9 jednoduchých trikov, vďaka ktorým budete zdravší

Drobné pozitívne zmeny, ktoré sa v priebehu roka nazbierajú, môžu na jeho konci znamenať obrovský rozdiel.

Aby ste boli zdravší a cítili sa lepšie, nemusíte sa pokúšať o žiadne extrémne premeny. Nepotrebujete hneď dvíhať ťažké činky v posilňovni, behať 10 km denne či robiť cvičenia, ktoré nemáte radi. Aj malé kroky, ktoré na prvý pohľad vyzerajú až príliš jednoducho, dokážu priniesť skvelé výsledky.

Chcete sa dostať do formy? Inšpirujte sa príbehom Sama Trnku, ktorý sa na cestu za zdravším ja pustil spolu s O2 Extra výhodami.

Nájdite si dôvod na úsmev a na smiech

Aj praobyčajný úsmev spôsobuje uvoľnenie serotonínu, hormónu dobrej nálady, do krvného obehu. Smiech má zase podobné účinky ako fyzické cvičenie, zvyšuje hladinu endorfínov, vďaka ktorým sa cítime šťastní. Nájdite si teda každý deň dôvod na úsmev, prospeje to vášmu zdraviu.

Spite 8 hodín denne

Mnohé výskumy potvrdili, že 95 % dospelých ľudí potrebuje spať na dosiahnutie optimálneho pracovného výkonu 7 až 9 hodín denne. V prípade testovacej skupiny, ktorá spala 8 hodín, neboli zaznamenané žiadne poruchy pozornosti ani pokles kognitívnych schopností či motorických zručností. Výkonnosť ľudí, ktorí spali 4 až 6 hodín denne, naopak, počas 2-týždňového experimentu každým dňom klesala.

Vymeňte autobus za „pešibus“

Namiesto toho, aby ste v meste používali MHD, skúste ísť peši. Ak máte pri kancelárii parkovisko, nič to. Auto nechajte ďalej od práce a prejdite sa do nej. Cestou si môžete napríklad vychutnať raňajky v neďalekej pekárni.

Stretnutia v pohybe

Namiesto stretnutia niekde v zasadačke sa môžete so svojím klientom či kolegom počas stretnutia prechádzať. Mozog tak dostane viac kyslíka a vy budete kreatívnejší. Poznámky si môžete bez  problémov nahrávať či zapisovať do telefónu.

Neponáhľajte sa s jedlom, vychutnávajte

Každý kúsok prežujte aspoň 20-krát. Známy americký podnikateľ a experimentátor Matt Mullenweg na svojom blogu uvádza, že vďaka tejto zmene vo svojom prístupe k jedlu sa mu podarilo schudnúť 9 kg. Pri poctivom prežúvaní jedla váš žalúdok potravu lepšie strávi a zároveň toho zjete menej.

Cvičte (aspoň) 2 minúty

Chcete žiť zdravšie? Venujte hoci aj 2 minúty rýchlemu cvičeniu vždy, keď máte počas dňa trochu času.

Zabudnite na výťah

Zo začiatku vás budú schody naozaj bolieť, ale sami na sebe postupne pocítite výsledok a po určitom čase po nich vybehnete úplne bez problémov.

Zapisujte si, čo konzumujete

Podľa štúdie American Journal of Preventive Medicine vykonávanej na 1 700 obéznych Američanoch sa ako najvýraznejší faktor úbytku na váhe ukázalo poctivé písanie stravovacieho denníka. Ťahať všade so sebou zošit je však absolútne nepraktické, odporúčame preto stiahnuť si aplikáciu, ktorá vám v tom pomôže.

Pite zelený čaj

Zelený čaj je ospevovaný pre celý rad pozitívnych účinkov na organizmus. Pôsobí ako prevencia rakoviny, cukrovky či Parkinsonovej choroby a obsahuje množstvo antioxidantov, ktoré bránia poškodeniu buniek. Spomaľuje tak starnutie a udržiava orgány v kondícii. Pite ho nesladený a, samozrejme, s mierou. Ak ste citliví na kofeín, nepite denne viac ako 5 šálok.

 Dostaňte sa do formy s O2 Extra výhodami

Chcete sa do formy a byť zdravší? Keď to dokáže Samo Trnka, dokážete to aj vy. Počas 100 dní s ním môžete chudnúť, cvičiť a zdravo jesť. Za odmenu môžete získavať rôzne výhody od partnerov O2. Stačí sledovať stránku www.extravyhody.o2.sk.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Chcete sa dostať do formy? Vďaka novým Extra výhodám od O2 to pôjde ľahšie

O2 si pre svojich zákazníkov pripravilo balík zliav, vďaka ktorým môže byť cesta za zdravším ja rýchlejšia a jednoduchšia.

Rozšírená ponuka Extra výhod od O2 je tento raz zameraná najmä na podporu zdravého životného štýlu. Ambasádorom zliav sa stal Samo Trnka, ktorý sa aj vďaka nim snaží dostať do formy a schudnúť 10 kg v priebehu 100 dní.

Zaujíma vás, ako sa Samo Trnka dostáva do formy? Sledujte jeho blog.

Aké Extra výhody O2 ponúka?

O2 si pre vás tento raz pripravilo takmer 20 skvelých zliav. K lepšej životospráve vám pomôže hrnček Miomat, ktorý dokáže sám pripraviť viac ako 300 receptov, vrátane chutných jedál v raw kvalite či špeciálna fľaša FLASKA, pomocou ktorej si stlačením jedného tlačidla vyrobíte kvalitnú vodíkovú vodu.

Zľava na permanentku do fitnesscentra FIT UP! vás zase nakopne k pravidelnému cvičeniu a pomôcť môžu aj smart hodinky Huawei Fit, ktoré presne vedia, čo vaše telo potrebuje.

Motiváciou pri cvičení môžu byť legíny značky Yoginess. Každý kúsok je jedinečne graficky spracovaný a ušitý z tých najkvalitnejších elastických látok.

O2 však myslí aj na ľudí, ktorí už majú zdravší životný štýl doslova v malíčku a aktuálne si zveľaďujú svoje bývanie či plánujú cesty do sveta. Medzi Extra výhodami nájdete napríklad zľavu na produkty Tescoma alebo celoročné cestovné poistenie od Union.

Kompletnú ponuku Extra výhod, ktoré O2 ponúka všetkým svojim zákazníkom nájdete na tomto mieste.

Ako Extra výhody získať?

Na to, aby ste si mohli Extra výhody od O2 naplno využiť, stačí iba zopár klikov.

    1. Vyberiete si výhodu, ktorá vám spraví radosť a pomôže ušetriť.
    2. Kliknete na tlačidlo Získať výhodu na stránke Extra výhod alebo využite aplikáciu O2 Extra výhody (iOS, Android), ktorú môžu všetci zákazníci O2 využívať bezplatne.
    3. Následne obdržíte SMS so špeciálnym kódom alebo si kód môžete stiahnuť priamo v aplikácii.
    4. Uplatníte si zľavu.

Užite si skvelé zľavy vďaka Extra výhodám od O2.


5 tipov na príjemnú rodinnú dovolenku

Chcete si užiť pekné chvíle so svojimi blízkymi a navštíviť niečo nové? Tieto miesta vás určite nesklamú.

Chcete si užiť príjemný čas so svojou rodinou a navštíviť pekné miesta ešte predtým, ako sa naplno rozbehne hlavná turistická sezóna? Vybrali sme pre vás 5 lokalít, kde sa budú dobre cítiť dospelí aj deti.

Podeľte sa o zážitky zo svojich ciest po Slovensku vďaka rýchlej 4G sieti od O2. Viac informácií

Modra

Vo vinohradníckom mestečku Modre si môžete užiť skvelú rodinnú dovolenku a cítiť sa ako v malom Toskánsku. Môžete sa tam priučiť aj základom hrnčiarstva a navštíviť pôvodnú fabriku, v ktorej slávnu modranskú keramiku vyrábali. Ak budete v tomto kraji, určite neobíďte novú rozhľadňu, ktorá sa nachádza na vrchu Veľká Homoľa.

Špania Dolina

Pôvabná dedinka ležiaca len 11 km od Banskej Bystrice v smere na Donovaly je mimoriadne populárna medzi chalupármi a predstavuje výborné miesto na únik od povinností. Niektoré domy, v ktorých sa môžete aj ubytovať, majú vyše 400 rokov a sú kultúrnymi pamiatkami.

V centre obce sa navyše nachádza známy banícky orloj. Zúčastniť sa tam môžete aj na kurze paličkovanej čipky, ktorá Španiu Dolinu preslávila. Táto obec je tiež dobrým východiskovým bodom na turistiku v Starohorských horách.

Kysucké Nové Mesto

Možno nepatrí medzi vyhľadávané dovolenkové destinácie, na Kysuciach však má ideálnu polohu na založenie základového tábora na vyrážanie za zážitkami. Priamo nad mestom je nová rozhľadňa Tábor, odkiaľ je pekný vyhľad na široké okolie. Na skok je dobre známa Terchová a Vrátna dolina, pre turisticky zdatnejších Jánošíkove diery či Veľký Rozsutec.

Ak máte chuť navštíviť väčšie mesto, „za rohom“ sa nachádza väčšia Žilina, autom ste do hodinky aj v susednom Poľsku. Svoju Dovolenku tam pritom môžete stráviť tiež v tradičnej drevenici.

Hrabovo a okolie

Dolina Hrabovo pri Ružomberku je celoročne jednou z najobľúbenejších oblastí na prežitie aktívnej dovolenky. Len pár minút od centra Ružomberka sa ocitnete v tichej doline Veľkej Fatry. Nájdete tam náučný chodník aj bikepark, môžete sa člnkovať a v lete si užiť aquazorbing a príjemnú letnú pláž.

Počas sezóny miestni rybári na brehu dokonca predávajú svoje úlovky a za poplatok si môžete rybu tiež vlastnoručne uloviť. Od leta 2015 má pre vás Hrabovo pripravenú aj najdlhšiu lanovú atrakciu na Slovensku.

Slnečné jazerá

Iba 25 km od Bratislavy, v Senci nájdete Slnečné jazerá, ktoré predstavujú skvelé miesto na strávenie voľných dní. Toto populárne miesto čoraz viac pripomína zahraničné dovolenkové destinácie. Je ideálne pre milovníkov kúpania a vodných športov, má však čo ponúknuť aj mimo hlavnej sezóny.

Ponuka ubytovacích služieb je tam naozaj bohatá, môžete sa napríklad ubytovať v bungalovoch, ktoré sú inšpirované Polynéziou.

Podeľte sa o svoje zážitky s blízkymi

Aby ste sa o svoje cestovateľské zážitky pri spoznávaní našej krajiny mohli podeliť so svojimi blízkymi, stavte na rýchly a spoľahlivý mobilný internet od O2, ktorý je vďaka 4G sieti dostupný už pre 96 % obyvateľov Slovenska. Viac informácií nájdete na www.o2.sk/4g.


Lifetech: Čo je nové