5 podnikateľských predsavzatí, s ktorými môžete začať hneď

Ak rozmýšľate, do čoho sa tento rok pustíte, skúste tieto tipy.

Či už ste v osobnom živote fanúšikom novoročných predsavzatí alebo nie, v podnikaní je vždy čo zlepšovať. Možností je toľko, že niekedy je ťažké rozhodnúť sa, s čím začať skôr. Pomôcť vám môže týchto päť tipov.

Vylepšiť webstránku

Aj malé úpravy dokážu priniesť lepšie výsledky. Webstránka býva často miestom prvého kontaktu so zákazníkom, preto by mala zanechať čo najlepší dojem. Nemusí to byť hneď dizajnérsky skvost. Stačí, keď bude prehľadná, dobre čitateľná, bez gramatických chýb. Skrátka, cesta užívateľa k informácii, ktorú hľadá, musí byť čo najjednoduchšia.

Skúste poprosiť známeho alebo niekoho z rodiny, aby sa zahral na zákazníka a pomohol nájsť slabé miesta.

Ak chcete podrobnejší report, čo sa dá na vašom webe zlepšiť, vyskúšajte online nástroj Nibbler. Ohodnotí web zo všetkých strán a upozorní na technické aj obsahové nedostatky.

Ponúknuť viac možností platenia

Platobné karty, mobilné platby, PayPal či virtuálne meny. Každý zákazník môže preferovať iný spôsob platby, preto čím viac možností, tým väčšia šanca uskutočniť predaj. Uľahčiť nákup tovarov sa vždy oplatí. Ak si nie ste istí zmysluplnosťou tohto kroku, potvrdiť si to môžete zákazníckym prieskumom.

Strážiť cashflow

Aj dobre fungujúca zisková firma môže byť niekedy vystavená riziku, že v danom mesiaci bude musieť zaplatiť viac peňazí, než zarobí. Aby ste mali neustále prehľad o svojich financiách spravte si cash flow projekciu na celý rok, ktorú budete robiť vždy pre nasledujúci mesiac. Zistíte tak, či je vhodný čas na nákupy a investície alebo to, či sa budete musieť viac zamerať na propagáciu a zvyšovanie predaja.

Naučiť sa delegovať

Ten, kto začína od nuly, má vo firme prehľad aj o najmenších detailoch a často je jedinou osobou, ktorá rozhoduje. Keď sa firma rozbehne, zaručene príde čas, keď to bude na jedného priveľa. Presunutím časti úloh získate viac času na dôležitejšie veci, ktoré treba na zabezpečenie neustáleho toku príjmov firmy.

Vzdať sa kontroly je pre veľa ľudí ťažké. Preto môžete začať postupne, s presúvaním niekoľkých každodenných úloh na spoľahlivého zamestnanca. Ak to zvládne, pridajte nové úlohy a zapojte ďalších.

Viac relaxovať

Podmienkou pre dobré výkony je kvalitný oddych. Myseľ sa potrebuje vzdialiť od práce, preto si každý deň nájdite chvíľu času na relax bez telefónu, emailov alebo notifikácií. Zlepšíte svoju koncentráciu a produktivitu, nehovoriac o tom, že ten, kto si vie po práci dobre oddýchnuť, má z nej lepší pocit.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

5 najväčších atrakcií Pienín, ktoré by nemal vynechať žiaden turista

Ak tento malebný kúsok Slovenska navštívite, tieto atrakcie si rozhodne nenechajte ujsť.

Územie Pienín je naším najmenším, no možno najkrajším národným parkom. Rastie tu množstvo vzácnych rastlín ako púpava pieninská či králik Zawadzkého, ktoré nikde inde nenájdete. Popri flóre je nesmierne pestrá aj fauna.

Užite si rýchly 4G LTE internet v mobile naplno aj počas svojich ciest po východnom Slovensku vďaka novej sieti od O2. Viac informácií

Poletuje tu 766 druhov motýľov, na bralách sa dá spozorovať vzácny rys ostrovid, v rieke vydra či dokonca rak riečny.

Široko-ďaleko tu nie je žiaden ťažobný priemysel a aj podľa výskumov tu miestni obyvatelia dýchajú najčistejší vzduch na Slovensku. Ak tento malebný kúsok Slovenska navštívite, týchto 5 atrakcií si rozhodne nenechajte ujsť.

Červený Kláštor

Ide o niekdajší domov asi najznámejšieho mnícha Cypriána a zároveň národnú kultúrnu pamiatku. V tamojšom múzeu sa dozviete, ako vyzeral život mníšskych rádov, no nájdete tam aj ďalšie historické a umelecké pamiatky z celého regiónu.

S Červeným Kláštorom sa spájajú aj kúpele s prírodnou minerálnou vodou Smerdžonka, ktorá vďaka svojmu zloženiu pomáha pri liečení kožných, ale aj neurologických problémov. Vďaka čistému pieninskému vzduchu získalo toto miesto štatút klimatických kúpeľov.

Vysoké skalky

Tí, ktorí majú radi pešiu turistiku, sa môžu ísť pozrieť na Vysoké skalky – najvyšší vrch Pienin (1 050 m n. m.). Z nezalesnených častí je za dobrého počasia skvelý výhľad do širokého okolia.

Tri Koruny

Čo by to však bola za turistika, keby ste obišli nie najvyšší, ale určite najzaujímavejší vrch v okolí Tri Koruny, ktorý leží na ľavom brehu rieky Dunajec. Pár pekných fotiek si určite urobte z vyhliadkovej galérie na vrchole, ktorej návšteva určite stojí zato.

Splav na pltiach

Dunajec a plte patria k sebe už stovky rokov. Najstaršie písomné zmienky o pltníckom remesle pochádzajú z 11. storočia a jeho rozmach neskôr súvisel s osídľovaním horských oblastí a rozvojom drevorubačstva.

K splavu Dunajca z Červeného Kláštora do Lesnice okrem krásnej scenérie Pieninského národného parku neodmysliteľne patria aj legendy a príhody miestnych pltníkov.

Goralské pasovanie

Gorali (alebo aj Horali či Gurali) predstavujú malú menšinu žijúcu v horských oblastiach na slovensko-česko-poľskom pohraničí. Charakterizuje ich rázovitá ľudová kultúra vychádzajúca z valašského folklóru a vlastný dialekt poľského pôvodu – goralčina. A práve v Pieninách nájdete najstaršiu goralskú obec –Lesnicu.

Goralom sa človek môže aj stať iba vtedy, ak jeho slovo vždy platí, uznáva hodnoty ako čestnosť a úprimnosť a zaslúžil sa o rozvoj regiónu. Ak spĺňate tieto kritéria, miestny chatár Ján Gondek, miestny vás v Lesnici za pieninského gorala pasuje v rámci čestnej ceremónie.

Počas ceremónie dostanete pravý goralský klobúk, valašku, opasok, vestu a certifikát. Absolvovali ju už aj viacerí veľvyslanci, ministri, hlavy štátov, regionálni aktivisti či turistickí sprievodcovia.

Okrem týchto atrakcií je určite mnoho ďalších, ktoré by mal človek zažiť. Budeme preto radi, ak nám svoje tipy necháte v komentároch na našom Facebooku.

Podeľte sa o svoje zážitky pri návšteve zaujímavých miest na východnom Slovensku vďaka rýchlemu 4G internetu od O2, ktorý je dostupný pre viac ako 93,5 % obyvateľov Slovenska.


Za účasť v Novembri 89 ju chceli vyhodiť zo školy. Ako revolučné dni prežívala tvár študentského hnutia?

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové