Československé komédie, na ktoré nedáme ani po rokoch dopustiť

Tie najlepšie filmy, ktoré bavia celé generácie.

Mladším generáciam pripomínajú detstvo, starším ročníkom autentickú atmosféru československej doby. Sú to filmy, ktorých scénky vieme odcitovať hoci aj o polnoci. S nadčasovým humorom a legendárnym obsadením,  dvíhajú desaťročia úroveň kvality na televíznych obrazovkách.

S dátovými paušálmi od O2 si môžete zaspomínať na legendárne filmy kdekoľvek bez obmedzovania. Máte aj vy svoj obľúbený?

Vrchní, prchni!

Od premiéry tejto snímky prešlo 37 rokov.  Zaujala najmä jednoduchým, no tragikomickým nápadom. Josef Abrhám zvládol úlohu nepolapiteľného fantóma pražských reštaurácií s hereckým majstrovstvom a obrovskou dávkou charizmy.

Na samotě u lesa

Kto nemal v sedemdesiatych rokoch chalupu, ako keby ani nebol. Príbeh pražskej rodiny, ktorej sa romantický sen o víkendoch na samote mení pred očami. Len málokto vie, že táto komédia bola natočená podľa skutočnosti. Pôvodne mala byť krátkou snímkou, no režiséri sa rozhodli rozpracovať ju do celovečerného filmu.

S tebou mě baví svět

Filmové hlášky, s ktorými sme vyrastali a používame ich dodnes. Lukášovi Polánkovi, ktorý si zahral v kultovej komédií ako dvojročný, dnes nikto nepovie inak ako Matýsek.

Vymeňte svoj paušál za O2 Dáta a sledujte viac filmov ako kedykoľvek predtým. Viac info.

Marečku, podejte mi pero!

Legenda medzi československými komédiami si získala všetky vekové kategórie. Vtipné hlášky sú dôkazom, že návyky z detských čias sa prejavujú v každom veku. Môžete byť hoci aj majster dielne, no bez kvalifikácie sú si všetci v školských laviciach rovní.

Vesničko má středisková

Osudy svojráznych ľudí popretkávané do úsmevných príhod. Hlavnú postavu zaostalého Otíka bravúrne stvárnil maďarský herec János Bán, ktorý dnes hrá najmä v divadlách a pôsobí ako profesor.

Jak dostat tatínka do polepšovny

Aj keď Tomáša Holého postihol smutný osud, všetci si ho budú navždy pamätať ako veselého a bystrého Vaška. Zaujímavosťou bolo samotné natáčanie filmu, v závere ktorého si herci sami vymýšľali pokračovanie scenáru. Spontánne nápady tak vytvorili autentickú snímku z prostredia neúplnej rodiny a úprimného detského sveta.

Což takhle dát si špenát

Československá sci-fi komédia plná krkolomných zápletiek a naivných situácií pobaví najmä svojou absurditou. Väčší úspech ako samotný príbeh má už len titulná pieseň od Jiřího Schelingera.

Pelíšky

Legenda medzi českými komédiami. Pelíšky sú síce oproti predošlým snímkam pomerne mladým filmom, no v popularite si držia zaslúžené prvenstvo. Nezabudnuteľné scény, ktoré sú až príliš živé na to, aby neboli pravdou. Tragikomédia, ktorej veríme každé jedno slovo, prináša dokonalo ľudský pohľad na koniec 60. rokov.

Pozrite si svoje obľúbené komédie kdekoľvek

Odteraz už aj pozeranie filmov cez mobilné dáta nie je ničím nemysliteľným. Pokojne si zaspomínajte na nesmrteľné filmy československej tvorby. Ak ste aj vy z tých, ktorí strávia viac času online než s telefónom pri uchu, poďte si pozrieť ponuku dátových paušálov od O2 a už sa v ničom neobmedzujte.

Modré O2 Dáta

4 GBdát/mes.
15 €mes.
 • 72 € na zariadenie
 • 5 GB dát / mes.
 • Bez viazanosti
 • Volania zo SR a z ČR do EÚ 0,10 € / min.
 • 0,06 € / SMS
Skryť
Zobraziť viac
4 GB
 dát / mes.
+
72 €
na zariadenie
alebo
5 GB
dát / mes.
Navýšenie o 1 GB
za 3 €
Bez viazanosti
Volania zo SR a ČR do EÚ
0,10 € / min.
0,06 € / SMS
15 €
/ mes.

Strieborné O2 Dáta

8 GBdát/mes.
20 €mes.
 • 120 € na zariadenie
 • 10 GB dát / mes.
 • Bez viazanosti
 • Volania zo SR a z ČR do EÚ 0,10 € / min.
 • 0,06 € / SMS
Skryť
Zobraziť viac
8 GB
 dát / mes.
+
120 €
na zariadenie
alebo
10 GB
dát / mes.
Navýšenie o 1 GB
za 3 €
Bez viazanosti
Volania zo SR a ČR do EÚ
0,10 € / min.
0,06 € / SMS
20 €
/ mes.

Zlaté O2 Dáta

16 GBdát/mes.
30 €mes.
 • 168 € na zariadenie
 • 20 GB dát / mes.
 • Bez viazanosti
 • Volania zo SR a z ČR do EÚ 0,10 € / min.
 • 0,06 € / SMS
Skryť
Zobraziť viac
16 GB
 dát / mes.
+
168 €
na zariadenie
alebo
20 GB
dát / mes.
Navýšenie o 1 GB
za 3 €
Bez viazanosti
Volania zo SR a ČR do EÚ
0,10 € / min.
0,06 € / SMS
30 €
/ mes.

 

Potrebujete poradiť s výberom
programu O2 Dáta?

Nechajte nám vaše telefónne číslo,
my vám zavoláme v priebehu najbližšieho
pracovného dňa a ochotne vám pomôžeme
vybrať najvýhodnejšiu možnosť.

Ďakujeme. Zavoláme vám.
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

6 krokov, ako sa zbaviť predsudkov a prekonať strach z nepoznaného

Čím viac človek vie, tým väčší problém má pochopiť tých, ktorí majú menej vedomostí. Naše každodenné správanie a rozhodovanie ovplyvňuje množstvo predsudkov. Ako sa nimi nenechať zaslepiť?

Všímať si, ako človek vyzerá, čo má na sebe, odkiaľ pochádza, kde pracuje a na základe toho si o ňom vytvárať stereotypy je úplne bežné. Podľa psychológa a držiteľa Nobelovej ceny za ekonómiu Daniela Kahnemana naše každodenné správanie a rozhodovanie ovplyvňuje množstvo predsudkov.

Jedným z nich je napríklad prekliatie poznaním, teda čím viac človek vie, tým väčší má problém pochopiť tých, ktorí majú menej vedomostí. V živote je ich však oveľa viac. Dá sa proti nim vôbec úspešne bojovať? Samozrejme. Chce to však trochu zamyslenia sa a odhodlania.

1. Uvedomte si svoje predsudky

Zamyslite sa nad tým, aké predsudky prechovávate voči ostatným a pátrajte po tom, odkiaľ pochádzajú. Ste nedôverčiví voči ľuďom pochádzajúcim z istého mesta či regiónu? Odsudzujete človeka s nadváhou bez toho, aby ste vedeli príčinu jeho postavy? Myslíte si, že každý bezdomovec si za svoju situáciu môže sám?

Niektoré mohla spôsobiť negatívna skúsenosť, iné sú však postavené len na tom, čo hovoria ostatní. Len vtedy, keď viete, aké predsudky vás ovládajú, tak môžete začať proti nim bojovať. Nebude to jednoduché, pretože to často bude vyžadovať priznať  si chybu.

Bezdomovec

2. Myslite na dôsledky

Skúste tiež občas rozmýšľať nad tým, či vaše správanie a konanie nie je ovplyvnené predsudkami. Ak sa vyhýbate istým miestam či typom ľudí, nemusí to mať reálne dôvody.

Predsudky v mnohých prípadoch spôsobujú strach, ktorý môže negatívne ovplyvniť vaše konanie a každodenný život. A to aj v tom prípade, že si myslíte, že okolie má predsudky voči vám.

3. Uvažujte, ako vnímajú vás

Zamyslite sa nad tým, ktoré predsudky a stereotypy by sa dali použiť na vás. Sami zistíte, že drvivá väčšina z nich bude neopodstatnená. Spomeňte si na to pri spoznávaní nových ľudí alebo napríklad pri čítaní novinových titulkov.

Rôznorodosť

4. Spoznávajte nových ľudí

Najčastejšie nás predsudky pohltia v prípade, že niečo nepoznáme. Vyjdite von zo svojej starej známej sociálnej „bubliny” vám podobných ľudí. Zoznámite sa s osobami z rôznych krajín, rás, sociálneho statusu, veku či vzdelania. Určite vám to prinesie nejaké príjemné zážitky, vďaka ktorým sa na ľudí budete pozerať inak.

5. Vzdelávajte sa

Najlepším receptom na prekonanie strachu z nepoznaného je cestovať a na vlastnej koži spoznávať rôzne miesta, národy, kultúry. Dá sa však vzdelávať aj inými spôsobmi. Knihy, reportáže, prednášky cestovateľov alebo sa stačí porozprávať s človekom, ktorý pracuje s ľuďmi, ktorých sa predsudky často týkajú.

6. Neporovnávajte sa

Pokiaľ budete stále myslieť na to, že je niekto lepší alebo horší, bohatší či chudobnejší, viac alebo menej vzdelaný ako vy, nikdy sa predsudkov nezbavíte a nebudete vedieť s ľuďmi komunikovať tak, ako si to zaslúžia oni a podobnej reakcie sa dočkáte aj vy.

 


Predobjednajte si Samsung Galaxy S10 alebo S10+ a získajte skvelý darček

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové