Ako otvoriť brány online komunikácie aj starým rodičom

Pripravili sme pre vás sumár článkov, vďaka ktorým už mobilné technológie nebudú pre starších ľudí strašiakom.

Určite s tým máte skúsenosť aj vy. Deti vyrastú, odídu z domu a spoločné stretnutia sú často čoraz sporadickejšie. A kým mladí ľudia sa v súčasnosti prirodzene pohybujú v online svete, mnohým starším ľuďom je toto prostredie stále vzdialené.

V prvom lifetech vydaní magazínu Sóda sme sa preto rozhodli pripraviť sumár tipov, ako priblížiť mobilné technológie ľuďom, ktorí s nimi doteraz nemali veľa skúseností. Práve toto môže prispieť k ich lepšiemu prepojeniu a zlepšeniu vzájomných vzťahov. Mobilné technológie môžu na prvý pohľad pôsobiť zložito, opak je však pravdou.

Partnerom tohto vydania je 4G sieť od O2, ktorá prináša rýchly mobilný internet už viac ako 95 % obyvateľov Slovenska. Vďaka nej môžete byť online prakticky kdekoľvek a zdieľať tak dôležité momenty zo svojho života.

V tomto vydaní nájdete:

5 zaujímavých komunikačných tipov, ktoré môžete aplikovať ihneď. Čitatelia Sódy sa s nami podelili o svoje originálne tipy, ako využiť technológie pri zlepšení vzťahov.

Návod: Ako nastaviť smartfón s Androidom na čo najjednoduchšie fungovanie. Pripravili sme pre vás 8 šikovných odporúčaní, ktoré vašim starým rodičom zabezpečia maximálnu bezpečnosť a pohodlné používanie mobilného zariadenia.

Vyberáme cenovo dostupný smartfón na rýchle internetové spojenie. O2 Guru vybrali 5 smartfónov, ktoré budú vhodným darčekom pre starších ľudí a zároveň nezaťažia peňaženku.

Všetko, čo by ste mali vedieť o 4G LTE sieti. Zistite, v čom spočívajú výhody 4G internetu, čím sa odlišuje od iných typov spojenia a ako postupovať, ak chcete mať 4G pripojenie vo svojom mobile.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Video: Stihne asistent jazdy vždy zabrzdiť?

Rasťo Chvála pripravil sériu videí, ktoré z vás spravia lepšieho vodiča. Tentoraz sa zameriava na to, že hoci asistenčné služby šoférovi jazdu uľahčia, nedokážu ho úplne nahradiť.

Motoristický novinár Rasťo Chvála v rámci seriálu Chvála bezpečnej jazde prináša vodičom nielen cenné rady, ale aj skvelé zľavy v rámci O2 Extra výhod. Kým v prvom videu otestoval, čo sa môže stať, ak nemáte správne obuté kolesá, v druhom dokazuje, že aj pri použití asistenčných vychytávok sa treba plne sústrediť na cestu a nie na mobil.

Jazdite zodpovedne a využite špeciálnu ponuku O2 Extra výhod. Viac informácií

„Oči stále na ceste.“ Tak znie heslo, ktorého by sa mal podľa Rasťa Chválu držať každý zodpovedný vodič. Pozrite si, čo sa mu stalo, keď počas jazdy nedával pozor:

Prečítajte si: 5 rád, ako sa správať v zápchach

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a získať skvelé zľavy na tankovanie, servis automobilu aj praktické príslušenstvo. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


Vybrali sme 11 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Čítaj viac