Cigánski diabli a Gypsy Dance na turné plnom ohnivého temperamentu

Na šou plnú bujarej hudby a prvotriedneho tanca v štýle “gypsy” sa môžete tešiť v deviatich mestách.

Cimbal Ernesta Šarköziho, klarinet Zoltána Grunza, husle Štefana Banyáka a spev Silvie a Vanessy Šarköziových, to je výbušná zmes rytmu, temperamentu a emócií, ktorá vám zaručene rozprúdi krv v žilách.

A čo by to bol za zážitok bez poriadneho tanečného vystúpenia. O to sa postará svetoznáma tanečná skupina Gypsy Dance pod vedením Tottiho Ovidiu, ktorý pôsobil napríklad v Teatro dell’Opera di Roma, Opera de Lyon, ale aj v Cirque du Soleil.

Kombinácia výkonov skvelých umelcov a originality hudobného žánru iste ulahodí sluchu, aj zraku. Môžete očakávať prepracované choreografie, majstrovské tanečné umenie a virtuózne výkony hudobníkov, ktorých živel vás strhne spolu s nimi.

Prvé lístky na koncerty v prednostnom predaji už teraz

Koncertov bude celkovo deväť a odohrajú sa po celom Slovensku: v Senici, Štúrove, Veľkom Krtíši, Žiline, Košiciach, Rožňave, Prievidzi, Trenčíne a v Nových Zámkoch. Ako zákazníci operátora O2 si môžete vďaka O2 Momentom kúpiť lístky na pripravované turné v exkluzívnom predpredaji.

Stačí medzi 13. marcom (od 10:00) a 14. marcom (do 10:00) zadať svoje O2 telefónne číslo do formulára Extra výhod. Pošleme vám kód, ktorý vložíte pri kúpe vstupeniek cez Extra výhody a lístky na koncert budú vaše.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Dokumentárne filmy, ktoré Slovensku nastavujú humorné aj ironické zrkadlo

Kvalitné dokumenty nám o nás dokážu veľa povedať.

Za dávnych čias mali králi na kráľovskom dvore vždy jedného človeka, ktorého jedinou úlohou bolo panovníka pobaviť. Dvorný šašo mal okrem povinností aj jedno dôležité privilégium: za každých okolností mohol ako jediný v celom kráľovstve povedať kráľovi do očí holú pravdu.

Niekedy je dobré, keď nám niekto nastaví zrkadlo a odhalí, akí vlastne sme. Nepríjemná pravda môže zabolieť. No keď sa človek vie na seba pozrieť z nadhľadu a dokáže sa na sebe zasmiať, v takýto moment má príležitosť posunúť sa niekam vyššie.

Je dôležité, aby funkciu dvorného šaša niekto zastával aj v modernej spoločnosti. Napríklad dokumentaristi so zmyslom pre humor, aký nájdete aj v týchto dokumentoch:

Osadné

Osadné je dedinka na východnom konci Slovenska, ktorej obyvateľstvo postupne vymiera. Starosta a kňaz sa preto rozhodnú dedinku spropagovať na najvyššej úrovni.

Na pomoc si zavolajú svojrázneho reprezentanta rusínskej kultúry, karikaturistu Fedora Vica a spoločne sa vydajú na dlhú púť priamo do mekky európskeho diania – Bruselu, aby tu pre svoje smelé plány získali podporu politikov.

Sprisahanie šedej rasy

Stonehenge, Roswell a Turiec. Mimozemská inteligencia je prítomná nielen v svetových metropolách, ale aj na Slovensku. Teda prinajmenšom podľa slovenkých ufológov a priamych svedkov, ktorí na vlastnej koži zažili blízke stretnutie tretieho druhu. Režisér Maroš Berák sa so Slovákmi, ktorí veria v UFO, šesť rokov stretával, aby z nazbierných rozhovorov vytvoril celovečerný film.

Iné svety

Región Šariš bol odjakživa mimoriadne rázovitý. Na malom území sa stretáva(lo) množstvo rôznych národností, náboženských menšín a etník: Slováci, Šarišania, Rusíni, Židia či Rómovia. V dokumente vystupujú zástupcovia každej menšiny. Osobité postavičky, ktoré spoločne výtvarajú mozaiku, občas vtipného, no najmä veľmi ľudského obrazu o krásnom regióne východného Slovenska.

Cooltúra

Dokument, o ktorom sa minulý rok veľa hovorilo, pravdepodobne aj preto, že si príliš nekladie servítku pred ústa. Režisér Miro Remo si dal ambíciu nastaviť zrkadlo stavu, v akom sa nachádza súčasná slovenská kultúra. Za týmto účelom navštívil za tri roky viac ako 60 kultúrnych podujatí po celom Slovensku. Nakoniec vo filme použil materiál z dvanástich podujatí, z ktorých vytvoril pôsobivý obraz našej spoločnosti a toho, akým spôsobom sa u nás žije a zabáva.

Belgický dokument o Banskej Bystrici

Na záver malý bonus. Belgická televízia Vier navštívila Banskú Bystricu a natočila dokument, ktorý prezentuje turistické zaujímavosti regiónu. Že nejde len tak o hociaký bežný dokument naznačuje aj prítomnosť dvojhlavej korytnačky Magdaleny, originálne poštové známky či grófa oravského hradu, ktorého najobľúbenejší nápoj je Kofola.

Pozrite si obľúbený dokument kdekoľvek

Odteraz už aj pozeranie filmov online cez mobilné dáta nie je ničím nemysliteľným. Pokojne si celé flmy pozrite, hoci aj pri ceste autobusom či vlakom. Ak ste aj vy z tých, ktorí strávia viac času online, než s telefónom pri uchu, poďte si pozrieť ponuku nových dátových paušálov od O2 a už sa v ničom neobmedzujte.

Potrebujete poradiť s výberom
programu O2 Dáta?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme
vám v priebehu najbližšieho pracovného dňa.

Ďakujeme. Zavoláme vám.

Predobjednajte si Samsung Galaxy S10 alebo S10+ a získajte skvelý darček

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové