Samsung Galaxy A70 má krásny veľký displej a podporuje rýchle nabíjanie

Predstavujeme doslova veľkého hráča z novej „áčkovej“ série od juhokórejského výrobcu Samsung.

Keď som Samsung Galaxy A70 prvý raz uvidel, mal som pocit, že ho budem musieť nosiť v samostatnej taške.

Tradičná konštrukcia, rozmerný displej

Mobilný telefón má klasickú konštrukciu s minimálnymi okrajmi displeja. Tvorí ho kovové telo v kombinácii s pekným 3D sklom, ktoré v závislosti od dopadu svetla na plochu jemne mení farby, tri šošovky fotoaparátov a veľký 6,7″ FHD+ sAMOLED Infinity-U displej. V prednej slzičke displeja je ukrytá selfie kamera.

Tri letné ponuky Samsungu, ku ktorým v O2 dostanete darček. Viac informácií

Hoci som sa najskôr obával, že zariadenie je priveľké, pri bežnom používaní mi jeho veľkosť nakoniec neprekážala a vďaka rozmernému displeju som si skvele užil sledovanie filmov. Na odomknutie telefónu pomocou odtlačka prsta postačí, ak priložíte zaregistrovaný prst na spodnú stranu obrazovky. Ja osobne mám však radšej odomykanie zariadenia pomocou skenu tváre.

Oceňujem, že do zariadenia možno vložiť dve SIM karty a stále máte voľné miesto na pamäťová kartu. Na spodnej strane je vstup na slúchadlá s 3,5 mm jackom, mriežka reproduktora, mikrofón a nabíjací USB-C konektor.

Zariadenie pre fotonadšencov

Priaznivci fotenia si v prípade tohto zariadenia prídu na svoje. Predná kamera disponuje dynamickým zaostrením – po detekcii tváre sa výsledná fotka zlepší jemným rozostrením pozadia.

Na zadnej strane sa nachádzajú tri šošovky, ktoré navzájom spolupracujú, aby vznikla čo najlepšia fotka. Nájdete tu 5 Mpx snímač, ktorý slúži na úpravu hĺbky ostrosti, hlavný 32 Mpx snímač na ostré a pekné fotky a posledný ultraširoký snímač so záberom až 123°, čo je takmer hodnota, ktorú vidí ľudské oko.

Umelá inteligencia aj detekcia chýb

Pri fotení vám pomôže umelá inteligencia. Vďaka optimalizácii scény dokáže telefón sám rozoznať 20 scén, výsledná fotografia teda bude pekne upravená a získa optimálny jas aj farbu.

Ďalšou vychytávkou je detekcia chýb. Ak niekto počas fotenia žmurkne, prípadne je fotografia rozmazaná, zobrazí sa upozornenie. Takto mi už naozaj nič nebránilo spraviť si počas výletu alebo v záhrade krásne fotky.

Výdrž a výkon

Zariadenie poháňa batéria s úctyhodnou kapacitou 4 500 mAh, ktorá podporuje efektívnu technológiu super rýchleho 25 W nabíjania. Na nabitie teda nemusíte čakať dlhé hodiny.

Samsung Galaxy A70 patrí do vyššej strednej triedy. Vďaka výkonnému 8-jadrovému procesoru, veľkej operačnej pamäti RAM s kapacitou 6 GB a úložisku s pamäťou až 128 GB zvládnete so zariadením prakticky čokoľvek a hranie hier, práca s dokumentmi či s online obsahom bude radosťou.

Hodnotenie O2 Guru: Veľké, spoľahlivé a výkonné zariadenie

Hľadáte veľký, spoľahlivý a výkonný telefón, ktorého kúpa vás finančne nezruinuje? Samsung Galaxy A70 prináša okrem iného aj kvalitné fotky, svižný chod a rýchle nabíjanie. Skvelé je tiež to, že ak si ho kúpite do 31. augusta 2019, môžete získať jeho bezplatné poistenie až na 6 mesiacov. Toto zariadenie preto vrelo odporúčam.

Letné dobrodružstvá bez strachu

So službou O2 Poistka sa nemusíte báť nehôd, náhodného poškodenia, ani krádeže. Poistite si svoj nový smartfón rovno pri kúpe v O2 Predajni, teraz navyše na prvých 6 mesiacov bez poplatkov. Ponuka platí pre zákazníkov s O2 Paušálom alebo O2 Dátami do 31. 8. 2019, alebo do vypredania zásob pre vybrané modely Samsung Galaxy.

Michal Bista, O2 Guru Master

Tento smartfón pre vás otestoval Michal Bista, O2 Guru Master.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Tri letné ponuky Samsungu, ku ktorým dostanete darček

Vychutnajte si letný kokteil od Samsungu, s ktorým môžete ako darček získať poistku na 6 mesiacov bez poplatkov, bezdrôtové slúchadlá alebo powerbanku.

Samsung smartfón a O2 Poistka na 6 mesiacov bez poplatkov

Ak si počas leta kúpite Samsung smartfón do 1 200 €, dostanete k nemu aj O2 poistku na 6 mesiacov bez poplatkov. Počas obdobia, keď je vaše nové zariadenie najcennejšie, sa nebudete musieť báť náhodného poškodenia, zničenia alebo krádeže.

Všetky Samsung smartfóny, na ktoré platí letná akcia, si môžete kúpiť spolu s O2 Paušálom alebo s O2 Dátami už od 2 €.

Ako to funguje?

  • Letná ponuka platí do 31. 8. 2019 pre zákazníkov O2 Paušál alebo O2 Dáta.
  • Poistka sa vzťahuje na Samsung smartfóny do 1 200 €.
  • Poistka sa nevzťahuje na tablety Samsung.

Samsung Galaxy S10 a AKG Y500 slúchadlá zadarmo

Samsung smartfóny zo série Galaxy S10 sa právom považujú za telefóny novej generácie. Ak si v lete kúpite ktorýkoľvek mobil z tohto radu, dáme vám k nemu ako darček bezdrôtové slúchadlá AKG Y500.

Všetky smartfóny zo série Samsung Galaxy S10 môžete mať s O2 Paušálom alebo s O2 Dátami už od 2 €.

Ako to funguje?

Powerbanka Samsung k Samsung Galaxy A70k sérii Samsung Galaxy S10

Aby ste mali vždy dosť energie na dátovanie a zdieľanie letných zážitkov s najbližšími, máme pre vás Samsung powerbanku ako darček. Štýlovú, ľahkú a rýchlonabíjaciu powerbanku s kapacitou 10 000 mAh dostanete zadarmo pri kúpe akéhokoľvek modelu z radu Samsung Galaxy S10 alebo Samsungu Galaxy A70.

Všetky tieto smartfóny kúpite k O2 Paušálom alebo s O2 Dátami už od 2 €.

Ako to funguje?

Letný kokteil

Letný kokteil Samsung darčekov sa vzťahuje na 9 rozličných smartfónov, pri ktorých si každý príde na svoje. Využite letnú ponuku a získajte k novému smartfónu aj O2 poistku na 6 mesiacov bez poplatkov, bezdrôtové slúchadlá AKG Y500 alebo 10000 mAh Samsung powerbanku.


Rasťo Chvála bloguje o predbiehaní: Nepodceňte situáciu

Motoristický novinár a bývalý majster Slovenska v rely radí, ako správne predbiehať tak, aby ste sa vyhli nepríjemnostiam aj prípadným nehodám.

Motoristický novinár, ambasádor kampane O2 Nebuď pirát a aktivity Chvála bezpečnej jazde, ktorá motoristom prináša množstvo dobrých rád aj špeciálnu ponuku O2 Extra výhod, Rasťo Chvála v blogu približuje, ako predbiehať nielen na obojsmernej ceste. 

Jazdite zodpovedne, naištalujte si appku O2 Extra výhody a získajte navigáciu zadarmo aj 5 GB dát k tomu. Viac informácií

Občas zídem dole z rýchlostnej komunikácie R1 a len tak pre spomienky a relax brázdim cesty prvej triedy medzi Nitrou a Žiarom nad Hronom. Inokedy zas na týchto cestách urobím mojim deťom exkurziu do minulosti a rozprávam, ako sme tu jazdili v 90. rokoch.

Na takzvanej ceste smrti vtedy všetci predbiehali. Doslova to pripomínalo automobilové preteky, akurát tu išli pretekári aj v protismere. Dnes by mi to už strach nedovolil, ale vtedy to bol národný šport.

Keď prichádzal na rad úsek s krátkou rovinkou, bolo treba podradiť, aby mal motor ideálne otáčky. Potom nasledovalo nazbieranie rýchlosti, priblíženie k autu a ak za zákrutou nič nešlo, ostával len mrk do zrkadla, či náhodou nejde zozadu niekto rýchlejší, a šup, už bol predbiehací manéver hotový. Kto takto nevedel predbiehať, skončil zle.

„V dobre známom prostredí, na cestách, ktoré už poznáme naspamäť, nesmieme situáciu podceniť. Naopak, v neznámom prostredí treba na manéver oveľa väčší priestor.“

Áno, mrazí ma pri predstave, ako sa jazdilo na ceste číslo 65. Na druhej strane často sa predbiehalo ako z učebnice, dnes mnohým šoférom táto skúsenosť chýba. Často predbiehajú na nevhodnom prevodovom stupni a nepozerajú sa za seba.

V časoch rýchlych áut treba brať do úvahy, že niekto začal predbiehať skôr ako najbližšie auto za kamiónom. Predbiehací manéver na obojsmernej ceste je špecifický tým, že trvá veľmi krátko, za ten čas však treba vyhodnotiť veľa informácií: vhodný úsek, autá v protismere, autá vzadu, auto pred nami a v neposlednom rade technické danosti auta.

V dobre známom prostredí, na cestách, ktoré už poznáme naspamäť, nesmieme situáciu podceniť. Naopak, v neznámom prostredí treba na manéver oveľa väčší priestor, lebo nevieme, ako rýchlo a kde sa vystrčí oproti idúce auto. Špeciálne si všímajme horizonty alebo nenápadné odbočky, z ktorých môže na cestu vybehnúť iné auto.

Stále ostáva dôležité sledovať prostredie vôkol cesty, a tak trochu si načítať správanie šoféra pred nami. Aj keď to nevyzerá ako nutné, predbiehací manéver začnime vždy v otáčkach, pri ktorých motor začína poriadne ťahať. Oplatí sa podradiť alebo pri automatickej prevodovke stlačiť plyn na podlahu.

„Úmysel predbiehať dávajme najavo skoro, ešte pred začatím manévra, a okrem protismeru pozerajme do spätného zrkadla.“

Úmysel predbiehať dávajme najavo skoro, ešte pred začatím manévra, a okrem protismeru pozerajme do spätného zrkadla. Ak predbiehame viac áut v kolóne, počítajme s tým, že nie každý nás vidí, a tak môže začať predbiehať.

Na zaradenie späť do svojho pruhu treba tiež priestor a predbiehací manéver by sme mali začať len vtedy, ak existuje miesto na zaradenie. Nie je správne, ak miesto na zaradenie musia vytvoriť iní vodiči brzdením.

Zlé predbiehanie na obojsmernej ceste, našťastie, nepatrí medzi časté príčiny dopravných nehôd, ale pokiaľ ide o následky, je na tom najhoršie. Najmä čerství šoféri by si mali prvé predbiehania skúsiť na naozaj prehľadných cestách a nezačínať s predbiehaním kamiónov.

V začiatkoch pomôže natrénovať si pomyselný predbiehací manéver okolo kamióna na diaľnici. Aspoň zistíte, akú dráhu na to potrebujete.

Rasťo Chvála

Prečítajte si aj ďalšie blogy Rasťa Chválu:

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete získať 5 GB dát a využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a uplatniť si skvelé zľavy na tankovanie, autoškolu aj kondičné jazdy. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Čítaj viac

Výkon, výdrž aj výborné fotky. Pozrite si aktuálny výber top zariadení

Čítaj viac

O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac