Najlepšie smartfóny tohto mesiaca

Smartónov je dnes na trhu neuveriteľne veľa a výber toho správneho môže byť naozajstná veda.

Plánujete si zaobstarať nový mobilný telefón a neviete si vybrať? Pomôžte si a siahnite po našom zozname top smartfónov mesiaca august.

Motorola Moto G6

Elegantný dizajn kombinovaný z troch materiálov (plast, sklo a hliník) ukrýva výkon v podobe 8-jadrového procesora, ktorému sekunduje operačná pamäť RAM s veľkosťou 3 GB. Vďaka veľkému 5,7″ displeju a zvukovému ekvalizéru s funkciou Dolby si na cestách vychutnáte hranie hier aj sledovanie videí či filmu. Pekné fotografie vytvoríte vďaka duálnemu zadnému fotoaparátu s rozlíšením 12 + 5 megapixelov. Mobilný telefón z najnovšej generácie 6 je určený pre každého, kto hľadá šikovné zariadenie, ktoré dobre vyzerá a je cenovo dostupné. Znie to ako správna voľba pre vás?

Huawei P20 Lite

Odľahčená verzia poslednej vlajkovej lode poteší svojimi kompaktnými rozmermi. Vďaka bezrámikovému displeju je predná strana využitá na maximum a prácu s telefónom si tak užijete v každom prípade. Predný fotoaparát s rozlíšením 16 megapixelov poteší každého selfie nadšenca, no ostré a kvalitné fotografie zhotovíte aj zadným, duálnym fotoaparátom. Všetky média si uložíte do internej pamäte s kapacitou 64 GB, ktorú vďaka SD karte môžete rozšíriť až do veľkosti 256 GB. Zariadenie a svoje dáta si môžete zabezpečiť snímačom odtlačkov prstov či snímačom tváre. Ak od svojho telefónu očakávate veľa, tento kúsok rozhodne stojí za vašu pozornosť. Čo vy na to?

Honor 10

Tento mobilný telefón vás ohúri najmä svojím elegantným dizajnom, ktorý je vytvorený z kombinácie kovu a skla. Zadná strana je navyše zaujímavá tým, že pri rôznych uhloch mení odtieň farby. Výrobca nešetril a Honor 10 sa pýši čipsetom Kirin 970, ktorý je bežne iba vo výbave vlajkových lodí. S operačnou pamäťou RAM o veľkosti 4 GB je tak o výkon postarané a vďaka internému úložisku s veľkosťou 128 GB budete mať dostatok miesta na všetky vaše dáta. Fotografovanie vás neomrzí vďaka krásnemu 5,84“ IPS displeju, zadnému duálnemu fotoaparátu s rozlíšením 24 + 16 megapixelov a prednému fotoaparátu s rozlíšením 24 megapixelov. Jednoducho — krásny telefón s výbornými parametrami. Výborná voľba.

Huawei P20 Pro

Vlajková loď spoločnosti Huawei so zaslúženým prívlastkom PRO. Vďaka precíznemu spracovaniu je dizajn tohto telefónu naozaj exkluzívny. Bezrámikový displej s pomerom strán 18:9 je natiahnutý takmer na celej prednej strane a telefón tak pôsobí priam giganticky. Perfektný výkon bez zasekávania je samozrejmosťou a o výdrž na takmer dva dni sa postará batéria s kapacitou 4 000 mAh. Špecialitou tohto modelu sú fotoaparáty — sú tu hneď štyri. Predný fotoaparát dostal rozlíšenie 24 megapixelov a zvyšné tri šošovky sú umiestnené na zadnej strane. Integrovaná umelá inteligencia vám pomôže s nastavením fotoaparátu podľa snímaného objektu alebo pri fotografovaní za zlých svetelných podmienok. Tento parádny smartfón ulahodí aj tomu najnáročnejšiemu užívateľovi. Ak patríte medzi nich, je to jasná voľba.

Samsung Galaxy A6

Mobilné telefóny značky Samsung sú známe vďaka svojmu kvalitnému spracovaniu a inak to nie je ani pri modeli A6. Kovová konštrukcia a 5,6“ super AMOLED displej dotvárajú zariadeniu prémiový vzhľad. Napriek rozmerom ide o kompaktné zariadenie, ktoré z ruky nepustíte. O perfektnú výdrž sa postará vyladený systém a 3 000 mAh batéria a zadný 16-megapixelový fotoaparát sa postará o kvalitné fotky. Ak ste skalným fanúšikom značky Samsung a hľadáte šikovný telefón za dobrú cenu, určite Galaxy A6 venujte svoju pozornosť.

Huawei P20

Tento smartfón sa pýši krásnym dizajnom a Fullview IPS displejom s rozlíšením 2244 x 1080 pixelov a pomerom strán 18:9. Vysoko kvalitné fotografie zabezpečí zadný duálny fotoaparát od renomovanej spoločnosti Leica. Dôležité momenty môžete zachytiť aj na Slow motion video s frekvenciou 960 snímok za sekundu. Nechýba ani integrovaná umelá inteligencia, ktorá je previazaná s celým systémom a zabezpečuje tak lepší chod zariadenia, dáva pozor na spotrebu energie a je tiež nápomocná pri nastavovaní fotoaparátu podľa snímaného objektu. Ak sa neviete rozhodnúť medzi drahšou vlajkovou loďou a odľahčenou verziou, zvoľte strednú cestu k Huawei P20. Rozhodne stojí za to.

Xiaomi Redmi 5 Plus

Zariadenie, pri ktorom dostanete za naozaj veľa muziky za málo peňazí. V strednej cenovej kategórii jednoznačne poteší kvalitné vyhotovenie a kovová konštrukcia. S veľkým 5,99“ IPS displejom je smartfón vhodný na hranie hier či sledovanie videí a filmov. O výdrž sa pritom postará batéria s kapacitou až 4 000 mAh. Svižný chod bez zasekávania zabezpečuje operačná pamäť RAM 4 GB. Dostatočne veľká interná pamäť 64 GB sa dá SD kartou zvýšiť až na kapacitu 256 GB. Zadný fotoaparát zhotovuje pekné snímky a nechýbajú ani efekty ako napr. portrét, vďaka ktorému vytvoríte snímku s tzv. bokeh efektom. Necháte sa zlákať práve Xiaomi?

Nokia 6.1

Novinka z dielne Nokia je unikátna vďaka operačnému systému Android One, ktorý bol vyvinutý špeciálne pre toto zariadenie. Najnovšie vychytávky a aktualizácie od Google tak máte stále po ruke. Dominantou je veľký 5,5 palcový IPS displej s rozlíšením Full HD vyhotovený z pevného a odolného Gorilla Glass. Výkon zabezpečí 8-jadrový procesor Snapdragon 630 s operačnou pamäťou RAM o veľkosti 3 GB. O výdrž sa postará batéria s kapacitou 3 000 mAh, ktorú v prípade nutnosti dobijete na 50% do 30 minút. Nokia 6.1 je spoľahlivý partner pre každodenné používanie.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Aké slúchadlá si vybrať k smartfónu? Poradíme vám, na čo všetko treba myslieť

Bezdrôtové slúchadlá sú perfektným doplnkom vášho smartfónu pri práci, pri športe aj relaxe.

Slúchadlá boli vždy verným pomocníkom smartfónov, no dnes už získavajú status nevyhnutného doplnku každého inteligentného telefónu. Funkcie a schopnosti bezdrôtových slúchadiel sa neustále rozširujú a čoraz väčší zmysel dávajú aj tým, ktorí cez svoj smartfón hudbu nepočúvajú. 

S novými slúchadlami si užijete pozeranie obľúbeného seriálu či filmu na smartfóne kdekoľvek budete. O to viac, ak máte Netflix v cene vášho O2 Paušálu

Telefonovať bez nutnosti mať smartfón bezprostredne pri sebe, vyťahovať ho z vrecka či kabelky, ovládať hlasového asistenta, prepínať hudbu v playliste alebo sa sústrediť na prácu potlačením hluku okolitého sveta. Kombo slúchadlá + smartfón toho dnes dokáže naozaj veľa, preto sme si pre vás pripravili niekoľko rád, ktoré vám pomôžu vybrať si ideálne slúchadlá pre vaše potreby.

Zvuk nie je jediné kritérium

Vybrať si perfektne vyhovujúce slúchadlá môže byť rovnako zložité ako nájsť dokonalý smartfón. Aj v tomto prípade ide o otázku osobných preferencií a kompromisov. Je však zopár vecí, ktoré by ste pred výberom mali vedieť.

Prirodzene a logicky sa núka, že najdôležitejšou charakteristikou slúchadiel je zvuk. Povedzme si však úprimne, hľadať slúchadlá s hi-fi zvukom ako doplnok k smartfónu je úplne zbytočné. Dokonalý zvuk si totiž najlepšie vychutnáte v pohodlí, keď sa naň sústredíte a máte samotné skladby v dostatočnej kvalite. Obmedzenie kvality pre vás neplatí, ak máte ako súčasť svojho O2 Paušálu predplatné na TIDAL, službu, cez ktorú môžete streamovať hudbu v nekomprimovanom formáte FLAC.

Uniformita má logický dôvod

Samozrejme, rozdiel v kvalite zvuku medzi 30- a 180-eurovými slúchadlami budete počuť, no nebude až taký zásadný. A to aj z toho dôvodu, že výrobcovia dnes vedia veľa vecí vyladiť softvérovo.

Dôvod, prečo sú takmer všetky slúchadlá ladené do prebasovaného zvuku, ktorý dokáže vytiahnuť každý jeden detail skladby, je ten, že takýto zvuk je pomerne univerzálny v mainstreamovej hudbe a najmä funkčný. Cez slúchadlá totiž čoraz viac telefonujeme, ovládame nimi smartfón a počúvame hovorené slovo v podcastoch.

Aj preto pri smartfónových slúchadlách argumentovať v prospech lepšieho zvuku pripojením cez 3,5 mm jack konektor nie je práve presné. Najmä ak máte k dispozícii pripojenie Bluetooth 5.0 a viac. Možnosť použiť kábel na pripojenie slúchadiel k smartfónu sa vám však hodí, ak na smartfóne hráte hry, veľa cestujete, pozeráte filmy, prípadne striháte videá.

Výdrž batérie bezdrôtových slúchadiel na úrovni 6 a viac hodín môže pôsobiť postačujúco, no nie je to vždy tak. Samozrejme, záleží najmä na tom, či aj váš smartfón má ešte možnosť pripojiť slúchadlá cez 3,5 mm jack.

Pri práci nepodceňujte kvalitný mikrofón

Buďme však konkrétnejší. Ste manažér, pre ktorého je smartfón v prvom rade pracovný nástroj? Potom je pre vás dôležité, aby ste mohli mať slúchadlá pohodlne nasadené v ušiach aj celý deň bez toho, aby vás obťažovali.

Presne pre takéto použitie sú vhodné štuple. Či sa rozhodnete pre tie s nožičkou, ako majú napríklad Xiaomi FlipBuds Pro, alebo bez nožičky, ako napríklad Samsung Galaxy Buds2, je len vecou osobnej preferencie.

Dôležité pre vás je, aby mali slúchadlá dostatočne dlhú výdrž batérie na jedno nabitie, prípadne ponúkali puzdro, ktoré ich dokáže nabiť. Ako napríklad Apple AirPods (2022), ktoré vďaka puzdru bez nabíjacieho kábla vydržia okolo 30 hodín počúvania hudby a 24 hodín telefonovania.

Pre podnikateľov, študentov či manažérov je dôležitý parameter ANC, teda aktívne potláčanie okolitého ruchu, čo je veľmi užitočné, keď sa treba sústrediť. Preto sa zamerajte na to, aby výrobca kládol dôraz aj na zapracovanie kvalitných mikrofónov. Užitočnou funkciou je aj schopnosť slúchadiel automaticky sa prepnúť z jedného zariadenia na druhé. Napríklad po príchode do kancelárie zo smartfónu na notebook.

Hľadáte niečo univerzálne?

Nemáte na slúchadlá špeciálne požiadavky? V tom prípade bude výber o niečo jednoduchší a aj lacnejší. Dnes už vyložene zlé a nekvalitné slúchadlá kúpite, len ak sa rozhodne pre nejakú úplne neznámu značku v niektorom z čínskych online marketov. 

Konkurenčný boj je čoraz intenzívnejší, a preto aj známe značky dnes dokážu za pár desiatok eur pripraviť zaujímavú ponuku. Jedným z veľmi milých prekvapení sú nové bezdrôtové slúchadlá O2 pods.

Za skutočne priaznivú cenu ponúkajú výbavu, o ktorej by ste v dostupnej kategórii ani len nesnívali. O2 pods majú dobrý zvuk, na telefonovanie sú priam ideálne. Okrem integrovaného mikrofónu aj pre pohodlné dotykové ovládanie.

Párovanie so zariadením – smartfónom, tabletom alebo notebookom – je viac ako spoľahlivé a rýchle. Prirodzene si slúchadlá rozumejú ako s operačným systémom Android, tak s iOS a aj Windows či MacOS. 

Nabíjacie puzdro sa postará o 20-hodinovú výdrž na jediné nabitie, vybavené je aj technológiou na bezdrôtové nabíjanie. Inak je k dispozícii aj USB-C konektor.

Ak preferujete skôr klasickú konštrukciu slúchadiel a nie „štuple“, zaujímavou voľbou sú bezdrôtové slúchadlá Music Hero s mäkkými náušníkmi, zabudovaným mikrofónom a multifunkčnými tlačidlami na ovládanie hudby a vybavovanie telefonických hovorov.

Sú štuple vhodné pre športovcov?

Napriek tomu, že výrobcovia často tvrdia, že bežné štupľové slúchadlá sú vhodné aj na šport, poobzerajte sa radšej po tých s prívlastkom športové. Líšia sa konštrukciou, na štupľoch sú napríklad malé ramienka, ktoré lepšie držia. Aktívne potláčanie hluku je v tomto prípade skôr zbytočné, možno až nebezpečné. Ak behávate v meste popri ceste, je určite lepšie, ak môžete vnímať svoje okolie.

Pre športovcov nemusí byť vždy ideálne ovládanie dotykom na štupli. Keď máte dotykovú plochu vlhkú od potu, nemusí správne reagovať, preto je praktickejšie ovládanie na šnúrkach na krku. Zaujímavým tipom na športovanie sú napríklad flexibilné a mäkké Sony WIC200.

Pre milovníkov dizajnu

Ak je pre vás dôležitý dizajn a väčšiu dôveru máte skôr k tradičným výrobcom zvukovej techniky, nebojte sa vyskúšať niektorú z overených značiek, ako je napríklad Bang & Olufsen. Aj firmy z hi-fi sveta totiž vidia potenciál v praktických štupľoch.

S dobrými slúchadlami a šikovnými apkami budú tréningy ľahšie. Tréneri a trénerky odporúčajú tieto smart aplikácie

Pravda však je, že aj v prípade smartfónových slúchadiel sa sústredia primárne na zvuk, preto môžu ponúkať o generáciu starší Bluetooth alebo nemajú aktívne potláčanie hluku.

Nie je to však prípad dizajnových SONY LinkBuds, ktorých netradičný dizajn dopĺňajú 12 mm meniče, Bluetooth 5.2 alebo 17,5-hodinová výdrž batérie, samozrejme, v spojení s puzdrom. Nechýbajú ani kodeky SBC a AA.

Ani klasiky nie sú krokom vedľa

Dôvodov, prečo vám nemusia vyhovovať štuple a radšej siahnete po klasických slúchadlách, je veľa a všetky sú legitímne. Aj tu ide o vec osobných preferencií. Klasické slúchadlá sú väčšie, prekryjú ucho, čím môžu do určitej miery suplovať funkciu potláčania hluku a pasívne ucho izolovať od okolitých ruchov a zvukov.

Pre mnohých ľudí sú pohodlnejšie na nosenie, ale nie na dlhé hodiny. S veľkými slúchadlami vám môže byť teplo a sú oproti štupľom ťažšie.

Klasické veľké slúchadlá ocenia skôr hráči, pre ktorých sú dôležité rôzne zvukové kodeky. Samozrejme, spokojnejší budú aj milovníci hudby, keďže pri takýchto slúchadlách sa so zvukom už pracuje inak, dôkazom čoho sú napríklad aj slúchadlá  SONY WHCH510, ktoré okrem kvalitného zvuku ponúkajú výdrž batérie na jedno nabitie 35 hodín.


Bohatú ponuku bezdrôtových slúchadiel na rôzne účely nájdete aj v e-shope O2.


Nezaťažia ani rozpočet, ani vaše ruky. Vybrali sme 4 ľahučké smartfóny, ktoré prekvapujú dizajnom aj vybavením

Čítaj viac

Čo všetko bolo v našej komunikačnej výbave vďaka technológiám a internetu? Pripravili sme nostalgickú jazykovú exkurziu

Čítaj viac

Zlepšite sa v cudzom jazyku cestou do práce. Vybrali sme 8 aplikácií, ktoré vás rozhovoria aj posilnia slovnú zásobu

Čítaj viac