5 podnikateľských predsavzatí, s ktorými môžete začať hneď

Ak rozmýšľate, do čoho sa tento rok pustíte, skúste tieto tipy.

Či už ste v osobnom živote fanúšikom novoročných predsavzatí alebo nie, v podnikaní je vždy čo zlepšovať. Možností je toľko, že niekedy je ťažké rozhodnúť sa, s čím začať skôr. Pomôcť vám môže týchto päť tipov.

Vylepšiť webstránku

Aj malé úpravy dokážu priniesť lepšie výsledky. Webstránka býva často miestom prvého kontaktu so zákazníkom, preto by mala zanechať čo najlepší dojem. Nemusí to byť hneď dizajnérsky skvost. Stačí, keď bude prehľadná, dobre čitateľná, bez gramatických chýb. Skrátka, cesta užívateľa k informácii, ktorú hľadá, musí byť čo najjednoduchšia.

Skúste poprosiť známeho alebo niekoho z rodiny, aby sa zahral na zákazníka a pomohol nájsť slabé miesta.

Ak chcete podrobnejší report, čo sa dá na vašom webe zlepšiť, vyskúšajte online nástroj Nibbler. Ohodnotí web zo všetkých strán a upozorní na technické aj obsahové nedostatky.

Ponúknuť viac možností platenia

Platobné karty, mobilné platby, PayPal či virtuálne meny. Každý zákazník môže preferovať iný spôsob platby, preto čím viac možností, tým väčšia šanca uskutočniť predaj. Uľahčiť nákup tovarov sa vždy oplatí. Ak si nie ste istí zmysluplnosťou tohto kroku, potvrdiť si to môžete zákazníckym prieskumom.

Strážiť cashflow

Aj dobre fungujúca zisková firma môže byť niekedy vystavená riziku, že v danom mesiaci bude musieť zaplatiť viac peňazí, než zarobí. Aby ste mali neustále prehľad o svojich financiách spravte si cash flow projekciu na celý rok, ktorú budete robiť vždy pre nasledujúci mesiac. Zistíte tak, či je vhodný čas na nákupy a investície alebo to, či sa budete musieť viac zamerať na propagáciu a zvyšovanie predaja.

Naučiť sa delegovať

Ten, kto začína od nuly, má vo firme prehľad aj o najmenších detailoch a často je jedinou osobou, ktorá rozhoduje. Keď sa firma rozbehne, zaručene príde čas, keď to bude na jedného priveľa. Presunutím časti úloh získate viac času na dôležitejšie veci, ktoré treba na zabezpečenie neustáleho toku príjmov firmy.

Vzdať sa kontroly je pre veľa ľudí ťažké. Preto môžete začať postupne, s presúvaním niekoľkých každodenných úloh na spoľahlivého zamestnanca. Ak to zvládne, pridajte nové úlohy a zapojte ďalších.

Viac relaxovať

Podmienkou pre dobré výkony je kvalitný oddych. Myseľ sa potrebuje vzdialiť od práce, preto si každý deň nájdite chvíľu času na relax bez telefónu, emailov alebo notifikácií. Zlepšíte svoju koncentráciu a produktivitu, nehovoriac o tom, že ten, kto si vie po práci dobre oddýchnuť, má z nej lepší pocit.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.


5 najväčších atrakcií Pienín, ktoré by nemal vynechať žiaden turista

Územie Pienín je našim najmenším, no zato možno najkrajším národným parkom. Ak tento malebný kúsok Slovenska navštívite, týchto päť atrakcií si rozhodne nenechajte ujsť.

Územie Pienín je našim najmenším, no za to možno najkrajším národným parkom. Rastie tu množstvo vzácnych rastlín ako králik Zawadzkého či púpava pieninská, ktoré nikde inde nenájdete. Popri flóre je nesmierne pestrá aj fauna. Poletuje tu 766 druhov motýľov, na bralách sa dá spozorovať vzácny rys ostrovid, v rieke vydra či dokonca rak riečny.

Široko-ďaleko tu nie je žiaden tažný priemysel a aj podľa výskumov tu miestni obyvatelia dýchajú najčistejší vzduch na Slovensku.

Ak tento malebný kúsok Slovenska navštívite, týchto 5 atrakcií si rozhodne nenechajte ujsť:

Červený kláštor

Niekdajší domov asi najznámejšieho mnícha Cypriána a zároveň národná kultúrna pamiatka. V tamojšom múzeu sa dozviete, ako vyzeral život mníšskych rádov, no nájdete tam aj ďalšie historiické a umelecké pamiatky z celého regiónu.

Červeny Kláštor, to sú aj kúpele s  prírodnou minerálnou vodou Smerdžonka, ktorá  vďaka svojmu zloženiu, pomáha pri liečení kožných ale aj neurologických problémov. Vďaka čistému pieninskému vzduchu získal kúpele aj štatút klimatických kúpeľov.

Vysoké skalky

Tí, ktorí majú radi pešiu turistiku, sa môžu ísť pozrieť na Vysoké skalky – najvyšší vrch Pienin (1 050 m.n.m), z ktorého nezalesnených častí je za dobrého počasia skvelý výhľad do širokého okolia.

Tri Koruny

Čo by to však bola za turistika, keby ste obišli, nie síce najvyšší, ale určite najzaujímavejší vrch v okolí, ktorý leží na ľavom brehu rieky Dunajec. Pár pekných fotiek si určite urobíte z vyhliadkovej galérie na vrchole.

Splav na pltiach

Dunajec a plte patria k sebe už stovky rokov. Najstaršie písomné zmienky o tomto remesle pochádzajú z 11. storočia a jeho rozmach súvisel neskôr s osídľovaním horských oblastí a rozvojom drevorubačstva.

K splavu Dunajca o z Červeného Kláštora do Lesnice okrem scenérie Pieninského národného parku neodmysliteľne patria aj legendy a príhody pltníkov.

Goralské pasovanie

Gorali (alebo aj Horali, či Gurali) sú malá menšina, žijúca v horských oblastiach na slovensko-česko-poľskom pohraničí. Charakterizuje ich rázovitá ľudová kultúra odvodená od valašského folklóru a hovoria vlastným dialektom poľského pôvodu – goralčinou. A práve v Pieninách nájdete najstaršiu goralskú obec – Lesnicu.

Goralom sa človek môže aj stať, ak jeho slovo vždy platí, uznáva hodnoty ako čestnosť a úprimnosť a zaslúžil sa o rozvoj regiónu. Ak spĺňate tieto kritéria, Ján Gondek, miestny chatár vás v Lesnici za pieninského gorala pasuje v rámci čestnej ceremónie.

Počas ceremónie dostanete pravý goralský klobúk, valašku, opasok, vestu a certifikát. Absolvovali ju už aj viacerí veľvyslanci, ministri, hlavy štávov, či regionálni aktivisti a turistickí sprievodcovia.

 

Okrem týchto atrakcií je určite mnoho ďalších, ktoré človek len tak nenájde v turistických sprievodcoch. Budeme preto radi, ak nám vaše tipy zanecháte v komentároch na facebookovom profile magazínu Sóda.

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.


Napíšte nám, kedy vás internet v mobile zachránil a vyhrajte služby O2 za polovicu

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové