Zacvičiť si s deťmi sa dá doma aj v triede. Máme pre vás inšpiráciu, ako na to

Chcete svojim deťom dopriať pestrý pohyb aj v čase pandémie? Zacvičte si podľa videí, v ktorých deti motivujú aj špičkoví slovenskí športovci.

Nájsť zmysluplnú pohybovú aktivitu pre deti v tomto náročnom období nie je vôbec jednoduché. O2 v spolupráci s O2 Športovou akadémiou Mateja Tótha ešte koncom minulého roka odštartovalo druhú sériu projektu Telesná na doma a chce prispieť k tomu, aby sa na pohyb detí nezabúdalo ani počas týchto mesiacov. 

Čítajte aj: Doprajte svojim deťom prirodzený pohyb a s výberom športu radšej počkajte, hovorí Matej Tóth

Kým v prvej sérii videí cvičili tréneri Akadémie so svojimi deťmi doma, druhá séria pod názvom Telesná na doma aj v triede ukazuje, ako si môžu deti zatrénovať nielen v detskej izbe či obývačke, ale aj v školských triedach, keďže telocvične zostávajú zatvorené a mimoškolské pohybové aktivity prerušené.

V rámci jednotlivých videí sa vyučovanie v improvizovanej triede vždy zameriava na jeden populárny šport, venuje sa jeho teórii, stručnej histórii aj úspechom Slovenska v konkrétnej športovej disciplíne a nechýba ani precvičenie partií, ktoré sú pri danom športe kľúčové.

„Ide o seriál desiatich inštruktážnych videí, pričom každé má približne desať minút. Ich skladba je dôkladne premyslená a zrealizovaná tak, aby športová aktivita pomáhala deťom trénovať nielen telo, ale aj mozog,“ vysvetľuje športový riaditeľ Akadémie a tréner Michal Tóth, ktorý videami sprevádza.

„Chceme ukázať, že krátke športové aktivity sa dajú vykonávať aj v obmedzenom priestore triedy a možno ich začleniť aj do ostatných vyučovacích predmetov,“ dopĺňa.

Tím Akadémie si uvedomuje, že najlepšou motiváciou na pohyb sú pozitívne príklady, a tak sa v každom videu deťom prihovorí aj slovenský športovec, ktorý v konkrétnej disciplíne vyniká na svetovej úrovni. Tešiť sa tak môžu na hokejistu Zdena Cháru, futbalistu Mareka Hamšíka, vodného slalomára Michala Martikána, biatlonistku Paulínu Fialkovú a ďalších. A nebude chýbať ani chodec a olympijský víťaz Matej Tóth, ktorý preverí vedomosti detí. Tak poďme na to!

1. hodina: Hokej

Úvodná hodina Telesnej na doma aj v triede sa venuje hokeju. Deti si precvičia svoje vedomosti aj celé telo, najmä dolné partie, ktoré sa pri hokeji najviac namáhajú. Bude to poriadna zábava a navyše deti bude motivovať Zdeno Chára.

2. hodina: Futbal

Druhá hodina patrí ďalšiemu obľúbenému športu futbalu. Deti si precvičia najmä koncentráciu a sústredenie, ktoré sú pre futbalistov veľmi dôležité. Nebude chýbať ani špeciálny hosť Marek Hamšík.

3. hodina: Vodný slalom

Počas tejto hodiny sa deti dozvedia zaujímavé informácie o vodnom slalome, resp. kanoistike. Aby to bola naozaj zábava, pre deti sú pripravené cviky, ktoré ich prenesú do divokej vody. Na podanie lepších výkonov a pravidelný pohyb bude deti motivovať olympijský víťaz Michal Martikán.

4. hodina: Biatlon

Biatlon je ako stvorený na aktuálne zimné obdobie. Práve tomuto športu sa venuje ďalšia časť Telesnej na doma aj v triede. Deti si tentoraz osvoja špeciálny spôsob dýchania a cviky, vďaka ktorým sa z nich na chvíľu stanú biatlonisti. Pozdraviť ich príde Paulína Fialková, reprezentantka Slovenska v biatlone.

5. hodina: Basketbal

Piata hodina je zameraná na loptovú hru basketbal. Deti sa dozvedia základné pravidlá a vyskúšajú si pohybové hry zamerané na koordináciu a postreh. Športového ducha v deťoch prebudí Rado Rančík, osemnásobný najlepší basketbalista Slovenska.

6. hodina: Triatlon

V rámci šiestej hodiny Telesnej na doma aj v triede sa spojilo hneď niekoľko športov do jedného. Triatlon sa totiž skladá z plávania, bicyklovania a behu. O tom, že preverí kondičku každého športovca, niet pochýb, vďaka prípravným cvičeniam ho však deti určite zvládnu. Podporí ich pri tom aj známy triatlonista a vytrvalostný športovec Richard Varga.

Hľadáte viac nápadov, ako cvičiť s deťmi? Pozrite si aj prvú sériu Telesnej na doma

7. hodina: Lyžovanie

Táto Telesná na doma aj v triede je o obľúbenom zimnom športe lyžovaní. Deti si vyskúšajú cvičenia, ktoré im pomôžu stať sa v lyžovaní ešte lepšími a dozvedia sa aj o tom, ako lyže vznikli. Pozdraviť ich príde slovenský reprezentant Adam Žampa.

8. hodina: Krasokorčuľovanie

Ďalšia hodina sa venuje zimnému športu krasokorčuľovaniu, ktoré je náročné nielen na rovnováhu, ale aj na výdrž a psychickú silu. Svoje o tom vie aj päťnásobná majsterka Slovenska v tejto disciplíne Nicole Rajičová. V rámci tejto hodiny si deti vyskúšajú cvičenia, ktoré zlepšia ich koordináciu a otestujú, akú majú silu v nohách.

9. hodina: Volejbal

V rámci 9. hodiny sa Michal Tóth zameria na volejbal, šport, pri ktorom lopta nesmie spadnúť na zem. Deti si môžu vyskúšať niekoľko cvičení na posilnenie nôh a zlepšenie reakcií, aby sa im hralo o čosi ľahšie. Pozdraviť ich príde slovenská reprezentantka vo volejbale Nikola Radosová.

10. hodina: Atletika

Aj šport má svoju kráľovnú. A práve atletike sa venuje posledná hodina Telesnej na doma aj v triede. Michalovi bude sekundovať atlét a zakladateľ akadémie Matej Tóth, s ktorým pre deti pripravili skvelé cvičenia pre nádejných mladých športovcov.


Aktuálna situácia ovplyvnila aj športové aktivity detí. O2 Športová akadémia Mateja Tótha preto ešte koncom minulého roka odštartovala druhú sériu projektu Telesná na doma a chce prispieť k tomu, aby sa na pohyb detí nezabúdalo ani v tomto náročnom období. Videá, v rámci ktorých deti na pohyb motivujú populárni slovenskí športovci, nájdete na stránke akademia.o2.sk/telesna-na-domana YouTube kanáli O2 Slovakia. V krátkom čase sa môžete tešiť aj na nové videá.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Viete, ktorá megahviezda prespievala hit Lenky Filipovej? Potom vás tento kvíz nezaskočí

Domáce vody, českí susedia aj top interpreti zo sveta. Tento kvíz preverí, či vám romantické skladby o láske a jej hľadaní nie sú úplne cudzie.

Láska je veľkou inšpiráciou aj pre hudobníkov a práve o nej sa spieva vo väčšine hitov. Či už ide o popové speváčky, alebo o tvrdých rockerov, aspoň jeden zamilovaný hit či nežnú baladu má vo svojom repertoári každý. Tentoraz sme sa v Sóde rozhodli otestovať, ako dobre poznáte hity o láske a hneď priznávame, že 8 bodov z 8 sa podarí dosiahnuť len skutočným hudobným fajnšmekrom. 

Počúvajte hudbu cez O2 a pridajte si appku TIDAL aj s množstvom romantických hitov do svojho O2 SMART Paušálu. Povedzte mi viac

 • 1. Ronan Keating sa preslávil ako člen írskej chlapčenskej kapely Boyzone. Po jej rozpade ho preslávil hit When You Say Nothing At All, ktorý bol aj súčasťou filmového soundtracku. Viete, ku ktorému filmu vznikol?
 •   Matrix
 •   Nothing Hill
 •   Zálená Míľa
 • 2. Pieseň You‘re Beautiful je prvým hitom speváka Jamesa Blunta, ktorý ho preslávil po celom svete. Známy je aj videoklip k nej, v ktorom sa počas chladného zasneženého dňa vyzlečie a skočí do mora. Na ktorom ostrove sa klip natáčal?
 •   Malorka
 •   Madagaskar
 •   Sumatra
 • 3. Pesnička Zamilovaná, ktorá patrí k hitom Lenky Filipovej, napísal v roku 1979 francúzsky umelec Francis Carbel, ktorý s ňou odohral niekoľko koncertov a túto pieseň jej venoval. Viete, v podaní ktorej svetovej hviezdy sa pred pár rokmi pieseň dostala do hitparád?
 •   Shakira
 •   Madonna
 •   Rihanna
 • 4. Hit You Are So Beautiful, s ktorým Joe Cocker lámal ženské srdcia, bola pôvodne jeho vyznaním jednej dôležitej žene v jeho živote. Ktorej?
 •   priateľke
 •   dcére
 •   mame
 • 5. Pieseň V dobrom aj v zlom pôvodne Zuzana Smatanová napísala ako poďakovanie všetkým ľuďom okolo seba, ktorí s ňou ostali v dobrých aj v zlých rokoch. Pieseň podporil aj pekne spracovaný klip. Ktorú významnú udalosť v živote zobrazuje dej klipu?
 •   narodeniny
 •   svadbu
 •   promócie
 • 6. Pieseň My Funny Valentine od Cheta Bakera vznikla pre muzikál Babes in Arms v roku 1937. Má smutnú atmosféru, pretože hrdina muzikálu bol nešťastný, že nebol dosť pekný, aby ho niekto miloval. Pesnička sa rýchlo stala populárna a prevzalo ju veľa interpretov. Trúfnete si povedať, na koľkých albumoch sa už objavila?
 •   1 300
 •   36
 •   2 500
 • 7. I Don't Want to Miss a Thing sa stala najúspešnejšou skladbou kapely Aerosmith. Autor piesne Diane Warren ju však pôvodne napísal pre jednu známu speváčku. Viete ktorú?
 •   Celine Dion
 •   Shania Twain
 •   Mariah Carey
 • 8. Chytľavá pieseň s intímnym textom Keď sme sami je jedným z veľkých hitov kapely Hex. Uhádnete, ako dlho vznikala jej finálna podoba?
 •   5 mesiacov
 •   2 roky
 •   1 hodinu

Všetky pesničky z tohto kvízu sme pre vás zhrnuli do playlistu, v ktorom nájdete aj ďalšie zamilované pesničky od domácich aj zahraničných hviezd. Pustiť si ho môžete tu:

Či už si romantické piesne a balady púšťate od rána do večera, alebo vám hrajú len pri výnimočných momentoch, streamovacia služba TIDAL ponúka všetky, na ktoré si spomeniete. Aplikácia prináša viac ako 60 miliónov skladieb aj množstvo prémiového obsahu a teraz môže byť aj súčasťou vášho O2 SMART Paušálu. Viac informácií o tom, ako si vyskladať paušál, nájdete na www.o2.sk.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Ste pripravení na 5G? Vybrali sme 5 mobilov s rýchlym pripojením a naloženou výbavou

Čítaj viac

Rozhodujete sa medzi smart náramkom a smart hodinkami? Toto by ste mali vedieť

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac