Bez týchto filmov by Vianoce neboli Vianoce

Niektoré sú klišé, na iných sa rovnako z chuti zasmejeme už po stýkrát, no všetky z nich k tomu vianočnému čaru bezpochyby patria.

K Vianociam patrí okrem rodiny, lásky, dobrého jedla a darčekov aj čas pohody, ktorí si mnohí spájajú najmä so zaslúženým oddychom s nohami vyloženými pred televíznymi obrazovkami.

Sú filmy, ktoré každý z nás videl najmenej desaťkrát, a hlášky z nich vieme naspamäť, no aj napriek tomu sa každý rok netrpezlivo tešíme na moment, keď si ich pozrieme v kruhu najbližších.

 

Pelíšky (1999)

Jedna z najobľúbenejších československých komédií, ktorá baví celé generácie. Nezabudnuteľné scény, ktoré sú až príliš živé na to, aby neboli pravdou. Pelíšky sú tragikomédiou, ktorej veríme každé jedno slovo, pretože prináša až príliš dokonalo ľudský pohľad na koniec 60. rokov.

 

Láska nebeská (2003)

Romantická komédia, ktorá dokazuje, že láska je naozaj všade okolo nás, no vie spôsobiť poriadny chaos. Predvianočný Londýn, romantické, no aj smutné príbehy plné zamotaných vzťahov. Láska nebeská si získala aj tých, ktorí romantickým filmom vôbec neholdujú.

 

Tri oriešky pre Popolušku (1973)

Ak by sme mali vymenovať klenoty československej filmovej tvorby, Tri oriešky pre Popolušku by medzi nimi nemohli chýbať. Obľúbená rozprávka v sebe nesie presne to, o čom Vianoce majú byť. Mladučkú Libušu Šafránkovú a Pavla Trávnička v podaní hlavných hrdinov si zamilovali nielen u nás, ale aj v Nemecku, Švajčiarsku či Škandinávii.

S O2 TV v mobile si môžete všetky vianočné filmy alebo rozprávky pripomenúť ešte 50 hodín po ich odvysielaní. O2 TV v mobile si nainštalujete podľa tohto návodu.

 

Perinbaba (1985)

Krásna, miestami až strašidelná rozprávka, v ktorej sa mieša priateľstvo, láska, emócie, ale aj zrada a smrť. Len málokto vie, že hlavnú postavu v rozprávke od Juraja Jakubiska stvárnila talianska hviezda, herečka Giulietta Masina.

 

Sám doma (1990)

Osemročný Kevin, ktorého rodičia zabudnú na letisku je jednou z najobľúbenejších detských filmových postáv. Momentom, keď rodina McCalisterových nastúpi do lietadla bez najmladšieho člena, začína poriadne dobrodružstvo. Kým sa Kevinova matka snaží nezblázniť, malý hrdina bojuje proti miestnym zlodejom. Tí ale netušia, s kým majú dočinenia a poriadne sa im to vypomstí.

 

Mrázik (1964)

Asi najznámejší ruský film, ktorý si z televíznych obrazoviek pamätáme už od útleho detstva. Na vianočných obrazovkách ho stretávame už od roku 1964. Rozprávkový deduško Mrázik, skromná Nastenka aj pyšný Ivan, robia z tradičnej ruskej rozprávky srdcovku pre celé generácie.

 

S tebou ma baví svet (1982)

Jedna z najobľúbenejších komédií, na ktorú nedajú Česi a Slováci dopustiť. Pánska jazda troch otcov, ktorí sa vyberú bez manželiek na hory so svojimi ratolesťami sľubuje už na začiatku poriadnu dávku adrenalínu a humorných situácii. V roku 1998 bola táto snímka plná nezabudnuteľných hlášok vyhlásená za komédiu storočia.

Sledujte svoje obľúbené vianočné filmy nielen v televízii, ale aj na mobile, tablete či v počítači. Pokojne aj rôzne stanice naraz. Viac informácií nájdete na tomto odkaze.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.


Návod na O2 TV v mobile: aktivujete si prístup k filmom, dokumentom a športovým prenosom

Chcete si večer pozrieť športový záznam, ktorý išiel počas dňa, dokument zo včera alebo dobrý film? Tu je návod, ako si aktivovať O2 TV v mobile len za 5 € mesačne bez viazanosti.

O2 TV je nová služba od O2, vďaka ktorej máte každý večer čerstvý výber desiatok dokumentov, množstvo športových prenosov, filmov a televíznych seriálov. Za 5 € mesačne bez viazanosti si viete každý deň pozrieť v mobile 50 hodinový archív z vyše tridsiatky televíznych kanálov, čo spolu znamená niekoľko stoviek programov, dokumentov a filmov na výber každý deň.

Sledovať môžete TV stanice aj naživo, prípadne si nahrať až 100 hodín relácií a pozrieť si ich kedykoľvek neskôr počas jedného mesiaca.

Ako si aktivujem O2 TV v mobile?

Možnosť 1. Navštívte na stránku O2 TV a kliknite na „Zistiť viac“ pri kolónke O2 TV v mobile.

Možnosť 2. Aktivujte si službu cez aplikáciu Moje O2 na www.o2.sk/moje-o2, po prihlásení kliknite na “Nastaviť balíčky a služby”.

 

V oboch prípadoch dostanete aktivačnú SMS a e-mail s prihlasovancím PINom. Potom si stiahnite appku O2 TV z Google Play, App Store alebo www.o2tv.sk.

 

Takto vyzerá O2 TV po prihlásení

Každý večer máte na výber z desiatok dokumentov, množstvo športových prenosov, filmovtelevíznych seriálov. Za 5 € mesačne bez viazanosti si viete každý deň pozrieť v mobile 50 hodinový archív z vyše tridsiatky televíznych kanálov, spolu až stovky rôznych TV relácií, dokumentov, filmov, rozprávok či športových prenosov.

Samozrejme, sledovať môžete vyše 30 programov, z toho 10 v HD kvalite, aj naživo.

 

Často kladené otázky

Može si službu aktivovať ktokoľvek?

Stačí, ak ste zákazníkom O2. Cena programu je len 5 eur mesačne, bez viazanosti – aktivujte si ju na tejto stránke.

Potrebujete pomoc s nastavením O2 TV vo vašom mobile?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo
a budeme vás kontaktovať.
Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme vám
v priebehu najbližšieho pracovného dňa.
Ďakujeme. Zavoláme vám.

Čo ak nie som v O2?

Žiadny problém. Jednoducho si preneste svoje číslo do O2 a v prípade zmluvnej pokuty vám O2 pošle na účet peniaze až do výšky 150 € na jej pokrytie. Podrobné informácie o prenose čísla nájdete na tejto stránke.

Máte záujem o prenos čísla?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo
a budeme vás kontaktovať.
Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme vám
v priebehu najbližšieho pracovného dňa.
Ďakujeme. Zavoláme vám.

 

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.


Lifetech: Čo je nové