Víkendové čítanie: Odhaľte spolu s nami slovenské rekordy

Byť v niečom prvý a vyniknúť je snom mnohých. Iní sa zase pre niečo nadchnú a zapoja sa do jednorazovej aktivity s cieľom dobre sa zabaviť.

Aj takto môžu vzniknúť rekordy. Tvrdo vydreté, nevšedné a občas aj poriadne uletené.

Slovákom je vytváranie rekordov, ich prekonávanie, ako aj dosahovanie rôznych nevšedných a prehnaných kúskov naozaj blízke. Dôkazom je Kniha slovenských rekordov. Tá sa pravidelne zapĺňa množstvom prvenstiev, ktoré vám chceme aspoň čiastočne predstaviť.

Partnermi tohto vydania sú Zlatý a Platinový O2 Paušál. O2 je operátor, ktorému je preháňanie v tom najlepšom zmysle slova naozaj blízke. Tento mesiac to prehnal s dátami, vďaka čomu ich zákazníci oboch paušálov získajú až päťkrát viac a to za nezmenenú cenu. Extrémne veľké balíky s 10 a 25 GB vás jednoducho budú baviť dlhšie.

V tomto vydaní nájdete:

Stĺpček komisára rekordov Igora Svítka: Ako som sa stal rekordológom. Igor Svítok sa už 20 rokov venuje slovenským rekordom. Pre Sódu si zaspomínal, ako sa ich éra u nás začala.

Rekordér v silovom žonglovaní: Žonglovanie je taká kalokagatia. Rozvíja ducha a posilňuje aj telo. Prečítajte si rozhovor s Milanom Roskopfom, jediným človekom na svete, ktorý dokáže žonglovať s tromi 10-kilovými guľami.

Stretnutie menovcov aj obrovská zbierka mobilov. Vybrali sme pre vás 10 originálnych slovenských rekordov. V spolupráci s Igorom Svítkom sme pre vás vybrali tie najzaujímavejšie domáce rekordy za minulý rok.

Myslíte si, že o Slovensku viete všetko? Presvedčte sa, či sa vyznáte aj v netradičných rekordoch. Spravte si náš test a možno sa o Slovensku dozviete niečo nové.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Video: Ako správne a bezpečne predbiehať

Rasťo Chvála pripravil sériu videí, ktoré z vás spravia lepšieho vodiča. Tentoraz sa pozrel na to, ako predbiehať tak, aby ste neohrozili seba ani ostatných účastníkov cestnej premávky.

Motoristický novinár Rasťo Chvála v rámci seriálu Chvála bezpečnej jazde prináša vodičom nielen cenné rady, ale aj skvelé zľavy v podobe O2 Extra výhod. Vo videu sa tentoraz zameral na manéver, ktorý patrí pri riadení vozidla medzi najriskantnejšie.

Jazdite zodpovedne, naištalujte si appku O2 Extra výhody a získajte navigáciu zadarmo aj 5 GB dát k tomu. Viac informácií

Aby ste mohli bezpečne predbiehať, musíte si byť istý sami sebou aj svojím autom. Rasťo Chvála vysvetľuje, ako správne predbiehať s autom, ktoré má pod kapotou veľa koní, aj s takým, ktoré je staré či slabšie.

Pozrite si video a presvedčte sa, ako správne predbiehať:

Oslovilo vás toto video? Pozrite si ďalšie:

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete získať 5 GB dát a využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a uplatniť si skvelé zľavy na tankovanie, autoškolu aj kondičné jazdy. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Čítaj viac

Výkon, výdrž aj výborné fotky. Pozrite si aktuálny výber top zariadení

Čítaj viac

O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac