9 poctivo vybraných stránok s fotkami zadarmo

Pretože nie je otázka či, ale kedy ich budete potrebovať. Tieto môžete použiť na hocičo.

Ani ten najkvalitnejší obsah sa dnes nezaobíde bez pekných obrázkov. Internet je ich plný, no zohnať kvalitu je buď časovo náročné, alebo drahé. Ponuka profi fotobánk je síce široká, ale pre väčšinu webového obsahu sa platené obrázky nevyplatia. Druhou možnosťou sú bezplatné fotobanky, kde však na jeden kvalitný obrázok pripadá tona balastu.

Našťastie sú tu aj šikovní fotografi a umelci, ktorí svoje diela ponúkajú všetkým a zadarmo. Vďaka nim existujú fotobanky, ktoré nie sú odkázané na podpriemer. Vybrali sme deviatku takých, kde sa za kvalitu neplatí ani cent.

Splitshire – Najlepší priateľ blogera

Webstránka Splitshire je plná kvalitných fotiek. Budú sa výborne hodiť k textom o jedle, móde, technológiách alebo k rôznym marketingovým materiálom. Sú dostupné bez obmedzení na osobné aj komerčné účely.

Unsplash – Krásne krajinky

Voľba č. 1 pre tých, ktorí majú radi úniky do prírody alebo píšu o cestovaní. Unsplash je jedna z najväčších fotobánk vo svojej triede a určite stojí za to pridať si ju do záložiek.

Biznis a technológie – Negative Space

Mať po ruke zopár biznis obrázkov do prezentácie alebo na web nie je nikdy na škodu. Decentné, farebné aj čiernobiele. Na stiahnutie fotiek z Negative Space si nemusíte pýtať žiadne povolenie.

Free JPG – Niečo svieže a moderné

Všehochuť tematicky rôznorodých fotiek, kde sa určite nájde niečo aj pre vývojárov softvéru. Biznisové klasiky, ale aj zmes fotografií jedla, ľudí a prírody. To všetko ponúka Free JPG.

Foodies Feed – Obrovský festival jedla

Foodies Feed je bezplatná stránka pre každého gastro nadšenca, ktorému ide lepšie písanie než fotenie. Za fotky treba poďakovať Jakubovi z Prahy.

Stokpic – Niečo ľahké

Výborný zdroj fotiek pre lifestylový alebo odľahčený biznis obsah. Stokpic ponúka široký výber rôznych kategórií a ich obsah určite nesklame.

Kaboompics – Pre štýlové projekty

Poľská webdizajnérka Karolina vytvorila stránku Kaboompics, aby sa o svoju vášeň podelila so svetom. Stačí sa len prehrabať stovkami fotiek vo vysokom rozlíšení a vybrať tú najlepšiu. Zamerané sú hlavne na módu, jedlo, kancelárske prostredie a krajinu.

Isorepublic – Raj webdizajnérov

Úžasné obrázky Toma Eversleyho z Anglicka, ktorý svojím objektívom zachytáva najmä život veľkomiest. Stránka Isorepublic ponúka výborný materiál pre webstránky a aplikácie. Na svoje si prídu najmä webdizajnéri, programátori, blogeri a marketéri.

DesignersPics – Čerešnička na torte

Potrebujete niečo pekné, ale ešte presne neviete čo? Ste na dobrej adrese. Autorom projektu DesignersPics dizajnér a developer z Indie Jeshu Jon, ktorý neustále pridáva nový materiál.

Máte obľúbenú fotobanku, ktorú sa oplatí poznať , no v našom výbere neobjavila? Dajte nám vedieť a my ju radi doplníme.

Tento článok je súčasťou víkendového vydania Sódy o efektívnom využití internetu. O2 až do konca júna ponúka každému 5 GB dát zadarmo na vyskúšanie novej 4G LTE siete s rýchlym mobilným internetom, ktorý si môže naplno užiť viac ako 93 % obyvateľov Slovenska.

Viac informácií a návod, ako tieto dáta získať, nájdete na tomto mieste.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.


Návod, ako získate 5 gigabajtov dát zadarmo. Či ste v O2, alebo nie

Odnavigujú vás na dovolenku či umožnia prehrať tisícky hodín hudby. Užite si jar a začiatok leta vďaka dátovému darčeku od O2.

Až do konca júna 2018 si môžete zadarmo aktivovať balík mobilných dát od O2 so štedrým objemom 5 GB. Vďaka nemu si môžete „na vlastné prsty” vyskúšať, ako sa surfuje v novej 4G LTE sieti, ktorá pokrýva už 93 % Slovenska.

Aby ste si pokrytie rýchlym 4G internetom od O2 mohli užívať naplno, budete potrebovať 4G SIM kartu, 4G smartfón a zapnutý príjem 4G signálu. A k tomu štedrý balík 5 gigabajtov internetových dát, ktoré teraz O2 venuje komukoľvek, nielen svojim zákazníkom.

Dáta môžete získať jednoducho online na stránke www.o2.sk alebo v ktorejkoľvek O2 Predajni na Slovensku, a to až do 30. júna. Následne si surfovanie bez obmedzení môžete užívať až dva mesiace.*

Ako sa dostať k 5 GB dát zadarmo?

Chceli by ste si vychutnať tento štedrý darček od O2, no neviete, ako začať? Nebojte sa, nenecháme vás na suchu.

Spravte si tento jednoduchý test, na základe ktorého získate jednoznačnú odpoveď, čo treba urobiť, aby ste si aj vy mohli zadarmo užívať surfovanie v novej sieti.

Viac informácií o dátovom balíku pre každého a novej sieti O2 nájdete na www.o2.sk/novasiet.

*Pri nevyčerpaní celého objemu 5 GB dát bude zostatok po prvom mesiaci presunutý do nasledujúceho mesiaca. Ak zostatok nebude vyčerpaný v druhom mesiaci, na jeho konci platnosť dátového balíka vyprší.

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.


Lifetech: Čo je nové