Svetový moderný balet sa predstaví v Bratislave

Medzinárodný festival CHOREA 2017 prináša na Slovensko svetové tanečné súbory.

Bratislava čoskoro privíta hviezdy svetového moderného baletu. V dňoch 8. až 11. júna sa uskutoční Medzinárodný festival CHOREA 2017, na ktorom sa predstavia slovenskí taneční umelci z tých najlepších svetových baletných súborov: z Viedenskej štátnej opery, Michajlovského divadla v Petrohrade, Baletu Monte Carlo či Baletu Stuttgart.

Vyvrcholením podujatia bude galaprogram, kde sa pod vedením Jána Ďurovčíka predstaví výkvet slovenského moderného baletu – Slovenské divadlo tanca. Diváci si budú môcť vychutnať úryvok z celosvetovo úspešných titulov Vták ohnivák či Carmen.

Okrem našincov na domácom javisku vystúpi aj Ballet Finland, Chorvátske národné divadlo Split či súbor Laleget Danza z Mexico City.

Festival sa bude konať v Divadle Tower Stage (budova Tower 115 pri novej budove Slovenského národného divadla).

Prvé lístky na CHOREA 2017 v prednostnom predaji už teraz

Zákazníci O2 majú vďaka službe O2 Momenty jedinečnú príležitosť získať vstupenky na toto podujatie skôr ako ostatní. Stačí medzi 29. marcom (od 9:00) a 31. marcom (do 9:00) zadať svoje O2 telefónne číslo do tohto formulára.

Pošleme vám kód, ktorý vložíte pri kúpe vstupeniek cez Extra výhody a lístky na koncert budú vaše.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

7 očividných nezmyslov, ktoré sa šírili slovenským internetom

Príklady vtipných hoaxov, ktoré si aj na Slovensku získali značnú podporu.

Viaceré z nich su staré roky, no z času na čas, sa oprášia a šíria nanovo. Falošné a zmanipulované správy zdieľajú na internete tisíce ľudí, napriek tomu, že často ide o úplne očividné nezmysly. Na pobavenie sme vybrali niekoľko príkladov takýchto hoaxov, teda podvodných správ či dezinformácii, ktoré si aj na Slovensku získali značnú pozornosť.

Citáty Milana Lasicu

V poslednom čase sa mohlo zdať, že známy herec a dramatik Milan Lasica sa vo zvýšenej miere vyjadroval k dianiu na verejnosti. Nie je to však tak, jeho kredibilitu si veľmi radi požičiavali tí, ktorí chceli dať svojim nezmyslom punc serióznosti.

Solárne panely vyčerpávajú slnko

Keď do módy prišli obnoviteľné zdroje energií, solárnych elektrární a panelov na domoch začalo pribúdať ako húb po daždi. Možno si pamätáte, že v tom čase sa aj u nás šírila fáma, že solárne panely spotrebúvajú „nadmerné množstvo slnečnej energie” a prispievajú tak ku skorému koncu našej hviezdy. V jednom americkom mestečku to došlo až tak ďaleko, že miestni odmietli výstavbu solárnej elektrárne kvôli obavám, že okolité rastliny nebudú mať dostatok svetla na fotosyntézu.

Vec sa má v skutočnosti tak, že slnko má „palivo“ ešte na pár miliárd rokov, bez ohľadu na to, koľko solárnych panelov sa na Zemi nainštaluje.

Škrtanie čiarových kódov

Nová „iniciatíva” ktorá sa rozbehla na Facebooku v posledných týždňoch. Je založená na fáme, že čísla na čiarových kódoch negatívne ovplyvňujú kvalitu potravín. Recept je jednoduchý: škrtať kódy čiernou fixkou. “Škrtači čiarových kódov” tvrdia, že EAN kód obsahuje číslo 666, teda symbol Satana, ktorý sa pri načítaní do pokladne vypáli do výrobku či potraviny a spôsobí jej nízke energetické vibrácie.

Horčica chráni pred radiáciou

V roku 2003 sa Matejovce, mestská časť Popradu, zviditeľnili tým, že miestni obyvatelia si pred obavou z jadrovej vojny natierali strechy svojich domov horčicou. Panika sa rozšírila do takej miery, že z pultov lokálnych potravín zmizli všetky zásoby horčice. Po príchode televízneho štábu regionálnej televízie, už na obchodíku visel iba oznam: “Horčyca už nie je.”

Slovenčina – najťažší jazyk na svete

Konferencia jazykovedcov, nekonečné debaty, veľa výskumu. Výsledok? Slovenčina je najťažší jazyk na svete. Samozrejme, slovenská gramatika je náročná, no žiadny podobný rebríček nás takto „nekorunoval”.

Koniec sveta

Obľúbená téma samozvaných prorokov a hoaxová klasika. Apokalyptické správy sa objavujú každých pár rokov, väčšinou pripadnú na nejaký významný dátum. Náraz vesmírneho telesa, súdny deň, koniec mayského kalendára. Scenár je vždy rovnaký, vyvolať paniku, vytĺcť z toho nejaké peniaze a potom hľadať výhovorky. Ak by ste si chceli pozrieť, koľkokrát tento svet už nemal existovať, na Wikipedii nájdete celý zoznam (v angličtine).

Recyklované mlieko

Aj drobné číselká na spodku obalov od mlieka môžu s poriadnou dávkou fantázie spôsobiť poplach, ktorý medzi ľuďmi pretrval niekoľko mesiacov. Ak by ste škatuľu od mlieka otočili hore dnom, našli by ste tam reťazec čísel 12345. Ak jedno z nich chýbalo, znamenalo to, že toľkokrát bolo mlieko stiahnuté z predaja, prevarené, znovu prebalené a takto vrátené späť do regálov predajní. Vďaka tejto poplašnej správe si mnoho ľudí povedalo, že krabicové mlieko už nikdy viac nekúpia.

 

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Nezaťažia ani rozpočet, ani vaše ruky. Vybrali sme 4 ľahučké smartfóny, ktoré prekvapujú dizajnom aj vybavením

Čítaj viac

Čo všetko bolo v našej komunikačnej výbave vďaka technológiám a internetu? Pripravili sme nostalgickú jazykovú exkurziu

Čítaj viac

Zlepšite sa v cudzom jazyku cestou do práce. Vybrali sme 8 aplikácií, ktoré vás rozhovoria aj posilnia slovnú zásobu

Čítaj viac