Ako užitočne minúť 90 minút

Ak vypnete televíziu, podľa štatistík získate približne hodinu a pol denne. Pozrime sa, čo s nimi môžete robiť.

Ak vypnete televíziu, podľa štatistík získate približne hodinu a pol denne. Pozrime sa, čo s nimi môžete robiť.

1. Cvičte

Pre zdravé srdce stačí venovať cvičeniu pol hodinky denne. Ak pridáte ďalšiu hodinu, vrátane rozcvičky na začiatku a strečingu na konci, pokojne si zaškrtnite vo Facebookovom profile, že ste športovec.

2. Čítajte

Knihu ako Veľký Gatsby alebo Alchymista od Paola Coelha prečítate približne za tri hodiny. Ak denne získate deväťdesiat minút, tak vám jedna kniha vydrží zhruba dva dni. Za mesiac takto môžte prečítať 15 kníh, na ktoré ste doteraz nemali čas.

3. Vyrábajte

Trend vyrábať šperky a iné handmade veci je tu už pár rokov, ale neoslabuje, práve naopak. Ak ste doteraz len závideli tým, ktorí sa takto živili, alebo si len privyrábali, už nemusíte.

Malý šperk urobíte za hodinu a pol, niečo väčšie za mesiac, ak tomu budete venovať denne 90 minút. Čas už máte, stačí začať.

4. Začnite podnikať

Je to snom mnohých Slovákov. Snívanie ale nestačí. Ak získate čas vypnutím televízora, za dva dni pri hodinke denne môžete mať na stole podnikateľský plán, za ďalší týždeň prehodnotíte riziká a možnosti, do mesiaca máte naštudované všetko potrebné.

O ďalší mesiac máte vlastný web, živnosť, absolvované stretnutia s ľuďmi, ktorí sa vyznajú a vedia vás inšpirovať. A to všetko popri práci, ktorú máte.

5. Spite

Že čo je toto za radu? Spať? Možno budete prekvapený, ale súčasná civilizácia spí veľmi málo. Ak budete denne o hodinku a pol spať viac, všetko ostatné, čo robíte, bude urobené kvalitnejšie a s väčšou pohodou. Vyskúšajte mesiac a uvidíte.

Máte nápady na ďalšie užitočné strávenie času? Podeľte sa s nami na Facebooku Sódy.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

15 rozprávkových citátov, ktoré v sebe ukrývajú životnú múdrosť

Posolstvá v rozprávkach sú niekedy až prekvapivo hlboké filozofické pravdy.

Najvzácnejšie chvíle sme v detstve zažívali pri rozprávkach, v ktorých nás dej pohltil až tak, že sme prestali vnímať celý svet a veci okolo seba. Na maličký okamih sme sa stali hrdinami príbehov, prežívajúc všetky ich dobrodružstvá.

,,Pozorujte svet okolo seba s rozžiarenými očami, pretože tie najväčšie tajomstvá sa vždy skrývajú na tých najnepravdepodobnejších miestach.
Tí, ktorí neveria na zázraky, ich nikdy neuvidia.“
Roald Dahl v diele Charlie a továreň na čokoládu

A naozaj, presne ako by povedal Roald Dahl, tie najväčšie poklady sa skrývali na tých najnepravdepodobnejších miestach – hlboké filozofické pravdy ukryté v príbehu. Práve tie dodávajú rozprávkam ich nezameniteľné čaro, ktoré si väčšinou nesieme so sebou celý život. Pripravili sme preto výber obľúbených inšpiratívnych citátov, ktoré ilustrujú, ako prekvapivo podnetné sú myšlienky v príbehoch pre deti:

“Dobre vidíme iba srdcom, to hlavné je očiam neviditeľné.”
Líška (Malý Princ)

“Včerajšok je minulosť, zajtrajšok záhada, ale dnešok je dar.”
Majster Oogway (Kung Fu Panda)

“Aký je deň?” spýtal sa Pú. “Je dnes,” odpovedalo prasiatko. “Môj najobľúbenejší deň,” povedal Pú. – Macko Pú a Prasiatko (Pú a Tao)

„Ráno budú veci vyzerať lepšie.“ – Mauglí (Kniha džunglí)

“Kvetina, ktorá vykvitne aj cez nepriazeň osudu, je najvzácnejšia kvetina zo všetkých.” – Vladár (Mulan)

“Ľudia u vás pestujú päťtisíc ruží v jedinej záhrade a nenachádzajú v nej to, čo hľadajú. A predsa, to čo hľadajú, by sa mohlo nájsť v jedinej ruži alebo troške vody.” – Malý princ (Malý princ)

“Nič nie je nemožné.” – Kľučka od dverí (Alica v krajine zázrakov)

“Štastie možno nájsť aj v najväčších dobách temna, ak vieš prikázať svetlu svieť.” – Albus Dumbledore (Harry Potter a väzeň z Azkabanu)

„Dnes je dobrý deň, aby som to skúsil.“ – Quasimodo (Zvonár u Matky Bože)

“Ak nevieš, kam chceš ísť, je úplne jedno, akú cestu si vyberieš.”
Mačka Škľabka (Alica v krajine zázrakov)

“Niekedy vidíme iba to, akí sú ľudia od nás odlišní. Ale keď sa lepšie prizrieš, môžeš vidieť, akí sme si všetci podobní.” – Princezná Jasmína (Aladin)

“Tým, že som ti pomáhala, som sa pokúšala pozdvihnúť svoj život na vyššiu úroveň. Nebesia vedia, že taký život stojí za to.” – E.B. White (Šarlotina pavučinka)

Ale aby sme neboli iba vážni, našli sme aj niekoľko trefných citátov na odľahčenie:

“Môžeš mať všetky peniaze sveta, ale je tu jedna vec, ktorú nebudeš mať nikdy. Dinosaura.” – Homer Simpson (Simpsonovci)

“Celý život som mal jediný sen: dosiahnuť všetky svoje vysnívané ciele.”  – Homer Simpson (Simpsonovci)

Zo včerajška sa pouč, ži pre dnešok, pozeraj sa do budúcnosti a poobede oddychuj.”  – Snoopy (Peanuts)

Niekedy stačí veci príliš nekomplikovať. Ako dospelí máme často predstavu, že múdrosť sa skrýva v zložitých poučkách odborných kníh a niekedy prehliadneme, že môže byť celkom blízko, hoci aj v obyčajnom animáku pre deti či útlej ilustrovanej knižke.


Lifetech: Čo je nové