Spustenie športovej akadémie či vydanie knižky. Na čo v roku 2017 sú hrdé známe osobnosti?

Prelom rokov je dobrým obdobím na zamyslenie sa a zhodnotenie predchádzajúceho obdobia. Čo sa v roku 2017 podarilo známym osobnostiam?

Tanečníka, manažérky úspešnej neziskovej organizácie aj laureáta ocenenia Biela vrana sme sa opýtali, čo sa im v roku 2017 naozaj podarilo a na čo sú hrdí.

Laci Strike, tanečník a choreograf

Nedávno sme dokončili veľký projekt – online tanečnú školu. Keďže majú deti tak rady online prostredie, chceli sme im vyjsť v ústrety a vytvorili sme web s množstvom rôznych tanečných lekcií. Za ich splnenie dostávajú body a postupujú do vyšších levelov. Sú tam rôzne množiny klipov, kde sa učia aj celé choreografie známych spevákov. Ak sa tomu niekto rozhodne venovať, je to preňho z hľadiska výuky obrovská skratka. Som rád, že sa nám to podarilo.

Ľudmila Kolesárová, manažérka neziskovej organizácie Dobrý anjel

Na úvod mám veľkú chuť poďakovať za to, že aj tento rok bol pre mňa rokom zdravia a zdaru. Ani jedno, ani druhé vôbec nie je samozrejmosť. Veľmi na teší, že sme v Dobrom anjelovi vydali knihu pre mladých Nevzdať sa. Tá obsahuje inšpiratívne výpovede mladých ľudí, ktorých mladosť je poznačená ťažkou diagnózou.

Pre nich to znamená veľa a zároveň verím, že sme spoločnosti priniesli tému, o ktorej sa hovorí málo a pritom je veľmi dôležitá. Bolo skvelé absolvovať s niektorými hrdinami knihy besedy. Mladí ľudia sú nesmierne odvážni, zaujímaví a je potrebné ich viac počúvať.

A ako Tatranka mám ešte takú svoju súkromnú radosť a to, že sme s priateľmi vo voľnom čase pripravili úspešnú kampaň My sme les, ktorej cieľom je zachrániť národné parky pred devastačnou ťažbou. Podstatné však bude, čo bude nasledovať v roku 2018 a či sa podarí zmeny v tejto oblasti dosiahnuť. Odhodlanie ale nie je to, čo by nám chýbalo.

Matej Tóth, atlét, olympijský víťaz v chôdzi na 50 km

Tento rok sa nám podarilo rozbehnúť Športovú akadémiu Mateja Tótha. Som hrdý na tím ľudí, ktorí tvrdo pracovali väčšinou vo svojom voľnom čase, aby sme mohli od septembra otvoriť brány našej akadémie a podieľať sa na športovej príprave detí po celom Slovensku. Aj vďaka O2 si môžu mnohé deti u nás kvalitne športovať zadarmo.

Erik Baláž, ochranár, filmár a laureát ocenenia Biela vrana

Tento rok toho bolo veľa. Dokončili sme filmy Nesmrteľný les a Živá rieka, ktoré mali veľký divácky úspech a všimli si ich aj na festivaloch. Získal som ocenenie Biela vrana a urobili sme úspešnú iniciatívu My sme les. Keď sa na to pozerám spätne, je to jeden z mojich najúspešnejších rokov. Teším sa z toho všetkého a som hrdý na všetkých ľudí, ktorí podporili iniciatívu My sme les.

Janica Lacová, autorka Jem iné, ktorá sa špecializuje na vzdelávanie v oblasti výživy

V roku 2017 sa nám v Jem iné podarilo získať prestížnu cenu Via Bona Slovakia dokonca v 2 kategóriách – Sociálne inovácie a Inšpiratívny projekt v kategórii Dobrý partner komunity. Zároveň sa nám podarilo pomaličky rozbehnúť pobočku v Martine. Som na náš celoslovenský Jem iné tím veľmi hrdá.

Nie vždy človeka stretajú len pozitívne veci, vždy sa ale nájde niečo, čo človeka teší a na čo môže byť aj právom hrdý. Čo sa v roku 2017 podarilo vám? Podeľte sa s nami na našom Facebooku.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

5 skvelých miest na rodinnú lyžovačku, ktoré možno nepoznáte

Lyžovačka s rodinou k zime jednoducho patrí. Ak sa ale vyberiete do najznámejších slovenských stredísk, davom ľudí a preplneným vlekom sa určite nevyhnete. Skúste to preto túto sezónu trochu inak a dajte šancu aj menej známym lyžiarskym strediskám, ktoré ste doteraz ešte nenavštívili.

Vybrali sme pre vás 5 stredísk, z ktorých si vyberú začiatočníci aj skúsení lyžiari.

Králiky pri Banskej Bystrici

Ski Králiky nájdete len 10 km od Banskej Bystrice a z mesta sa do strediska pohodlne dostanete aj skibusovou linkou, ktorá sem počas hlavnej sezóny pravidelne premáva. Stredisko ponúka 4 zjazdovky, z toho 80 % je technicky zasnežovaných.

Foto: Ski Králiky

K dispozícii je pohodlná 4-sedačková lanovka, 2 lyžiarske vleky a detský lanový vlek v lyžiarskej škôlke. Na jednej zo zjazdoviek nájdete aj snowpark s prekážkami a skokmi, začiatočníkov zase poteší škola lyžovania a snowboardingu aj požičovňa lyží a snowboardov.

Košútka v Hriňovej

Lyžiarske stredisko Košútka nájdete len 2,5 km od centra Hriňovej. Využiť tu môžete 3 lyžiarske vleky so zjazdovkami rôznej náročnosti, tým najmenším je k dispozícii detský vlek s lanom.

Foto: Ben Koorengevel/Unsplash

Výhodou hlavnej zjazdovky je večerné osvetlenie v celej jej dĺžke, ako aj snowpark v jej hornej časti.

Opalisko na Liptove

Skicentrum Opalisko sa nachádza priamo v srdci Liptova – v Nízkych Tatrách, len 5 km od Liptovského Mikuláša nad obcou Závažná Poruba. Čaká vás tu 5 umelo zasnežovaných zjazdoviek, rodiny s najmenšími deťmi ocenia sánkarsku dráhu či prírodné klzisko.

Foto: Skicentrum Opalisko

V areáli Opalisko môžete využiť aj lyžiarsku a snowboardovú škola, servis športového vybavenia, požičovňu lyží, snowboardov či snowtubing.

Martinky nad Martinom

Winter park Martinky sa nachádza v pohorí Malá Fatra nad mestom Martin. Na ľahkých a stredne ťažkých zjazdovkách si môžete vychutnať krásny výhľad na Turčiansku kotlinu a okolité pohoria.

Foto: Urban Sanden/Unsplash

Skúsených lyžiarov poteší 6-sedačková lanovka s bublinami a 5 lyžiarskych vlekov, najmenších zase detský areál s lanovým vlekom a lyžiarskou škôlkou. Detský vlek pre deti do 12 rokov je navyše zadarmo.

Zaujímavosťou je, že v stredisku Martinky sa nachádza jeden z najstarších snowparkov na Slovensku. Na zjazdovke pod sedačkovou lanovkou si skúsenejší jazdci užijú niekoľko lyžiarskych prekážok a skokov.

Strednica v Ždiari

Lyžiarske stredisko Strednica leží priamo v obci Ždiar, medzi hrebeňmi Belianskych Tatier a Spišskej Magury. Zjazdovky sú vhodné skôr pre začiatočníkov a mierne pokročilých lyžiarkov, na výber tu ale máte až 9 lyžiarskych vlekov.

Foto: Pixabay

Skúsenejších lyžiarov zase poteší sedačková lanovka, ktorá sprístupňuje 2 stredne náročné zjazdovky. Celková dĺžka zjazdoviek v Strednici je takmer 5 km.

Užite si rýchly internet aj počas lyžovačky

Aj počas lyžovačky na Liptove či pri Banskej Bystrici môžu zákazníci O2 využiť najrýchlejšie mobilné internetové pripojenie na Slovensku.

Aby ste si mohli užiť vysokorýchlostný internet od O2 naplno, potrebujete telefón alebo tablet s podporou 4G LTE a 4G LTE SIM kartu. Viac informácií nájdete na www.o2.sk/4GLTE.


Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Férová Nadácia O2 spúšťa nový grantový program. V rámci tohto ročníka, ktorý nesie názov Sloboda nie je samozrejmosť, podporí projekty, ktoré mladým približujú demokraciu a slobodu.

O2 pravidelne, už niekoľko rokov, pripomína udalosti 17. novembra 1989 a hodnoty s ním spojené. Tento rok k svojim aktivitám pridá aj grantovú výzvu Férovej nadácie O2. K 30. výročiu Nežnej revolúcie prerozdelí sumu 30 000 €.

Nadácia podporí projekty, ktoré mladým priblížia hodnoty slobody a demokracie

Tento ročník grantového programu Férovej nadácie O2 pod názvom Sloboda nie je samozrejmosť sa bude niesť v duchu 30. výročia Nežnej revolúcie. Férová nadácia podporí projekty, ktoré mladým ľuďom pripomenú a priblížia hodnoty slobody a demokracie sumou spolu až 30 000 €.

„O2 sa pripomínaniu hodnôt slobody a demokracie venuje systematicky už niekoľko rokov. Považujeme preto za prirodzené ísť tento rok ešte ďalej a pri príležitosti 30. výročia Novembra 89 chceme prostredníctvom Férovej nadácie O2 pomôcť takým verejnoprospešným a neziskovým projektom, ktoré sa snažia mladým ľuďom ukázať a vysvetliť význam týchto udalostí a hodnôt,“ hovorí Peter Gažík, generálny riaditeľ O2 Slovakia a predseda správnej rady Férovej nadácie O2.

„Nie sú totiž len historickým momentom, ale aj niečím, čo veľmi silno vplýva na našu prítomnosť a na to, že žijeme v slobodnej demokratickej krajine, kde sa nemusíme báť vyjadriť svoj názor, či už ide o jednotlivcov, alebo o značky,“ dopĺňa.

Podmienkou prihlásenia projektov je ich verejnoprospešný účel a zameranie na širokú cieľovú skupinu. Prihlásiť sa môžu inovatívne a kreatívne projekty, ktoré zaujímavým a invenčným spôsobom mladej generácii vysvetľujú udalosti Nežnej revolúcie a hodnoty, ktoré nám priniesla.

„Každoročne stojíme pred výzvou, ako upútať pozornosť generácie, ktorá novembrové udalosti nezažila a rovnako nemá skúsenosti ani s režimom pred rokom 1989, aby sme zdôraznili dôležitosť hodnôt, ktoré Nežná revolúcia priniesla. Rozhodli sme sa preto podporiť také projekty, ktoré budú schopné toto posolstvo prerozprávať mladým formou, ktorá im je najbližšia,“ približuje Tereza Molnár, šéfka komunikácie O2 Slovakia zodpovedná za Férovú nadáciu O2.

O grant sa môžu zapojiť projekty zamerané na vzdelávanie aj umenie

Projekty pritom môžu byť zamerané na rôzne oblasti, či už na inovatívne vzdelávanie, ktorému sa Férová nadácia O2 venuje už dlhodobo, ale aj na literatúru, na umenie, na hudbu či na technológie. „Fantázii sa medze nekladú a my vo Férovej nadácii O2 budeme veľmi radi, ak budeme môcť byť súčasťou mnohých skvelých projektov, ktoré vynikajú unikátnosťou či kreativitou,“ dodáva.

Aj tento rok bude projekty posudzovať Správna rada Férovej nadácie O2 v zložení Peter Gažík, Michal Meško a Juraj Vaculík.

„November 89 bol pre mňa jednou z rozhodujúcich životných etáp. Nie tým, že som sa stal jedným zo študentských lídrov, spoznal som fantastických ľudí, ktorí napriek strachu, obavám a s vedomím, že riskujeme úplne všetko si povedali, že už dosť a odmietli ďalej žiť v klamstve, neslobode a beznádeji,“ hovorí Juraj Vaculík, jeden zo študentských lídrov Nežnej revolúcie, v súčasnsoti úspešný podnikateľ, spoluzakladateľ AeroMobilu aj reklamnej agentúry Made by Vaculik a zároveň člen správnej rady Férovej nadácie O2.

„Tým, že sme neboli ticho a v priebehu pár dní sa k nám pripojili mnohé výrazné osobnosti a hlavne masy, umožnili, že posledných 30 rokov žijeme v omnoho lepších časoch, aj keď sme oprávnene nie vždy spokojní. A to je dobre, pretože sloboda nie je zadarmo, treba ju chrániť a kultivovať každodennými činmi, morálkou a správaním,“ hovorí o dôležitosti slobody v našich životoch.

Ako sa prihlásiť

Stojíte za zaujímavým projektom, ktorý mladým ľuďom pripomína a priblížuje hodnoty slobody a demokracie? Prihlášku do grantového programu môžete odovzdať prostredníctvom online formulára na www.o2.sk/sloboda do polnoci 30. júna 2019.

Pred podaním prihlášky odporúčame preštudovať si štatút grantového programu Sloboda nie je samozrejmosť na stránke Férovej Nadácie O2.


Vybrali sme 11 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Čítaj viac