Náročný deň? Vyložte si nohy a oddýchnite si pri týchto seriálových novinkách

V seriáli Downward Dog sa vám prihovorí pes, a vôbec vám to nebude znieť divne.

Možno nemáte čas na trojhodinový film alebo len chcete na chvíľu vypnúť po uťahanom dni. Tieto seriálové novinky vám zaberú maximálne hodinu, prídete pri nich na iné myšlienky a možno aj inšpirujú.

Girlboss

Seriál Girlboss si vás získa najmä vďaka svojej autenticite, keďže Sofia Amoruso je skutočnou osobou, dnes úspešnou podnikateľkou, ktorá začínala predajom oblečenia na internetovej stránke eBay.

Seriál Girlboss je inšpirovaný knihou, ktorú napísala samotná zakladateľka módnej značky Nasty Gal. Sympatický príbeh mladého dievčaťa, ktorému sa podarilo vybudovať vďaka svojej dravosti vlastnú značku, vás pobaví, a možno aj inšpiruje pri plnení vlastného sna.

Downward Dog

Tento seriál si buď zamilujete, alebo ho vypnete vo chvíli, ako sa v ňom objaví hovoriaci pes. Hlavnou úlohou je pes Martin a jeho majiteľka Nan, ktorá si štvornohého miláčika adoptovala z útulku.

Kariéra, vzťahy a uponáhľaný život Nan vzbudzujú u Martina dôvod na žiarlivosť. Trefne komentuje život svojej majiteľky a udalosti okolo neho hodnotí s poriadnou dávkou filozofovania.

Anne

Annu zo Zeleného domu si mnohí pamätáme z detstva. Príhody mladej siroty oslovili od roku 1908 niekoľko generácií. Debut spisovateľky Lucy Maud Montgomery najnovšie inšpiroval tvorcov z Netflixu.

Hlavnú postavu Anny stvárnila herečka Amybeth McNulty a divákov poteší najmä poriadna dávka humorných scén, ktorými sa najnovšie spracovanie odlišuje od známeho originálu.

I’m Dying Up Here

Seriál I’m Dying Up Here predstavuje legendárnu komediálnu scénu v Los Angeles v období 70. rokov. Každý večer skupina začínajúcich komikov predvádza svoje umenie pred klubom u Goldieho, najslávnejším miestom stand-up komédie v meste.

Paradoxne, život hlavných postáv nie je vôbec taký zábavný, ako sa na prvý pohľad zdá. Okrem snahy dobiť stand-up scénu denne riešia problémy financií, vzťahy aj depresie. Zaujímavosťou je, že o produkciu seriálu sa postaral herec Jim Carrey.

Imposters

Maddie je profesionálna podvodníčka, ktorá vie, ako si získať každého muža. Vydá sa zaňho, a po pár dňoch šťastného manželstva po nej ostanú iba prázdne účty a výhražná video nahrávka.

Situácia sa skomplikuje, keď sa jej trom posledným obetiam podarí vypátrať ju. To už si ale Maddie vyhliadla nového manžela, no netuší, že zároveň padá do nastraženej pasce, z ktorej jej môžu pomôcť iba jej bývalé lásky.

Feud

Seriál Feud prináša netradičný pohľad na napätie medzi známymi osobnosťami. Približuje legendárne súperenie medzi herečkami Joan Crawford a Better Davis v priebehu natáčania ich spoločného filmu.

Filmové hviezdy sa v roku 1962 spojili, aby hororovým trhákom “What Ever Happened to Baby Jane?” oživili svoje upadajúce kariéry. Výsledok bol síce oscarový, no spolupráca na filme bola pre herečky utrpením.

Dear White People

Pri seriáli Dear White People sa síce pobavíte, no posolstvo seriálu je oveľa silnejšie. Mladí afroameričania rieša svoje každodenné problémy a denne bojujú so zaradením sa do spoločnosti. Štúdium na prevažne belošskej prestížnej univerzite prináša rasové konflikty, o ktorých sa často nahlas nehovorí.

Pozrite si svoj obľúbený seriál kdekoľvek

Odteraz už aj pozeranie seriálov online cez mobilné dáta nie je ničím nemysliteľným. Pokojne si pár dielov pozrite, hoci aj pri ceste autobusom či vlakom. Ak ste aj vy z tých, ktorí strávia viac času online, než s telefónom pri uchu, poďte si pozrieť ponuku nových dátových paušálov od O2 a už sa v ničom neobmedzujte.

Modré O2 Dáta

4 GBdát/mes.
15 €mes.
 • 72 € na zariadenie
 • 5 GB dát / mes.
 • Bez viazanosti
 • Volania zo SR a z ČR do EÚ 0,10 € / min.
 • 0,06 € / SMS
Skryť
Zobraziť viac
4 GB
 dát / mes.
+
72 €
na zariadenie
alebo
5 GB
dát / mes.
Navýšenie o 1 GB
za 3 €
Bez viazanosti
Volania zo SR a ČR do EÚ
0,10 € / min.
0,06 € / SMS
15 €
/ mes.

Strieborné O2 Dáta

8 GBdát/mes.
20 €mes.
 • 120 € na zariadenie
 • 10 GB dát / mes.
 • Bez viazanosti
 • Volania zo SR a z ČR do EÚ 0,10 € / min.
 • 0,06 € / SMS
Skryť
Zobraziť viac
8 GB
 dát / mes.
+
120 €
na zariadenie
alebo
10 GB
dát / mes.
Navýšenie o 1 GB
za 3 €
Bez viazanosti
Volania zo SR a ČR do EÚ
0,10 € / min.
0,06 € / SMS
20 €
/ mes.

Zlaté O2 Dáta

16 GBdát/mes.
30 €mes.
 • 168 € na zariadenie
 • 20 GB dát / mes.
 • Bez viazanosti
 • Volania zo SR a z ČR do EÚ 0,10 € / min.
 • 0,06 € / SMS
Skryť
Zobraziť viac
16 GB
 dát / mes.
+
168 €
na zariadenie
alebo
20 GB
dát / mes.
Navýšenie o 1 GB
za 3 €
Bez viazanosti
Volania zo SR a ČR do EÚ
0,10 € / min.
0,06 € / SMS
30 €
/ mes.

 

Potrebujete poradiť s výberom
programu O2 Dáta?

Nechajte nám vaše telefónne číslo,
my vám zavoláme v priebehu najbližšieho
pracovného dňa a ochotne vám pomôžeme
vybrať najvýhodnejšiu možnosť.

Ďakujeme. Zavoláme vám.
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.


Aj tieto projekty ožili vďaka Férovej nadácii

Férová nadácia sa každý rok snaží nájsť tie najsľubnejšie projekty a šikovných ľudí ochotných ich dotiahnuť do dokonalosti. Tu sú niektoré z množstva zaujímavých projektov.

Férová nadácia sa každý rok snaží nájsť tie najsľubnejšie projekty a šikovných ľudí ochotných ich dotiahnuť do dokonalosti. Tu sú niektoréniektoré z množstva zaujímavých projektov. Možno sa medzi ne v budúcnosti dostane aj ten váš.

StartupAwards

Slovensko sa za posledné roky usilovne snaží etablovať ako inovatívny člen európskej startupovej scény, k tomu dopomáha aj projekt StartupAwards. Každoročne vyberá a oceňuje začínajúce podnikateľské tímy, ktoré ponúkajú inovatívne služby a produkty.

„Grant z Férovej nadácie nám pomohol rozšíriť podujatie Startup Awards aj o panelové diskusie a prednášky so zahraničnými rečníkmi ako Uri Levine, Yanki Margalit, či Esther Dyson a zvýšiť počet návštevníkov zo 650 na vyše 1 000.“  Na StartupAwards môžete prihlásiť svoj vlastný projekt, alebo sa prísť pozrieť len ako divák. Každopádne je to hodnotná skúsenosť.

„Grantový program Férovej nadácie je výborným nástrojom pre získanie podpory pre projekty a tímy, ktoré unikátnym spôsobom riešia oblasť vzdelávania, zamestnanosti, či podpory začínajúcich podnikateľov. Veľmi si vážime ochotu a profesionalitu pracovníkov nadácie a jednoduchú „business-friendly“ administráciu grantu. Naša skúsenosť bola výborná a grantový program Férovej nadácie môžeme len odporučiť!“ dodáva Michal Laco zodpovedný za komunikáciu StartupAwards.

Bašta pre Bystricu

Nevyužitá bašta mestského opevnenia pri bývalej Lazovnej bráne v Banskej Bystrici bola pre mnohých milovníkov histórie a kultúry tŕňom v oku. Národná pamiatka si však zaslúžila lepšie využitie. Vďaka grantu Férovej nadácie prebehla jej rekonštrukcia a premena na kultúrny bod, literárny dom a kaviareň. 15. júna bola odkrytá verejnosti a už teraz sú v jej priestoroch naplánované viaceré koncerty, besedy, a iné kultúrne podujatia. Sami sa o tom môžete presvedčiť a navštíviť ju.

iKid (Innovative Kid)

Ambiciózny projekt sa snaží podnikateľského a inovatívneho ducha prebudiť už v deťoch. Práve oni budú predsa onedlho tvarovať našu budúcnosť. Projekt iKid do svojich workshopov zapája deti z celého Slovenska a učí ich, ako sa prepracovať od skvelého nápadu, cez prieskumu trhu, až po jeho praktickú realizáciu.

Vďaka podpore Férovej nadácie sa nám podarilo priniesť podnikanie v štyle iKid do ďalších škôl po celom Slovensku a pre všetky zúčastnené deti zrealizovať workshopy vedené profesionálnymi lektormi. Počas nich si na vlastnej koži vyskúšali, prečo je nielen v živote, ale aj v podnikaní dôležitá tímová spolupráca, vybrali finálny nápad a vytvorili jeho prototyp 1.0,“ hovorí Karin Stankayová z občianskeho združenia iKid.

Spolupráca s Férovou nadáciou prebiehala od prvotnej registrácie, cez uvoľnenie grantu, až po jeho vyúčtovanie veľmi hladko a profesionálne. Veľkou výhodou je tiež široké škálovanie grantu„, popisuje proces.

Sokratov Inštitút

Sokratov inštitút je skvelým miestom pre všetkých, ktorí majú chuť rozširovať a prehlbovať svoje vedomosti. Každoročne ponúka jedenásť intenzívnych workshopov, kde účastníci okrem vedomostí získajú cenné kontakty a príležitosť zrealizovať svoj vlastný mikroprojekt. Sokratov inštitút chce vychovať spoločenských lídrov, ktorí sa budú usilovať o zlepšenie svojho okolia.

Prihláste svoj projekt do súťaže o grant Férovej nadácie aj vy

Ak máte skvelý plán, túžbu sa rozvíjať, alebo nápad ako zaplniť dieru na pracovnom trhu, nenechajte si túto príležitosť ujsť. Každý dobrý nápad si predsa zaslúži uzrieť svetlo sveta.

Dátum dokedy môžete posielať prihlášky sa nezadržateľne blíži, tak sa poponáhľajte, máte čas už len do 10. júla. Prihlásiť sa môžete online formulára

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.


Napíšte nám, kedy vás internet v mobile zachránil a vyhrajte služby O2 za polovicu

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové