Plánujete cez leto roadtrip? Inšpirujte sa týmito filmami

Vidina dobrodružstva a zážitkov – to je dôvod, pre ktorý veľa ľudí zbožňuje roadtripy.

Filmy s touto tematikou ponúkajú skutočne pestrú ponuku od komédií až po drámy. Až to niekedy vyzerá, že cesta je naozaj dôležitejšia ako cieľ.

Pozrite si filmy z domova aj zo sveta kedykoľvek priamo vo svojom mobile prostredníctvom aplikácie O2 TV v mobile.

Útek do neznáma či dobrodružstvo – po niektorých filmoch človek jednoducho nemôže len tak zostať doma. Či už chcete vyraziť len tak za nosom, alebo si naplánovať nezabudnuteľnú jazdu, tieto filmy vám dodajú odvahu, chuť a inšpiráciu.

Malá miss sunshine

V rodine Hooverovcov sa nikomu veľmi nedarí. Matka Sheryl je zúfalá prakticky zo všetkého, najmä zo svojho brata Franka, ktorý sa pokúsil o samovraždu pre nešťastnú lásku k mužovi.

Otec Richard je neúspešný motivačný rečník, ktorý svojimi teóriami o dosiahnutí úspechu úspešne vyčerpáva všetkých členov rodiny. Nereálne a neúspešné sny majú aj ich deti: pubertálny syn Dwayne sa rozhodol jednoducho nerozprávať, kým sa nedostane na leteckú školu. Malá a zaguľatená Olive sníva o korunke krásy. A posledný člen tejto dysfunkčnej rodiny je starý otec, ktorého vyhodili z domova dôchodcov kvôli drogám. Keď však malú Olive vyberú do finále súťaže Malá miss sunshine, rodina sa rozhodne ju podporiť. Vydajú sa spolu na tragikomickú cestu, ktorá im do života prinesie veľa zásadných zmien.

Locke

Táto dráma je naozaj unikátna – celý dej sa odohráva v aute na ceste medzi Birminghamom a Londýnom a v aute sedí jediný muž Ivan Locke.

Vzorný otec rodiny a úspešný podnikateľ však raz zdvihne telefón, čo celkom zmení jeho doterajší, takmer dokonalý život. Jedno zlé rozhodnutie v minulosti ho môže stáť všetko, čo si doteraz vybudoval. Tom Hardy vás svojím výkonom doslova pripúta k obrazovke a zažijete s ním nezabudnuteľnú cestu.

Blbý a blbší

Kto by už nepoznal jednu z najväčších filmových komediálnych klasík Blbý a blbší. Dvaja intelektuálne slabší spolubývajúci (Jim Carrey a Jeff Daniels) síce stratili zamestnanie, no nie svoje sny o vlastnom obchode s červíkmi.

Život im ale nakoniec pripraví iný plán – pripletie im do cesty kufrík plný peňazí. Samozrejme, rozhodnú sa ho poctivo vrátiť a tak sa vydajú na cestu naprieč USA za pôvodnou majiteľkou. Na tejto ceste im však robí spoločnosť dvojica zloduchov, ktorých dokážu prekabátiť práve svojím prístupom k životu. Pri tejto dokonalej komédii plnej vtipných dialógov si oddýchnete a určite sa zasmejete.

Nadoraz

Budúci otec Peter Highman sa ponáhľa domov, aby stihol pôrod vytúženého dieťaťa. Ako to už však vo filmoch býva, nič nie je také jednoduché, ako by mohlo byť a do cesty sa mu pripletie nádejný herec Ethan. Táto nesúrodá dvojica zažije mnohokrát až bizarné situácie, keďže Ethan je pomerne svojský typ človeka.

Zárukou skvelých hereckých výkonov a výbornej zábavy sú známe tváre Robert Downey Jr. a Zach Galifianakis.

Thelma a Louise

V oscarovom road movie si vás dvojica herečiek Susan Sarandon a Geena Davis získajú hneď od začiatku. Na prvý pohľad tvrdá a samostatná Louise si spolu so svojou mierne naivnou a manželom ovládanou priateľkou Thelmou naplánujú víkendový útek od mužov.

Ich cesta spočiatku vyzerá ako nikdy nekončiaca zábava – až do chvíle, kým sa nezastavia v bare. Thelma začne koketovať s neznámym mužom a nakoniec s ním skončí sama na parkovisku. Pri jeho pokuse znásilniť Thelmu sa zjaví Louise, ktorá ho v afekte zastrelí. V panike sa ženy rozhodnú situáciu vyriešiť útekom do Mexika. Ako dlho im to však vydrží? Film Ridleyho Scotta ocenený niekoľkými významnými cenami poteší aj milovníkov záberov na nádhernú krajinu.

Rain man

Po smrti svojho otca sa samoľúby kalifornčan Charlie Babbit (Tom Cruise) teší na milióny, ktoré po ňom zdedí.

Tie však otec odkázal jeho autistickému bratovi Raymondovi (Dustin Hoffman), o ktorom Charlie do otcovej smrti ani nevedel. Rozhodne sa preto Raymonda uniesť a využiť ho na získanie vytúžených peňazí. Na ich spoločnej ceste privedie Raymondova svojská povaha Charlieho na pokraj trpezlivosti. Spoločne síce prekonajú veľkú vzdialenosť, omnoho dôležitejšie však je, že prekonajú priepasť medzi sebou. Dojímavá dráma bola ocenená hneď niekoľkými Oscarmi.

Captain Fantastic

Hlboko v lese v izolácii od spoločnosti vychováva svojrázny otec svojich šesť detí podľa predstáv vzdialených životu, aký bežne poznáme.

Ich život pripomínajúci zážitkový detský tábor náhle zasiahne veľká tragédia, pre ktorú musia svoj raj na zemi opustiť. Cesta plná prekvapení spochybňuje ich doterajší pohľad na svet aj všetko, čo o ňom vedia. Úprimný, vtipný a dojemný film v hlavnej úlohe s Viggom Mortensenom.

My sme Millerovci

Bezvýznamný malý drogový díler David má aj rovnako bezvýznamnú klientelu. Jeho snahu ostať nenápadným však naruší prepadnutie. Okradne ho skupinka grázlov a David tak zrazu svojmu dodávateľovi dlhuje veľký balík peňazí. Aby obnovil svoju dôveryhodnosť, musí splniť veľkú úlohu – prepašovať veľkú zásielku až z Mexika.

Taká úloha si však vyžaduje plán a ten vymyslel David taký jednoduchý, až bol úplne šialený. Rozhodne sa na túto cestu vydať na nablýskanom karavane s falošnou rodinou – cynickou striptérkou Rose, svojským mladým klientom Kennym a potetovanou tínedžerkou Casey, ktorú vychovala ulica. Tento výlet nepôjde hladko, ale môžete si byť istí, že rodinka Millerovcov vás bude celou cestou parádne zabávať.

Prázdniny v Európe

Kto by nepoznal americkú rodinku Griswaldovcov? V každom filme zažije táto rodinka dobrodružstvá plné smiechu a inak tomu nie je ani v tejto komédii.

Prekonajú Atlantik a vydajú sa na cestu naprieč Európou. Ako to už v ich prípade býva, zanechajú za sebou poriadny víchor. Uletená cesta prinesie zážitky nielen im, ale rozhodne zanechá stopu vo všetkých obyvateľoch Európy. Prežijú to všetky pamiatky?

Na ceste

Absolútna klasika bítnickej generácie Na ceste od Jacka Kerouaca sa dočkala aj filmového spracovania. Mladá trojica cestuje naprieč USA a oddáva sa všetkému, čo vybočuje z priemeru.

Odmietajú akékoľvek konvencie, experimentujú s drogami. Fantastické dobrodružstvo mladých ľudí, ktorí sa počas putovania snažia objaviť slobodu a nájsť samých seba a svoje miesto na svete. Hoci je táto dobrodružná dráma zasadená do obdobia 50. rokov 20. storočia, jej posolstvo je aktuálne aj dnes.

Pozrite si dobrý film, nech ste kdekoľvek

Máte chuť na dobrý film? Nainštalujte si s aplikáciou O2 TV v mobile a vychutnajte si tie najlepšie snímky a program viac ako 30 televíznych kanálov priamo vo svojom smartfóne.

Páčil sa vám tento článok? Máme pre vás ďalšie:

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Návod na O2 TV v mobile: Aktivujte si prístup k filmom, dokumentom a športovým prenosom

Chcete si večer pozrieť športový záznam, ktorý išiel počas dňa, dokument zo včera alebo dobrý film? Tu je návod, ako si aktivovať službu O2 TV v mobile.

O2 TV je nová služba od O2, vďaka ktorej máte každý večer k dispozícii čerstvý výber dokumentov, športových prenosov, filmov a televíznych seriálov. Za 5 € mesačne bez viazanosti si viete vo svojom mobile pozrieť program viac ako 30 televíznych kanálov až 7 dní po jeho odvysielaní. Denne tak máte na výber niekoľko stoviek programov, dokumentov a filmov.

Televízne stanice môžete sledovať aj naživo, prípadne si nahrať až 100 hodín programu a pozrieť si ho kedykoľvek počas nasledujúcich 30 dní.

Ako si aktivujem O2 TV v mobile?

Existujú dve možnosti, ako si vo svojom mobile či tablete môžete užiť obľúbené filmy a relácie.

Možnosť 1. je pre tých, ktorí majú od O2 fakturovaný program.

Ak patríte k zákazníkom O2, jednoducho navštívte aplikáciu Moje O2 a po prihlásení si aktivujte službu O2 TV v mobile.

 

Možnosť 2. je pre tých, ktorí od O2 fakturovaný program nemajú.

V tomto prípade navštívte stránku O2 TV a kliknite na tlačidlo „Chcem mať O2 TV v mobile“. Následne si k službe vyberte program, odporúčame vám Strieborný O2 Paušál s O2 TV v mobile.

 

V oboch prípadoch dostanete aktivačnú SMS a e-mail s prihlasovacím PIN-om. Potom si stiahnite appku O2 TV z Google Play, App Store alebo www.o2tv.sk.

Takto vyzerá O2 TV po prihlásení

Vďaka tejto službe máte denne na výber desiatky dokumentov, množstvo športových prenosov, filmovtelevíznych seriálov. Za 5 € mesačne bez viazanosti si viete každý deň vo svojom mobile vychutnať 7-dňové spätné prehrávanie viac ako 30 televíznych kanálov.

Všetky kanály môžete, samozrejme, sledovať aj naživo a 10 z nich v HD kvalite.

Často kladené otázky

Može si službu aktivovať ktokoľvek?

Stačí, ak ste zákazníkom O2. Služba je bez viazanosti a cena programu je len 5 €. Aktivujte si ju na tejto stránke.

Potrebujete pomoc s nastavením O2 TV vo vašom mobile?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo
a budeme vás kontaktovať.
Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme vám
v priebehu najbližšieho pracovného dňa.
Ďakujeme. Zavoláme vám.

Čo v prípade, ak nie som v O2?

Žiadny problém. Jednoducho si preneste svoje číslo do O2 a v prípade zmluvnej pokuty vám O2 pošle na účet peniaze až do výšky 150 € na jej pokrytie. Podrobné informácie o prenose čísla nájdete na tejto stránke.

Máte záujem o prenos čísla?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo
a budeme vás kontaktovať.
Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme vám
v priebehu najbližšieho pracovného dňa.
Ďakujeme. Zavoláme vám.
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Nestrácajte čas a energiu. Týchto 5 smartfónov vás poteší rýchlym nabíjaním

Čítaj viac

Menej chrápania, viac čítania: 6 nových appiek, ktoré odporúčame vyskúšať

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac