Seriálové novinky podľa kníh, ktoré sa oplatí začať sledovať

Niektoré z nich sme čítali ako deti, iné sú knižnými bestsellermi posledných rokov.

Zrejme každý z nás sa aspoň raz sklamal filmovou adaptáciou obľúbenej knihy. Slabšia kvalita seriálového či filmového spracovania nemusí byť ale pravidlom. Vybrali sme seriály natočené podľa knižnej predlohy, ktoré si za krátky čas získali fanúšikov po celom svete.

Objavte novinky zo zahraničnej produkcie, ktoré zbierajú od kritikov pozitívne hodnotenia. A s novými dátovými paušálmi od O2 si môžete pár dielov pokojne pozrieť, bez obáv, že dáta za chvíľu prečerpáte.

Anne

Mladú bojovníčku Annu zo Zeleného domu si mnohí pamätáme z detstva. Príhody mladej siroty oslovili od roku 1908 niekoľko generácií. Debut spisovateľky Lucy Maud Montgomery najnovšie inšpiroval tvorcov Netflixu, ich seriálová Anna zbiera jednu pozitívnu recenziu za druhou. Divákov poteší najmä poriadna dávka humorných scén, ktorými sa najnovšie spracovanie odlišuje od známeho originálu.

Emerald City

Emerald City označujú kritici za mix seriálu Game of Thrones (Hra o tróny) s rozprávkou Čarodejník z krajiny OZ. Malá Dorotka je tento raz mladou ženou, nespokojnou so svojím životom, ktorá sa nechtiac dostane do magického sveta.

Big Little Lies

Seriál Big Little Lies láka najmä na hollywoodske hviezdy ako Nicol Kidman či Reese Witherspoon. Seriálové spracovanie knihy od autorky Liane Moriarty spája témy manželstva, vzťahov a materstva s vražednou zápletkou.

Vymeňte svoj paušál za O2 Dáta a pozerajte viac seriálov ako kedykoľvek predtým. Viac info.

Thirteen Reasons Why

Mysteriózna novinka od Netflixu sa môže zdať na prvý pohľad ako seriál pre násťročných, no nie je to žiadny prvoplánový príbeh lásky. Citlivá téma samovraždy s emotívne silným posolstvom. Taká je aj knižná predloha od autora Jaya Ashera, ktorú v slovenskej verzii nájdete pod názvom Mŕtve dievča neklame.

A Series of Unfortunate Events

Pre seriál natočený podľa knihy od Daniela Handlera predstavuje najväčší úspech jeho obsadenie. Obľúbený herec Neil Patrick Harris si zahral v temnom seriáli psychopata Grófa Olafa, strýka detí, ktoré prídu pri požiari o oboch rodičov. Záhadnou smrťou sa začína boj o rodinné dedičstvo medzi deťmi a zlým strýkom, počas ktorého sa začne vynárať mnoho nezodpovedaných otázok a rodinných tajomstiev.

Riverdale

Podobnosť s komiksovými postavami nie je v seriáli Riverdale náhodná. Tvorcovia sa inšpirovali obľúbenými hviezdami z komiksov Archie Comics. Život v meste Riverdale zmení zo dňa na deň záhadná vražda Jasonna Blossoma. Nenechajte sa odradiť tínedžerským obsadením, tento seriál v sebe skrýva poriadnu dávku napätia.

American Gods

Oceňovaný román anglického spisovateľa Neila Gaimana opäť ožíva. V seriáli sa spája tradičná mytológia, akú poznáme zo starých bájí, s modernou dobou. Dej sa odohráva v Amerike, kde medzi novými a starými bohmi vzniká krvavý boj.

Hlavnou postavou je Shadow Moon, ktorý putuje naprieč krajinou hľadajúc starých bohov, ktorí mu môžu dať návod, ako poraziť tých nových. Netuší však, že ako bodyguard sprevádza jedného z nich. Ak to znie ako prehnané fantasy, predstavte si novodobé božstvá v podobe závislostí na médiách, drogách a moderných technológiách.

Pozrite si svoj obľúbený seriál kdekoľvek

Odteraz už aj pozeranie seriálov online cez mobilné dáta nie je ničím nemysliteľným. Pokojne si pár dielov pozrite, hoci aj pri ceste autobusom či vlakom. Ak ste aj vy z tých, ktorí strávia viac času online, než s telefónom pri uchu, poďte si pozrieť ponuku nových dátových paušálov od O2 a už sa v ničom neobmedzujte.

Modré O2 Dáta

4 GBdát/mes.
15 €mes.
 • 72 € na zariadenie
 • 5 GB dát / mes.
 • Bez viazanosti
 • Volania zo SR a z ČR do EÚ 0,10 € / min.
 • 0,06 € / SMS
Skryť
Zobraziť viac
4 GB
 dát / mes.
+
72 €
na zariadenie
alebo
5 GB
dát / mes.
Navýšenie o 1 GB
za 3 €
Bez viazanosti
Volania zo SR a ČR do EÚ
0,10 € / min.
0,06 € / SMS
15 €
/ mes.

Strieborné O2 Dáta

8 GBdát/mes.
20 €mes.
 • 120 € na zariadenie
 • 10 GB dát / mes.
 • Bez viazanosti
 • Volania zo SR a z ČR do EÚ 0,10 € / min.
 • 0,06 € / SMS
Skryť
Zobraziť viac
8 GB
 dát / mes.
+
120 €
na zariadenie
alebo
10 GB
dát / mes.
Navýšenie o 1 GB
za 3 €
Bez viazanosti
Volania zo SR a ČR do EÚ
0,10 € / min.
0,06 € / SMS
20 €
/ mes.

Zlaté O2 Dáta

16 GBdát/mes.
30 €mes.
 • 168 € na zariadenie
 • 20 GB dát / mes.
 • Bez viazanosti
 • Volania zo SR a z ČR do EÚ 0,10 € / min.
 • 0,06 € / SMS
Skryť
Zobraziť viac
16 GB
 dát / mes.
+
168 €
na zariadenie
alebo
20 GB
dát / mes.
Navýšenie o 1 GB
za 3 €
Bez viazanosti
Volania zo SR a ČR do EÚ
0,10 € / min.
0,06 € / SMS
30 €
/ mes.

 

Potrebujete poradiť s výberom
programu O2 Dáta?

Nechajte nám vaše telefónne číslo,
my vám zavoláme v priebehu najbližšieho
pracovného dňa a ochotne vám pomôžeme
vybrať najvýhodnejšiu možnosť.

Ďakujeme. Zavoláme vám.
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

„Potešilo ma intuitívne ovládanie, krásne fotky a herný mód.” Lucia Šicková hodnotí nový Honor View20

Čím si Honor View20 získal spoluzakladateľku herného štúdia Pixel Federation?

Spoluzakladateľke herného štúdia Pixel Federation sme na skúšku požičali nový Honor View20. Aj keď sa Lucia Šicková považuje za skalnú fanúšičku Apple, vie si bez problémov predstaviť fungovanie s novinkou od Honoru. Očarili ju hlavne živé farby fotiek a ideálny hardvér na hry.

Prvé dojmy

Telefón je ľahší ako môj iPhone 8 a veľmi dobre sa drží v ruke. Na snímač odtlačkov na zadnej strane by som si zvykala ťažšie, ale viem si s ním v pohode predstaviť fungovanie, je to celkom prirodzené. Páči sa mi aj veľký displej, na ktorom okrúhly výrez nepôsobí rušivo.

Fotoaparát

Veľmi rada fotím a kvalita fotoaparátu ma potešila. Fotky majú pekné živé farby a aj keď zvyknem používať sofistikovanejšie nástroje na úpravu, s natívnym fotoeditorom sa dobre pracuje.

Čo na to O2 Guru Michal Kmeť?
Honor View20 nie je obyčajným duálnym fotoaparátom. Okrem veľmi kvalitnej 48 Mpx hlavnej kamery má aj senzor s technológiou Time of Flight, ktorá umožňuje mapovať objekty v 3D a následne ich meniť.”

Ovládanie

Používateľský zážitok je veľmi intuitívny. Napriek tomu, že som Apple človek, nemala som žiadne problémy s ovládaním. Zaujali ma aj netradičné gestá pomocou hánky na ruke.

Bavilo ma robiť hánkou písmená, ktoré mi otvárali moje najviac používané aplikácie. Nechala som si prednastavené písmeno C na otváranie fotoaparátu, k písmenu S som si priradila Slack a K mi otváralo kalendár.

Čo na to O2 Guru Michal Kmeť?
Mimoriadne intuitívne ovládanie má na svedomí nové Magic UI, ktoré prináša aj veľmi prispôsobiteľné ovládanie gestami a prepojenie s umelou inteligenciou. ”

Zobrazenie

Veľkou výhodou je možnosť pripojenia telefónu na väčšiu obrazovku. Či už pri práci, alebo pri video streamovacích appkách. Veľa cestujem a ako pracovný nástroj používam iPad, ktorého kópiou je zároveň môj telefón. Robím veľa prezentácii, takže možnosť preniesť menšie zariadenie na väčší displej je skvelé.

Hlavne ak k tomu pridáme super Split Screen funkciu, vďaka ktorej viem využívať dve appky súčasne.

Čo na to O2 Guru Michal Kmeť?
„Model Honor View20 má 6,4” All-view displej, vďaka ktorému je takmer celá predná strana venovaná len tomu, čo chcete vidieť. Výrez pre prednú kameru má len 4,5 mm a nepôsobí rušivo.”

Hry

Pre mňa sú na telefóne veľmi dôležité hry, mám ich vždy rozohratých niekoľko. Cením si možnosť spravovať všetky hry na jednom mieste aj prepnutie telefónu do herného módu.

Čo na to O2 Guru Michal Kmeť?
„Hoci tak na prvý pohľad nevyzerá, Honor View20 je aj výborným herným telefónom. Dokazuje to výkonný čip, unikátna technológia chladenia  alebo dodatočná wi-fi anténa umiestnená v strede telefónu. ”

Celkové hodnotenie

Honor View20 robí krásne fotky, má intuitívne ovládanie a dobre padne do ruky. Navyše sa veľmi rýchlo nabíja, 50 % baterky je nabitých približne za 30 minút. Aj keď sa mi to ako vernému iPhone používateľovi ťažko hovorí, viem si predstaviť, že by som tento telefón používala naďalej.

Lucia Šicková je spoluzakladateľkou Pixel Federation. Šíri osvetu o hrách a je presvedčená, že videohry sú dobrým vzdelávacím nástrojom. Je projektovou manažérkou iniciatívy Pixel Federation – Edufactory, ktorá si kladie za cieľ podporovať inovácie vo vzdelávaní na Slovensku a zároveň odovzdávať know-how v tejto oblasti.


Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové