Toto sú miesta v Trnave, kde stretnete milých ľudí a budete sa cítiť ako doma

Ak budete v Trnave, tieto miesta zaručene nevynechajte. Stretnete tu sympatických ľudí, s ktorými si domov odnesiete viac ako len to, po čo ste prišli.

Aj vy sa občas pristihnete pri tom, že vám usmievavá čašníčka alebo dobre naladený kaderník zlepšia deň? Spolu s O2 sme opäť navštívili ďalšie slovenské mesto a našli v ňom šesticu miest, kde stretnete milých ľudí.

Po Stupave prichádza Trnava a prevádzky, v ktorých vám vyčaria úsmev na tvári.

Kaviareň Thalmeiner

Rodina Trnkovcov, ktorá pochádza priamo z Trnavy, otvorila v roku 2011 na Trojičnom námestí kaviareň, kde si môžete vychutnať dobrú kávu aj chutné koláče, ktoré vznikajú priamo v jej priestoroch.

Kaviareň bola na jej mieste už za prvej republiky a hoci bol jej názov odlišný, prevádzkoval ju pán Thalmeiner, ktoré meno nesie kaviareň v súčasnosti. Majitelia jej názvom chceli vzdať hold práve jeho práci a priviesť históriu mesta späť tam, kam patrí.

Čaro kaviarne spočíva v jej príjemnej atmosfére a kvalitnej obsluhe. „Naším najväčším cieľom je dať hosťom najavo, že sú u nás vítaní a že sme radi za ich návštevu. Kvalita u nás ide ruka v ruke s cenou. U nás si preto môže dovoliť posedieť študent, mamička na materskej aj dôchodca,” hovorí asistent manažér kaviarne Dano Banič.

Bistro a reštaurácia ENAK

Takmer v samom centre Trnavy funguje už 2 roky bistro s thajsko-indonézskou kuchyňou, ktoré poteší nielen vaše hladné žalúdky. Okrem kvalitných surovín a veľkých porcií tu nechýba útulný interiér a najmä milý personál.

„Snažíme sa pracovať najlepšie, ako vieme a myslím, že to má dobrú odozvu,” usmieva sa čašníčka Tatiana Ševečková.

„Najdôležitejšie je, aby ste svoju prácu robili srdcom. Iba vtedy ľudia ocenia to, že sa k nim správate inak. Chceme, aby sa tu cítili ako doma v kruhu blízkych a aby od nás odchádzali s dobrým pocitom,” opisuje sympatická čašníčka prístup zamestnancov bistra.

Kaderníctvo Laboratory – The Hair Lab

Kaderníctvo Borisa Vargu je úplne iné ako tie, na ktoré ste boli doteraz zvyknutí. Jeho návšteva je zážitkom nielen vďaka pekným priestorom, ale aj povahe samotného majiteľa.

„Založil som ho pred 2,5 rokom s cieľom odlíšiť sa a ukázať, že sa to dá robiť aj inak, s inými produktmi a iným prístupom,” spomína Boris na svoje začiatky.

A aký je jeho prístup? „Predovšetkým úprimný. Nesnažím sa, aby kaderníctvo pôsobilo ako luxusný salón, ale skôr rodinne, ako miesto, kde každý pozná každého a cíti sa tu dobre. S mnohými zákazníkmi žijem nielen v salóne, ale aj vonku. Sme priateľmi a stretávame sa,“ približuje kaderník, pre ktorého je typický hlasitý smiech.

Vzdelávacia akadémia Jána Amosa Komenského

Presuňme sa z kaderníctva do študijného prostredia. Na čele vzdelávacej akadémie, ktorá v Trnave pôsobí od roku 2013, stojí Miroslav Hloben.

Vzdelávaniu sa venuje už viac ako 20 rokov, pričom v minulosti vyučoval aj dejiny na univerzite. Na otázku, či ho práca napĺňa, s úsmevom odpovedá: „Keby ma nebavila, už som mohol byť na dôchodku.”

Chcete si preniesť svoje číslo do O2 a získať nový telefón k akémukoľvek paušálu na začiatok už za 2 €? Navštívte predajňu O2 v trnavskej Galérii.

Okrem neho tu pôsobí niekoľko desiatok externých pedagógov – odborníkov v oblastiach, na ktoré sú jednotlivé kurzy zamerané. V portfóliu akadémie nájdete napríklad kurzy pre bezpečnostných aj požiarnych technikov, môžete si doplniť aj jazykové či ekonomické vedomosti, osvojiť zásady prvej pomoci alebo absolvovať kurz rozvoja osobnosti.

Kreatívne centrum Kubik

Ďalším miestom, kde stretnete milých ľudí, je kreatívne centrum Kubik nápadov, ktoré v roku 2012 založili Matúš Hlinčík a Peťo Lančarič. „Je to priestor, ktorý vznikol z potreby mladých ľudí realizovať sa a zároveň realizovať spoločné aktivity,” približuje Matúš.

Nájdete tu ateliéry dizajnérov, maliarov, grafikov, fotografov a svoj priestor tu majú aj organizátori rôznych mestských podujatí, ako je Trnavský rínek, Trnavský piknik a Food not bombs. Najnovšou aktivitou je otvorenie galérie. „Našou snahou je dostať umenie aj k bežnému človeku a dať zároveň mladým umelcom príležitosť vystavovať,” dopĺňa Matúš.

Do priestorov centra tak prichádzajú ľudia, ktorí chcú rozvíjať svoju činnosť aj sa inšpirovať od ostatných. Kubik zároveň aktívne spolupracuje aj s mestom pri rôznych aktivitách pre obyvateľov. „Chceme, aby nás bavilo tu žiť,“ uzatvára Matúš.

Kníhkupectvo AF Trnava

Okrem nových kníh nájdete v tomto kníhkupectve aj tie staré. S láskou sa o ne stará milý správca s nezvyčajným umeleckým menom Pero Le Kvet, ktorý knihy nielen číta a kupuje, ale aj sám tvorí.

„Sú knihy, ktoré si prečítam a nepotrebujem ich vlastniť a potom tie, ktoré potrebujem. A tak moja zbierka postupne rozrastá,” hovorí. Medzi knihami sa pohybuje od detstva, a keďže nepreferuje len jeden žáner, ale vyberá si z viacerých oblastí, má väčší prehľad a dokáže svojim zákazníkom dobre poradiť.

Jeho láska ku knihám je neodškriepiteľná, no priestor kníhkupectva rád prepožičia aj rôznym kultúrnym podujatiam pravidelne sa tu konajú výstavy výtvarného umenia.

Za skvelé tipy ďakujeme našim čitateľom a tešíme sa na ďalšie námety na miesta plné milých ľudí vo vašom meste.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Aj v Trnave môžete pri prenose čísla získať nový telefón k akémukoľvek paušálu O2 na začiatok už za 2 €

Aj vy zvažujete prenos čísla do O2, no máte pocit, že v hektickom predvianočnom období na to nie je ten správny čas? V trnavskom nákupnom centre Galéria ho bez problémov vybavíte za 20 minút a nový telefón môžete k paušálu získať na začiatok len za 2 €.

Prenos čísla môže na prvý pohľad pôsobiť zložito, opak je však pravdou. Skúsení predajcovia vám všetko vysvetlia a poradia aj s výberom vhodného paušálu či telefónu.

Hľadáte paušál, ktorý by vám umožňoval neobmedzené volania a smskovanie do všetkých sietí? Stavte na Strieborný O2 Paušál, ku ktorému dostanete aj balík dát. Viac informácií

Ak hľadáte paušál, ktorý vám umožní neobmedzené volania a smskovanie do všetkých sietí a v základnej ponuke ponúka aj balík dát, vyberte si Strieborný O2 Paušál.

Za 20 € vďaka nemu získate nielen neobmedzené volania a SMS-ky do všetkých sietí v rámci celej EÚ, ale aj balíček dát a naplno si tak môžete užiť rýchly mobilný internet 4G LTE, ktorý je dostupný už pre viac ako 90 % obyvateľov Slovenska. V rámci Strieborného O2 Paušálu si môžete vybrať z dvoch variantov – 500 MB alebo 1 GB dát. Ak si zvolíte 500 MB dát, môžete si zároveň uplatniť bonus na nový telefón vo výške 96 €.

Máte obavy zo zmluvnej pokuty? O2 sa o pokutu u vášho starého operátora do výšky 150 € postará za vás.

Ste z Trnavy alebo okolia a chcete si preniesť číslo? Pripravili sme pre vás praktický návod, ako na to.

1. Predajňu O2 nájdete priamo pred hypermarketom 

Do obchodného centra vojdite hlavným vchodom a na rázcestí priamo pred gastrozónou odbočte doprava.

Následne na konci uličky priamo pred hypermarketom Tesco, odbočte doľava. Predajňa O2 sa nachádza po vašej ľavej ruke vedľa kľúčovej služby.

2. Vojdite do predajne a poobzerajte sa po voľnom predajcovi

Vojdite do predajne a poobzerajte sa, ktorý predajca je voľný. Ak sú stoly plné, minútku počkajte, kým predajcovia vybavia predošlého zákazníka.

 

Čas si môžete skrátiť nahliadnutím na novú ponuku telefónov, ktoré môžete k novému paušálu získať na začiatok už za 2 €.

3. Dohodnite si prenos čísla so zrušením viazanosti

Keď je predajca voľný, sadnite si k nemu a povedzte mu, že by ste si chceli preniesť číslo so zrušením viazanosti u svojho operátora.

Predajca si následne vypýta telefónne číslo, ktoré chcete preniesť a občiansky preukaz. Chvíľku na to sa dohodnete na paušále, ktorý vám vyhovuje.

4. Predajca s vami pripraví a prejde žiadosť o prenos

Popri príprave dokumentov vám predajca predstaví služby, ktoré si každý zákazník O2 môžete jednoducho vybaviť z pohodlia domova.

 

Kým pripraví žiadosť o prenos, zmluvu a súhlas so spracovaním osobných údajov, môžete si pozrieť tlačené vydanie magazínu Sóda, ktorý nájdete v každej pobočke O2 a pokojne si ho  vezmite so sebou domov.

5. Dostanete zmluvu na podpis

Pri žiadosti o zmenu čísla sa v O2 nemusíte báť stohov papiere, ktoré čakajú na váš podpis. Všetko sa podpisuje biometricky, teda podobne, ako keď si vybavujete občiansky preukaz

6. Vyberiete si nový telefón

Ak si chcete vybrať aj nový telefón, v O2 nájdete najširšiu ponuku telefónov na domácom trhu. Neviete, ktorý z telefónov bude pre vás ten najlepší? Nechajte si poradiť priamo od predajcu.

 

V prípade, že sa rozhodnete pre Strieborný O2 Paušál s balíkom 500 MB dát, môžete si na telefón uplatniť bonus vo výške 96 €.

7. Z predajne odídete s novou SIM kartou

Z predajne odídete s novou SIM kartou a v prípade, že ste sa rozhodli aj pre kúpu nového telefónu, tak aj so záručným listom a s dokladom o jeho kúpe. Kópiu zmluvy vám O2 pošle e-mailom. Ak máte záujem aj o vytlačenú verziu, predajca vám ju na požiadanie vytlačí.

Približne 4 pracovné dni po vybavení novej SIM karty, bude ešte fungovať aj tá predchádzajúca. Medzičasom predajca zadá na spracovanie všetky potrebné formality a administratívu spojenú s prenosom čísla.

8. SMS o aktivácii

Keď vám príde SMS-ka o aktivácii, vymeňte si jednoducho starú SIM kartu za novú a môžete si začať naplno užívať výhody nového paušálu. Po vložení novej karty postačí zadať PIN kód, ktorý nájdete v dokumentoch od predajcu a môžete začať telefonovať, smskovať a využívať dáta.

Máte záujem o prenos čísla?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo
a budeme vás kontaktovať.
Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a my vám zavoláme
v priebehu najbližšieho pracovného dňa.
Ďakujeme. Zavoláme vám.

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Plánujete kúpu nového smartfónu? Využite špeciálnu ponuku od O2 a získajte ďalší telefón alebo fitnes náramok.

Zákazníci O2 môžu v máji a júni k 4 rôznym telefónom značky Huawei (P30 Pro, P30, P30 Lite a P Smart) získať aj druhé zariadenie značky Huawei v rámci ponuky 1+1 len za úvodnú platbu 2 eurá pri využití špeciálneho 24 mesačného bonusu.

Takto výhodne môžu druhý telefón získať k svojmu novému alebo existujúcemu programu O2 Paušál alebo O2 Dáta. Ponuka platí pre nových aj existujúcich zákazníkov do konca júna.

Viac o ponuke

Z ktorých dvojičiek si môžete vybrať?

Huawei P30 Pro + Huawei P Smart 2019

Nová vlajková loď Huawei P30 Pro prináša štvoritý fotoaparát Leica, ktorý zabezpečí profesionálne selfie fotografie, a výnimočne silný výkon. To všetko v dokonalej, elegantne pôsobiacej konštrukcii.

Elegantný smartfón Huawei P Smart 2019 sa vyznačuje bezrámikovým FullView displejom, ktorý tvorí takmer celú prednú stranu. Nechýba čipset či fotoaparát s integrovanou umelou inteligenciou, ktorú väčšinou nájdeme v drahších modeloch, ani štedré vnútorné úložisko.

Viac o ponuke

Huawei P30Huawei Y7 2019

Smartfón Huawei P30 si vás získa 6,1-palcovým OLED FullView displejom s integrovaným snímačom odtlačkov prstov, ako aj kvalitným čipsetom Kirin 980. Určite oceníte nielen operačnú pamäť s kapacitou 6 GB, ale aj trojitý fotoaparát od spoločnosti Leica.

Elegantný telefón Huawei Y7 2019 pre menej náročných používateľov disponuje  6,26-palcovým bezrámikovým displejom s malým výrezom na hornej strane. Nechýba ani duálny zadný fotoaparát a batéria s kapacitou 4 000 mAh.

Viac o ponuke

Huawei P30 Lite + Huawei Y5 2019

Odľahčená verzia vlajkovej lode Huawei P30 Lite rozširuje ponuku v strednej cenovej kategórii. Zaujme nielen svojím vzhľadom, ale aj trojitým zadným fotoaparátom. Silný výkon zabezpečuje procesor Kirin 710 a operačná pamäť s kapacitou 4 GB. O výdrž sa postará batéria s kapacitou 3 340 mAh a nechýba ani podpora rýchleho nabíjania.

Nový zástupca radu Y5 Huawei Y5 2019 prináša viaceré vylepšenia. Tento kompaktný smartfón disponuje lepším výkonom, kvalitnejším displejom a nechýba ani najnovšia verzia operačného systému Android.

Viac o ponuke

Huawei P Smart 2019 + Huawei Band 3 Pro

Elegantný smartfón Huawei P Smart 2019bezrámikový FullView displej, ktorý tvorí takmer celú prednú stranu zariadenia. Vyznačuje sa kvalitným čipsetom, fotoaparátom s integrovanou umelou inteligenciou a štedrým vnútorným úložiskom.

Vodovzdorný fitnes náramok Huawei Band 3 Pro so zabudovaným GPS modulom poteší každého športového nadšenca. Okrem športových aktivít meria aj kvalitu spánku, obsah kyslíka v krvi, srdcový tep a po spárovaní so smartfónom dokáže informovať o prichádzajúcich hovoroch a esemeskách.

Viac o ponuke

Získajte mesiac poistenia zadarmo

Spoločnosť O2 ochráni váš nový telefón práve vtedy, keď je najzraniteľnejší. Ak si teraz v O2 poistíte svoj nový smartfón, prvý mesiac máte O2 Poistku zadarmo.


Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové