Nestíhate si prečítať zaujímavé články? Odložte si ich na neskôr

Aj vy denne narazíte na množstvo zaujímavých článkov, ktoré si ale nestíhate hneď prečítať? V rámci nášho seriálu O 5 % lepší život sme pre vás vybrali dva šikovné spôsoby, ako sa k nim neskôr vrátiť.

Na internete je obrovské množstvo zaujímavých článkov, ale keď na ne natrafíte, málokedy máte aj čas poriadne si ich prečítať.

Samozrejme, všetky si môžete uložiť do záložiek prehliadača a vrátiť sa k nim neskôr, my však ponúkame dve šikovnejšie riešenia.

1. Ukladanie obsahu na Facebooku

Už je to pár mesiacov, čo Facebook predstavil novú funkciu, ktorú nájdete v jeho mobilných aplikáciách aj na webe.

Aby ste si vami vybraný príspevok mohli pozrieť neskôr, postačí kliknúť na šípku vpravo hore a z možností vybrať „Uložiť“ alebo v angličtine „Save link“.

Príspevok potom nájdete na webe v ľavom menu a v prípade aplikácie zase v základnom menu.

Takéto ukladanie obsahu má v porovnaní so záložkami jednu veľkú výhodu – aj keď vy na odkaz zabudnete, Facebook má lepšiu pamäť a bude vám ho pripomínať v rámci nového obsahu.

2. Aplikácia Pocket

Druhou šikovnou pomôckou je aplikácia Pocket, ktorá je pre náročných čitateľov takmer nevyhnutnosť. Okrem toho, že funguje na všetkých predstaviteľných aj nepredstaviteľných platformách, má aj veľmi pokročilé funkcie.

Určite odporúčame stiahnuť si Pocket pre váš počítačový prehliadač. Objaví sa vám v ňom ikona, pomocou ktorej si budete články ukladať.

A článok sa okamžite objaví aj vo vašom mobile.

Pocket zároveň rozpozná váš vkus a poradí vám ďalšie dobré články a videá, ktoré zaujímajú ľudí ako vy.

Aplikácia je prepojená s tisíckami ďalších, vďaka čomu si môžete nechať články priamo posielať do čítačky kníh alebo každý týžden vytvoriť noviny pre svojich známych a automaticky im ich posielať.

Ukladanie zaujímavých informácií nie je jedinou možnosťou, ako mať život o trochu lepší. Ďalšie šikovné nápady postupne uverejníme v našom magazíne aj na Facebooku O2.

Vychutnajte si odložené články naplno

Chcete si odložené články naozaj vychutnať a nebojovať s ich pomalým načítavaním?

Stavte na vysokorýchlostný internet 4G LTE od O2, ktorý predstavuje najrýchlejšie internetové pripojenie na Slovensku.

Aby ste si mohli internet od O2 užiť naplno, potrebujete telefón alebo tablet s podporou 4G LTE a 4G LTE SIM kartu. Viac informácií nájdete na www.o2.sk/4GLTE.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

O2 má najširšiu sieť a už vyše 90 % pokrytie 4G LTE

Signál 4G LTE operátora je dostupný už pre viac ako 90 % obyvateľov a 2G sieť vďaka rozšíreniu národného roamingu dosiahne pokrytie vyše 99,8 %.

Čo sa O2 v rozširovaní siete podarilo:

  • O2 ako prvý operátor dosiahol hranicu 90% pokrytia 4G LTE, pričom pred dvomi rokmi to bolo iba 25 %. Vďaka masívnym investíciám a výstavbe v uplynulých rokoch pribudlo takmer 1 400 novopokrytých lokalít.
  • V apríli spustilo prevádzku bezdrôtového pevného internetu na doma na báze technológie LTE TDD pre viac ako 300 tisíc domácností v prevažne ťažko dostupných lokalitách.
  • Od októbra pocítia zákazníci O2 aj komfort najširšej 2G siete vďaka pridaniu nového partnera v národnom roamingu.
  • Okrem obývaných lokalít sa v O2 sústredili aj na pokrývanie diaľnic a rýchlostných ciest.

„Ešte lepšou správou pre našich zákazníkov je však to, že výstavba pokračuje aj naďalej, pretože celá snaha s budovaním našich sietí mieri práve na čo najlepšiu zákaznícku skúsenosť s O2 v každej oblasti,“  uviedol Peter Gažík, generálny riaditeľ O2.

Najširšou bude aj 2G sieť

Za posledné dva roky O2 zvýšilo mieru pokrytia na súčasných 97,9 %. Svojim zákazníkom však od októbra ponúkne opäť ešte vyšší komfort. „V rámci plynulého prechodu na poskytovanie služieb výlučne vo vlastnej sieti a na dosiahnutie čo najväčšieho komfortu sprístupňujeme od októbra pre zákazníkov nachádzajúcich sa mimo pokrytia O2 siete aj sieť Orange Slovensko,“ doplnil Peter Gažík. Prevádzka sa bude týkať poskytovania 2G hlasových a dátových služieb v režime národného roamingu. Zároveň ostáva v platnosti aj dohoda o poskytovaní národného roamingu so spoločnosťou Slovak Telekom. Svojim zákazníkom tak O2 bude môcť poskytnúť komfort najširšej 2G siete.

O2 zvyšuje aj pokrytie domácim internetom

K dnešnému dňu je na báze technológie LTE TDD na frekvenciách 3,5 GHz a 3,7 GHz pokrytých viac ako 300 tisíc domácností v 580 obciach vo všetkých 79 okresoch Slovenska.

Táto technológia spolu so službou O2 Internet na doma ponúka vysokú prenosovú rýchlosť až do 128 Mbps, stabilné pripojenie bez výpadkov a vplyvu počasia a jednoduchú a bezplatnú inštaláciu. Ďalšou výhodou je šírenie vzduchom, teda nie je potrebné kopať káble, ani inštalovať komplikované zariadenia, preto je táto technológia ideálnym riešením aj pre obce, ktoré sú dnes bez rýchleho internetu, tzv. biele miesta.

Kompatibilita zariadení a SIM kariet v 4G LTE sieti

Koncom augusta tohto roka dosiahol podiel smartfónov v sieti O2 až 60 %. K uvedenému dátumu dosiahol podiel LTE telefónov 42 %. Podiel LTE SIM kariet predstavuje 75,4 %, pričom prioritou O2 je výmena všetkých SIM kariet nepodporujúcich technológiu LTE.

Máte záujem o prenos čísla?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo
a budeme vás kontaktovať.
Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme vám
v priebehu najbližšieho pracovného dňa.
Ďakujeme. Zavoláme vám.

 


Lifetech: Čo je nové