Pretože nám záleží | O2 Pretože nám záleží | O2

6 hier, vďaka ktorým sa upokojíte a zbavíte stresu z práce

Aj hry môžu pomôcť zbaviť sa stresu počas vysokého pracovného nasadenia. V rámci druhej časti seriálu O 5 % lepší život vám prinášame šesticu, s ktorou sa vám to zaručené podarí.

Jednou z ciest, ako sa upokojiť, je meditácia. Ak sa na ňu ale necítite, ponúkame vám výber hier, ktoré vás príjemne upokoja a zároveň trocha precvičia váš mozog.

1. Infinity Loop

(zadarmo, iOS, Android)

Ak ste niekedy skúsili antistresové omaľovánky, toto je hra pre vás. Nič nemusíte maľovať, vašou úlohou je však vyskladať pekné nekonečné obrázky.

2. Viridi

(zadarmo, iOS, Android)

Áno, odporúčame vám v mobile pestovať kaktusy. Áno, je to menej napínavá verzia Tamagoči. Áno, väčšinou sa v tejto hre nič nedeje a kaktusy rastú rovnako pomaly ako v skutočnosti.

A napriek tomu je to fascinujúca hra, ku ktorej sa budete často vracať, pretože z vašej malej záhradky ide príjemný pokoj.

3. Auralux

(zadarmo, iOS, Android)

Strategické hry si skôr spájame s akciou a napätím ako upokojením. Auralux (aj jej výborné pokračovanie) je výnimkou. Vaša modrá planéta sa rozrastá a pomaly ňou útočíte na svoje okolie. Hra má jednoduché pravidlá, vďaka ktorým o sebe rýchlo zistíte, že máločo vám viac spríjemní deň ako ovládnutie vesmíru.

4. Monument Valley

(platená, iOS, Android, Windows Phone)

Logická hra s krásnou grafikou a kultovým statusom. V seriáli House of Card je jej hráčom aj americký prezident a je ňou očarený natoľko, že  do svojho tímu najme človeka, ktorý by do nej písal texty.

Ak ste nikdy nezaplatili za jedinú hru na mobil, táto by mala byť prvá.

5. Splice

(platená, iOS, Android)

Zahrajte sa na vedca a snažte sa pochopiť, ako funguje všetko okolo nás. Pred sebou máte mikrosvet a vašou úlohou je usporiadať bunky do želaného vzorca. Hra vás núti experimentovať a byť zvedavý, preto vám nestačí len racionálne myslenie, ale aj trpezlivosť.

6. Samorost 3 

(platená, iOS, Android)

Nikto nevie vytvoriť také pekné fiktívne svety ako české herné štúdio Amanita Design. Hrali ste už niekedy Machinarium? Alebo ste už videli film Kuky se vrací? Aj to je ich práca. Hra Samorost je už tretím pokračovaním kultovej série.

Ich hry vôbec nie sú lacné, ale za ten očarujúci zážitok určite stoja.

Zbaviť sa stresu hrami nie je jediná možnosť, ako mať život o trochu lepší. Ďalšie nápady vám postupne predstavíme v našom magazíne aj na Facebooku O2.

Aby vašu hru neprerušilo slabé pripojenie

Poznáte ten nepríjemný pocit, keď vám hru neustále prerušuje točiace sa koliesko upozorňujúce na slabé pripojenie?

S najrýchlejším mobilným internetovým pripojením na Slovensku 4G LTE od O2 naň môžete nadobro zabudnúť.

Aby ste si mohli vysokorýchlostný internet od O2 užiť naplno, potrebujete telefón alebo tablet s podporou 4G LTE a 4G LTE SIM kartu. Viac informácií nájdete na www.o2.sk/4GLTE.

Páčil sa vám článok?
12345
Loading...

Páči sa vám, čo práve čítate?

Rôzne pohľady na celospoločenské otázky, vzťahy aj duševné zdravie a pohyb, popkultúru či technológie si môžete nájsť v mailovej schránke každý druhý týždeň.

Kedy používať mobil menej a kedy naopak viac? Skúste tieto tipy

V seriáli O 5 % lepší život sme vám postupne predstavili drobné „zlepšováky“, ktoré môžu váš život zmeniť k lepšiemu. V poslednej časti si zhrnieme, kedy by mal mať telefón zelenú a kedy by mal naopak ostať bokom.

Hoci je mobil v našich životoch už desaťročia, ešte stále objavujeme, ako nám môže zmeniť život. Niekedy ho právom neznášame. A niekedy by nám vedel pomôcť viac, keby sme ho vedeli lepšie využívať.

V našom seriáli O 5 % lepší život sme vám postupne ukázali niekoľko situácií, v rámci ktorých je dobré mobil radšej odložiť, ale aj presne naopak, teda situácie, v rámci ktorých by vám mal pomôcť. Pripomeňme si tie najzaujímavejšie z nich:

Kedy mobil odložiť

1. Pred spánkom

Obrazovka mobilu vyžaruje modré svetlo, v dôsledku ktorého je náš spánok menej kvalitný. Odporúčame teda buď jednoducho pred spánkom dať prednosť knihe, alebo si aspoň na mobile nastaviť filter modrého svetla.

2. Na poradách

Nielenže je ťukanie do mobilu počas porád neslušné a otravné, podľa jedného výskumu ľudia vďaka internetu majú pocit, že sú múdrejší, ako reálne sú.

Ak teda idete na dôležitú poradu, náš tip znie jednoducho: Nič si predtým negooglite a mobil ignorujte. Reálnejšie tak dokážete odhadnúť svoje vedomosti a schopnosti.

Prečítajte si: 24 rýchlych tipov, ako urobiť viac práce za kratší čas.

3. Keď sa potrebujete sústrediť

Schopnosť sústrediť sa sa dá cvičiť. Jedným z takýchto cvičení je napríklad aj meditácia. Nie je to žiadna modlitba, len taká súťaž s mozgom, ktorá má vedecky dokázané benefity – okrem lepšieho sústredenia napríklad aj lepšie vyrovnávanie sa so stresom.

Meditovať sa dá aj s mobilom a na začiatku vám v tom vie pomôcť aj aplikácia, ale cieľom by malo byť to, aby ste na to mobil vôbec nepotrebovali.

4. Keď ste závislí

Podľa jednej štúdie sú na mobile závislí tí ľudia, ktorí otvoria aplikácie viac ako 60-krát za deň. Ak medzi nich patríte, odporúčame mobil odložiť.

A kedže vieme, že sa to ľahšie píše, ako naozaj robí, odporúčame vám stiahnuť si aplikácie, ktoré s tým pomôžu.

Kedy mobil používať viac

1. Keď chcete lepšie vnímať svet naokolo

Rutina nás často zaslepuje. Chodíme po tých istých chodníčkoch každý deň a prestávame si všímať zaujímavé veci okolo seba.

Mobil je preto skvelý pre všetkých zvedavcov, ktorí sa chcú pozrieť na svet okolo seba novým pohľadom.

2. Aby ste si predĺžili život

Znie to možno neuveriteľne, ale čas je ilúzia, ktorú vytvára mozog. Preto sa tie okamihy, ktoré ste mali plné nových zážitkov a využívali ste ich na učenie, neskôr zdajú byť dlhšie ako tie, počas ktorých ste nič nenaučili.

Ak sa teda každý deň počas cesty do práce niečo naučíte, pocitovo vám to v spomienkach predĺži život. Naozaj. A na učenie sa na cestách je mobil ideálny.

3. Keď sa potrebujete sústrediť

Vieme, o niečo vyššie sme písali, že ak sa chcete sústrediť, tak mobil treba odložiť. Všetko je ale vždy komplikovanejšie a mobil sa dá použiť aj na to, aby ste si pustili relaxačnú hudbu alebo kvalitný šum. A pri oboch sa výborne sústredí.

Našli by sme ešte veľa príkladov situácií, kde používanie mobilu nie je jednoznačné. Technológie vždy veľa prinášajú a mnohé v tej chvíli aj berú.

Dôležité je však toto: vždy by ste mali vy ovládať svoj mobil, nie on vás.

Nájsť tú správnu hranicu medi tým, v ktorých momentoch telefón používať viac, a v ktorých naopak menej znamená žiť o trochu lepšie a plnohodnotnejšie.

Páčil sa vám tento článok? Máme pre vás ďalšie:

Páčil sa vám článok?
12345
Loading...

Páči sa vám, čo práve čítate?

Rôzne pohľady na celospoločenské otázky, vzťahy aj duševné zdravie a pohyb, popkultúru či technológie si môžete nájsť v mailovej schránke každý druhý týždeň.