Toto sú slovenskí hudobníci, ktorí úspešne prepájajú folklór s modernou hudbou

Slovenský folklór ožíva. Ľudová hudba predstavuje pre súčasných hudobníkov obrovskú inšpiráciu.

Mladí umelci a folklór predstavujú spojenie, ktoré počujeme z každej strany čoraz viac. Prepájať modernú tvorbu s tradíciami je síce horúcim trendom, no jednoznačne nasmerovaným tou správnou cestou. Slovenská scéna môže byť hrdá na hudobných tvorcov, ktorí vdychujú ľudovej hudbe nový život.

novými dátovými paušálmi od O2 môžete počúvať domácu hudobnú tvorbu kdekoľvek bez obmedzovania. Toto sú šikovní Slováci, pre ktorých je folklór obrovskou inšpiráciou. Čo hovoríte na ľudovú hudbu v modernom vyhotovení?

Miriam Kaiser

Od klasickej hudby, cez popové tóny až po jemnú elektroniku s prvkami folklóru. Hoci Miriam Kaiser tvorí hudbu už nejaký ten rok, mnohí o nej budú počuť zrejme po prvý raz. Spievajúca hustlistka, ako ju v hudobných vodách prezývajú, má na konte dva albumy a jej piesne ozvláštňujú napríklad aj netypické nástroje, ako je čembalo či harfa.

Ľudové Mladistvá

Po oceneniach Radio Head Awards sa Ľudové Mladistvá dostali do povedomia verejnosti raketovou rýchlosťou. Sympatická kapela z Bratislavy spája jazz, folklór aj ľudový spev. Dnes sa môžu pochváliť oceneniami v hudobných súťažiach či vystúpením na Bratislavských Jazzových Dňoch. Rozbehnutý projekt Martina Štefánika priniesol sviežu hudobnú zmes na slovenskú scénu.

Vymeňte svoj paušál za O2 Dáta a počúvajte viac hudby ako kedykoľvek predtým. Viac info.

Banda

Na hudobnej scéne sú už nejaký ten rok. Za ten čas sme ich mohli vidieť vystupovať napríklad aj na festivaloch Pohoda či Východná. Svoju tvorbu pravidelne prezentujú aj v zahraničí. Šesťčlenná kapela Banda čerpá vo svojej tvorbe z dôverného poznania ľudovej tradície. Okrem folklórnej hudby a rytmu oživujú svoje piesne aj štipkou ľudového nárečia.

Katarína Máliková

Nežné žieňa z Horehronia zahviezdilo na tohoročných Radio Head Awards, odkiaľ si odnieslo hneď tri ocenenia. Mladá pesničkárka očarila albumom Pustvopol, ktorý je umeleckým zážitkom na prvé počutie. S neprehliadnuteľným talentom vkladá Katarína do svojich piesní okrem folklóru a skladateľského remesla aj kus života mladej ženy vo veľkomeste.

Hanka Gregušová

Hoci naša domáca jazzová hviezda Hanka Gregušová zbierala skúsenosti priamo na jazzovej scéne v New Yorku, na slovenskú ľudovú hudbu nedá dopustiť. Na jej druhom albume Essence môžeme počuť folklór a jazz v netradičnom prepojení. Album vznikol v spolupráci s cimbalovkou pod vedením jedného z našich najlepších huslistov – Ivana Heráka.

Objavujte domácu hudobnú tvorbu kdekoľvek

Odteraz už aj počúvanie hudby online cez mobilné dáta nie je ničím nemysliteľným. Pokojne si doprajte celé hodiny slovenskej hudby. Ak ste aj vy z tých, ktorí strávia viac času online ako s telefónom pri uchu, poďte si pozrieť ponuku nových dátových paušálov od O2 a už sa v ničom neobmedzujte.

Modré O2 Dáta

4 GBdát/mes.
15 €mes.
 • 72 € na zariadenie
 • 5 GB dát / mes.
 • Bez viazanosti
 • Volania zo SR a z ČR do EÚ 0,10 € / min.
 • 0,06 € / SMS
Skryť
Zobraziť viac
4 GB
 dát / mes.
+
72 €
na zariadenie
alebo
5 GB
dát / mes.
Navýšenie o 1 GB
za 3 €
Bez viazanosti
Volania zo SR a ČR do EÚ
0,10 € / min.
0,06 € / SMS
15 €
/ mes.

Strieborné O2 Dáta

8 GBdát/mes.
20 €mes.
 • 120 € na zariadenie
 • 10 GB dát / mes.
 • Bez viazanosti
 • Volania zo SR a z ČR do EÚ 0,10 € / min.
 • 0,06 € / SMS
Skryť
Zobraziť viac
8 GB
 dát / mes.
+
120 €
na zariadenie
alebo
10 GB
dát / mes.
Navýšenie o 1 GB
za 3 €
Bez viazanosti
Volania zo SR a ČR do EÚ
0,10 € / min.
0,06 € / SMS
20 €
/ mes.

Zlaté O2 Dáta

16 GBdát/mes.
30 €mes.
 • 168 € na zariadenie
 • 20 GB dát / mes.
 • Bez viazanosti
 • Volania zo SR a z ČR do EÚ 0,10 € / min.
 • 0,06 € / SMS
Skryť
Zobraziť viac
16 GB
 dát / mes.
+
168 €
na zariadenie
alebo
20 GB
dát / mes.
Navýšenie o 1 GB
za 3 €
Bez viazanosti
Volania zo SR a ČR do EÚ
0,10 € / min.
0,06 € / SMS
30 €
/ mes.

 

Potrebujete poradiť s výberom
programu O2 Dáta?

Nechajte nám vaše telefónne číslo,
my vám zavoláme v priebehu najbližšieho
pracovného dňa a ochotne vám pomôžeme
vybrať najvýhodnejšiu možnosť.

Ďakujeme. Zavoláme vám.
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Video: Stihne asistent jazdy vždy zabrzdiť?

Rasťo Chvála pripravil sériu videí, ktoré z vás spravia lepšieho vodiča. Tentoraz sa zameriava na to, že hoci asistenčné služby šoférovi jazdu uľahčia, nedokážu ho úplne nahradiť.

Motoristický novinár Rasťo Chvála v rámci seriálu Chvála bezpečnej jazde prináša vodičom nielen cenné rady, ale aj skvelé zľavy v rámci O2 Extra výhod. Kým v prvom videu otestoval, čo sa môže stať, ak nemáte správne obuté kolesá, v druhom dokazuje, že aj pri použití asistenčných vychytávok sa treba plne sústrediť na cestu a nie na mobil.

Jazdite zodpovedne a využite špeciálnu ponuku O2 Extra výhod. Viac informácií

„Oči stále na ceste.“ Tak znie heslo, ktorého by sa mal podľa Rasťa Chválu držať každý zodpovedný vodič. Pozrite si, čo sa mu stalo, keď počas jazdy nedával pozor:

Prečítajte si: 5 rád, ako sa správať v zápchach

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a získať skvelé zľavy na tankovanie, servis automobilu aj praktické príslušenstvo. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


Vybrali sme 11 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Čítaj viac