100 športov v krásnom dizajne? Huawei Watch GT2 Pro sú špičkové smart hodinky

Prémiové materiály dopĺňa perfektná výdrž batérie a jednoduché používateľské prostredie.

Huawei doplnil svoju ponuku inteligentných hodiniek o prémiový model, ktorý zaujme aj tých najnáročnejších. Watch GT2 Pro sa na prvý pohľad takmer nelíšia od klasických hodiniek na zápästie, ale sú šikovným pomocníkom do práce aj na šport.

Vyskúšali sme, či sa dá fungovať so smartfónom bez Google. Ako to dopadlo?

Inteligentným hodinkám odborníci predpovedajú svetlé zajtrajšky. Do roku 2022 by sa mal ich predaj zdvojnásobiť na úkor obľúbených, no o niečo menej inteligentných športových trackerov. Za tento zvrat môže aj to, že inteligentné hodinky sa konečne začínajú podobať na klasické. Huawei Watch GT2 Pro sú jasným príkladom tohto trendu.

Huawei pri svojej vlajkovej lodi inteligentných hodiniek stavil na prémiové materiály. Zafírové sklo, titánové telo a keramika je kombinácia, ktorá sa v tejto kategórii objavuje len veľmi zriedka. Ak vôbec.

K tomu dizajn klasických okrúhlych hodiniek a hrany plynulo prechádzajúce z jednej plochy do druhej tak, že vás nikde nič netlačí. To je cesta, ako používateľa presvedčiť, že inteligentné hodinky majú zmysel aj pre bežného používateľa, nielen pre nadšenca technológií.

Oblek, párty oblečenie ani športové legíny nie sú problém

Ak sa na hodinky prvýkrát pozriete, možno si nebudete istí, či ide o smart riešenie. Ako celok sa totiž perfektne hodia tak k elegantnému oblečeniu − zladíte ich so sakom, ako aj ku casual biznis outfitu a vďaka ľahko a rýchlo vymeniteľnému remienku z nich za pár okamihov spravíte športový doplnok.

Výrobca pri hodinkách zdôrazňuje, že vybrať si môžete zo stovky voľne dostupných ciferníkov. Znie to ako rozmar, no pri veľkom displeji plne personalizovateľný dizajn oceníte. Navyše máte k dispozícii možnosť nastaviť niečo ako always-on displej, ktorý vzhľad hodiniek ešte viac priblíži ku klasickým.

Always-on funkciu oceníte aj z ďalších dvoch dôvodov. Ak s hodinkami budete spať, nebude vám displej v noci zbytočne svietiť do očí, aj keď je tu adaptívne nastavenie jasu a, samozrejme, šetrí batériu. Mimochodom, tá je v tomto prípade ďalšou tajnou zbraňou.

Výdrž batérie poteší aj tých najnáročnejších

Na jedno nabitie vydržia hodinky až dva týždne. Je to údaj, ktorý uvádza výrobca a podľa mojich skúseností môže byť aj reálny. Stačí, ak hodinky budete používať len na kontrolu času a notifikácií zo smartfónu. Pri plnohodnotnom používaní, teda sledovaní športových aktivít, telesných funkcií, počúvaní hudby a ďalších, vydržia bez nabíjačky v priemere osem dní. Čo je skutočne dobrý výsledok, keď konkurenčné hodinky musíte nabíjať aj každý alebo každý druhý deň.

Určite poteší, že Watch GT2 Pro sa nabíjajú bezkontaktne, nabíjačka je v balení, no použiť môžete aj iné bezkontaktné nabíjačky alebo smartfóny, ktoré sú vybavené technológiou obojstranného prenosu energie.

Aplikácia Huawei Health komunikuje s veľkými zdravotnými aplikáciami

Huawei Watch GT2 Pro spárujete so smartfónom cez Bluetooth a s aplikáciou Huawei Health, ktorá je pre komunikáciu zariadení nevyhnutná, no dokáže posielať namerané informácie aj do iných najpoužívanejších zdravotných a fitnes aplikácií. Huawei Health bez problémov stiahnete na iPhone aj na akékoľvek Android zariadenie.

Používateľské prostredie hodiniek je veľmi jednoduché a intuitívne, nemusíte sa báť, že by ste museli niečo zložito študovať alebo hľadať. Rýchlo si všimnete, že sa nedajú nainštalovať aplikácie tretích strán. Je to problém? Záleží na jednotlivcovi, ale pri bežnom používaní nejde o výraznú prekážku. Zaujímavo sú vyriešené aj notifikácie, ktoré si síce pohodlne na veľkom displeji prečítate, no nemôžete na ne ani v zjednodušenej forme odpovedať.

Telefonovanie cez hodinky bez príslušenstva je veľmi návykové

Na druhej strane sú hovory. Zavolať na telefónne číslo z kontaktov môžete priamo z hodiniek a priamo cez hodinky môžete aj telefonovať. Mikrofón aj reproduktor sú dostatočne silné a výkonné na to, aby ste počas šoférovania nemusel dávať ruky dole z volantu. Druhá strana ma vždy počula jasne a zreteľne a nebojím sa povedať, že ide o jedno z najlepších riešení telefonovania cez inteligentné hodinky na trhu. SIM karta sa však vložiť nedá, takže telefonovať môžete iba vtedy, ak máte nablízku smartfón.

Huawei smartfón sme zmenili na herné zariadenie a užili si tieto obľúbené hry aj na mobile.

Téma Huawei GT2 Pro ako športový tracker či osobný tréner by si zaslúžila samostatný článok. Hodinky poznajú viac ako 100 športov, ktoré dokážu podrobne sledovať. Nechýbajú športy ako horolezectvo, triatlon, veslovanie, surfovanie a novinkami sú snowboard, lyžovanie a golf. Nechýba ani automatické rozpoznanie športovej aktivity pri šiestich športoch, konkrétne ide o beh vonku a vo vnútri, chôdzu vonku a vo vnútri, eliptický stoj a veslovanie. Z mojej skúsenosti beh a chôdzu vonku hodinky rozpoznávajú spoľahlivo.

Začnite behať s osobným trénerom v hodinkách

Z ponúkaných športov sa mi podarilo otestovať najmä bežeckých trénerov. V ponuke je 10 tréningov, ktoré sú navádzané hlasom, a vybrať si môže každý − od úplného bežeckého začiatočníka až po pokročilého bežca, ktorý chce svoj výkon zlepšovať.

Páčili sa mi hlasové povely, ktoré však treba nastaviť, pretože tréner je pomerne hlasný. Ideálne je hodinky spárovať s bezdrôtovými slúchadlami. Hodinky sledujú váš výkon a upozorňujú vás, keď bežíte veľmi rýchlo alebo, naopak, príliš pomaly, oznámia každý míľnik, napríklad zabehnutý kilometer či zmenu behu na chôdzu a naopak.

Za pozornosť určite stojí možnosť uložiť priamo do hodiniek 4 GB dát. Na takéto veľké úložisko sa vojde, podľa kvality hudobného formátu, približne 1 200 skladieb alebo 190 podcastov dlhých v priemere 45 minút.

Sledujte životné funkcie a buďte fit

Nositeľné inteligentné zariadenia sú čoraz viac označované ako wellness doplnky. Aj Huawei Watch GT2 Pro spadajú do tejto kategórie. Dokážu monitorovať SPO2, teda nasýtenosť krvi kyslíkom, monitorujú srdcový tep alebo dokážu monitorovať spánok a diagnostikovať šesť bežných typov problémov so spánkom. Do akej miery sú tieto hodnoty presné, je bez porovnávania náročné, no keď som sa cítil unavený, hodinky to s nameranými hodnotami reflektovali.

Dokáže smartfón pomôcť nastaviť zdravšie návyky? Inšpirujte sa našimi jednoduchými radami

Počas testovania som vyskúšal malý experiment. Takmer dva týždne som sa poctivo riadil návrhmi, ktoré mi hodinky dávali na základe merania spánku a dvakrát denne som podľa hodiniek robil dychové cvičenia na odbúranie stresu, ktorý Huawei Watch GT2 Pro dokážu monitorovať celý deň. Dvojtýždňový experiment nemôžeme brať ako niečo zásadné, no mal som pocit, že som oddýchnutejší a sviežejší.

Záverečné hodnotenie: Vydarené a štýlové

Parametre Huawei Watch GT2 Pro by sa dali zhrnúť takto. Hodinky ponúkajú prvotriedny dizajn, univerzálne použitie, super výdrž batérie, pohodlné telefonovanie a dobrú pomoc začínajúcim aj pokročilým rekreačným športovcom. Možno budete musieť oželieť svoju obľúbenú športovú aplikáciu a pre svoju veľkosť sú skôr vhodné na mužské zápästie. Ak to však všetko zhrniem a podčiarknem, Huawei Watch GT2 Pro sú momentálne na trhu jedny z najvydarenejších smart hodiniek.


Huawei Watch GT2 Pro môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Zabudnite na stres z vianočného upratovania a vezmite si na pomoc robotický vysávač

Našli sme štyri dôvody, prečo vám robotický vysávač Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro môže spríjemniť predvianočné prípravy.

Upratovanie pred Vianocami môže byť vyčerpávajúce. Aby ste ušetrili čas a magické obdobie si užili o čosi viac, využite služby robotického vysávača od Xiaomi. Je inteligentný, nebude vás otravovať a skontrolovať ho môžete aj na diaľku. 

Traja králi O2 prinášajú bonus na smart zariadenia a pomáhajú deťom bez rodín. Ako získam bonus?

Aj keď počas roka niekedy privrieme oči nad chumáčom prachu v rohu miestnosti, cez Vianoce sú takéto nedokonalosti v mnohých rodinách prísne sledované.

Našťastie nás v mnohom môžu odbremeniť domáci inteligentní pomocníci. Robotický vysávač dnes napríklad dokáže viac, ako by ste očakávali. Opýtajte sa známych, ktorí si k takémuto členovi domácnosti našli cestu a nedajú naň dopustiť.

Zhrnuli sme pre vás niekoľko dôvodov, prečo vám robotický vysávač môže pred Vianocami ušetriť prácu a stres a zároveň odporúčame konkrétny model, na ktorý môžete využiť vianočný bonus.

Už nemusíte myslieť na chumáče prachu

Predstavte si, ako miesite cesto na medovníky a neviete sa zbaviť pocitu, že už konečne musíte vziať vysávač a vyškrtnúť ďalšiu úlohu súvisiacu s predvianočnými prípravami.

Teraz si celú situáciu predstavte znova, akurát cesto na medovníky miesite s úsmevom, zatiaľ čo vysávač upratuje za vás a vám stačí sem-tam skontrolovať, ako mu to ide.

Zvládne aj rozliatu polevu z medovníkov

Vysávač kombinovaný s mopom posúva úroveň upratovania o stupienok vyššie. Nebudeme si klamať, len povysávať často nestačí. A práve umývanie býva tá zdĺhavejšia časť starostlivosti o dlážku. Prečo to nenechať na robotického pomocníka?

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro, na ktorý môžete využiť vianočný bonus, dokáže vysávať aj umývať. Stačí vymeniť nádobku na prach za nádobku, do ktorej môžete naliať vodu, a naspodok pripevniť handru. O zvyšok sa postará sám.

Mať upratané na Vianoce je super, no počas celého roka je to doslova geniálne

Robotický vysávač sa dá v súčasnosti nastaviť aj na denné vysávanie. Starosti si teda nemusíte robiť, ani keď zašpiníte už vyčistenú podlahu. Robotický vysávač ju vyčistí znova. Navyše dokáže vyčistiť len vybranú časť miestnosti, nemusí vysávať celú plochu.

Vďaka aplikácii a plánovaniu vás robotický vysávač nemusí obťažovať večer, keď chcete počúvať koledy a oddychovať. Vysávanie aj umývanie dlážky môžete naplánovať na deň, keď nikto nie je doma. Súčasné robotické vysávače sú vybavené množstvom senzorov, ktoré im pomáhajú orientovať sa v priestore a vyhýbať sa prekážkam. Obavy nemusíte mať ani vtedy, ak máte doma schodisko. Robotický vysávač ho rozpozná a nespadne.

Využite vianočný bonus na šikovného pomocníka

Starí aj noví zákazníci O2 môžu na šikovného domáceho pomocníka využiť vianočný bonus, o ktorom sa dozviete viac v tomto odkaze.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro ponúka tri režimy upratovania − dokáže vysávať, umývať a vysávať súčasne a umývať.  Vďaka saciemu výkonu 2 100 Pa dokáže vyčistiť aj koberce, rôzne druhy podláh a zbierať rôzne druhy nečistôt. Pri umývaní podláh využíva inteligentné vstrekovanie vody na zachovanie kvality povrchu.

Vacuum Mop Pro sa dokáže v priestore orientovať pomocou pokročilej sústavy senzorov, vďaka ktorým do ničoho nenaráža, vyhýba sa prekážkam a nespadne zo schodov. Na jedno nabitie bude upratovať 110 minút. Ak by za tento čas nestihol poupratovať, sám sa nabije a vráti na miesto, kde s upratovaním prestal. Automaticky dokáže spoznať a poumývať aj viacero miestností.

Ovládanie vysávača a plánovanie upratovania je veľmi pohodlné vďaka aplikácii Xiaomi Home, cez ktorú mu dokonca viete dávať pokyny aj pomocou hlasového asistenta od Google či Alexy od Amazonu. Na diaľku dokážete vysávač kontrolovať − koľko už povysával a poumýval. Viete nastaviť upratovanie len v niektorých častiach miestnosti či vo vybratých izbách alebo mu virtuálnou stenou či zakázanou zónou zabrániť poupratovať vybraté časti domácnosti.

Nezabúdajte sa o pomocníka pravidelne starať

Aby sa mohol Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro čo najlepšie starať o domácnosť, tiež si občas zaslúži pozornosť. Handrička na umývanie, HEPA filter aj hlavná dynamická postranná kefa sú, samozrejme, súčasťou balenia, ale majú svoju životnosť.

Zo skúsenosti vieme, že vysávač budete zapínať častejšie, ako by ste čakali. Preto sa vám časom určite zíde servisný balíček, v ktorom nájdete všetko potrebné príslušenstvo.


Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro môžete získať k O2 SMART Paušálu aj s vianočným bonusom.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Nestrácajte čas a energiu. Týchto 5 smartfónov vás poteší rýchlym nabíjaním

Čítaj viac

Menej chrápania, viac čítania: 6 nových appiek, ktoré odporúčame vyskúšať

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac