Pozrite sa, ako sa natáčal koncert skupiny Korben Dallas

Novinka od Korben Dallas dokazuje, že špičkový smartfón si poradí aj s takou náročnou úlohou, ako je záznam koncertu.

Kapela Korben Dallas sa v spolupráci so značkou Huawei a s operátorom O2 pustila do netradičného testu. Prostredníctvom 11 špičkových zariadení Huawei Mate 20 Pro vytvorili jedinečný záznam koncertu, v rámci ktorého vznikol aj špeciálny záznam skladby Beh.

Prečítajte si kompletnú recenziu vlajkovej lode Huawei Mate 20 Pro.

Testy a videá o telefónoch robíme pre O2 už dlho, nikdy sme však nerobili video natočené iba na telefón,“ prezradil režisér záznamu Lukáš Kodoň, ktorý pre kapelu robil už viacero videí, najmä v čase ich prvého albumu Pekné cesty.

„Ešte zo strednej školy si pamätám ich prvú kapelu a k ich tvorbe mám blízko. Svojou energiou ma vždy bavili,” približuje režisér.

Koncert sa konal v komornom prostredí prvej skúšobne kapely a zúčastnili sa na ňom verní fanúšikovia úspešnej štvorice. „V minulosti sme tam točili pesničky s Tomášom Hudákom. Možnosť odohrať tam koncert zostavený z pesničiek z prvého albumu ma preto nadchol,” dopĺňa.

Pozrite si video, ktoré odhaľuje, ako sa nakrúcal nový videoklip aj aká atmosféra v skúšobni vládla.

Všetkých 11 smartfónov Huawei Mate 20 Pro sa počas nakrúcania preplo do režimu kinoformát s pomerom strán 21 : 9, pričom sa použil filter Vintage Effect. Telefóny zvládli bez problémov nahrávať viac ako hodinu, pričom spotrebovali sotva 20 % svojej batérie.

„Na zázname z telefónov ma baví surovosť a bezprostrednosť zážitku. Nové smartfóny navyše zvládajú v reálnom čase aj zaujímavú postprodukciu obrazu, a tak sa stali plnohodnotným kreatívnym nástrojom. S tým sme sa v rámci prípravy záznamu vyhrali,” opisuje benefity mobilných zariadení Lukáš Kodoň.

Špeciálne vydanie o slovenskej hudbe
Tento článok je súčasťou špeciálneho vydania magazínu Sóda o slovenskej hudbe. Inšpiráciou pre toto vydanie bol špeciálny záznam koncertu skupiny Korben Dallas. Celý záznam sa nahrával na 11 mobilných telefónov Huawei Mate 20 Pro a jeho vznik podporilo aj O2.

Čítajte aj:

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Máme radi slovenskú hudbu

Hudba má špecifickú danosť − zabáva, dokáže zlepšiť náladu a spája ľudí. Veď aj vám sa určite stalo, že ste sa na koncerte pozastavili, aká rozmanitá zmes ľudí sa stretla v hľadisku.

Slovenská hudobná scéna je pestrá a každý si v nej nájde čosi pre seba. Máme množstvo hudobných stálic, ktorých hity zľudoveli, bohatú popovú scénu, alternatívnych interpretov a stále prichádzajú noví a noví hudobníci – jednotlivci aj kapely, ktorí si získavajú tisíce fanúšikov.

V tomto špeciálnom vydaní magazínu Sóda sme sa rozhodli bližšie pozrieť práve na domácu hudobnú scénu. Pri jeho príprave sme oslovili slovenského hudobného experta Juraja Čurného, ktorý pre čitateľov Sódy pripravil prehľad tých najdôležitejších udalostí na domácej scéne, ako aj kvíz, v ktorom si môžete overiť, ako dobre ste v slovenskej hudbe zorientovaní.

Inšpiráciou pre toto vydanie bol záznam koncertu skupiny Korben Dallas. Celý záznam sa nahrával na 11 mobilných telefónov Huawei Mate 20 Pro a jeho vznik podporilo aj O2.

V tomto vydaní nájdete:

Všetko, čo by ste mali vedieť o slovenskej hudbe. Odborník na hudbu Juraj Čurný vybral tie najdôležitejšie momenty vývoja slovenskej hudobnej scény. Hodina dejepisu venovaná slovenskej populárnej hudbe môže začať.

Korben Dallas: Hudba nám pomáha zvládať každodennosť. So štvoricou hudobníkov sme sa porozprávali o ich tvorbe, o prepojení hudby s prácou a rodinným životom, ako aj o videoklipe, ktorý sa nakrúcal len smartfónmi.

Kvíz: Ako dobre poznáte slovenskú hudobnú scénu? V spolupráci s Jurajom Čurným sme pre vás pripravili kvíz, ktorý ukáže, ako dobre poznáte slovenských interpretov.

Slovenské hity, ktoré si spievajú celé generácie. Vypočujte si desiatku notoricky známych piesní, ktoré sú populárne dodnes.

Pozrite sa, ako sa natáčal koncert skupiny Korben Dallas. Presvedčte sa, že kvalitný smartfón si poradí aj s takou náročnou úlohou, ako je záznam koncertu.

Hľadáte high-end smartfón? Otestovali sme pre vás Huawei Mate 20 Pro. Zistite viac o smartfóne Huawei Mate 20 Pro, vlajkovej lodi, ktoré je taká dobrá, že ňou možno natočiť aj špičkový hudobný záznam.


Video: Ako počas jazdy zvládnuť krízovú situáciu

Rasťo Chvála pripravil sériu videí, ktoré z vás spravia lepšieho vodiča. Tentoraz sa pozrel na to, ako zvládnuť krízovú situáciu, v rámci ktorej treba nečakane zabrzdiť a vyhnúť sa prekážke.

Motoristický novinár Rasťo Chvála v rámci seriálu Chvála bezpečnej jazde prináša vodičom nielen cenné rady, ale aj skvelé zľavy v rámci O2 Extra výhod. V tomto videu sa zameral na vodičov, ktorí so šoférovaním ešte len začínajú alebo už dlhšie nešoférovali, a ukazuje, ako zvládnuť neočakávané situácie.

Jazdite zodpovedne a využite špeciálnu ponuku O2 Extra výhod. Viac informácií

Sám má najazdených viac ako dva milióny kilometrov a tisíce za volantom pretekárskeho auta a rád učí ľudí šoférovať. V tejto časti seriálu si sadol na sedadlo spolujazdca a za volant pustil svoju dcéru.

Pozrite si video plné šikovných rád aj s praktickým testom, ktorý ukazuje, ako auto reaguje v krízovej situácii:

Páčilo sa vám toto video? Pozrite si ďalšie:

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a získať skvelé zľavy na tankovanie, autoškolu aj kondičné jazdy. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac

Fotografka radí, ako aj v noci urobiť dobré fotky so smartfónom

Čítaj viac

Notebook na dovolenke netreba, ak máte jeden z týchto 6 tabletov

Čítaj viac