Star Wars hrdina Kylo Ren bez masky. Aj v týchto filmoch hviezdil Adam Driver

Počas svojej filmovej kariéry už stihol predávať vysávače, schudnúť 20 kg, prejsť vojenským výcvikom aj vyštudovať Julliard.

Minulý rok v predvianočnom období sa do kín dostalo 8. pokračovanie série Star Wars s podtitulom Posledný Jedi. Už v 7. epizóde sa diváci mohli zoznámiť s nádejným učňom temnej strany Kylo Renom, ktorého si mohol každý detailne zapamätať vo chvíli, keď zabil svojho otca Han Sola.

Adam Driver, ktorý postavu Kyla Rena stvárňuje, v posledných rokov ukázal, že je kvalitným hercom hodným filmového plátna. Prevedčia vás o tom snímky, v ktorých si zahral.

Paterson

Foto: Mary Cybulsky – © Window Frame Films

Paterson je vodič autobusu v mestečku Paterson. Skutočnosť, že hlavnú rolu stvárnil Adam Driver, s priezviskom zodpovedajúcim postave, vraj dobre pobavila režiséra snímky Jima Jarmuscha, ktorý si ho vybral. Život vodiča Patersona sa točí okolo bežnej každodennosti a jednej neustále sa opakujúcej trasy v meste. Práve v tej dennodennej všednosti nachádza krásu, ktorá ho inšpiruje v písaní básní.


Jeho presným opakom je manželka Laura. Plná nápadov a snov vymýšľa nové projekty a vždy iným spôsobom maľuje ich psa. Film je dokonalou oddychovkou o tomto páre.

Užite si obľúbené filmy naplno s O2 TV v mobile.Nainštalujete si aplikáciu O2 TV v mobile.

Mlčanie

Foto: Paramount Pictures

Dvojica jezuitských kňazov sa v 17. storočí vyberú do Japonska nájsť svojho učiteľa, otca Ferreiru. V krajine v tom čase prebieha kruté prenasledovanie kresťanov, sprevádzané mučením a vraždami.

Adam Driver si v tomto filme zahral po boku Andrew Garfielda. Aby boli vo svojich postavách presvedčiví, zúčastnili sa pobytu v jezuitskom kláštore a naštudovali si podstatu tohto rádu. Adam dokonca pre svoju rolu schudol 20 kg. Dráma v režisérskom podaní Martina Scorseeseho prepája mlčanie aj napätie.

Logan Lucky: Miliónová lúpež

Foto: Claudette Barius – © Fingerprint Releasing

Trochu absurdná komédia nabitá smiešnymi scénami od začiatku do konca. Logan Lucky je príbeh 2 bratov s 3 rukami, ktorí nikdy nemali šťastie a nikto si ani nemyslí, že niekedy mať budú.

Dvojicu bratov Loganovcov dopĺňa Channing Tatum a zo starej školy im na pomoc prichádza nestarnúci Daniel Craig. Spolu podniknú rafinovanú lúpež a nikto netuší, ako to celé vlastne dopadne. Adam Driver si tu zahral mierne „natvrdlého“ brata bez ruky.

Hungry Hearts

Foto: imdb.com

Film na úvod pôsobí ako obyčajný romantický príbeh 2 mladých ľudí z iných kultúr, ktorí sa do seba náhle zamilujú, vezmú sa a majú dieťa. Dráma sa ale začína v momente, ako Mina privedie na svet svojho synčeka. Jej chorobná závislosť na čistote a odmietanie akéhokoľvek poradenstva a pomoci privádzajú chlapčeka do zdravotných ťažkostí a manžela na pokraj zúfalstva.

Adam Driver sa v úlohe manžela a otca v tomto filme predstavil už v roku 2014. Patrí skôr medzi klubovky a z Benátok si zaň odniesol ocenenie za najlepší herecký výkon.

Inside Llewyn Davis

Foto: StudioCanal

Skôr ako Adam Driver získal hlavné úlohy, mohli ho diváci vidieť v snímkach, kde dotváral rozmanitosť amerických charakterov. Bratia Coenovci ho v roku 2013 obsadili vo filme mapujúcom život mladého folkového speváka, ktorý chce preraziť vo svete hudby. Príbeh je to horko-smiešny a v hlavnej úlohe celým filmom putuje a spieva Oscar Isaac.


Áno, je to presne ten Oscar Isaac, ktorý v súčasnej trilógii Star Wars hrá drzého a ambiciózneho pilota hnutia Odporu Poe Damerona. A tak kým tu mu Adam Driver robil nápadité vokály, o pár rokov v galaxii veľmi veľmi ďaleko mu dýcha na krk ako mocný Kylo Ren.

Pozrite si dobrý film, nech ste kdekoľvek

Máte chuť na dobrý film? Nainštalujte si aplikáciu O2 TV v mobile a vychutnajte si tie najlepšie snímky a program viac ako 30 televíznych kanálov priamo vo svojom smartfóne.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Férová Nadácia O2 spúšťa nový grantový program. V rámci tohto ročníka, ktorý nesie názov Sloboda nie je samozrejmosť, podporí projekty, ktoré mladým približujú demokraciu a slobodu.

O2 pravidelne, už niekoľko rokov, pripomína udalosti 17. novembra 1989 a hodnoty s ním spojené. Tento rok k svojim aktivitám pridá aj grantovú výzvu Férovej nadácie O2. K 30. výročiu Nežnej revolúcie prerozdelí sumu 30 000 €.

Nadácia podporí projekty, ktoré mladým priblížia hodnoty slobody a demokracie

Tento ročník grantového programu Férovej nadácie O2 pod názvom Sloboda nie je samozrejmosť sa bude niesť v duchu 30. výročia Nežnej revolúcie. Férová nadácia podporí projekty, ktoré mladým ľuďom pripomenú a priblížia hodnoty slobody a demokracie sumou spolu až 30 000 €.

„O2 sa pripomínaniu hodnôt slobody a demokracie venuje systematicky už niekoľko rokov. Považujeme preto za prirodzené ísť tento rok ešte ďalej a pri príležitosti 30. výročia Novembra 89 chceme prostredníctvom Férovej nadácie O2 pomôcť takým verejnoprospešným a neziskovým projektom, ktoré sa snažia mladým ľuďom ukázať a vysvetliť význam týchto udalostí a hodnôt,“ hovorí Peter Gažík, generálny riaditeľ O2 Slovakia a predseda správnej rady Férovej nadácie O2.

„Nie sú totiž len historickým momentom, ale aj niečím, čo veľmi silno vplýva na našu prítomnosť a na to, že žijeme v slobodnej demokratickej krajine, kde sa nemusíme báť vyjadriť svoj názor, či už ide o jednotlivcov, alebo o značky,“ dopĺňa.

Podmienkou prihlásenia projektov je ich verejnoprospešný účel a zameranie na širokú cieľovú skupinu. Prihlásiť sa môžu inovatívne a kreatívne projekty, ktoré zaujímavým a invenčným spôsobom mladej generácii vysvetľujú udalosti Nežnej revolúcie a hodnoty, ktoré nám priniesla.

„Každoročne stojíme pred výzvou, ako upútať pozornosť generácie, ktorá novembrové udalosti nezažila a rovnako nemá skúsenosti ani s režimom pred rokom 1989, aby sme zdôraznili dôležitosť hodnôt, ktoré Nežná revolúcia priniesla. Rozhodli sme sa preto podporiť také projekty, ktoré budú schopné toto posolstvo prerozprávať mladým formou, ktorá im je najbližšia,“ približuje Tereza Molnár, šéfka komunikácie O2 Slovakia zodpovedná za Férovú nadáciu O2.

O grant sa môžu zapojiť projekty zamerané na vzdelávanie aj umenie

Projekty pritom môžu byť zamerané na rôzne oblasti, či už na inovatívne vzdelávanie, ktorému sa Férová nadácia O2 venuje už dlhodobo, ale aj na literatúru, na umenie, na hudbu či na technológie. „Fantázii sa medze nekladú a my vo Férovej nadácii O2 budeme veľmi radi, ak budeme môcť byť súčasťou mnohých skvelých projektov, ktoré vynikajú unikátnosťou či kreativitou,“ dodáva.

Aj tento rok bude projekty posudzovať Správna rada Férovej nadácie O2 v zložení Peter Gažík, Michal Meško a Juraj Vaculík.

„November 89 bol pre mňa jednou z rozhodujúcich životných etáp. Nie tým, že som sa stal jedným zo študentských lídrov, spoznal som fantastických ľudí, ktorí napriek strachu, obavám a s vedomím, že riskujeme úplne všetko si povedali, že už dosť a odmietli ďalej žiť v klamstve, neslobode a beznádeji,“ hovorí Juraj Vaculík, jeden zo študentských lídrov Nežnej revolúcie, v súčasnsoti úspešný podnikateľ, spoluzakladateľ AeroMobilu aj reklamnej agentúry Made by Vaculik a zároveň člen správnej rady Férovej nadácie O2.

„Tým, že sme neboli ticho a v priebehu pár dní sa k nám pripojili mnohé výrazné osobnosti a hlavne masy, umožnili, že posledných 30 rokov žijeme v omnoho lepších časoch, aj keď sme oprávnene nie vždy spokojní. A to je dobre, pretože sloboda nie je zadarmo, treba ju chrániť a kultivovať každodennými činmi, morálkou a správaním,“ hovorí o dôležitosti slobody v našich životoch.

Ako sa prihlásiť

Stojíte za zaujímavým projektom, ktorý mladým ľuďom pripomína a priblížuje hodnoty slobody a demokracie? Prihlášku do grantového programu môžete odovzdať prostredníctvom online formulára na www.o2.sk/sloboda do polnoci 30. júna 2019.

Pred podaním prihlášky odporúčame preštudovať si štatút grantového programu Sloboda nie je samozrejmosť na stránke Férovej Nadácie O2.


Vybrali sme 11 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Čítaj viac