sa dá získať v medzinárodnej súťaži Chivas VENTURE určenej inovatívnym podnikateľom.


Podnikáte? Takto si vyberiete ideálny smartfón s paušálom

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové