Lisa, dcéra legendy Niny Simone, sa predstaví v Bratislave

Milovníci džezu, šansónu a blues zbystrite pozornosť. Do hlavného mesta zavíta hviezda svetového formátu. Kedysi bojovala v Perzskom zálive, teraz vyčíňa na pódiách.

Milovníci džezu, šansónu a blues zbystrite pozornosť. V rámci série koncertov City Sounds of Bratislava, opäť zavíta do hlavného mesta hviezda svetového formátu. Lisa Simone, jediná dcéra džezovej legendy Niny Simone, to 2. decembra rozbalí vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu.

Lisa síce s matkou ako dieťa precestovala celý svet, no vrodenému talentu a sľubnej hudobnej kariére dlho odolávala. Po škole nastúpila do služieb leteckých síl americkej armády a jedenásť rokov pracovala na technickom oddelení ako asistent strojného inžiniera.

Až po návrate z vojny v Perzskom zálive, zažiarila aj na doskách, ktoré znamenajú svet. Debutovala v Broadwayskom muzikáli Jesus Christ Superstar, najväčšie úspechy sa však dostavili po muzikáloch Aida či Leví kráľ, po ktorých získala cenu za najlepšiu muzikálovu herečku.

Za album “Here’s the Deal”, ktorý vydala s kapelou Liquid Soul bola nominovaná aj na cenu Grammy. Na svojom konte má aj tri sólové albumy – Simone Superstar, Simone on Simone a All Is Well.

Prvé lístky na Lisu Simone v prednostnom predaji už teraz

Zákazníci O2 majú vďaka službe O2 Momenty jedinečnú príležitosť získať vstupenky na toto podujatie skôr ako ostatní. Prednostný predpredaj začne 17. augusta o 9:00 a bude trvať do 19. augusta do 21:00.

Stačí počas týchto dní zadať svoje O2 telefónne číslo do formulára Extra výhod a lístky na koncert budú vaše. Pošleme vám špeciálny kód, vďaka ktorému môžete získať vstupenky cez Ticketportal už teraz.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Potrebujete si oddýchnuť za krátky čas? Skúste to so smartfónom

Nájsť si chvíľu čas na relax je niekedy naozaj ťažké. Pomôcť môže práve moderná technológia.

Oddýchnuť si v dnešnom uponáhľanom svete je dosť ťažké. Vďaka smartfónom sme neustále pripojení a v strehu, hladní po tom prečítať si ďalší email či tweet. No práve smartfóny dokážu ponúknuť ten vytúžený únik z reality. Postačí stiahnuť si pár aplikácií, ktoré nám k odpočinku pomôžu.

Hudba na upokojenie

Je pravda, že najviac nám môže pomôcť hudba, ktorá je dostupná v každom smartfóne. Naladiť sa na tú správnu vlnu však už také ľahké byť nemusí, najmä ak vás neoslovuje ponuka komerčných staníc.  

Stačí preto otvoriť Google Play / Apple iTunes, vyhľadať “relax music” alebo tiež “relaxacna hudba” a obchod nám ponúkne množstvo aplikácií. Nám v redakcii sa najviac osvedčila táto.

Ak máte iPhone, začať môžete napríklad touto aplikáciou. Stačí nainštalovať, zavrieť oči, spustiť a vychutnávať.

Viaceré aplikácie ponúkajú možnosť spánkového režimu, to znamená, že si v nastavíte čas vypnutia prehrávania – aby ste sa po ukolísaní relaxačnou hudbou ráno neprebudili s vybitým telefónom.

Ide to aj pomocou hier

Čo však robiť, keď chcete vypnúť, ale na hudbu nemáte náladu? Obchody na každej mobilnej platforme ponúkajú množstvo hier, ktoré, často zdarma, poskytnú plnohodný relax. Jednou z nich je Osmos.

Hra je založená na jednoduchom princípe, ktorého podstatou je princíp osmózy – z čoho vznikol aj názov hry. Hráč riadi akýsi mikroorganizmus, s ktorým sa pokúša ovládnuť ostatné organizmy. Prostredie je veľmi príjemné a samotná hra veľmi návyková.

A čo je hlavné, celé to pôsobí akosi upokojujúco, hra vie dodať energiu a vytúžený oddych, stres z každodenného života razom upadne do zabudnutia. Hru je možné zakúpiť v plnej verzií za pár EUR (2,99), avšak na začiatok postačí aj samotné bezplatné demo, na stiahnutie pre Android a iOS.

Najväčším oddychom však vždy bude výlet niekam do prírody, kde sa dá len tak si užívať ticho a harmóniu. Aj s hľadaním krásnych miest na výlet však môže pomôcť technológia. Skúste napríklad aplikáciu Extra Výhody, alebo pohľadajte inšpiráciu v článku o cestovaní.

Sme špecialisti v oblasti mobilných technológií. Naši O2 Guru ochotne všetkým – našim zákazníkom aj zákazníkom iných operátorov – bezplatne poradia v O2 Predajniach, na Zákazníckej linke 949 alebo cez online chat.


Lifetech: Čo je nové