Seriálové novinky podľa kníh, ktoré sa oplatí začať sledovať

Niektoré z nich sme čítali ako deti, iné sú knižnými bestsellermi posledných rokov.

Zrejme každý z nás sa aspoň raz sklamal filmovou adaptáciou obľúbenej knihy. Slabšia kvalita seriálového či filmového spracovania nemusí byť ale pravidlom. Vybrali sme seriály natočené podľa knižnej predlohy, ktoré si za krátky čas získali fanúšikov po celom svete.

Objavte novinky zo zahraničnej produkcie, ktoré zbierajú od kritikov pozitívne hodnotenia. A s novými dátovými paušálmi od O2 si môžete pár dielov pokojne pozrieť, bez obáv, že dáta za chvíľu prečerpáte.

Anne

Mladú bojovníčku Annu zo Zeleného domu si mnohí pamätáme z detstva. Príhody mladej siroty oslovili od roku 1908 niekoľko generácií. Debut spisovateľky Lucy Maud Montgomery najnovšie inšpiroval tvorcov Netflixu, ich seriálová Anna zbiera jednu pozitívnu recenziu za druhou. Divákov poteší najmä poriadna dávka humorných scén, ktorými sa najnovšie spracovanie odlišuje od známeho originálu.

Emerald City

Emerald City označujú kritici za mix seriálu Game of Thrones (Hra o tróny) s rozprávkou Čarodejník z krajiny OZ. Malá Dorotka je tento raz mladou ženou, nespokojnou so svojím životom, ktorá sa nechtiac dostane do magického sveta.

Big Little Lies

Seriál Big Little Lies láka najmä na hollywoodske hviezdy ako Nicol Kidman či Reese Witherspoon. Seriálové spracovanie knihy od autorky Liane Moriarty spája témy manželstva, vzťahov a materstva s vražednou zápletkou.

Vymeňte svoj paušál za O2 Dáta a pozerajte viac seriálov ako kedykoľvek predtým. Viac info.

Thirteen Reasons Why

Mysteriózna novinka od Netflixu sa môže zdať na prvý pohľad ako seriál pre násťročných, no nie je to žiadny prvoplánový príbeh lásky. Citlivá téma samovraždy s emotívne silným posolstvom. Taká je aj knižná predloha od autora Jaya Ashera, ktorú v slovenskej verzii nájdete pod názvom Mŕtve dievča neklame.

A Series of Unfortunate Events

Pre seriál natočený podľa knihy od Daniela Handlera predstavuje najväčší úspech jeho obsadenie. Obľúbený herec Neil Patrick Harris si zahral v temnom seriáli psychopata Grófa Olafa, strýka detí, ktoré prídu pri požiari o oboch rodičov. Záhadnou smrťou sa začína boj o rodinné dedičstvo medzi deťmi a zlým strýkom, počas ktorého sa začne vynárať mnoho nezodpovedaných otázok a rodinných tajomstiev.

Riverdale

Podobnosť s komiksovými postavami nie je v seriáli Riverdale náhodná. Tvorcovia sa inšpirovali obľúbenými hviezdami z komiksov Archie Comics. Život v meste Riverdale zmení zo dňa na deň záhadná vražda Jasonna Blossoma. Nenechajte sa odradiť tínedžerským obsadením, tento seriál v sebe skrýva poriadnu dávku napätia.

American Gods

Oceňovaný román anglického spisovateľa Neila Gaimana opäť ožíva. V seriáli sa spája tradičná mytológia, akú poznáme zo starých bájí, s modernou dobou. Dej sa odohráva v Amerike, kde medzi novými a starými bohmi vzniká krvavý boj.

Hlavnou postavou je Shadow Moon, ktorý putuje naprieč krajinou hľadajúc starých bohov, ktorí mu môžu dať návod, ako poraziť tých nových. Netuší však, že ako bodyguard sprevádza jedného z nich. Ak to znie ako prehnané fantasy, predstavte si novodobé božstvá v podobe závislostí na médiách, drogách a moderných technológiách.

Pozrite si svoj obľúbený seriál kdekoľvek

Odteraz už aj pozeranie seriálov online cez mobilné dáta nie je ničím nemysliteľným. Pokojne si pár dielov pozrite, hoci aj pri ceste autobusom či vlakom. Ak ste aj vy z tých, ktorí strávia viac času online, než s telefónom pri uchu, poďte si pozrieť ponuku nových dátových paušálov od O2 a už sa v ničom neobmedzujte.

Modré O2 Dáta

4 GBdát/mes.
15 €mes.
 • 72 € na zariadenie
 • 5 GB dát / mes.
 • Bez viazanosti
 • Volania zo SR a z ČR do EÚ 0,10 € / min.
 • 0,06 € / SMS
Skryť
Zobraziť viac
4 GB
 dát / mes.
+
72 €
na zariadenie
alebo
5 GB
dát / mes.
Navýšenie o 1 GB
za 3 €
Bez viazanosti
Volania zo SR a ČR do EÚ
0,10 € / min.
0,06 € / SMS
15 €
/ mes.

Strieborné O2 Dáta

8 GBdát/mes.
20 €mes.
 • 120 € na zariadenie
 • 10 GB dát / mes.
 • Bez viazanosti
 • Volania zo SR a z ČR do EÚ 0,10 € / min.
 • 0,06 € / SMS
Skryť
Zobraziť viac
8 GB
 dát / mes.
+
120 €
na zariadenie
alebo
10 GB
dát / mes.
Navýšenie o 1 GB
za 3 €
Bez viazanosti
Volania zo SR a ČR do EÚ
0,10 € / min.
0,06 € / SMS
20 €
/ mes.

Zlaté O2 Dáta

16 GBdát/mes.
30 €mes.
 • 168 € na zariadenie
 • 20 GB dát / mes.
 • Bez viazanosti
 • Volania zo SR a z ČR do EÚ 0,10 € / min.
 • 0,06 € / SMS
Skryť
Zobraziť viac
16 GB
 dát / mes.
+
168 €
na zariadenie
alebo
20 GB
dát / mes.
Navýšenie o 1 GB
za 3 €
Bez viazanosti
Volania zo SR a ČR do EÚ
0,10 € / min.
0,06 € / SMS
30 €
/ mes.

 

Potrebujete poradiť s výberom
programu O2 Dáta?

Nechajte nám vaše telefónne číslo,
my vám zavoláme v priebehu najbližšieho
pracovného dňa a ochotne vám pomôžeme
vybrať najvýhodnejšiu možnosť.

Ďakujeme. Zavoláme vám.
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Tucet ľudových múdrostí, ktorých sa vyplatí držať

12 múdrych myšlienok, na ktoré si nezaškodí raz za čas spomenúť.

Pokladáme ich za klišé, folklór a odkaz minulosti. V skutočnosti sú však ľudové múdrosti natoľko výstižné, že by nezaškodilo, aby aj dnes vychádzali kalendáre, z ktorých by sme ich deň po dni mohli čítať k svojmu osohu.

1. Nechaj tak, čomu si sa neučil

Zver odbornú prácu zručným a šikovným, aby si mal čas na svoje záľuby. Hoci to znie tak trochu pansky, nie je pravdou že za murárov idú iba štvorkári a maľovanie bytu je hračka pre každého.

Státisíce návodov v časopise a na internete sa vás snažia presvedčiť, že všetko hravo zvládnete. Pravdou však je, že mnohé z nich sú síce na obrázkoch pekné, avšak pri používaní nepodarkami.

2. Darmo slepému ukazuješ a hluchému vravíš

Je pekné ak viete rozdávať svoju múdrosť druhým, nikdy by ste to však nemali robiť nasilu. Bez ohľadu na to či ide o politiku, výchovu detí, nakupovanie či návody na život, každý má svoju hlavu. Ak chce, vytuší vaše zručnosti a skúsenosti aj bez násilného presviedčania.

Buďte sami sebou a nesnažte sa meniť k obrazu svojmu ľudí okolo vás.

3. Čo Janík zameškal, Jano nedohoní

Stal sa z toho nepekný zlozvyk. Lajkujete na Facebooku príspevky o cestovaní, kempovaní a piknikoch, tešíte sa z obrázkov o športovaní, avšak popri tom trávite všetok svoj čas v práci a doma pred televízorom.

Nenádejajte sa, že ak splatíte hypotéku, zmeníte zamestnanie alebo odídete na dôchodok, váš život sa zmení. Žite aktívne už dnes a prestaňte snívať! Inak premárnite všetok svoj čas.

sloboda

4. Dobrá práca sama sa chváli

Nie lákavá reklama v letáku, módny trend v časopise a upútavka v televízore sú mierou, ktorej by ste sa mali držať pri svojich rozhodnutiach. Vnímajte pocity svojich priateľov a práve z ich slov zistíte, čo sa im osvedčilo a čo nie.

Je to, akoby ste sa učili na cudzích chybách – nezištne, zadarmo a s ostrieľanou skúsenosťou.

5. Kde sú šedy, tam sú vedy

Hoci má každá generácia svoj vlastný pohľad na svet, múdrosť a skúsenosť je predsa len vždy rovnaká. Naučte sa počúvať starších a porozumieť ich slovám. Neraz vravia presne to isté čo vy, len iným spôsobom.

Smutné je, že až po rokoch prídete neraz na to, že sa vám smiešne zdalo byť to, čo dnes pokladáte za rozumné.

6. Čo sa za mladi nenaučíš, to na starosť nepochopíš

Je pravdou, že stará hlava veľa nového rozumu nepoberie. Nie preto, že by bola vekom unavená, ale už je tak plná svojej vlastnej múdrosti, že nové veci majú čo robiť, aby zapadli do zvyšku naučeného.

Využite každú príležitosť kým má pre vás cenu, aby vám bola nápomocná po celý život.

štúdium

7. Každé hrable nato hrabú, aby dačo nahrabali

Nič sa nedeje bez príčiny, to len na osoh každý nazerá odlišným spôsobom. Kým niekto hrabe pre peniaze, iného zhodnou mierou poteší sláva, uznanie, či osobné uspokojenie. Ak príčiny pominú, i hrabanie ustane.

8. Nie bohatému, ale zdravému je sveta žiť

O tom, že starí a chorí by si v bôli radi svoj život vymenili za mladý a zdravý je odveká pravda.  Preto nehľaďte na peniaze a majetok, ale na radosť zo života ktorý si každým dňom pomaly ale iste míňate na tomto svete. Neraz stačí nazrieť na svet z nového pohľadu a zrazu sa vám zdá, ako skvele si žijete.

9. Kto sa zavčasu ožení, ako čo by včas ráno vstal

Sedieť v rodičovskom hniezde a mládenčiť je dnes veľkou módou. Je to lacné, pohodlné a bez zodpovednosti. Mať vlastnú rodinu znamená mať zázemie a istotu až do skonania.

svadba

10. Zlosť rozum zaslepuje

Na odplatu je vždy dosť času – preto neštartujte v zlobe ako raketa ale nechajte pocity vyzrieť a odležať. Možno prídete na to, že pokora príde z druhej strany i bez toho, aby ste sa rozčertili do bezvedomia. I ostatní majú svedomie – nech sa oni trápia a vám bude ľahšie.

11. Aká príveta, taká odveta

Všetci sme sudcami, hoc i nechtiac. Kto k svojmu okoliu pristupuje dobre, tomu sa dostane rovnakého zaobchádzania. Ak chcete prechádzať životom vždy v dobrom, nastavte si pomyslené zrkadlo a povážte, ako sa vy staviate k iným. Možno za všetky vaše doterajšie nezhody môžete vlastne vy sami.

12. Dobrá studňa v suchu vodu dáva: dobrý priateľ v núdzi sa poznáva

Kiež by sa to nikomu z nás nestalo. Ak však príde na núdzu, len oddaný priateľ je pripravený vždy pomôcť. Nerátajte tých čo máte v priateľoch na Facebooku. Tých skutočných je v živote menej ako prstov na rukách. Dajte im najavo, že si ich vážite, hoci aj vo všedný deň.

Milan Gigel je dlhoročný redaktor, ktorý sa snaží vo svojich článkoch podeliť o zručnosti a skúsenosti. Venuje sa aktívnemu spôsobu života po boku remesiel, drobnochovu, záhradkárstva a pobytu v prírode.


Predobjednajte si Samsung Galaxy S10 alebo S10+ a získajte skvelý darček

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové