Aj tvorcovia geniálnych filmov sú len ľudia. Občas sa ich chyby stanú rovnako slávnymi ako samotný film. A my sa čudujeme, ako sme si ich mohli sami nevšimnúť. Tu je niekoľko z nich.
Od Tarantinoviek až po Harryho Pottera, všetci filmári kdesi urobili chybu. No predtým, než sa pustíme do kritiky, treba si uvedomiť, koľko veľa práce a detailov si natáčanie vyžaduje a že scény sa len zriedka natáčajú chronologicky. Je teda veľmi jednoduché pri tom všetkom trochu pochybiť. Napriek chybám sa nasledovné filmy zapísali do dejín a zarobili stovky miliónov dolárov.
Pulp Fiction: Historky z podsvetia
Tento kultový film sme už v magazíne Sóda spomínali. Nepresnosti nájdete napríklad v slávnej scéne, v ktorej Jules (Samuel L. Jackson) cituje Bibliu predtým, než niekoho popraví. Vedeli ste, že jeho citácia je nepresná? Pasáž, ktorú tak rád recituje, v Biblii nenájdete. V origináli je trochu viac biblická a trochu menej gangsterská.
Ďalšia chyba sa vyskytne počas Miinej (Uma Thurman) resuscitácie, keď jej Vincent (John Travolta) do srdca vpichne veľkú striekačku s adrenalínom. Aby sa trafil, vyznačí jej srdce na hrudi červenou bodkou. Lenže, keď sa Mia niekoľko sekúnd na to prebudí, červená bodka je už preč (1:52 na videu).
Pán a pani Smithovci
Film o dvoch tajných špiónoch, ktorí v jednom bode dostanú za úlohu eliminovať jeden druhého, je plný vražedných a surreálnych konfrontácií. V jednej scéne do auta pána Smitha (Brad Pitt) pani Smithová (Angelina Jolie) narazí tak prudko, až pán Smith príde o sako (0:02 na videu). Ako inak si môžeme vysvetliť, že ho má tesne pred nárazom oblečené a po náraze je už len v košeli?
Django Unchained
Opäť niečo od Tarantina, tentokrát z trochu novšieho filmu. Počas viacerých scén má Django na očiach slnečné okuliare (0:16 na videu), ktoré dotvárajú jeho trúfalý výzor oslobodeného otroka. Lenže v Amerike začal slnečné okuliare prvý obchodník predávať až v roku 1929, zatiaľ čo Django sa odohráva približne v polovici 19. storočia. Buď bol teda Django vizionár-vynálezca, alebo sa mu o chybe nikto neodvážil povedať.
Dallas Buyers Club
Je to jeden z mladších filmov, ktorý pred pár rokmi patril medzi favoritov na Oscara. Pár sošiek si aj uchmatol. Mapuje juh USA v 80. rokoch počas obrovskej epidémie AIDS. Matthew McConaughey, ktorý stvárnil hlavnú postavu, vírus dostane a založí nelegálne centrum s liekmi, ktoré pašuje z Mexika.
Počas jednej scény v jeho kancelárii (0:24 na videu) je na plagáte za ním model Lamborghini z roku 2011. To by samo o sebe nebolo čudné, keby sa film neodohrával v 80. rokoch, teda takmer 30 rokov predtým, než toto auto uzrelo svetlo sveta.
Pán prsteňov
Legolasove oči už počas prvých troch filmov akosi záhadne menili farbu. Miestami boli modré (0:45 na videu), inokedy zase hnedé (1:06 na videu) a v najnovších Hobitovkách sú zase výlučne modré. Ukázalo sa, že Orlando Bloom si počas natáčania viackrát zabudol dať svetlomodré šošovky, štáb si to nevšimol, a tak sa natáčalo. A chyba bola na svete.
Pozrite si dobrý film, nech ste kdekoľvek
Máte chuť na dobrý film? Nainštalujte si aplikáciu O2 TV v mobile a vychutnajte si tie najlepšie snímky a program viac ako 30 televíznych kanálov priamo vo svojom smartfóne.
Viac informácii o Strieborných O2 Dátach nájdete tu. Ak chcete vedieť viac o službe O2 TV v mobile, pozrite si náš článok s podrobným návodom, ako si ju aktivovať.