Legendárne filmy, v ktorých hrali obľúbené postavy roboti

Roboti všetkých tvarov, veľkostí, inteligencie aj významu dokázali z mnohých filmov a seriálov urobiť skutočné chuťovky, na ktoré sa nezabúda.

Roboti majú vo filme pevné miesto už desiatky rokov. Od vypočítavých zabijakov bez citu, cez ochrancov ľudstva, roztomilých a charizmatických parťákov až po dekadentných bohémov. Získali si srdcia divákov a v mnohých prípadoch sa stali kultovými postavami, bez ktorých si mnohé filmy a seriály vôbec nedokážeme predstaviť. Tu je prehľad tých najvýnimočnejších.

Johnny 5 (Číslo 5 žije)

Každý kto videl film Číslo 5 žije si Johnnyho okamžite zamiloval. Predstavoval armádneho robota, ktorý sa “pokazil” – začal si sám seba uvedomovať a cítiť. Napriek tomu, že je jeho zjav vskutku robotický, dokázal byť zábavný, správne bláznivý a hlavne ľudskejší ako mnohí ľudia.

T-800 (Terminátor 1, 2)

Model T-800 v podaní Arnieho Schwarzeneggera patrí k absolútnym kultom akčného sci-fi. Neľútostný kyborg vyslaný v čase, ktorý má za úlohu zlikvidovať budúceho vodcu (Johna Connora) odporu ľudí proti strojom, ktorý nakoniec zmení strany. Arnold povie v každom dieli Terminátora len zopár viet, no každá z nich má cenu zlata. „Hasta la Vista, baby!“

Wall-E (Wall-E)

Wall-E (Waste Allocation Load Lifter — Earth Class), patrí k najroztomilejším robotom, akí kedy boli zachytení na filmovom plátne. Tento samotár, ktorý s nevyčerpateľným entuziazom čistí planétu Zem od odpadu, síce nedokáže rozprávať, no dokáže cítiť a samostne myslieť. Tým úspešne narúša nalinkovaný systém, vďaka čomu sa mu nakoniec podarí ľudstvo vrátiť domov.

R2D2 (Hviezdne Vojny)

Hviezdne Vojny by bez tohto modro-sivého sympaťáka prišli o veľa. R2D2 má totiž charizmy na rozdávanie. Je neuveriteľne šikovný, odvážny, dokáže sa prispôsobiť novým situáciám a hlavne zaručene vytiahne z „priekaku“ permanentne bedákajúceho parťáka s označením C3PO. O hlavných hrdinoch ani nehovoriac. Skrátka, R2 je jedným z najcoolovejších robotov filmovej histórie.

Bender (Futurama)


Bender zo seriálu Futurama absolútne vybočuje zo štandardnej predstavy o robotoch. Pije, fajčí, gembluje, miluje rýchle dopravné prostriedky a povoľné ženy. Je to starý cynik, čo si rád vyhodí z kopýtka a urobí všetko preto, aby náhodou nemusel pracovať, alebo nebodaj využiť svoje schopnosti na niečo dobré. Tento štýlový povaľač s hlasom Joea Cockera rozhodne patrí k najvýnimočnejším robotom na televíznej obrazovke.

Sonny NS-5 (Ja, robot)

Sonny je príkladom dokonalého robota humanoida. Okrem toho, že je rýchlejší, silnejší, inteligentnejší ako ktorýkoľvek človek má tiež naviac jeden malý detail. Tým je vedomie a schopnosť nezávisle sa rozhodovať. Práve vďaka tomu je jedinou šancou ľudstva pred zotročením umelou inteligenciou.

HAL 9 000 (2001: Vesmírna odysea)

Robotická logika pozostávajúca iba z nekonečného radu jednotiek a núl, to je umelá inteligencia s názvom HAL 9 000. Tá by mala byť neomylná, lenže akosi prestane správne fungovať. Posádka ju chce vypnúť, no stroj vyhodnotí situáciu trošku inak. Odstráni posádku, aby splnil misiu a vytýčený cieľ. Stanley Kubrick a vysoká škola svetovej kinematografie.

Optimus Prime (Transformers)

Vznešený vodca Autobotov, ktorý je stelesnením rešpektu, úcty, sily, spravodlivosti a morálky. Jedným slovom plnohodnotný líder, ktorý stojí na strane utláčaných a nerobí mu problém sa preň nich obetovať. Robot, ktorý je pre mnohých príťažlivým vzorom a to aj bez toho, aby sršal prvoplánovým humorom.

Pozrite si svoj obľúbený film kdekoľvek

Odteraz už aj pozeranie filmov online cez mobilné dáta nie je ničím nemysliteľným. Ak ste aj vy z tých, ktorí strávia viac času online, než s telefónom pri uchu, poďte si pozrieť ponuku nových dátových paušálov od O2 a už sa v ničom neobmedzujte.

Modré O2 Dáta

4 GBdát/mes.
15 €mes.
 • 72 € na zariadenie
 • 5 GB dát / mes.
 • Bez viazanosti
 • Volania zo SR a z ČR do EÚ 0,10 € / min.
 • 0,06 € / SMS
Skryť
Zobraziť viac
4 GB
 dát / mes.
+
72 €
na zariadenie
alebo
5 GB
dát / mes.
Navýšenie o 1 GB
za 3 €
Bez viazanosti
Volania zo SR a ČR do EÚ
0,10 € / min.
0,06 € / SMS
15 €
/ mes.

Strieborné O2 Dáta

8 GBdát/mes.
20 €mes.
 • 120 € na zariadenie
 • 10 GB dát / mes.
 • Bez viazanosti
 • Volania zo SR a z ČR do EÚ 0,10 € / min.
 • 0,06 € / SMS
Skryť
Zobraziť viac
8 GB
 dát / mes.
+
120 €
na zariadenie
alebo
10 GB
dát / mes.
Navýšenie o 1 GB
za 3 €
Bez viazanosti
Volania zo SR a ČR do EÚ
0,10 € / min.
0,06 € / SMS
20 €
/ mes.

Zlaté O2 Dáta

16 GBdát/mes.
30 €mes.
 • 168 € na zariadenie
 • 20 GB dát / mes.
 • Bez viazanosti
 • Volania zo SR a z ČR do EÚ 0,10 € / min.
 • 0,06 € / SMS
Skryť
Zobraziť viac
16 GB
 dát / mes.
+
168 €
na zariadenie
alebo
20 GB
dát / mes.
Navýšenie o 1 GB
za 3 €
Bez viazanosti
Volania zo SR a ČR do EÚ
0,10 € / min.
0,06 € / SMS
30 €
/ mes.

 

Potrebujete poradiť s výberom
programu O2 Dáta?

Nechajte nám vaše telefónne číslo,
my vám zavoláme v priebehu najbližšieho
pracovného dňa a ochotne vám pomôžeme
vybrať najvýhodnejšiu možnosť.

Ďakujeme. Zavoláme vám.
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Video: Ako počas jazdy zvládnuť krízovú situáciu

Rasťo Chvála pripravil sériu videí, ktoré z vás spravia lepšieho vodiča. Tentoraz sa pozrel na to, ako zvládnuť krízovú situáciu, v rámci ktorej treba nečakane zabrzdiť a vyhnúť sa prekážke.

Motoristický novinár Rasťo Chvála v rámci seriálu Chvála bezpečnej jazde prináša vodičom nielen cenné rady, ale aj skvelé zľavy v rámci O2 Extra výhod. V tomto videu sa zameral na vodičov, ktorí so šoférovaním ešte len začínajú alebo už dlhšie nešoférovali, a ukazuje, ako zvládnuť neočakávané situácie.

Jazdite zodpovedne a využite špeciálnu ponuku O2 Extra výhod. Viac informácií

Sám má najazdených viac ako dva milióny kilometrov a tisíce za volantom pretekárskeho auta a rád učí ľudí šoférovať. V tejto časti seriálu si sadol na sedadlo spolujazdca a za volant pustil svoju dcéru.

Pozrite si video plné šikovných rád aj s praktickým testom, ktorý ukazuje, ako auto reaguje v krízovej situácii:

Páčilo sa vám toto video? Pozrite si ďalšie:

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a získať skvelé zľavy na tankovanie, autoškolu aj kondičné jazdy. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac

Fotografka radí, ako aj v noci urobiť dobré fotky so smartfónom

Čítaj viac

Notebook na dovolenke netreba, ak máte jeden z týchto 6 tabletov

Čítaj viac