9 jednoduchých trikov, vďaka ktorým budete zdravší

Drobné pozitívne zmeny, ktoré sa v priebehu roka nazbierajú, môžu na jeho konci znamenať obrovský rozdiel.

Aby ste boli zdravší a cítili sa lepšie, nemusíte sa pokúšať o žiadne extrémne premeny. Nepotrebujete hneď dvíhať ťažké činky v posilňovni, behať 10 km denne či robiť cvičenia, ktoré nemáte radi. Aj malé kroky, ktoré na prvý pohľad vyzerajú až príliš jednoducho, dokážu priniesť skvelé výsledky.

Chcete sa dostať do formy? Inšpirujte sa príbehom Sama Trnku, ktorý sa na cestu za zdravším ja pustil spolu s O2 Extra výhodami.

Nájdite si dôvod na úsmev a na smiech

Aj praobyčajný úsmev spôsobuje uvoľnenie serotonínu, hormónu dobrej nálady, do krvného obehu. Smiech má zase podobné účinky ako fyzické cvičenie, zvyšuje hladinu endorfínov, vďaka ktorým sa cítime šťastní. Nájdite si teda každý deň dôvod na úsmev, prospeje to vášmu zdraviu.

Spite 8 hodín denne

Mnohé výskumy potvrdili, že 95 % dospelých ľudí potrebuje spať na dosiahnutie optimálneho pracovného výkonu 7 až 9 hodín denne. V prípade testovacej skupiny, ktorá spala 8 hodín, neboli zaznamenané žiadne poruchy pozornosti ani pokles kognitívnych schopností či motorických zručností. Výkonnosť ľudí, ktorí spali 4 až 6 hodín denne, naopak, počas 2-týždňového experimentu každým dňom klesala.

Vymeňte autobus za „pešibus“

Namiesto toho, aby ste v meste používali MHD, skúste ísť peši. Ak máte pri kancelárii parkovisko, nič to. Auto nechajte ďalej od práce a prejdite sa do nej. Cestou si môžete napríklad vychutnať raňajky v neďalekej pekárni.

Stretnutia v pohybe

Namiesto stretnutia niekde v zasadačke sa môžete so svojím klientom či kolegom počas stretnutia prechádzať. Mozog tak dostane viac kyslíka a vy budete kreatívnejší. Poznámky si môžete bez  problémov nahrávať či zapisovať do telefónu.

Neponáhľajte sa s jedlom, vychutnávajte

Každý kúsok prežujte aspoň 20-krát. Známy americký podnikateľ a experimentátor Matt Mullenweg na svojom blogu uvádza, že vďaka tejto zmene vo svojom prístupe k jedlu sa mu podarilo schudnúť 9 kg. Pri poctivom prežúvaní jedla váš žalúdok potravu lepšie strávi a zároveň toho zjete menej.

Cvičte (aspoň) 2 minúty

Chcete žiť zdravšie? Venujte hoci aj 2 minúty rýchlemu cvičeniu vždy, keď máte počas dňa trochu času.

Zabudnite na výťah

Zo začiatku vás budú schody naozaj bolieť, ale sami na sebe postupne pocítite výsledok a po určitom čase po nich vybehnete úplne bez problémov.

Zapisujte si, čo konzumujete

Podľa štúdie American Journal of Preventive Medicine vykonávanej na 1 700 obéznych Američanoch sa ako najvýraznejší faktor úbytku na váhe ukázalo poctivé písanie stravovacieho denníka. Ťahať všade so sebou zošit je však absolútne nepraktické, odporúčame preto stiahnuť si aplikáciu, ktorá vám v tom pomôže.

Pite zelený čaj

Zelený čaj je ospevovaný pre celý rad pozitívnych účinkov na organizmus. Pôsobí ako prevencia rakoviny, cukrovky či Parkinsonovej choroby a obsahuje množstvo antioxidantov, ktoré bránia poškodeniu buniek. Spomaľuje tak starnutie a udržiava orgány v kondícii. Pite ho nesladený a, samozrejme, s mierou. Ak ste citliví na kofeín, nepite denne viac ako 5 šálok.

 Dostaňte sa do formy s O2 Extra výhodami

Chcete sa do formy a byť zdravší? Keď to dokáže Samo Trnka, dokážete to aj vy. Počas 100 dní s ním môžete chudnúť, cvičiť a zdravo jesť. Za odmenu môžete získavať rôzne výhody od partnerov O2. Stačí sledovať stránku www.extravyhody.o2.sk.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Chcete sa dostať do formy? Vďaka novým Extra výhodám od O2 to pôjde ľahšie

O2 si pre svojich zákazníkov pripravilo balík zliav, vďaka ktorým môže byť cesta za zdravším ja rýchlejšia a jednoduchšia.

Rozšírená ponuka Extra výhod od O2 je tento raz zameraná najmä na podporu zdravého životného štýlu. Ambasádorom zliav sa stal Samo Trnka, ktorý sa aj vďaka nim snaží dostať do formy a schudnúť 10 kg v priebehu 100 dní.

Zaujíma vás, ako sa Samo Trnka dostáva do formy? Sledujte jeho blog.

Aké Extra výhody O2 ponúka?

O2 si pre vás tento raz pripravilo takmer 20 skvelých zliav. K lepšej životospráve vám pomôže hrnček Miomat, ktorý dokáže sám pripraviť viac ako 300 receptov, vrátane chutných jedál v raw kvalite či špeciálna fľaša FLASKA, pomocou ktorej si stlačením jedného tlačidla vyrobíte kvalitnú vodíkovú vodu.

Zľava na permanentku do fitnesscentra FIT UP! vás zase nakopne k pravidelnému cvičeniu a pomôcť môžu aj smart hodinky Huawei Fit, ktoré presne vedia, čo vaše telo potrebuje.

Motiváciou pri cvičení môžu byť legíny značky Yoginess. Každý kúsok je jedinečne graficky spracovaný a ušitý z tých najkvalitnejších elastických látok.

O2 však myslí aj na ľudí, ktorí už majú zdravší životný štýl doslova v malíčku a aktuálne si zveľaďujú svoje bývanie či plánujú cesty do sveta. Medzi Extra výhodami nájdete napríklad zľavu na produkty Tescoma alebo celoročné cestovné poistenie od Union.

Kompletnú ponuku Extra výhod, ktoré O2 ponúka všetkým svojim zákazníkom nájdete na tomto mieste.

Ako Extra výhody získať?

Na to, aby ste si mohli Extra výhody od O2 naplno využiť, stačí iba zopár klikov.

    1. Vyberiete si výhodu, ktorá vám spraví radosť a pomôže ušetriť.
    2. Kliknete na tlačidlo Získať výhodu na stránke Extra výhod alebo využite aplikáciu O2 Extra výhody (iOS, Android), ktorú môžu všetci zákazníci O2 využívať bezplatne.
    3. Následne obdržíte SMS so špeciálnym kódom alebo si kód môžete stiahnuť priamo v aplikácii.
    4. Uplatníte si zľavu.

Užite si skvelé zľavy vďaka Extra výhodám od O2.


Predobjednajte si Samsung Galaxy S10 alebo S10+ a získajte skvelý darček

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové